1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 17. - 10:32:18 1/10
(798/2618)
A reciprok technia, hogy a saját, nyíltan hatalomfitogtató önkényes döntéseiket azzal relativizálják, hogy az elmúlt 8 évben sem volt jobb. Pedig pont akkora a különbség, mint egy orbánnal aláaknázott demokrácia és egy orbáni "jellemmû" kiépülõ autokrácia között.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 17. - 10:18:10 1/10
(797/2618)
Jellemzõ, hogy a mostani megalapozott felháborodást a saját módszereihez hasonlítva akarja lejáratni...
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 17. - 10:17:03 1/10
(796/2618)
Hogy a felvetésedre is válaszoljak, ez a felelõtlen, nemzeti érdekeket a hatalmi ambíciók mögé toló orbáni obstrukció és nagyotmondás rohasztotta szét 10 év alatt a demokráciát.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 17. - 09:54:03 1/10
(795/2618)
Az MTVA pályázatán az egyik kurátornak, Vitézy Lászlónak osztották a legtöbb pénzt...
Õt is mennyire tiszteltem az átkosban, mikor kiálltak a rendszer ellen, a szabadságért. Most pedig a régi rendszer gyûlölete, frusztrációi a hasonlóan elnyomó hatalom szolgáivá teszi õket.
Szomorú, nagyon szomorú mindez egy dokumentumfilmestõl...
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 17. - 09:49:35 1/10
(794/2618)
Ugyanebbõl az interjúból, torgyánviktortól: Beüzemeljük a rendszert, kell még egy kis idõ, amíg mindenki elfogadja a neki rendelt helyet.
offtopic
-csengõzoli-- 2012 jan. 17. - 09:13:26
(793/2618)
Mi lenne veled, nélküled... ?
offtopic
kõmacska 2012 jan. 16. - 23:53:50
(792/2618)
Az a magyarázat, hogy több filmre azért nincs pénz, mert eladósodott az MMKA, ugyanolyan alibi (olvastam, hogy könnyedén meg lehetne oldani a problémát másfajta gazdálkodási módszerekkel, az európai koprodukciókról nem is beszélve) - tehát pont olyan fügefalevél, minthogy a "kártékony bizniszszekták" miatt vonták vissza az egyházi státusokat. (Természetesen épp a legnagyobb bizniszszekta lett "történelmi egyház", a többiek meg mehetnek a sóhivatalba).
Tehát ezek mind csak fügefalevél magyarázkodások, szerintem szándékos ártó szándék van mögötte (mint ahogy Schmitt Palival forralják az értelmiség agyvizét. S.P. megközelíti a "Caligula lova" kategóriát. Ez másoknak is eszébe jutott: http://www.youtube.com/watch?v=pYfaj3ZfLiw).
Ezért írtam, hogy szerintem kár hadakozni. Mert szerintem ezek nem tudatlanságból fakadó, átgondolatlan döntések. Hanem tudatosan csinálnak rosszat, szerintem. Minek újra és újra elmagyarázni, hogy lehetne másképp is, jobban is? Szerintem tudják. Ha a hozzáértés hiánya volna a baj, azt lehetne korrigálni. De ezek értik a dolgukat, pláne Andy Vajna. Szerintem tudják, mi a céljuk, nem tévesztik el. Amíg egy ellen zúgolódok, száz másik visszaélés történik, amit észre sem veszek. Ezt pl. tegnap kaptam: http://www.youtube.com/watch?v=dNYn3fF62K0 Annyi bosszantó vagy félelmetes, rosszindulatú dolog vesz körül, amit elmondani sem lehet.
Az a baj, hogy a legtöbb tényfeltáró felvázolja a problémát (ami valós, ténylegesen létezik, és sokszor könnyen orvosolható is volna) - plusz megnevezi a bûnösöket, és azt gondolja, hogy létezik egy ellenhatalom, ami értelmes és JÓINDULATÚ, az bezzeg kijavítaná a hibákat és eztán minden gördülékenyen és tisztán menne.
Csakhogy erre még soha nem volt példa.
Mivel a remény hal meg utoljára, és mert az ember képtelen remény nélkül élni, ezért legtöbben még akkor is reménykedünk az általunk preferált "jó" erõben, amikor már a napnál világosabbá vált, hogy gonosz.
Szerintem okosabb hozzáállás az, hogy ha lezárnak elõttem egy utat, akkor keresek egy másikat. Inkább, mintsem hiábavalóan dekkoljak a lezárt út elõtt, tüntetést szervezzek, hogy nyissák meg, és minden maradjon a régiben. Mert a világ soha nem marad ugyanolyan, nem lehetséges konzerválni, minden változik, ehhez sajnos hozzá kell szokni és nem érdemes siratni, hogy hol van a tavalyi hó. A dolgok nagyon gyakran fordulnak rossz irányba, ez "benne van a pakliban".
Szerintem jó példa Erõss Zsolt, akinek egy baleset miatt levágták a lábát. Nem omlott össze, nem mondta azt, hogy láb nélkül nem lehet élni - hanem hogy akkor majd láb nélkül mászik fel a Himalájára. És meg is csinálta.
A felfedezések és találmányok mindig valami akadály leküzdésébõl származtak. Ahol nincs akadály, abból nem származhat új és izgalmas felismerés. Tehát, szerintem hozzá lehet állni a problémákhoz úgy, hogy kétségbeesetten követelem, hogy a világ álljon meg és állítsák vissza az eddigi rendet; vagy úgy, hogy elviselem a pusztulást, és nekiállok valami újat kitalálni.
Amíg élünk, mindig van választási lehetõségünk, soha nem vagyunk teljesen determináltak. Ahol probléma van, ott megoldás is van. Pl. a 127 óra fõszereplõje öt nap után belátta, hogy nem várhat tovább külsõ segítségre. És amikor ezt belátta, akkor önerejébõl is kiszabadult. Ide eljutni persze nagyon nehéz, de mindenki számára (a filmesek számára is) létezik valamilyen kreatív megoldás. Csak keresni kell. Például, amikor a kommunizmus alatt rettenetesen cenzúrázták az irodalmat, az írók nekiálltak gyerekirodalmat írni. És fantasztikus gyerekirodalom született, mert a legjobbak írták.
Persze nem biztos, hogy meg lehet találni a megoldást, de érdemes keresni.
Magamon azt vettem észre, hogy ha túl sokáig siratom egy problémámat, akkor tulajdonképpen eszem ágában sincs megoldani azt. Mert tulajdonképpen nem is az a bajom. Pl. ismerek egy kozmetikust, aki folyamatosan a súlya amiatt vérnyog, de soha nem fogy egy dekát se. Tulajdonképpen nem is akarja megoldani, mert nem is ez a baja; csak a fogyókúra olyan téma, amirõl mindig sokat lehet beszélni.
Úgyhogy szerintem a filmesek meg fogják találni a megoldást. Pl. elköltöznek máshová (sajnos sokan), vagy megpróbálnak nagyon olcsó filmeket csinálni, amire maguk is találnak szponzort, az állam segítsége nélkül.
1/10
dantonb 2012 jan. 16. - 23:03:32 1/10 Előzmény adamnagysweetmovie
(791/2618)
Mit vársz egy holliwoody giccsgyártótól? Éshát miért éppen a filmszakmát ne verte volna szét ez az elmebeteg akarnok kormány ,amikor nincs olyan terület ,amit ne vert volna szét .egy pozitívumot sem tud senki mondani az eddigi kormányzásukról .És akkor ezek demszkiztek meg gyurcsányoztak ,szánalom.
A legutolsó Kossuth interjûban volt egy õszinte elszólása Orbánnak: "90 óta,20 éve egyfolytában egy konszolidációs szakaszban az ellenzék mindig arra törekedett hogy ezt a politikát destabilizálja aláássa,nem himnném hogy ez ma változott volna."
Na legalább egy õszinte beismerése a hazaáruló politikának az ország érdeke leszarásának.Éshát ebben a szocik inasok voltak hozzá képest ,mert õ eleve semmit nem támogatott ,ami hasznos volt az országnak,de ebben téved ,mert ez csak az õ ellenzékiségére volt teljesen igaz.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 16. - 22:13:27 1/10
(790/2618)
Sokáig tart, míg smittpalinak engedélyt ad torgyánviktor, hogy kiálljon a nyilvánosság elé.
De szerdán szót adnak palikának, szó szerint szót adnak addig a szájába.
offtopic
-csengõzoli-- 2012 jan. 16. - 22:05:46
(789/2618)
Kíváncsi lennék az igazságra,de asszem ezt sosem tudjuk meg :) , hisz az adott szerkesztõ nem lesz büszke rá sosem.
offtopic
Moldávia bánata 2012 jan. 16. - 22:03:47
(788/2618)
Szerintem se, de az Élõ-Papp vezette hírhamisítóknál ez egy eléggé jó magyarázat! ;)
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 16. - 21:39:17 1/10
(787/2618)
A határon túli ismerõseimrõl biztosan tudom, hogy minden filmszemlén ott vannak:) Ezért nehéz Vajnával összehasonlítanom, akirõl viszont nem tudom, itt volt-e mindig. De ha igen, akkor sem lehetett sokkal több ideje filmet nézni.
De hagyjuk, ez teljes mellékszál.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 16. - 21:36:08 1/10
(786/2618)
Ezért volt jó a régi rendszerben, hogy sokmindenki, sokféle témáról készíthetett filmet.
A mostani centralizált rendszerben erõsebb a szelekció, viszont aki bekerül, annak nagyrészt finanszírozzák a filmjét.
De a szakmát be kellene vonni a rendszer felülvizsgálatába, anélkül egyszerûen illegitim és oktrojált a rendszer:(
offtopic
-csengõzoli-- 2012 jan. 16. - 21:33:28
(785/2618)
Jó,de hogy lehet összehasonlítani a te határon túli ismerõseidet valaki olyannal,aki minden filmszemlén ott van?
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 16. - 21:30:06 1/10
(784/2618)
Azért pár konkrétumot leírtam alább...
Igyekszem olyan témákhoz hozzászólni, amire van rálátásom.
És azt is tudom, egy hazalátogató amerikás producer nem elsõsorban filmeket nézni fog a szemlén, hanem a szakmával tárgyalni, kapcsolatot építeni. Az én határon túli ismerõseim is jó ha napi 1 vetítésre eljutottak, rohangáltak egyik üzleti megbeszélésrõl a másikra szerteszét a városban...
offtopic
kõmacska 2012 jan. 16. - 21:27:37
(783/2618)
Szerintem azoknál, akiket felsoroltál, sokkal többen csináltak (és csinálnának) jó mozit. Például nekem nagyon tetszett a Mélyen õrzött titkok (Böszörményi Zsuzsától) - szerintem jobb, mint pl. a Friss levegõ Kocsistól.
Az 1-et nem láttam (Pater Sparrow), de elég izgalmasnak tûnik, és Hatvani Balázs filmjei is érdekesnek látszanak http://gingerclown.com/ http://hu.wikipedia.org/wiki/Thelomeris És nyilván van még rengeteg egyéb is, amikrõl nem is hallottam.
Gondolom, még Alföldi filmje is jó lett, kár, hogy nem láttam. Úgy tudom, Till Attila is kapott díjat Cannes-ban. Tehát sokan tudnak/tudnának jó filmet csinálni.
Vagy pl. van egy régóta befulladt projekt Szilárd Leóról http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/enyedi1122/ - és Enyedi sem tehetségtelen rendezõ.
Szilárd leóról pedig nem is értem, hogyhogy még nem csináltak filmet. Fantasztikus tudós, és Teller Ede állítása szerint: "Minden magyar közül Szilárd volt a leginkább magyar. Magyar az, aki utánad lép be a forgóajtón és elõtted lép ki. Eltökélt nonkomformista volt. Nem bánta, ha megsértett valakit, de sohasem követte el azt a vétséget, hogy unalmas legyen. Volt egy elve, amit egy alkalommal sem szegett meg: soha nem mondta azt, amit vártak tõle."
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 16. - 21:25:53 1/10
(782/2618)
Sokat nem tudtál hozzáfûzni, blikkfang.
offtopic
-csengõzoli-- 2012 jan. 16. - 21:25:04
(781/2618)
Tehát semmit sem tudsz,csak gondolod, azaz ezek tények :)
A támogatások mostani elosztását nem ismerem...
De ismét mondom, szerintem te túl sok saját feltételezést kezelsz tényként...
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 16. - 21:23:17 1/10
(780/2618)
Los Angelesben élt, nem tudom, hogy ott volt-e minden szemlén, és azt sem tudom, hogy éppen egy Hajdu Szabolcs filmre ült-e be... Neki más az ízlése, ez köztudott.
De ez nem is baj, írtam, egy szakmai testület dönt a támogatásokról. De a rendszer konzultáció nélküli erõszakos bevezetése és a mûködési szabályok tisztázatlansága/nem megfelelõ volta miatt van szükség a korrekcióra.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 16. - 21:18:50 1/10
(779/2618)
Még valami:
"A Filmszemle központi téma volt mindig is!" - Tavaly már csak az utolsó pillanatban dõlt el, hogy megrendezik, nulla sajtóval, és Szõts Géza a végén bejelentette, hogy õk egy nemzetközi vörösszõnyeges fesztivált álmodnak jövõre helyette...
"Tehát egyszerûen nem igaz,hogy ezeket a filmeket elhallgatták!" Igen, anno szerepeltek a hírekben a fesztiválsikerek, csak 2010 nyarától 2011 nyaráig nem szerepeltek a leépítés ellenérvei között ezek. A szakma meg a hatalom brutális lépéseitõl (és a producerek anyagi kiszolgáltatottsága miatt is) teljes bénultságban volt.
De most végre elkezdõdött az egységes fellépés a kormányzat felé, az érdekegyeztetés követelése. Én is csatlakozom hozzájuk.