10/10
dantonb 2011 nov. 30. - 00:32:04 10/10
(1041/1281)
Már vártam ezt ,mert nem is lennél csengõ ha nem csapnál le egy ilyen látszólagosan tetszetõs lehetõségre ,azért is írtam hogy bekapd ahorgot ,dehát sajna igen vannak álságos sztrájkok is .ilyen volt pl ,amikor avasutasok azért sztrájkoltak ,mert nem értettek egyet a kórházösszevonásokkal.Ez önmagáért beszélt ,na meg az is hogy Gaskó külön négyszemközti beszélgetést folytatott elötte Orbánnal,és mit tesz Isten megkapták azt a privatizációs pénzt ,ami minden privatizált gyár dolgozójának járt volna e logika mentén ,sõt a Máv nyugdíjasainak is.Nameg ott vót a sunyi kis gördülõ sztrájk is szintén mondva csinált alapon.Ezt meg lehet ítélni ,meg azt is hogy jó kis zsíros milliós havi fizetésének védelmében ,most valahogy nem olyan nagy gaskó pofája pedig az új miunkatörvénykönyvvel a sárba tiporják a dolgozók jogait,nem beszélve a megszorítások erdejérõl ,ja pardon átstruktúrálások erdejérõl:),a sztájktörvényrõl a választójogi törvényrõl,a médiatörvényrõl ,az AB ,a költségvetési tanács megszüntetésérõl,a bíróságok ügyészség kontroll alá helyezésérõl ,amit minden még külföldön élõ értelmes ember is átlát,hogy mire megy ki.Igaz azok nem annyira objektívek mint anagy csengõ:P
offtopic
-csengõzoli-- 2011 nov. 30. - 00:15:59
(1040/1281)
Ja értem már.
Vannak a valódi sztrájkok és az álságosak.
Aha, és ugye nyilván attól függ melyikrõl beszélünk,hogy melyik párt érdekeit szolgálja...
Oké :),megint sikerült objektívnek maradnod,mint ahogy azt másoktól is elvárod.
Tartok tõle,hogy a neked nemtetszõ sztrájkok mind-mind álságosak lesznek...
Hozzáteszem,hogy nem védem én a fideszt,most sem írtam semmi ilyesmi,de hagyjuk is,mert úgy sem fogod megérteni,nem fér bele a fejedbe,hogy létezhet olyan,hogy valaki nem fanatikusa egy pártnak.
10/10
dantonb 2011 nov. 29. - 23:34:22 10/10
(1039/1281)
Gondolod Te ,mert képtelen vagy észrevenni ,hogy saját prekoncepciódat szeretnéd másokra ráeröltetni,akik nagyon is logikusan gondolkodnak a sztrájkról is pl ,ha az valódi és nem álságos .Így sikerül magadat pl meggyõzni hogy te egyenlõ mércével mérsz és objektív vagy miközben mások nem azok .Mert nálad az objektivitás kritériuma hogy körömszakadtáig védeni kell a diktatórikus és mindent elqró Fideszt.
offtopic
-csengõzoli-- 2011 nov. 29. - 23:28:33
(1038/1281)
Neked meg semmi sem jó.
Ha sztrájkolnak,akkor hlyék, nem az utcára való,jaj,hogy jut be Marinéni a gyárba,mikor meg nem sztrájkolhatnak,akkor az a baj :D
10/10
dantonb 2011 nov. 29. - 22:58:52 10/10
(1037/1281)
Egy dologban jó a fidesz a demokratikus szabályok átírásában,megszüntetésében saját hasznára ,így történt ez a sztrájktörvénnyel is ,hogy gyakorlatilag mióta megváltoztatták nem volt lehetséges legális sztrájk.Ugynis a bíróságnak kéne megállapítani amég elégséges szolgáltatást .az meg erre képtelen volt ,a gyorsaságát is ismerjük.Ezért is gaskóék (akit nem lehet szoci pártinak nevezni)sztrájk helyett kénytelenek forgalomlassítást csinálni.
Az elõrehozott választások pedig a Fidesznek kedveznének ,mert most még van bázisa ,de két év múlva kitudja ,ha ilyen ütemben qrja el adolgokat ,ahogy eddig.tehát aspekulációk pont arról szólnak ,hogy saját érdekében fogja megtenni ,nem kell ahhoz szétverni a várost.
offtopic
-csengõzoli-- 2011 nov. 29. - 22:48:00 Előzmény Moldávia bánata
(1036/1281)
Az elõrehozott választás lehetõsége szerintem nulla.
Attól még nagyon messze vagyunk.
Ferkó balhéja után fél Bp-et szétverték, már az MSZP-se sem álltak mellette, az SZDSZ-rõl is kiderült,hogy csaltak a saját vezetõik megválasztásánál,szóval jó nagy káosz volt,mégsem lett elõrehozott választás.
Egyébként meg, ha lenne azt is a fidesz nyerné, még akkor is,ha nagyon sokan kiábrándultak belõlük.
Lásd II. kerület,ahol az összes ellenzékinek együtt nem volt annyi szavazata,mint a fideszesnek.
-csengõzoli-- 2011 nov. 29. - 22:43:06 Előzmény meszag
(1035/1281)
Látod-látod sosem értetted,hogy miért kell sztrájkolni,jaj miért...
Most nézem a Házon kívült és hopp a vasutasok év végén kapnak 100ezer jutalmat :)
Ez van,ha valahol nem verték szét a szakszervezeteket, az emberek meg felfogják,hogy mit jelent az,hogy kiállnak magukért.
Tudom, most jön O.V. stb. stb. ,aki errõl tehet,de ha az Atv-n kívül más csatornákra is átkapcsolsz,meglátod majd,hogy ez a világon mindenhol így mûködik, a demokrácia egy nagyon fontos része a sztrájk.
vénasszonyok_nyara 2011 nov. 29. - 21:08:49
(1034/1281)
Én sem. Nem akarok becsületsértésért bíróság elé állni. Remélem gondolni még szabad akármit.
1/10
makovecz1972 2011 nov. 29. - 20:42:46 1/10
(1033/1281)
Egy hiteltelen és színvonaltalan mûsor tõlem 10/1-et kap. A mûsorvezetõket meg nem is minõsíteném.
8/10
offtopic
meszag 2011 nov. 29. - 09:48:19 8/10
(1032/1281)
Rajtuk kívül kinek jó ez? Még két plusz év dagonya. Remek. Tényleg totál leamortizálják az országot. Fiatalok, tûnés innen! :(
offtopic
Moldávia bánata 2011 nov. 29. - 09:20:42
(1031/1281)
Tényleg édekes kérdés, hogy vajon mekkora az esélye egy elõrehozott választásnak, amelyet már egyébként régóta rebesgetnek. Talán nem véletlen, hogy a fityisz ennyire szorgalmazza a törvényhozást, meg "Magyarország megújítását", mert ha minden 2/3-os törvény megvan, akkor már nem lesz mihez hozzányúlni, be van betonozva a rendszer - s akkor már nem is szükséges 2/3-al nyerniük. Az új alkotmányban egyáltalán vannak továbbra is 2/3-os törvények?
8/10
offtopic
meszag 2011 nov. 26. - 15:20:26 8/10
(1030/1281)
Az meg nem érdekel, hogy õ egy felsõ réteget akart kialakítani, azaz érdekel, csak hogy attól igen gusztustalan, aki csak az elmúlt huszon.. évben tollasodott meg, nem éppen vitathatatlan módon.... és hogy ennyire elvesztette a beleérzõ képességét, hogy VÁLSÁG idején azokat sanyargatja, akik egyébként is rosszul élnek....
Az átalakítást hosszabb távon, és nem ilyen átgondolatlanul és mindent egyszerre felforgatva tehette volna meg. Mindent felborított, és csak egy zseni látja át a káoszt, ez a kormány meg úgy tûnik zseniknek igen szûkében áll.
Elcseszték, innen már nem sok kiút van, és kár a világot okolni azért, ha nem értik a zagyvaságot, fõleg, hogy még meg sem akarják magyarázni, mit miért tettek, ill. madárnak akarnak nézni mindenkit.
Hát mit gondolnak? Ki fogja finanszírozni az õ/mi ámokfutásunk?
Az meg, hogy az IMF/EU kölcsöne drágább, mint a piacról hozzáférhetõ kölcsön hazugság. :)
8/10
offtopic
meszag 2011 nov. 26. - 14:58:19 8/10
(1029/1281)
Hát elõzõ hszedbõl nem az érzelem mentesség sugárzott. :) Én nem csak fideszezek, de most rajtuk múlik minden, és nem látom, hogy felfogták...
Ez az eladósodásból/mellett élek dolgot sajnos a magyarok is beették. Ha nem adósodott volna így el a társadalom is, könnyebb lenne az élet. A bank meg nem jótékonysági intézmény, ez természetes. Te is ha befektetsz, azt várod, hogy reális/vagy elvárt idõn belül megtérül. Ergo én nem ítélem el a bankokat, inkább az emberi butaságot ostorozom elsõdlegesen. Addig nincs ugyanis baj, míg az eladósodás mértéke meg nem haladja az ésszerû .. most nem rágódok jobb szón - mértéket nem haladja meg.
Nálunk sajnos van egy hülye defekt, mindenki magántulajdonú lakást akart, amiért képes eladósodni egy életre, de ez bár legyen az õ dolga, de csak addig, míg ereje engedi. Arra is gondolni illene, hogy de igen, mi van ha anyagilag valamiért ellehetetlenülök, akárcsak egy idõre.....
Nos látjuk itt súlyos hibák vannak a fejekben. Régen a bankok is hatvanszor megnézték, kinek adnak, mennyit. Hát most aztán õk is elcseszték. Vállaljon kockázatot a bank is, nyilván, de akkor nem fojtom még meg különadóval, nem beszélve arról, hogy a különadót se arra fordította a kormány, hogy a célcsoporton segítsen, elolvadt a nagy közösben. Az a bizonyos szervezet, amit a devizahitelesek problémájának megoldására létrehozott a kormány nevetségesen kevés tõkével indult... ehelyett kieszelték ezt a szemét végtörlesztés. Ne várd, hogy gratuláljak hozzá..
1/10
offtopic
sixeol 2011 nov. 26. - 14:54:02 1/10 Előzmény Moldávia bánata
(1028/1281)
Ott a pont: a haszon. Milyen igaz, amit mondasz!.:)
1/10
offtopic
sixeol 2011 nov. 26. - 14:48:06 1/10
(1027/1281)
Csak annyi a különbség, hogy Ferenc Jóska örökölte a hatalmat, a Kádár meg szovjet fegyverekkel szerezte meg, ezt a zorbánt meg a sok elvakult választotta meg, bár az elõdei sem voltak egy fikarcnyit sem jobbak.
Rhaegar 2011 nov. 26. - 14:46:42
(1026/1281)
Nálad az igazság.
Így van.
1/10
offtopic
sixeol 2011 nov. 26. - 14:39:33 1/10
(1025/1281)
Elnézést, de építõ jellegûnek szántam és egy pontatlanságot javítottam ki, amit korrigáltál, ezen nem kell felhúzni magad.
1/10
offtopic
sixeol 2011 nov. 26. - 14:35:20 1/10 Előzmény meszag
(1024/1281)
Nincs ebben semmi egyszerûsítés. Én nem próbálom egyiket sem védeni. Mert bármit is csinál egy kormány, olyat nem tehet ami a nemzetközi pénztõke ellen van, akik a spekuláció révén egész országokat semmiznek ki, és nem érdekli õket milyen áron. Vagy nyalod az IMF, a hitelminõsítõk és a mindenható nagybankok valagát, hogy nagy kamatra kapj pénzt kölcsön, és még ezért legyél hálás is nekik, más különben taccsra vágnak. Ha figyelmesen elolvastad volna amit írok, nem vagyok fideszes tehát nem kell bizonygatnod, a hibáikat és rossz döntéseiket, de ne tegyünk már úgy mintha mindenért õk lennének a felelõsek. A felelõsség az elmúlt 21 év kormányait terheli. Nemcsak fidesz kormányok voltak hatalmon. Azt, hogy nem építettek volna semmit túlzásnak tartom, minden kormány épít valamit, a kérdés csak az mit, miért, van-e rá szükség és ilyen áron. Én nem tartom helyesnek a magas kamatra adott hitelre, magyarul adósságra épülõ gazdaságot, ami a spekuláción alapszik. A spekuláció minden formáját elvetem és elutasítom. Az ördögi ebben csak az, hogy a világon kellene fordulat ahhoz, hogy ez megváltozzon. Nekem mind a balliberális, mind a polgári oldal egy kutya, egy tõrõl fakadnak, akik csak a globalizációt szolgálják. Szóval példálózhatsz itt 300 fttal én meg csak annyit mondok, akkor minek fizetek tb, ehó, nyugdíjjárulékot, ha még ezen felül még fizetnem kell? Teszem hozzá, hogy engem nem nagyon érintett a vizitdíj, de nem tartom helyesnek, hogy azokat sarcolják meg akik kevésbõl próbálnak megélni. Mert mindig a szegény fizet. Az ilyen gyurcsányista demagógiával ne gyere, ha tud adni az állam nyugdíjat ad, ha nem tud és nem is akar akkor nem fog adni lehet itt bármilyen pénztárat csinálni. Az meg, hogy a jelenlegi kormány milyen bûnöket visz véghez és mennyire korrupt még nem menti fel semmi alól a korábbi kormányokat. Ez a túlzott fideszezés pedig már egyenesen beteges. Ha csak fideszezni tudsz inkább ne is írj. Õk is ugyanazokat szolgálják mint a "másik" oldal.
1/10
offtopic
sixeol 2011 nov. 26. - 14:08:59 1/10
(1023/1281)
A köztv? Nem tudom, hogy jön ide, mert egy szóval sem említettem, szóval nem is értem miért engem kérdezel? Már évek óta nem nézek tévét, mert mindegyikbõl csak a szenny jön, csak idõ kérdése volt, hogy ez elérje ez a szenny a köztvét is. Az MR-rel kapcsolatba tudok nyilatkozni oda szélsõbaltól- szélsõjobbig a középen át mindenki eljön akit meghívnak. Bár rádiót nem szoktam hallgatni, ez csak az amit látok.:)
1/10
offtopic
sixeol 2011 nov. 26. - 14:04:11 1/10
(1022/1281)
Lehet, hogy ezzel most elszomorítalak, de ezt a hozzászólást rossz embernek címezted. Nem nézem sem a hírtv-ét, sem az echotv és legfõképpen nem Bayer Zsolt mûsorait, de ez az apróság ne zavarjon. Mészáros Tamásról pedig megvan a véleményem, szoktam olvasni az írásait tehát ismerem az érveit, szóval õ legalább olyan távol áll az objektivitástól mint Bayer. :)