marie1 2013 ápr. 08. - 11:48:01
(17/57)
Szerintem egy színésznek pont ez a dolga. :-D
marie1 2012 ápr. 27. - 09:48:26
(16/57)
Még annyit fûznék hozzá, hogy gratulálok Udvaros Dorottyának az 57 évéhez, egy tízest letagadhat nyugodtan. :-) Most néztem meg - bár mindig tudtam - , hogy apja rendezõ, édesanyja is színésznõ volt. Az Õ szerencsétlen sorsukért Dorottya egy igazi kárpótlás, ha lehet ilyet mondani.
marie1 2012 ápr. 27. - 09:37:23
(15/57)
Udvaros Dorottya tehetsége, egzaltáltsága, energikussága vitathatatlan. Ha nem Magyarországon élne, már világsztár lenne. Minden szerepben nagyon odateszi magát, és rendkívüli a munkabírása,ahogyan ez a címlistából is látszik. Én magam is csöndesebb típus vagyok, így az Udvaros stílus távol áll tõlem, de ettõl még elismerem nagyságát. Szerintem éppen ahhoz kell éles szem, hogy a másik szintén õstehetség Eszenyi Enikõ és Udvaros közti különbséget lássuk. Mindketten nagyon energikusak, igazi amazonok, mégsem lehetne szerepeiket felcserélni.
Dorottya igazi Oroszlán, egy királylány ebben a kis országban. :-)
(Ami a vetkõzést illeti: teljesen egyetértek abban, hogy a szerep kedvéért kell bizony vetkõzni idõnként. Sajnos ma sportot ûzünk ebbõl,pedig az igazi színésznõt a karakterérõl, stílusáról kell felismerni.)
surviver 2012 márc. 30. - 11:34:55 Előzmény HansHaag
(14/57)
Teljes mértékben igaz: Udvaros, Eszenyi, Rezes Judit, Hernádi- õk ma Mo. legkiválóbb színésznõi!
HansHaag 2012 jan. 26. - 15:55:04 Előzmény CinkaPanna
(13/57)
Udvaros Dorottyával összehasonlítani Eszenyit, azt a tehetségtelen károgó fekvõ-mûvész maskarát - és észrevenni a különbséget, no ahhoz kell némi kifinomult ízlés. Hogy veheted õket egy kalap alá?
10/10
CinkaPanna 2011 jún. 03. - 00:52:42 10/10
(12/57)
Nekem õ a legcsodálatosabb, a legzseniálisabb színésznõk egyike!Színpadon és vásznon egyaránt:)) ( a másik Eszenyi Enikõ:))
toot-8 2010 dec. 03. - 18:56:27
(11/57)
Óriási színésznõ. ráadásul nõbõl van.
csikospeter 2010 nov. 28. - 20:23:55 Előzmény matuschkapista
(10/57)
Udvaros Dorottya a Nexxtben és a Magyar szépségben nagyon odatette magát. Jó színséznõ.
matuschkapista 2010 szept. 11. - 17:20:32
(9/57)
Kinek a pap, kinek a pap ...a. Én is azon eretnekek közé tartozom, akiket irritál a mûvésznõ.
Lehetõleg nem nézem és nincs probléma. Volt egy lemeze, amin dalokat énekelt, azt hiszem Dés László szerzeményeit, az nagyon tetszett. Igaz, hogy miközben hallgattam, nem láttam.
10/10
árokásó 2010 szept. 11. - 16:31:00 10/10 Előzmény davidub
(8/57)
Nem nagyon értem a negatív megjegyzéseket, szerintem egyértelmûen a legnagyobb magyar színésznõk közé tartozik. Eddig bármiben láttam , kiváló volt. Csodálatos jelenség színpadon és filmen egyaránt.
davidub 2010 jún. 01. - 16:44:30 Előzmény mulao
(7/57)
Látom vannak akik nagyon féltékenyek, hogy van akinek összejött, és sikeres! Akinek ez nem jött össze, az irigykedik! Föl kell dolgozni! Ez van! S, akkor lehet majd véleményt nyilvánítani Udvaros Dorottyáról, ha legalább annyit letettél az asztalra, mint Õ!
IRIGY!!!
mulao 2010 ápr. 28. - 11:31:18
(6/57)
Elõre bocsátom, hogy bocsánat, hogy én nem fogok áradozni a mûvésznõrõl.

Nekem nagyon nem szimpatikus, attól függetlenül, hogy milyen jó színésznõnek tartják, illetve valószínûleg az is.
Az én hiányosságom is lehet, hogy színpadon még nem láttam.
Viszont a filmekbõl és a tv-bõl nekem nagyon nem szimpatikus. Nem fognak meg az alakításai. Pl., ott van a Nyugalom, szerintem erõltetetten, (bár nem tudom mi a legjobb kifejezés) játszik benne. Bár elgondolkoztam, hogy talán pont ezért jó. Az Eszter hagyatékában se tetszett. A többi filmjét meg már régen is láttam. Egyébként még 7 filmjét néztem meg eddig.Nekem a hangja se kellemes, és nem értem ennyi évesen hogy válallhatja be az olyan filmeket, amikben le kell vetkõznie.Aztán a Szombat esti lázzal az a bajom, hogy nekem már így is unalmas, még abba is bekellett rakniuk.
Nem mondhatom, hogy rossz színésznõ, inkább nem mondok semmit a tehetségérõl, amit meg se tudnék ítélni, ahhoz keveset láttam.Csak annyit, hogy mi az irritáló benne számomra.
Timek84 2010 ápr. 28. - 11:05:24
(5/57)
Nem tudom megmondani,mi az,ami engem taszít benne.De van benne valami.Biztosan jó színész lehet,ha már ennyire régóta a pályán van.Dehát nem 'tetszhet' mindenki mindenkinek.
xy1000 2010 márc. 15. - 19:02:02
(4/57)
sajnos nem szeretem :(
dreamer1 2010 márc. 15. - 14:53:06 Előzmény bea63
(3/57)
Láttam épp egy hete.Messze õ volt a legjobb.Bár ha már Williams akkor Blanche a Vágy villamosából.
bea63 2010 márc. 11. - 17:55:38
(2/57)
Megérkezett hozzá egy Tennesse Williams hõsnõ, az "Orfeusz alászáll" Ladyje.

Ez a szerep szinte kiáltott utána.
dreamer1 2009 febr. 25. - 16:30:06
(1/57)
Udvaros Dorottya az egyik legtehetségesebb és legfoglalkoztatottabb színésznõink közé tartozik régóta.
Már fiatalon sokat ígérõen mutatkozott be Szolnokon Mrozek Tangójában és Trifonov Cseréjében.A világirodalom legnagyobb nõi szerepét eljátszotta már.Volt,Ala,Lavínia,Polly,Rosalinda,Céliméne,Natasa,Lulu,Clodia,Ranyevszkaja,Lulu,Martha,Lola Blau,Sen Te,Warrenné,Margit királynõ...
Sajnos Tennesse Williams hõsnõi eddig nem találtak rá de talán még eljátszhatja õket.