Téma: Tûzgyûrû

Carolin80 2013 júl. 14. - 19:17:03
(161/481)
a film megbukott... közel 200 millió volt. Dollárban természetesen. Jelenleg világviszonylatban véve is csak a felét termelte ki. A bevétel innentõl kezdve exponenciálisan csökken. Ki kell jelenteni a film nagyon elhasalt...
10/10
filmimádóó 2013 júl. 14. - 19:15:59 10/10 Előzmény Brosnan
(160/481)
Ezt meg honnan veszed??
8/10
Brosnan 2013 júl. 14. - 18:28:57 8/10
(159/481)
A film most már tény,hogy bukni fog,nem is kicsit,így a folytatásokat,elõzményeket ellehet felejteni...:/
5/10
suti_88 2013 júl. 14. - 17:49:49 5/10
(158/481)
Szerintem elõzmény filmet kéne ehhez csinálni....elvégre, mi már egy évek óta dúló háborúba csöppenünk...érdekes lenne az elsõ Kaiju megjelenése, a döbbenet, maga a Jaeger-ek kifejlesztése, olvastam a wiki-n hogy a feltaláló látta ahogy a kisfia egy játékrobottal püföl egy játékszörnyet, innen az ötlet...a fejlesztések is érdekesek lennének, hogy mi történt a többi Jaeger-el, hiszen voltak vagy 30an, még Mexikónak is volt...
10/10
Castleon 2013 júl. 14. - 16:03:11 10/10
(157/481)
Spoiler!!!

Azt, hogy másik dimenzióban, vagy a mi dimenziónk egy másik bolygójáról jönnek, még nyitott kérdés.
Az átjárót az õ logikájuk szerint csak egy irányból kellett védeniük, ezért tõlük jöhetett, aki akart.
A lényeg az volt, hogy a "vonalkód" ellenõrzése után nyílt ki és ahogy a német tudós is mondta, egyre tovább maradt nyitva az átjáró, ahogy egyre nagyobb lett. (Különben a nagyobb kategóriájú Kaiju-k nem fértek volna át, illetve a több Kaiju átküldéséhez az átjáró tovább maradt nyitva.) Hasonló tölcsér átjárók voltak egy brit sci-fi sorozatban is (bár ott az emberek vesztettek). Remélem a második részben már ellentámadás lesz. :)
9/10
offtopic
_Freddy_ 2013 júl. 14. - 11:46:59 9/10
(156/481)
Bocsánat, igazad volt, dimenziókapu. Egyszerûen csak nem említették a filmben, hanem átjárót mondtak mindig, én totál azt hittem, hogy a föld alól jöttek mert az elõzetesben is úgy volt+sok helyen láttam így írva. És a filmbõl se derül ki egyértelmûen, nem is ez a lényeg, attól még jó film volt. Bánom is én ezek után, hogy honnan jöttek.
9/10
offtopic
_Freddy_ 2013 júl. 14. - 11:27:22 9/10
(155/481)
Most azon gondolkodom, hogy ha a kapun át a szörnyekkel együtt tudtak csak lemenni, akkor kifele a kapszulával hogyan sikerült átrepülni a kapun?
szõnyegtáska 2013 júl. 14. - 10:40:40
(154/481)
baromi látványos 10/10, a többi nulla :) aki mondanivalót, történetet, karaktereket keres, nagyon eltévedt ;)
9/10
offtopic
_Freddy_ 2013 júl. 14. - 10:33:26 9/10
(153/481)
Édes jó istenem, te milyen filmet láttál? Megint egy kötekedõ akinek nem tetszett a film. Hát persze, hogy nem élnek lények a föld alatt, a vakond se a föld alatt él, és barlangok se léteznek meg semmi. xD Miért is lennék 12-16 éves? Bocs, hogy nekem tetszett a film. :D Szó sincs a filmben dimenziókapuról, szerintem nézd meg mégegyszer.
5/10
suti_88 2013 júl. 14. - 10:27:24 5/10
(152/481)
Nem akarok durva lenni de az alapján amit leirtal, ahogy értékelted a filmet, meg amit megertettel belõle ez a film pont a te korosztalyodnak készült... Mennyi vagy? 12-16 éves? Nem a földbõl jöttek... Ott nincs más csak kõzetek, vasercek és a magma.. Nem élnek semmilyen lények a föld alatt.. Az nem egy átjáró volt, vagyis de.. hanem egy dimenziokapu...
9/10
_Freddy_ 2013 júl. 14. - 10:02:37 9/10
(151/481)
Tegnap megnéztem. Én nem csalódtam a filmben. Azt kaptam amire vártam, az "év mozis zúzását" (valahol így láttam promózva).
Hatalmas zúzás volt ebben a filmben, és lehetett érezni a 130 percet, kitöltötte rendesen az idõt tartalommal a film. Már csak
azt fogom sajnálni, hogy DVD-n vagy BD-n nézve már nem lesz az igazi, ezt mnidenképpen aki teheti moziban nézze meg, mert úgy
érdemes, már csak a robotok meg szörnyek mérete miatt, így sokkal jobban átjön. És mégegyszer elmondom, ez nem egy Tranformers film
amire mindenki számít, hanem egy egyedi darab. :D Ilyen zúzás egyik Tranformers-ben sincs, az baba film ehhez képest + az Acélember bekaphatja
a nulla történetével, meg a 3 részre osztott elnyújtott játékidejével + a néhány épület lerombolásával. Itt komplett városokat zúztak szét, nem akármilyen látvány volt,
fõleg nem az ahogy püfölik a szörnyeket az óriásrobotok. Nah de akkor a filmrõl spoileresen:

SPOILER!!!

Történet: (7-8 pont/10)

Egyszerû. Jönnek a csendes óceán mélyérõl a lények mert megnyílt egy törés, a készítõk jónak látták ezt, hogy mivel nem tudjuk mi van a föld alatt így kitalálták hogy régóta ott élõ embernagyságú lények+az általuk teremtett óriásszörnyek elõjönnek, de inkább csak az óriásszörnyek. Megfelelõ nekik a klíma így feljönnek a felszínre, mert megfelelõen elszennyezõdött a bolygó, és ki akarják írtani az emberiséget + felköltözni. xD
Konkrét céljuk van, és nem csak úgy elõjöttek, annyi a lényeg, hogy a Godzilla szerû lények a föld alól jöttek és nem egy másik bolygóról. Szóval az emberek óriásrobotokat építenek, a nemzetek összefognak és a pénz nem számít.
Jópár év eltellik, és megépítik a robotokat aztán nekimennek a lényeknek, meg védelmezik az embereket. + be akarják zárni a törést, de késõbb más megoldást kell választaniuk. És még külön tetszett, hogy nem csak a látványos harcok voltak, hanem
inkább rámentek az emberi együttmûködésre és érzésekre. Felesleges dumának tartottam ezt a dínós dumát, hogy már korábban is itt jártak a lények dínók formájában de nem volt elég jó nekik a klíma és le kellett menniük a föld alá a lényeknek, de nem csak óriásszörnyek vannak, hanem embernagyságúak is. Most ezek 60 milllió évig a Föld alatt eléltek? Érdekes mindenesetre.

Szereplõk: (10/10)

Idris Elba remek színész, ez itt is megmutatkozott, erõs volt a karaktere + a jelleme. A Kemény motorosok sorozatból ismert Hunnam jó választás volt erre a szerepre+ az ázsiai kiscsaj is, mert mostanába már minden filmbe kell rakni egy ázsiai szereplõt akinek nagyobb szerep jut.
Ron Perlman nem kapott valami egetrengetõen fontos szerepet, de jól játszott megint. a két õrült tudós nem játszották túl a szerepüket, hanem õk ilyenek, ezért õrültek :) csak az egyik túl sokat szerepelt, és csak a vége felé derült ki hogy nem feleslegesen. Szóval a karakterekkel nem volt semmi probléma én azt mondom.

Zene: (9-10/10)

Nagyon illett a zene az adott jelenethez, mindig. Csak az zavart ey pöppet, hogy kb 2-3szor ugyanaz ment, kis változatosság nem értott volna mikor teszik le a robotokat.

Szörnyek/robotok/zúzás/méretarány: (7/10)

A szörnyeknek szintjük van, az 5ös kategória rohadtnagy, sokkal nagyobb mint maga a robot. A többi kb 40 méteres, és nem vágom miért nyilatkozta azt Del Toro hogy a robotok 2km-esek xDxDxD. Kicsit félrenézte a dolgokat+a méretarány se volt sokszor megfelelõ. Pl egy óriásszörnyek mértcsak kamion méretû a lába? Amikor kb csak a körmei voltak 5 méter hosszúak. :D A méretarányozást egy kicsit elnézték. De nagyon kidolgozottak a szörnyek, és külön tetszik, hogy nem csak a pusztításra vannak teremtve, de van két agyuk mint a dínóknak és rendesen gondolkodnak is.
A robotok megint jók, + ezt az irányítás dolgot a két vagy 3 elme egyensúlyozásával jól megoldották, egyedi. :)
Zúzás+püfõlés ottvan, nagy mikor hatalmas tankerhajóval vágják pofán a szörnyet. A harcok is tetszettek.

Poénok/érzelmek/összedolgozás: (10/10)

Van kevés poén, de fõleg érzelmi dolgokra mentek. Ezt már fenntebb írtam. + voltak mondatok amiknél elgondolkodtam, annyira nagy volt a mondanivalójuk


SPOILER VÉGE!!!

Lehet, hogy valamit kihagytam az értékelésbõl, de nagyjából mindent leírtam amit akartam. A Feledés után végre megint egy olyan film amiben nem csalódtam és azt kaptam amit vártam.
Remek popcorn mozi. Aki teheti tényleg moziban nézze meg.

10/9
10/10
csirke80 2013 júl. 14. - 10:00:40 10/10
(150/481)
Amit leírtál sok mindenben igazat adok neked.De szerintem a Csatahajó százszor jobb film volt mint a Tûzgyûrû.
5/10
suti_88 2013 júl. 14. - 09:08:12 5/10
(149/481)
Spoiler! Két dolgot tisztázzunk! Tehát amikor az õrült kis tudós elõször driftelt az agymaradvannyal akkor azt a többi kaiju meg a saját dimenziojukban is látták... Ezért keresték a srácot Hong Kong-ban mert rajott a tervukre? A másodikeg hogy akkor tulajdonképpen a foellenseg azok a kis dogok voltak a végén, amikor a Gipsy felrobbant? A nagy behemotok pedig csak amolyan Trollok voltak....és õket is úgy tenyésztettek ki az idegenek? Ezért nem volt 2 egyforma... Tehát a portál sem magától jött létre hanem õk nyitották... Ezért tartott sokáig a háború mert õk is folyamatosan új kaijukat neveltek ellenünk és ez idõbe tellett?
9/10
offtopic
_Freddy_ 2013 júl. 14. - 02:07:50 9/10
(148/481)
mi lenne ha kicsit gondolkodnál? az emberiség megmentéséért nem lehet izgulni? :O + a "kidolgozott" karakterekért?
és pont h látványban bõvelkedett a film + történet is volt
a tûzgyûrû a törésnél volt...nem figyelted? :D
na de mind1 ma délután jön a kritikám
Hú dejó a habos sütemény 2013 júl. 14. - 01:25:35
(147/481)
háááááááát az a baj hogy nem nagyon teccett
pedig én semmit nem vártam csak látványt,
de még látványban sem volt csúcs
én majdnem kizárólag látványért megyek moziba
Függetlenség napja, Godzilla, James Cameron, ilyeneket szeretek én

de itt állandóan esett az esö,
ezt a plugint nem a gagyi effektek elkendözésére használják?
szerintem sokkal szebbek a nappali cgi-k
na olyan itt nem volt
meg annyira zavaros összevissza akciójelenetek voltak
meg hát súlytalan minden, semmiért nem lehet izgulni áááhhh

hatástalan és súlytalan, tétnélküli minden

nahh szóval én asszem többet nem megyek moziba
annyi szart láttam, nem tudnak jót csinálni
mert oké látványban tényleg hihhetetlen profik Halivúdba
de isstenkém, hogy nem bír már valaki végre valami épkézláb sztorit összehozni
(kivétel James Cameron, de ö mostanában ritka mint a fehér holló)
hát egy Barátok köztben több dráma van, ott van kiért izgulni,
még érzelmileg is megfogja az embert néha

amúgy miért az a címe hogy "tûzgyûrû"? az miaz?
10/10
Castleon 2013 júl. 14. - 00:19:14 10/10
(146/481)
Csomó helyen és csomószor le volt már írva, hogy ez nem az a film, amin érdemes agyalni és hiba komoly színészi munkát és jellemfejlõdést elvárni. Itt a zene és a látvány volt a lényeg (amibõl többre lett volna szükség, ha már a töltelék cselekményeket leépítették).
Egyébként érdemes lenne picit több Lovecraft-ot elolvasni és akkor a másik dimenzió lényei érthetõbbek lennének.
Az biztos, hogy az emberi kreativitás hiányzott a Pacific Rim szereplõkbõl, mert sokkal több extrával felvértezhették volna a Jaegereket (lásd Robot Jox).

Spoiler!!!

Sok ideig tart az idegeneknek kitenyészteni a macskákat, hogy velünk egerésszenek.
A többi bolygónál valószínûleg elég volt egy "sima" cica. Hiába fejlettek, a genetikai módosítgatás és a termesztés bõvítése nekik is idõbe került. Kb. mintha a Star Trek 8472-es faja lennének.
Például az ellen a bizonyos 6 évig verhetetlen tank ellen is ki kellett tenyészteniük egy savköpõt és a cockpit-tépõ evolúciós megoldást is a többi Jaeger ellen, illetve az EMP biológiai variánsát.
Szóval az idegenek szépen növelték a termesztés ütemét és így egyre nagyobb nyomást helyezhettek a Földre és idõközben kifejlõdtek a nagyobb házi kedvenceik, akiket a kellõ idõben be tudtak vetni. Persze a vemheset biztos késõbb akarták, csakhogy a szemcsis tudós miatt nem várhattak.
Az 5-ös kategória pedig a pillanatnyi aduászuk volt.
Ha lesz második rész, akkor a mese történet "lyukait" be fogják tömködni.
A szándékos filmes kikacsintások nem mindenkinek tetszhetnek és plágiumnak is vehetõek. Kinek a pap és kinek a papné.
5/10
suti_88 2013 júl. 13. - 23:22:06 5/10
(145/481)
SPOILER!

Jah, és nem is beszélve arról, hogyha egyszer leigázási szándékkal jöttek látogatóba...hmm...mintha egyszer ellõttlék volna már ezt....hmm...csak nem a Függetlenség napjában?....és ha a Gipsy olyan gyorsán átzuhant hozzájuk, mi az istennek szarakodtak velünk, hogy kiírtsanak, küldtek volna mindent egyszerre oszt kész....a másik ami lerombolta bennem az illuziót, amikor a végén megláttuk a kis kaiju harcosokat....az olyan....nem is tudom....vhogy nem illett oda....bár lehet Del Toro sok Gears of War-t játszott...mert ez már kb. ott van...
5/10
suti_88 2013 júl. 13. - 23:15:44 5/10
(144/481)
Na, a párommal mi is megnéztük eme "csodát".

SPOILER ALERT!!!!!

Én tipikusan olyan filmnézõnek vallom magam, aki hagyja hogy egy film beszippantsa, beülök a moziba, kikapcsolok mindent, és hagyom hogy sodorjon magával az egész. NA EZ AZ AMI ITT NEM TÖRTÉNT MEG!!! Olvastam a negatív véleményeket, eleve úgy ültem be, hogy biztos lesznek benne sablonok, klisék, meg persze eszeveszett zúzások....DE erre még én sem voltam felkészülve.
Pedig benne volt a ziccer, hogy Del Toro egy egész univerzumot hozzon létre, de nem tette. Hiába mondjátok, hogy ez egy látványmozi, ne foglalkozzunk a sztorival, meg a karakterekkel, üljünk be akkor inkább más filmre...ez baromság. Ott van a Star Trek 2, baromi látványos, sodró lendületû film, van benne érzelmi tetõpont (Spoke és Kirk a reaktorban), a fõgonosz eszeveszett mit játszik (angolul nézve természetesen).
A Tûzgyûrûben még a sztorin se kéne polirozni, egyszerû mint egy faék, de ez nem baj, kicsit a karaktereket dolgozták volna ki inkább....nincs szerethetõ figura, senki akiért izgulnánk...NULLA érzelem...csak a faarcok, és tényleg bõdületes kliséhegyek: fiatalok rivalizálása a kantinban, majd a bunyó a lány miatt, a Parancsnok gyõzködése, erõltetett küzdõsport-gyakorlat, aminek már mindenki tudta a végét, hogy a csaj felülkerekedik a srácon....a végén meg ez a "majd én feláldozom magam mert tönkrement az idõzítõ, hisz én vagyok a fekete Bruce Willis, és utoljára még üzenek egyet az ázsiai Liv Tyler-nek" baromság....ÁHH. A tudósok meg, egy vicc....komolytalanná tették az egészet egy igenis komoly, a világ létét fenyegetõ helyzetben.

Amúgy a film jól indul a történetmeséléssel, viszont nagyon gyorsan túl is lépnek ezen...semmi adat arról hogy mikbõl vannak a kaijuk, mikbõl vannak a robotok, feltaláltunk vmi szuperanyagot, aminek köszönhetõen ellenáll a sérülésekkel szemben, és 5-6 helikopter képes a levegõbe emelni...aztán már jön is az elsõ csata visszaemlékezés formájában...ami persze rendesen ODABA*Z!!!! Komolyan, a fight közben azon kaptam magam, hogy beledõlök a székbe, annyira monumentális volt az egész, mintha bármelyik pillanatban rámdõlhetnének ezek a monstrumok. Csak kár h kevés volt belõlük, a tesó elvesztése után jön 30 perc maszlag, a motivációkról, meg a "We need your fighting skills", a nagy COMEBACK...bla-bla-bla-bla.
A víz alatti harci jelenettel is baj volt a végén, kicsit össze-vissza, tényleg jó lett volna még pár nappali felvétel is....de amúgy nem volt rossz. "Egykor 30 JÁÁÁGER volt a Shatterdome-ban, mára már csak 5 maradt".....ejj de megnéztem volna egy amolyan Transformeres csoportos zúzást....

Szóval, azt hiszem nem lepõdnék meg ha bebukna. Bár nem láttam sok Del Toro filmet, ettõl többet vártam. Csalódottan jöttem ki, és ez tök szar érzés. Nem kértem sokat, a sztorival sem volt baj, csak egy kis eredetiséget. Nem tudom hogy áll 8 ponton az IMDB-n, talán az agyatlan amcsik szavaztak eddig többségben, 5 pontnál többet nem érdemel, mellé jöhet az Aranymálna, alig jobb mint a Csatahajó....
Ráadásul pont a scifi rajongók nem találják meg számításaikat, annyira nincs kidolgozva a háttere az egésznek.

Nem azt mondom, hogy egy District 9-et kellett volna ebbõl is csinálni, de talán egy kis dokumentarista megközelítés, kísérletek, vizsgálatok, adhattak volna vmi hátteret az egésznek.

Mondjuk a "Jártak már itt korábban, csak Dinoszauroszokként" dologról nem tudom eldönteni, hogy most zseniális, vagy oltári blõdség.
Sonic8 2013 júl. 13. - 20:55:56
(143/481)
Egyetértek.
balbertimi 2013 júl. 13. - 19:05:24
(142/481)
Nnna, most jöttünk haza a moziból... szõval: a bemutató után már tudod, hogy ez bizony nem a Faun labirintusa... A könyvei után tudod, hogy ez bizony nem fog agyonnyomni a mondanivalójával... mégis beülsz, és végignézed 3Dben, mert jó. Ez tényleg nem az a film, amit otthon nézel meg, mert ott nincs körülötted repkedõ hang, meg feléd repülõ csavarhúzó. sõt, még a gyereket is elküldöd a haverjaival, mert egy nyári szünetes szórakozásnak egyenesen nagyszerû. nem szabad sokat várni tõle, és akkor épp azt kapod, amit vártál, esetleg a látvány miatt kicsit többet is. A jó történetért, személyiségfejlõdésért és egyéb intellektuális baromságért meg maradj otthon és nézd meg a Faunt...