Téma: Uncharted

7/10
sorozatneked.hu 2022 febr. 28. - 11:28:54 7/10
(14/54)
7/10

Indiana Jones és Nemzet aranya keveréke, de szerintem jó volt. Mindkettő főszereplő szimpatikus volt számomra, Banderas magyarhangja tényleg rosszra sikeredett most. :( Remélem lesz folytatása és kiváncsi lettem a játékra is.
8/10
Böhöm 2022 febr. 27. - 00:43:48 8/10
(13/54)
Nekem ez a film a néha már majdnem gagyiba hajló irrealitásaival együtt is tetszett. Érdekes, látványos, pörgős, izgalmas. Ezt várjuk egy ilyen aktuálosra szabott Indiana Jones-szerű mozitól. Ebben így elmennek azok a fizikai képtelenségek, amik egy valósághoz közelibb történettel kifejezetten zavaróak lennének. Ez így egy egész élvezetesre sikerült kaland-mese, ne várjunk tőle többet.
7/10
Filmz 2022 febr. 20. - 10:10:56 7/10
(12/54)
Péntek délutáni kis laza kikapcsolódásnak bőven jó volt. Hozzátartozik az igazsághoz, hogy a játékkal nem játszottam, nem is érdekel, így ahhoz nincs viszonyítási alapom. Szóval sorry. :D Így önmagában, kategóriájában nekem tetszett. Egy Indiana Jones sorozattól messze van ugyan (bár ahhoz annak kultikussága miatt nehéz is lenne mérni). A mai hasonló kategóriájú filmekhez képest több szempontból is felüdülés. A látványvilága szép, egészen pörög, akció van, kaland van, egy-két meglepi van. A poénok nekem jól ültek. Igaz nem fogtam a hasam a nevetéstől, de jó volt. Mark Wahlberg és Tom Holland párosa jól működött, mind a kettőt bírom. Még ha irreális is itt-ott a film, ez nekem nem vett el az értékéből, ugyanis alapvetően a filmek sokszor teli vannak logikátlan, értelmetlen dolgokkal, főleg az ilyen jellegűek. Olvastam pár kritikát, hogy Tom Holland egy gyerek a játékbéli karakteréhez képest akit a filmben alakít (bár, mint írtam nem tudom pontosan milyen is az, csak amit olvastam róla) és, hogy csak bohóckodik, gyerekeskedik. Nos ez csak részigazság, mert sokkal értelmesebb, okosabb minthogy gyerekesnek lehetne nevezni, legyen szó a történelemben vagy a szélhámosságban való jártasságáról. A másik része pedig, igen is jól áll neki a "tinisége", ügyetlenkedése és az ebből fakadó poénok a filmnek. Egyébként ennek kritizálását (márhogy, Holland egy gyerek a játékbeli karakterhez képest) azért sem értem, mert a film készítői is elmondták, hogy ez egy előzmény történet kb., hogy Nate Drake, hogy lesz az aki. Azért hozzáteszem, természetesen megértem ha valakinek a játék tetszett, szereti és azért nézte meg a filmet és csalódott benne. Az biztos zavaró annak, aki abból a szemszögből nézte meg. Victor Sullivan nekem tök jó karakter volt, az egészet feldobta, kiegészítették egymást Nate Drakkel. Antonio Banderast bírom, de azért ezt a magyar hangot, bár ha nem is volt őrült rossz, de meg kellett szoknom :D . Összességében ez egy kategóriájában (főleg a mai hasonlóakat elnézve) jó, egész poénos, de azért nem gatyaszaggató film. Jó kikapcsolódás volt. Egyszer tetszett! :)

A csaj (Sophia Ali karaktere) kicsit fölösleges volt benne szerintem. Jó, övé volt a másik kulcs, ismerte Sully-t régebbről, de kb. ennyi :D . Ahogy kinyírták Moncada-t az meglepett. A hasonló fordulatok jól álltak a filmnek. :)

8/10
kobe8_20q@hotmail.com 2022 febr. 19. - 12:36:53 8/10
(11/54)
Kimondottan jó film, meglepődtem.
5/10
Danecay 2022 febr. 16. - 14:53:41 5/10 Előzmény primitiv
(10/54)
"Mondja meg már valaki hogy kerültek bele azok a hajók abba a lukba??"

Gondolom behajóztak vele a barlangba, utána berobbantották, vagy valami ilyesmi, mert

Nathan ugye vízalatti járaton úszott át oda ahol a hajók voltak, nem úgy mint a rosszak, akik egyszer csak megérkeztek egy gumicsónakon, miközben a háttérben tisztán lehetett látni a barlang bejáratát :) Engem inkább ez zökkentett ki. Igaz, hogy amikor hűseink felfigyeltek az érkező ellenségekre, a háttérben hallatszott egy tompa puffanás, ami talán azt hivatott demonstrálni, hogy ők is berobbantották a barlang bejáratát, hogy akadály nélkül be tudjanak csónakázni, ami egy robbantással olyan jól sikerült, hogy nyoma sem maradt a még pár perce ott lévő sziklaakadálynak, ami alatt hősünk úszott azért egy jó pár métert mire átjutott a túloldalára :) Ha a puffanás valóban a sziklaakadály berobbantása lett volna, akkor ezt elég gagyin oldották meg.
Az is jópofa volt amikor a gonoszok orosz, az egyik pillanatban még Nathan-t kutatta a hajón, a következőben pedig már az egyik helikoptert vezette amivel kiemelték az egyik hajót.
Az is érdekes volt, hogy a nagy hajós mókázás közben, amikor Nathan a hajón Pókemberkedett, olyan vígan kommunikált az éppen helikoptert vezető Sullyval a fülébe dugott adóvevőn keresztül, hogy csak na, persze ez akkor már nem ment amikor mindketten egymás mellett ültek a helikopterben, mert ahhoz már kellett a helikopter mikrofonos fülese :)
Az a 2 egymáshoz illesztett keresztes ajtónyitás is elég gagyi volt szerintem :)


Nem csak a fenti dolgok miatt, de szerintem eléggé sekélyes volt a film, én többet vártam, az biztos. Unalmas helyszínek, aukciós ház, diszkó, pizzéria..., súlytalan cselekmény, eltúlzott végjáték.
1/10
Barnus92 2022 febr. 14. - 22:18:43 1/10
(9/54)
Tom gyerek semmitmondó tekintete 116 percen keresztül, borzalom
shoc 2022 febr. 13. - 21:59:04
(8/54)
Számomra sablonos volt sajnos.
1/10
primitiv 2022 febr. 13. - 21:41:16 1/10
(7/54)
Én ezen az eddigi "legjobb játékadaptáción ld. index filmkritikus " elaludtam. Semmi, logikátlan történet, xéna szerű öklözések, semmi párbeszédek. Tom Holland tól meg azt vártam mikor veszi elő a pókgúnyát az ing alól, annyit repkedett. Mondja meg már valaki hogy kerültek bele azok a hajók abba a lukba??
3/10
kareshu@citromail.hu 2022 febr. 13. - 18:56:11 3/10
(6/54)
A felénél egyszerre mondtuk, hogy de idegesítő ez a film, és lekapcsoltuk a neten. Már megint egy klisés izé, ahol szupiügyes tinik állandó civódás közben megoldják a lehetetetlen küldetést. Aki jó filmeken nőtt fel, inkább újra nézze meg az Indiana Jonest tizedszer, sokkal színvonalasabb szórakozást nyújt.
1/10
Deodato 2022 febr. 13. - 18:11:12 1/10
(5/54)
Lásd még: az öreg bánya titka, kányadombi indiánok, stb. Azok is ifjúsági kalandfilmek, csak ez nagyon sok pénzből készült, és ott mégis csak komoly emberek írták mondjuk például a dialógusokat..
10/10
Sugar7 2022 febr. 12. - 23:07:36 10/10
(4/54)
Végre egy kellemes, nézhető film!
5/10
Károly Kiss 2022 febr. 12. - 20:57:41 5/10
(3/54)
Egy egyszer nézős vicces kis mese.
7/10
fferlen73 2022 febr. 10. - 21:49:49 7/10
(2/54)
Számomra nem volt annyira ütős a film, de abszolút nézhető . A színészválasztást jónak tartottam, ha nem ők játszottak volna benne, valószínű nem adtam volna rá 7-et a 10-ből.
10/10
Slayer_HUN 2022 febr. 10. - 20:37:21 10/10
(1/54)
Na, ilyen egy jó kalandfilm! Minden percét élveztem. Végig izgalmas, jók a poénok, jó a történet, a színészek fantasztikusak. Az utóbbi idők egyik legjobb, ha nem a legjobb filmje. 10/10