10/10
kovacstibor 2009 nov. 19. - 19:01:58 10/10
(147/1027)
Jó volt az elsõ rész várom a következõt.
go84 2009 nov. 18. - 12:50:33
(146/1027)
Hmm... Olvasgattam itt a kommenteket es azert nekem is megakadt a szemem azon, hogy egy 14 eves kislany ezt a sorozatot nezi illetve egyaltalan nezheti. Eleg durva es nem tartom jonak es mondom ezt 25 eves fejjel szoval nem arrol van szo, hogy 40 vagyok es maradi...
go84 2009 nov. 18. - 12:34:33
(145/1027)
Marha jo ez a sorozat. Szuki meg isten no, nem gondoltam volna ilyen jol nez ki. Masik kedvenc Pam. Valamiert az az ordogi mosoly amit latni rajta a filmben mindig az ami megfog. A tegnapi resz is hatalams volt le is szedtem a kovetkezo reszt amit nem kene hisz fent van az egesz 2. evad es nem kene egyszerre az osszeset megneznem par nap alatt. Meg kell mondjam attol fuggetlen, hogy egesz jo magyar szinkron van az eredeti sokkal jobb. Igy lehet azt fogom csinalni mikor amugy is adnak leszedem az aznapi reszt eredeti nyelven es igy nezem meg.
szucsi87 2009 nov. 10. - 11:35:06 Előzmény lumiere
(144/1027)
Godrick (akit mellesleg a könyvben Godfreynak hívnak) halála, ha elolvasod a könyvet nem annyira értelmetlen, nem azért halt meg, mert a tv-s csaj azt akarta. Meg akart halni, mert már belefáradt a vámpír létbe, ezért hagyta magát a Napfényesekkel elraboltatni, holott nagyon erõs vámpír volt, és ezért nem szállt szembe a tv-s csajszival, hanem mindent magára vállalt.
10/10
Nyuu_Lucy 2009 nov. 04. - 17:48:43 10/10 Előzmény sushi
(143/1027)
Elég rég megy, és igen Bill love van itt is xP
meg Eric..fõleg a 2. évadban ;)
sushi 2009 nov. 04. - 01:51:26
(142/1027)
csináljatok valamit szerelmes lettem a Billbe...nem akarom ezt az érzést...és a magyar hangja...szerelmes vagyok...hogy lehet kiábrándulni?
ez a sorozat úgy ahogy van imádom...
mióta megy ez a sori?én csak most nem rég kapcsolódtam be...
10/10
Nyuu_Lucy 2009 nov. 02. - 19:44:41 10/10
(141/1027)
Hm, személyem szerint ,nekem nagyon tetszik ez a sorozat:) mind a két évadot láttam angolul, és a könyveket is megvettem és állíthatom h igen érdekes és izgalmas:)
aki kíváncsi rá honnan töltöttem, írjon privit:)
offtopic
Vinogradov 2009 okt. 28. - 16:36:48
(140/1027)
Ja persze, hogy moderálták... :)

Na mindegy, ha még nem tárgytalan a dolog, dobj meg egy privivel és újra átküldöm a címet.
Vinogradov 2009 okt. 28. - 16:35:48 Előzmény dorii.22
(139/1027)
Nos, én minden szempontból ezt az oldalat ajánlom...

Ugyan fizetõs, de olcsó, ráadásul nagyon megbízható és kényelmes a letöltés, az egyes részek pedig gyorsan lejönnek - arról nem is beszélve, hogy elég jó minõségben:

http://jancsiweb.com/sfree/start.php


És egy kis segítség a letöltésekhez:
***moderálva***
10/10
dorii.22 2009 okt. 26. - 19:03:30 10/10
(138/1027)
jolvanna.XD
de csak ezt nem tudom.XD
a többi az menni szokott.=)
10/10
dorii.22 2009 okt. 26. - 19:01:04 10/10
(137/1027)
honnan tudod hogy nem tudok.?=D
10/10
dorii.22 2009 okt. 26. - 18:54:34 10/10
(136/1027)
nem is írnék mást.=$
mindenki megnézheti.XD
10/10
dorii.22 2009 okt. 26. - 18:46:33 10/10
(135/1027)
de megnézhetem.xD
a kor az csak egy rohadt szám.XD
senkit nem érdekel. vagy legalábbis engem nem nagyon.XD
és külömbenis imádom az ilyen filmeket.XD
akkor miért ne nézzem.?!XD
10/10
dorii.22 2009 okt. 25. - 14:01:27 10/10
(134/1027)
de ottis elég volt.XD
csamásokat is megkérdezek.xD
10/10
dorii.22 2009 okt. 25. - 13:58:52 10/10 Előzmény Vinogradov
(133/1027)
mindegy.:d de a letöltés jobb lenne.:D
offtopic
Vinogradov 2009 okt. 24. - 21:36:07
(132/1027)
Megnézni vagy letölteni?
10/10
dorii.22 2009 okt. 24. - 21:25:27 10/10
(131/1027)
valaki megtudja mondani hogy tudom megnézni az elsõ 2 évadot.?:)
offtopic
Vinogradov 2009 okt. 19. - 11:04:21
(130/1027)
Egyáltalán nem nõies - éppenséggel inkább archaizáló, mégpedig abban a tekintetben, hogy 30 éve senki sem használja...

Kivéve engem...
offtopic
Vinogradov 2009 okt. 19. - 09:34:36
(129/1027)
"cszerintem ezt a sorit frigid sajoknak találták ki, azok zabálják ezt az tuti"

Ja, mert Alan Ball arról híres, hogy frigid nõknek gyárt sorozatokat... xD

Eléggé nevetséges vélemény ez, nem gondolod?

Ha nem jön be, ne nézd, de kérlek, ne mond hagymázos baromságokat.

Érdekes, én is bírom a TB-t, mégsem vagyok frigid nõ - nagyon is aktív férfi vagyok.

És kikérem magamnak azt, hogy az egyik kedvenc vámpír-témájú produktumomat ilyen kritikán aluli formában fikázzák.

Na, csak ennyit - a miheztartás véget.
offtopic
Vinogradov 2009 okt. 19. - 09:31:50
(128/1027)
"Én is nemrég fejeztem be a 2. évadot. Viszont egy dolog nagyon furcsa volt, nemtom kinek mi errõl a véleménye. Az én nagyon nagy sajnálatomra is, Godric-nak távoznia kellett, és az ott nekem olyan furcsa volt, mármint a vámpír "államberendezkedés" miatt. Akkor még ugye nem szerepelt a Királynõ (aki egyébként tényleg zseniális), csak szó volt róla, meg hogy Godric is lehetett volna Király, és én valahogy úgy képzeltem, hogy õ áll mindenekfölött, és õ ítélkezik is ezáltal, fõleg ilyen nagy horderejû dolgokban. De nem, hanem ott volt a TV-s nõ, aki gyakorlatilag halálra ítélte Godricot"

Olvastam egy interjút Allan Ball-al a következõ évadbeli terveirõl, és nagyon érdekes dolgokat mondott el. Pl. hogy gyakorlatilag minden USA-államnak van vámpír-uralkodója (és jópár közülük jelentõs krakter is lesz a következõ évadokban) - a mostani meg csak a lousianai volt, aki ráadásul rendkívül fiatal (60 éves!) - hoppá!

Na akkor most hogy is van ez?

Tehát vannak a seriffek, mint Eric, vannak a magasabb rangú helyi tisztviselõk, mint Godric, aztán vannak a királyok és királynõk, és most akkor mi a TV-s csajszi?

Az USA-vámpírcsászára?


"Értettem én annak a nõnek az érveit, de sztem nem kellett volna meghalnia. Na de a lényeg, hogy akkor ezek szerint úgy kell elképzelni a vámpír "államot", mitha ilyen kettõs fejedelemség lenne: vagyis van a szakrális hatalom, amelyet a Királynõ testesít meg (kíváncsi vagyok, miért árultat V-t), és van a világi, politikai hatalom, amit meg a TV-s nõ testesít meg, aki nem mellesleg a Királynõ megkérdezése nélkül halálba küld egy 2000 ezer éves vámpírt, amibõl ugye nem futkos olyan sok a filmben. Még akkor is ha, Godric valahol maga is elismerte a hibáját...Szal nekem ez olyan következetlen..."

Nekem az egész Godric halála rész egy kicsit furcsa volt.

Ha már ilyen jelentõs karaktert csinálnak belõle, akkor nem szabadna három résszel a felbukkanása után eltûntetni a színrõl.

Mellesleg, mintha valahol olvastam volna, hogy a könyvben több szerepe volt és késõbb halt meg - na ezt meg végképp nem értettem.

Pedig pl. úgy is meglehetett volna oldani a dolgot, hogy ha Godricból jelentõs karaktert csinálnak a második évadban, és kvázi azzal lenne vége a szezonnak, hogy meghal (mert így gyakorlatilag annak a Sookie-nak a jelenlétében halt meg, akivel két nappal azelõtt találkoztak, mégis úgy beszélgettek, mintha már ezer éve ismernék egymázt).

Sztem az jobb befejezés lett volna a végére, mint ez a lánykéréses hajánál fogva elõráncigált közhely...



"A végét illetõen pedig nekem pl. eszembe sem jutott, hogy a Napfényesek rabolták el Bill-t. Persze ezüst láncot raktak rá, és az nagyon rájuk jellemzõ, és valszeg lehet, hogy õk, de nekem pl. rögtön az jutott eszembe, hogy Eric bízott meg valakit vele. Bár õ utálja az embereket, vámpír meg nem nagyon fogna meg egy ezüst láncot. De lehet, hogy egy jelenleg teljesen ismeretlen szál miatt rabolták el, de nagyon kíváncsi vagyok."

Sok minden lehet - a legkézenfekvõbb az, hogy a napfényesek voltak.

Persze lehetett gyakorlatilag akárki, még Eric is - de ezt valahogy nem hiszem... :)



"Nemtom már ki írta azt, hogy kicsit szánalmas volt ez a házasság dolog, hát nekem is, már csak azért is mert úgy jött le az egész, hogy ez Bill egy ilyen kétségbeesett lépése volt, hogy el ne veszítse Sookie-t Eric miatt. Nem kétlem, hogy szereti, de nyilván nem ilyen hirtelen cselekedett volna, ha teljesen biztos abban, hogy Sookie nem hagyná el."

Én írtam - de amit Erickel kapcsolatban itt írtál az nekem nem jutott eszembe. Pedig logikus - ha meggondolom.


"Lorena-t meg kihagyhatták volna, nagyon szánalmas és idegesítõ volt..."

Nem is tudom - engem annyira nem idegesített. :)

Nem tett sokat hozzá a sztorihoz, de el sem vett belõle - az meg semmiképpen nem ártott, hogy legalább megtudtuk: Bill teremtõje még mindig él, és igencsak sok bonyodalmat okozhat még.


"Részemrõl 10-es még az utolsó részek vontatottsága ellenére is (remélem ez nem volt spoiler)."

Nem tudom, van akinek már az is spoiler, hogy ha leírod, hogy véget ért az évad... :)