Téma: Trónok harca

10/10
Marcipáncica_ 2011 máj. 02. - 19:29:23 10/10
(133/2153)
Az aktuális részrõl a vélemény-foszlányaim:
Vigyázat! aki még nem látta annak

SPOILER!!!!

A 3. részben is komoly karakterépít(kez)és volt, új szereplõket is megismerhettünk Királyvárban és a Falon. Petyr, és Varys jól eltalált karakterek, bár a könyvet nem olvasóknak kicsit még zavaros lehet hogy ki-kicsoda, és milyen jelentõségû alakok is õk. Renlyt is láthattuk, de egyenlõre hangsúlytalan szereplõként... ami nem zavart annyira, gondolom lesz még róla szó. (Most talán többször eltértek (apróságokban) a könyvtõl, de ezek számomra nem voltak zavarók.)
A 3. részben számomra a Targaryen szál volt a legerõsebb, annak ellenére hogy kevés jelenetük volt. Talán ez a szereplõválasztás miatt is lehet. Eszméletlenül jól eltalált figura szinte mindegyik. Én Mormont-ot és a testvéreket emelném ki, mert Drogo ugyan eszméletlen pasi (sóhajt), de szerepe sajnos kevés van…
Új karakter még Királyvárban Syrio, aki nekem kicsit furcsa volt, talán kecsesebbnek (vékonyabbnak) és magasabbnak képzeltem. De ettõl függetlenül nagyon jól hozta a déli "tánctanár" szerepét. A cliffhanger ehhez a jelenethez kapcsolódón ebben a részben nem volt annyira erõs, de nem éreztem ezt akkora hatalmas problémának.
Havas Jon egyre inkább kezd meggyõzni, és ez az elsõ rész, amikor Robb-ot is már egészen el tudtam fogadni. A Lannister bagázs továbbra is hozza a szokásos jó alakítást, Arya pedig imádni való. Nem egy bugyuta gyerekszínészt érzek benne, hanem egy a lapokról megelevenedõ hús-vér karaktert. A falon túli világ látványa számomra kicsit hangsúlytalan volt most… kis hátborzongatós zene, pár sötét erdõ-folt… vagy valami, de ennél több kellett volna… Nem hiszem hogy nehéz lenne megoldani, hiszen Zs kategóriás horrorokban is élnek efélével, ennek a gárdának nem okozna problémát egy csipetnyi borzongós hangulat megteremtése… No de sebaj, várom a következõt, és mindjárt lekapom a könyvet és tippelgetek a 4. rész cliffhanger jelenetére… (már ha lesz neki)… :))

.... csapongtam a jelenetek és szereplõk közt, elnézést érte de sietõsen írtam...
10/10
Marcipáncica_ 2011 máj. 02. - 18:28:44 10/10
(132/2153)
Hátha van akit érdekel. Interjú a Tyriont alakító színésszel:
http://www.origo.hu/teve/20110502-interju-peter-dinklage-szinesszel-a-tronok-harca-torpejevel.html?
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 máj. 02. - 18:02:56 10/10
(131/2153)
A neten tényleg nincs, már másoktól is hallottam. Viszont én múlt héten még láttam pl. Alexandrában. Esetleg 1-2 telefont megér a dolog, hátha van még elfekvõben pár példány... :)
10/10
Marcipáncica_ 2011 máj. 02. - 18:00:21 10/10 Előzmény Andrew8
(130/2153)
Szinte biztosra vehetõ hogy nem lesz más címe a sorozatnak, legfõképpen marketinges okokból. Én úgy gondolom, hogy a 2. évad ugyan úgy Game of thrones néven fog futni, csak Clash of kings alcímmel. Részemrõl ez így simán belefér a tolerálható változások kategóriába.
10/10
Ford Mustang 2011 máj. 02. - 17:36:12 10/10
(129/2153)
...és ma este 10-kor jön a 3. rész! ;P
miau4 2011 máj. 02. - 16:29:43
(128/2153)
Szívesen "megküzdenék" a könyvvel, de sajnos most épp sehol nem kapható. Legalábbis a neten. Az elsõ részt keresem. A film 10/10 nekem.
10/10
Andrew8 2011 máj. 02. - 15:02:02 10/10
(127/2153)
Én várok még valamire aztán majd megnézem. :)

A könyvnek majdnem a felénél tartok most kb. a 4. résznél lehetek majd a filmek esetében. :) A 3. rész tényleg jó eseménydús, a könyvben már biztosan. :)

Azt nem tudom észrevettétek e de magyarok is dolgoztak a filmen. Amikor vége egy-egy résznek a stáblistában láthatjátok Szabó Gáspár nevét õ ha jól láttam kaszkadõrökkel vagy-ként dolgozott.
tanhu 2011 máj. 02. - 11:32:27
(126/2153)
(lemaradt)...olyat mondani aki ne lenne szakasztott olyan mint a regényben, itt a kort kéretik nem figyelembe venni....
offtopic
tanhu 2011 máj. 02. - 11:31:00
(125/2153)
Havas Uraság.Eddig ez volt a legerõsebb rész,remek párbeszédek, gyakorlatilag dialógus az egész,sziporkázó szellemi pengeváltások, és ha megcsillannak a vértek és "énekelnek" a kardok, azok finoman fûszerezik az egészet.Kezdeti félelmeim, hogy hogyan is lehet leforgatni, ezt az egyáltalán nem könnyû remekmûvet; evvel a résszel teljesen feloldódtak,ez valóban a mûfaj csúcsa,olyan aminõ még eddig nem volt képernyõn, és szerintem vásznon sem!Ragyogóan visszaadja a könyv hangulatát,és a látottak alapján bízvást állítom, sokan megküzdenek majd a regényekkel, nem csak az a szûk réteg akik már elõzõleg megtették.)))
Pók és Kisujj ismét telitalálat mind a kettõ, bár már nem tudok olyat mondani,
10/10
Andrew8 2011 máj. 01. - 17:20:28 10/10
(124/2153)
Jaj sorry a Dragon Age 2 be akartam írni. :)

Meg ide is egyébként csak ide azt hogy sok helyen emlegetik 2. évadnak a jövõ tavasszal érkezõ 10 részt pedig az nem a Trónok harca 2. évada lesz hanem a királyok csatája egyetlen évada. :) A 2. könyvé. Szóval ha nem fejezik be 10 rész alatt persze a Trónok harca sztoriját akkor lehet 2. évad de ha igen akkor Királyok csatája legyen a címe. :)
10/10
Andrew8 2011 máj. 01. - 17:18:43 10/10
(123/2153)
Üdv mindenkinek.

SPOILER:

A játék vége nekem nagyon nem tetszett. Olyan volt mintha egy délutáni sorozat érne végére és kész semmi epikus semmi meglepetés nem volt benne ha talán az nem hogy Leliana Chantry-s vezetõ volt erre nem emlékeztem az elsõ részbõl. Valahol külföldi oldalakon emlegették hogy a végén egy csavart és meglepetést behozva elõtûnik újfent Flemeth a boszorkány hát nálam ilyen se volt. Lehet hogy függ a végigjátszás módjától a fõbb válaszainktól? Szóval az elsõ rész sztori szempontból jobban bejött kivéve, hogy személyesebb volt ez tetszett.
De semmi meglepetés nem volt legyõztük Meredithet és kész. A mágusok oldalát választottam egyébként.

A DLC-kel nem játszottam de jó rövidke lehetnek mivel 50-50 mb-osak csak.

SPOILER OFF
Shanks 2011 máj. 01. - 14:14:07
(122/2153)
Thousand Lakes 2011 ápr. 29. - 11:32:31
(121/2153)
Remek hír, a folytatásból esetleg a beígért intrikák sem maradnak el. (A két bemutatott epizód nagyon sovány volt ezen a téren is.) De szerintem 2020-ban A Litty és Lötty dáridója sokkal érdekesebb lesz.
tanhu 2011 ápr. 29. - 11:02:09
(120/2153)
A HBO máris berendelte a Trónok harca sorozat második évadát, csupán egy vetített rész után. Az évad a Királyok csatája történetét követi majd, és 2012-ben kerül mûsorra.
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 ápr. 28. - 19:33:29 10/10
(119/2153)
SPOILER
Jól látod, nem fog... Nekem is hiányzott, mert egy nagyon színes karakter, de õ a következõ kötetben jön vissza Havassal és még pár másik szereplõvel együtt... remélem õszre meg lesz a fordítás, már nagyon várom, de angolul sajnos nem merek belevágni. Lassan haladnék, nem bírnám idegekkel :D
10/10
yogibear81 2011 ápr. 28. - 19:28:24 10/10
(118/2153)
Akkor ok, nekem is Tyrion karaktere volt a kedvencem az elsõ 3 könyvbe , de ahogy látom (talán SPOILER) a "Varjakba" sajna nem nagyon fog szerepelni :S
Matthias 2011 ápr. 28. - 17:14:48 Előzmény yogibear81
(117/2153)
Tyrion-ra gondoltam, összekevertem. :/
10/10
Ford Mustang 2011 ápr. 28. - 16:55:07 10/10
(116/2153)
Én is kíváncsi leszek a 3. részre, remélem kicsit jobb lesz mint a 2. ;)
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 ápr. 28. - 15:03:59 10/10
(115/2153)
.... Elriaszt ez biztos. Bár remelem abbamarad a dolog, egyrészt mert ha nem akkor elõbb- utobb a moderátor tesz rendet, és ez nem hiszem hogy bárkinek is hiányozna, másfelõl pedig akinek ennyire nem tetszik az talán nem nézi tovább és befejezõdik a vita. A vita amúgy nem rossz dolog, és szabad vélemény nyilvánítási joga van mindenkinek, de ez a stílus mar gusztustalan és nem civilizált emberhez méltó... :(
Mara60 2011 ápr. 28. - 14:44:50
(114/2153)
Eddig nem nagyon akartam belefolyni a parttalan, és minden jómodort nélkülözõ vitába. Hozzátenném, ez a vita elég sok nézõt el is riaszt a fórumtól.

Viszont szeretnék néhány dolgot a helyére rakni.
Miféle állítás az, hogy egy fantasy nem lehet szépirodalom? Ugyan mitõl ne lehetne? Az ember, mióta világ a világ, szeret meséket kitalálni. Nevezhetjük õket akárminek, mesének, mítosznak, legendának, mondának, vagy fantasynak, ezek az alkotások mindig is a világirodalom alapvetõ részei voltak.
Esetleg szerinted a különbözõ népek mitológiai történeteinek nincs helye az irodalomban? Csak azért mert hemzsegnek a mesés lényektõl? Vagy akkor talán Homérosz mûveit nem lehetne szépirodalomnak nevezni? Hiszen küklopszokról és szirénekrõl ír.
És attól, hogy valaki a múlt században, vagy ezekben az évtizedekben talál ki mesés történeteket, mûvei még éppúgy válhatnak a szépirodalom részeivé. Ott van például Alice világa, vagy a Kisherceg története, de Pán Péter is behajózott már a hallhatatlanságba, Frodóékkal együtt.

Honnan tudhatod, hogy Martin regényei nem követik õket, hiszen még egy sort sem olvastál el belõlük. Nem így van?

Márpedig, ahogy irodalomprofesszorom szokta volt mondogatni. Ne mondj véleményt olyan alkotásról, amit nem ismersz!