Téma: Trónok harca

Shanks 2011 máj. 17. - 21:29:08
(193/2153)
Fuu emberek.. ez az 5. rész valami brutális volt.

A vége...

SPOILER-----

Szegény Jory.. sajnáltam õt. Jaime nagy patkány, Eddard levágta volna, ha az egyik katonája nem szúrja lábon. Basszus most várhatok hétfõig. wáááá

Lord Baelish pedig az egyik kedvenc karakterem, a beszólásain mindig fetrengek a röhögéstõl.. :D mindig a kurvák körül forog az esze. :DD
10/10
Andrew8 2011 máj. 17. - 20:10:29 10/10
(192/2153)
Persze felirattal legjobb eredeti nyelven. :)
10/10
Andrew8 2011 máj. 17. - 20:10:12 10/10
(191/2153)
Végülis nem lett olyan rossz a szinkron. Érdekes volt elsõre Shrek hangja a királynak és Gollum hangja Tyrionnak, de megszokható fõleg hogy most azért máshogy szinkronizál Gesztesi Károly és Láng Balázs.
10/10
Andrew-R 2011 máj. 17. - 15:09:32 10/10
(190/2153)
Trónok Harca (magyar szinkron):

Sean Bean – Ned Eddard Stark – Kõszegi Ákos
Michelle Fairley – Catelyn Stark – Kovács Nóra
Richard Madden – Robb Stark – Csõre Gábor
Sophie Turner – Sansa Stark – Dögei Éva
Isaac Hempstead-Wright – Bran Stark – Ducsai Ábel
Maisie Williams – Arya Stark – Pekár Adrienn
Joseph Mawle – Benjen Stark – Jakab Csaba
Kit Harington – Havas Jon – Czetõ Roland
Peter Dinklage – Tyrion Lannister – Láng Balázs
Nikolaj Coster-Waldau – Jamie Lannister – Anger Zsolt
Lena Headey – Cersei Lannister – Bertalan Ágnes
Harry Lloyd – Viserys Targaryen – Welker Gábor
Emilia Clarke – Dany (Daenerys) Targarien – Molnár Ilona
Jason Momoa – Drogo Khal – Galambos Péter
Mark Addy – Robert Baratheon – Gesztesi Károly
Jack Gleeson – Joffrey Baratheon – Timon Barnabás
Iain Glen – Jorah Mormont – Epres Attila
10/10
Marcipáncica_ 2011 máj. 17. - 13:23:29 10/10
(189/2153)
A Gyûrûk ura számomra is egy mozifilm-etalon! Nagyon sok szempontból magasan veri a mezõny hasonlóit.

Bevallom nem igazán értem ezt az egész "melyik a jobb LOTR vagy GOT?" kérdéskört. Már amikor nemrégiben egyes cikkekben olvastam az összehasonlítást, akkor is csak húztam a szám. Mert milyen alapon viszonyítjuk az egyiket a másikhoz? Max annyi a közös hogy fantasy és ezzel kb ki is fújt.
Mindkettõt szeretem filmen, és nem tudnék de nem is akarok dönteni közöttük hogy melyik a jobb. Ha a könyveket kell(ene) összahasonlítani akkor könnyebb helyzetben lennék: számomra egyértelmûen a GOT a nyerõ. Persze frissebb is az élmény, ez is biztosan benne van, de úgy gondolom hogy mindent összevetve Martin nyerne Tolkiennel szemben.
10/10
Marcipáncica_ 2011 máj. 17. - 13:14:14 10/10
(188/2153)
Hírmorzsák:

-A GOT amerikai nézettsége szép lassan elindult felfelé. Ez nagy dolog, sorozatoknál legalábbis.
-Az HBO facebook oldalán többen is jelezték hogy a fordítás hiányos, mire az a válasz érkezett hogy "keresik a probléma okát"... tehát foglalkoznak a problémával elvileg.
9/10
Stevie19 2011 máj. 17. - 13:07:01 9/10
(187/2153)
Na-na! Azért a Gyûrûk Ura trilógia az etalon, bár kinek, mi.
Messze nem csak a pénz és a látvány, ami miatt kimagasló alkotás, ezt dõreség lenne nem belátni. Bár gondolom magáért beszél az a temérdek díj, amit bezsebelt :-)
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 máj. 17. - 13:05:38 10/10
(186/2153)
Na visszatértem hosszas mellõzés után kedvenc topicomhoz! :)) Örömmel látom hogy egyre több hozzászóló van, reméltem már a sorozat forgatásának a hírekor is hogy idõvel a tv jóvoltából azért nõni fog a Martin-t kedvelõ nézõk/olvasók száma! Kiesett most nekem cca 1,5 hétre a net meg minden, úgyhogy elõttem van még a 4. és 5. rész is! (A 4.-be csak pár percre belepillogni volt idõm.) Csudára várom, a több helyen is olvasott hozzászólások alapján csalódás nem lesz az szinte biztos! :))
Shanks 2011 máj. 17. - 11:15:21
(185/2153)
"A Gy.U. hiába a tömegjelenetei,a temérdek pénz, meg sem közelíti sz.v.sz..."

Én is ezen õrlõdtem, hogy most melyik tetszik jobban a Gyûrûk vagy a Trónok.
Talán a realisztikusabb elemek miatt a Trónok harca.

A Gyûrûk Ura ugye a valóságtól jóval elrugaszkodottabb ami nagy elõnye volt, de a Trónok Harcával összehasonlítva pont a hátrányává válik. Legalábbis én így gondolom.

Mindenesetre mindkét alkotás meghatározó a filmvilágban, de a két "világ" közül ha lehet így mondani, a Game Of Thrones-t hoznám ki gyõztesnek. Persze kinek mi.. :)

Az meg, hogy ez egy jó sorozat, kétség sem fér.
Az Imdb 9,5-re értékelte, ami azért valamit csak jelent.
tanhu 2011 máj. 17. - 10:58:56
(184/2153)
Nem mondanám szlengesnek,sokkal inkább igen választékosnak,olykor kifejezetten tájnyelvi különlegességekkel fûszerezve,némi szlenges, káromkodós beütéssel,ahogy ez a könyv esetében is tapasztalható, Martinnak jellegzetes hamisítatlan és valóban furmányos nyelvezete van.
Egyébként az ötödik rész is hozta a formáját,aki nem szerette eddig az nem is fogja.Hosszú évek óta erõteljesen ez a legjobb sorozat vitán felül,érdemes volt rá várni.A mûfajon belül pedig,még mozifilmben sincs ilyen remekmû!A Gy.U. hiába a tömegjelenetei,a temérdek pénz, meg sem közelíti sz.v.sz...
10/10
Andrew8 2011 máj. 17. - 10:51:43 10/10
(183/2153)
Az 5. rész volt a legjobb szerintem most eddig a sorozatban ismerve a könyvet nem csodálkoztam mondjuk. :)
10/10
Andrew8 2011 máj. 17. - 10:51:09 10/10
(182/2153)
A Királyok csatáját csodás minõségben sikerült beszereznem 1800 ft ért nemrég még annyiért adta az Alexandra.
A többit max elõjegyzem de olcsóbban is lehet ám 2300-2500 ft körül igaz ott nem lehet máshogy csak szállítással rendelni. Így kb. 3000-3200 ft közt lehet a Kardok vihara.
Sirius111 2011 máj. 17. - 08:11:45
(181/2153)
Sean Bean okés....nevet nem tudok, de nyugodt, erõteljes orgánum. Tyrion bátyjának elég furcsa Obi van Kenobi hangja ( ált Evan McGregor hangja ) de nem vészes...a többi is mind jó lett....szerintem...
A feliratozás meg szimplán kritikán aluli....nem is értem, hogy adhatják így ki....karattyolok angolul kicsit, de én a kincstári nyelvet értem meg...az iyen szlengesel komoly bajom van...
tanhu 2011 máj. 17. - 01:04:08
(180/2153)
A Trónok Harca meg 5-8000 Ft, között mozog jelenleg, mármint az elsõ kiadás.Az alexandránál még van pár elfekvõ királyok csatája elsõ kiadás,2500 körül van, amit a hiéna könyvnepperek lazán már most, 3 guriga felett árulnak,de nyáron láttam 30.e-ért a négy kötetet, egy hét múlva el is vitték szépen, noha az elsõ kötetet is meg lehetett volna vásárolni külön 13- 15 rongyért, azért ment volna a bruszt, de aztán, egyben vitték el.Nekem két éve marha nagy mázlim volt,mondjuk azért mentem, a három kötetért, beléptem az antikváriumba és mondtam magamban az úgy sincs, elõzetesen vadászgattam ilyen eldugott könyvesüzletekben, de nem kérdeztem rá, ott azonban valamiért éreztem, rá kell kérdezek és meg is tettem,közölték van egy darab, 1200 ft.Na erre rákérdeztem és a többi kötete esetleg,ha ebben mázlim van miért ne lehetne továbbra is így, noha ajándékba akartam mindet,úgy tudják behozták mind a hármat rendben akkor azt is kérem,jó az további kétszer 1200,és el kell érte mennem ide meg ide,legkésõbb másnapig,mondtam azonnal indulok, erre õk, addig elkészítik.És így is volt,a harmadik kötetet csak a boltba érkezésem után jóval késõbb találták csak meg, közel az utolsó könyvesláda legalján, és tartottam tõle, hogy sérült a borítója, vagy lapjai, de nem volt egyiknek sem semmi hibája, szebb példányok voltak,mint ami nekem van a polcon,ez karácsony elõtt volt pár nappal,persze azonnal fizettem és át is lapoztam, de tökéletes volt, ahogy nagy öröm is.Noha az illetõ elõbb fanyalgott kicsit potter rajongó lévén, aztán mondtam, hogy olyat kapott amit még nem is tudja,hogy mi, a potter is meg más is mehet a sunyiba tokkal vonóval emellett, emberünket lassan meg is babonázta a dolog, azóta tûkön ülve várja a folytatást, ki nem?)))
Addig érdemes erre a pár darab keményfedelûre lecsapni amíg tart a készlet, mert ez is el fog tûnni akár a varjak lakomája elsõ kiadás, tavaly még imitt-amott rábukkanhatott az ember.
De valóban kinek kell az a papírkötéses vacak.Nem értem a kiadót megjelentetik megint papírba,holott ezt megvennék egy ezressel drágábban is, mintsem azt a papírszutykot...Mondjuk én olyan kiadásban látnám a legszívesebben mint a Gyûrûk Ura bõrkötésesben,és gyönyörû papíron.Bevallom ez az egyetlen olyan mû a a mûfajon belül aminek ez leginkább dukálna,legalábbis szerintem.
Mara60 2011 máj. 16. - 22:57:35
(178/2153)
Már a múlt résznél is rossz volt a felirat. Akkor az idõzítéssel voltak problémák. Nem értem hogy adhatnak ki ilyen hibás munkát a kezükbõl.
truefruit 2011 máj. 16. - 22:56:50
(177/2153)
nem...engem is -.- ráadásul elég fontos részeknél hiányzott...:S
Coleoptera 2011 máj. 16. - 22:53:31
(176/2153)
Most ment az HBO-n az 5. rész feliratosan.
Néha azonban hiányzott a felirat, néhány mondat erejéig.
Ezt már korábban is észrevettem.
Ez csak engem zavar?!
10/10
Andrew8 2011 máj. 16. - 21:29:55 10/10
(175/2153)
Valahol van minta youtubeon HBO hivatalos oldalán a szinkronról? Gesztesi Károly lett a király hangja? Érdekes választás. :) Nem igazán vicces figura Robert Baratheon. :) Legalábbis nem az a klasszikus Shrek féle. :) Sean Bean hangja jó?
Sirius111 2011 máj. 16. - 18:57:16
(174/2153)
Csak az elsõ részt szinkronizálták le :(((
De amikor elõször meghallottam latta a magyar hangot aszitttem berosálok!! :P
Naon jó lett, talán csak Tyrion ( remélem jól írom a "Dwarf" nevét ) hangja lett kicsit lágy, mert neki amolyan cinkus hangja van....ez nem jön át magyarban, de a többi nagyon jó lett! ( spoiler??: a király, mint Shrek, nah az ütõs :PP )