Téma: Tûzvonalban

Turorudi 2007 szept. 24. - 15:42:43
(14/874)
Még egy amivel kapcsolatban kíváncsi vagyok, mit mondtok.
Szerintem "Ez keresztben lenyeli a Rex felügyelõt, Marácska drága." :) után itt egy tisztára Gyilkos számok paródia:

Bordás:
- Ezzel a módszerrel nem fogjuk elkapni a szekrényes bandát. Lakossági együttmûködés kell ide, nem valószínûség számítás.
- Mindenben van rend, csak fel kell ismerni a rendszerezõ elvet.
- Ez még a Sanyi bácsi tanítása?
- Nem, ez az én elméletem.
- És mûködik?
- Igen... Csinos felesége van.
- Köszönöm.
- Jól megvannak?
- Jól.
- Azt hallottam, hogy a cégnél az állomány több mint kétharmada válik vagy már elvált. Akkor maga szerencsés ember.
- És maga a rossz statisztika miatt nem nõsült meg?
1/10
norton15 2007 szept. 24. - 15:28:45 1/10
(13/874)
Kameraváltásokat és a szövevényesítés abszolút koppintás. Nem azt mondom, hogy nincsenek jó magyar filmek, de ez nem az. Ebbõl 3 rész bõven elég volt.
Turorudi 2007 szept. 24. - 15:17:41
(12/874)
Nem néztem túl sok 24-et, de nem tudom elképzelni, hogy olyan nagyon utánzata lenne a 24-nek.

Bevallott tény, hogy sok jó dolgot átvettek bevált akciósorozatokból, például hogy a szálak részrõl részre szövevényesebbek - mi abban a rossz?

Stohl András saját bevallása szerint nem tudta letenni a forgatókönyvet és azért is vállalta el, mert szerinte nagyon meg van írva.

De *annyira magyar* a környezet, a helyzet, a szereplõk, és a poénok is, nem tudom elképzelni, hogy koppintás. Már a poénok miatt is megéri nézni, feeergeteges utalások és párbeszédek kiváló színészi játékkal.

Lehet, hogy sok amerikai tömegcikken elbutult nézõ nem látja ennek a sorozatnak az egyediségét, de pár százezren már szavaztak rá, mikor nézték vasárnap. Ez óriási eredmény az MTV-nek, nagyon drukkolok nekik (és magunknak, magyaroknak is) a továbbiakban is!
1/10
norton15 2007 szept. 23. - 21:19:53 1/10
(11/874)
Ez egy rettenetes 24-utánzat.
10/10
tommmy 2007 szept. 23. - 20:58:13 10/10
(10/874)
Sziasztok!! Ez a sorozat egyszerûen nagyon nagyon fantasztikusan jóó!! Nekem nagyon tetszik a mai rész is nagyon jó volt a poénok is :) Mindenkinek ajálni tom!!
Carnivora 2007 szept. 23. - 14:48:21
(9/874)
Basszus ezt nézi v.ki :D:D
Turorudi 2007 szept. 19. - 15:04:22
(8/874)
Jajjj, nekem nagyon tetszik! Abszolút nézhetõ, vicces, sok-sok magyar poénnal. De az akció része sem csupa klisé: közönségfilm, de nem Amerika-majmoló.

Stohl András igazán jól játszik és a többiek is, köze nincs a kereskedelmi tévéknél futó gagyiságokhoz.

Aki lemaradt valamelyik epizódról, utólag is megnézheti az MTV videótárában: http://www.mtv.hu/videotar/?category=249

Nagyon drukkolok a magyaroknak, remélem, továbbra is nézett marad sorozat. Megérdemli!
balazsele 2007 szept. 17. - 21:34:02
(7/874)
Nekem megvan és a második is.
enduro.izus 2007 szept. 12. - 15:28:44
(6/874)
Sziasztok! nekem is kellene az elsõ epizód dvd-n. Ha meg van valakinek kérem értesítsen. köszi
10/10
bkr91 2007 szept. 09. - 21:40:13 10/10
(5/874)
Valakinek nincs meg véletlenül a sorozat elsõ epizódja DVD-n?
balazsele 2007 szept. 09. - 19:55:53
(4/874)
Keeeeezzdõõõõõõõdik. :D
Aquila 2007 szept. 07. - 23:17:34
(3/874)
"Levelek Mizantrópiából"
Gyurkovics Tibor 2007. szeptember 8. 00:00
Melyik gárda?


- Te, János!

- Mondjad - sóhajtott föl János a díványon heverve. Aludni vágyott volna, de Julcsa felkiáltása kizökkentette a kellemes bódultságból.

- Én nem ismerem ki magam. Annyi gárda lett hirtelen.

- Csak egy van: tiltakoznak is ellene, de egyelõre úgy néz ki, hiába.

- Ez most melyik?

- Ez a magyar.

- És a magyar ellen tiltakoznak? Vagy van olyan, ami nem magyar?

- Van. Ezért a magyar már nem kell.

- Miért? Mert magyar?

- Lehet. De aki a tagja, az nem utazhat Amerikába. - Nem értem.

- Én sem. De lehet, hogy nem is akarnának oda utazni. Egyáltalán honnan tudják, hogy ki tag és ki nem tag?

- Biztos beírják a személyi igazolványba.

- Ma már csak lakcímkártya van. Azon, pedig csak a lakcím van. Ezért is hívják annak.

- Nem vagyok teljesen bugyuta. Ennyit én is sejtettem. De valóban honnan tudják, hogy ki tagja?

- „…Minden módon számon tartanak…”

- Mi van az adatvédelemmel?

- Milyen védelemmel? Hisz mindent tud rólunk a rendõrség, a katonaság, a belügy a külügy, a vámügy, a …

- …az Isten. Régen anyám azt mondta: el ne lopd a léniát, Isten szeme mindent lát.

- Ez igaz, de valószínû, csak az nem lát mindent. Azt sem látja, hogy miért üldözik most pont ezt a gárdát.

- Azt mondtad azért, mert magyar.

- Nem csak azért. Volt már Magyarországon sokféle gárda. Az egyik legutolsó még az elõzõ, a rendszerváltás elõtt feloszlott.

- Valami kommunista gárda volt?

- Az. A KISZ hozta létre, és bizony igencsak komolyan vették magukat. De bántani nem merte senki õket. Nem úgy, mint ma, amikor demokrácia van. Ma szabad gyalázni mindent és mindenkit.

- Már tudom melyik volt az! Még volt egy indulójuk is. Nem is értettem. Valami olyasmirõl szólt, hogy tûzvonalba ifjú gárda.

- Jól emlékszel, eléggé militáns jellegû volt az indulójuk. A szövege és a dallam is.

- Mintha ez lenne egy új tévé sorozat címe is! Valami tûzvonalat hirdetnek folyton, mint új magyar mûsort. Innen lopták?

- Ugyan már! Csak ez olyan „blikkfangos cím”, ahogy mondják szakmai körökben.

- De azért csak ismerte, aki készítette a tévéjátékot. Talán még énekelte is… Mit mondtál? Milyen is az a gárda, amelyik nem magyar?

- Mit is? Talán francia, vagy olasz…

- Na még csak az kell, hogy fasiszta… és helyben is vagyunk.

- Mindegy. Ne olvass folyton butaságokat. Ez a lényeg. Aztán „elõre a végsõ leszámolásra”.

- Csak az a kérdés ki, kivel számol le?

- Ez a kérdés: választhatok!
9/10
peter203 2007 aug. 30. - 08:17:58 9/10
(2/874)
Már nagyon várom.
balazsele 2007 aug. 30. - 07:52:58
(1/874)
Kíváncsian várom a sorozatot!