offtopic
kõmacska 2012 jan. 21. - 22:29:34 Előzmény meszag
(1198/2618)
1. Azt gyorsan kijavítom, hogy "úgy éltek, mint a cigányok" - a hatás kedvéért írtam, de sokkal jobb lett volna az amishokat vagy az albánokat említeni, tehát egy elmaradott, de földmûvelõ, dolgos és békés népet.

2. azt írod: "önértékelés, önigazolás a téma" - sajnálom, hogy ezt olvastad ki belõle.
Megpróbálom másképp. Tíz évig egy "neoprotestáns, karizmatikus" gyülekezetbe tartoztam. A "pásztor" sose volt szimpatikus, sõt nagyon is ellenszenvesnek éreztem, egy öntelt, agresszív bunkónak. (Nem némethsanya volt, de hozzá hasonló képzõdmény). De valamiért mégis maradnom kellett (ezt úgyse érted, mindegy) egészen addig, amíg magamban ki nem békültem vele, amíg már nem vetettem meg és már nem irtóztam tõle. Amikor már nem nehezteltem rá, amikor már ártatlannak láttam, akkor hirtelen úgy alakult, hogy elköltöztem. Sokan panaszkodtak, hogy ez az ember az ártalmukra volt, én meg arra gondoltam - furcsa, nekem nem ártott, engem nem tett tönkre.
Aztán nemrég rádöbbentem, hogy az ürge valójában szabadkõmûves, és a gyüli egy részét beszervezte, a többiek pedig tényleg súlyos elnyomás alatt vannak. Tehát nem véletlenül utáltam, és nem véletlenül panaszkodtak rá mások. De mégis - csakis azért nem tudott ártani, mert elviseltem, kibírtam, egészen addig, amíg immunis nem lettem arra a sötétségre, amit árasztott.
Aki lazán behódolt neki, az okkultista lett. És az is azzá vált, aki zúgolódott, hogy a "pásztor" milyen elnyomó. Az a tanulság ebbõl, hogy akár behódolsz egy gonosz erõnek, akár lázadsz ellene, nem tudod legyõzni, nem tudsz ellenállni neki, mert erõsebb nálad. Ha ellene akarsz állni annak, amit rossznak látsz, akkor ne azt figyeld, hogy mennyire rossz, inkább a magad dolgával törõdj, cselekedj jót és akkor lelkileg megerõsödsz és a saját lelked tesz védetté ellene.
Könnyû másokra nézni, könnyû másokban reménykedni vagy vádolni õket; saját magunkban sokkal nehezebb felismerni a felelõsséget, és nehezebb magunkat rávenni a jóra, mint azt másoktól várni. Orbánra te (vagy bárki más) ugyanúgy nem gyakorolhat nyomást, mint ahogy én hiába próbálkoztam volna ilyesmivel a gyülekezetben. Csak úgy tudsz szabadulni a hatása alól, ha valami jobbal foglalod el magad.
(Ez éppenséggel nem volt közérdekû példa, mindegy. Legalább nem jedikkel példálóztam, meg az erõ sötét oldalával).
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 21. - 22:28:55 1/10
(1197/2618)
Jó, hát ha sokat szarakodik alamuszi módon még Ormányos, és nem omlik mégsem rá a gazdaság, akkor muszáj lesz bevetni azt a bizonyos munkásöklöt, nem leszek rest odabaszni neki. Hogy finom legyek:)
vonderm 2012 jan. 21. - 22:26:42
(1196/2618)
Mit szólsz a leendõ rendszámcseréhez ? Valaki zsebe megint kiürült a csókosok között és tele kell tömni ?
Rendszercsere kellene már !
1/10
dantonb 2012 jan. 21. - 22:18:53 1/10
(1195/2618)
vedd észre hogy ygurcsánynak ugyanaz volt afõ bûne ,mint a pufajkás Hornnak, a D209 esnek,a libásnak ,hogy el merte bitorolni afõméltóságú urat egyedül megilletõ posztot.A veszélyesség mértékében adta ki az ukázt Orbán hogy kire milyen mérvû össztûz irányuljon.(semjén bevallotta hogy õ hivatásos Gyurcsány amortizáló volt pl)Gyurcsány meg különösen a szíve csücske ,mert mérföldekkel jobb szónok mint õ ,és ezt bizonyította is a kettõjük vitájában lemosta a betegesen hiú orbánt.ezért odáig ment el agyûlöletben ,hogy a köztvben ideggyengének nevezte nyilvánosan Gyurcsányt acsahosok meg követték avadat avérszagra.Az Mszp pedig kihátrált mögüle ,mert a vezetõik soha nem akarták igazából Gyurcsányt(Kiss pétert akarták ,aki egy joviáli sbuszsöfõr képességeit bírta)Úgyhogy ne áltassuk magunkat ha egy szent lépne fel Orbán ellenében eséllyel ,pillanatok alatt arágalmak özönét kapná ,miközben az õoldalukon nem baj ha valaki tolvaj csaló csak sima legyen anyelve ,mert egy a fontos a lojalitás Dzsugasvili Viktorhoz.
offtopic
Moldávia bánata 2012 jan. 21. - 22:09:19
(1194/2618)
Az MTI szerint 100ezer. Mások szerint 200ezer. A belühgy szerint 400ezer. Bayerék 1 millióig számoltak.
Azt hiszem, megvárom Csengõ helyszíni jelentését, az lesz a hiteles. :)
1/10
dantonb 2012 jan. 21. - 22:08:54 1/10
(1193/2618)
Tisztelem állsápontodat de Te azt egy olyan alapállásból teszed hogy Orbán hallagat az észérvekre ,ez pedig kizárt:nem volt elég megfigyelni hogy mennyire figyelembe vette az ész alapján az ország érdekét ellenzékben?semennyire sajna sõt kormányon sem veszi figyelmbe ,mert egy fétise van az örökös hatalmon maradás,bármi áron.éshát nekem nem az hiányzott a szociknál hogy okosan érveljenek,mert ezt igenis megtették sokszor ,akár Gyurcsány akár mások:és nemcsak a szocik de lessan már az egséz normális konzervatív jobboldal is, sõt immár egséz világ.van foganatja ? csakis annyi ,amennyit az erõ ráeröltet azt is igyekszik kijátszani.Én azt mondom hogy aki cinkelt lapokkal játszik azt nem lehet meggyõzni mert eleve csal,azt le kell csapni mint egy taxiórát.olyan párt ,amelyik egy turulszobrot képtelen eltávolítani jogerõs bírósági végzéssel akezében,halálra van ítélve a simlis Fidesz ellenében.ez be is következett.Ars poeticájuk abból is látható pl,hogy amikor egy szoci képviselõ valamelyik fidesz képviselõ maffiózónak azt találta mondani ,hogy lám amikor nekünk volt 2/3 akkor gesztusokat gyakoroltunk pl a mandátumok elosztásánál stb stb.Válasz:"Elég marhák voltatok".
Naés ezeknek avezére a megalomán Orbán akinél természetes igéyn hogy minden következõ kormány kezét alegapróbb részletekig megkösse ,Mozgásképtelenné tegye még az adótörvények terén is.Az ilyen diktátorokat jellemüknél fogva csak elsöpörni lehet ,és még jó ha nem Causescu módjára,meggyõzni soha.
offtopic
Moldávia bánata 2012 jan. 21. - 22:06:09 Előzmény kõmacska
(1192/2618)
Megint tévedsz, nem érdekel a "palgizálás".
Ha mondani akarsz valamit, mondj, ne csak hadoválj a levegõbe. :)
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 21. - 21:56:56 1/10
(1191/2618)
Egyébként smitt, ahogy Gyurcsány is, olyan jogos-jogtalan (most nem boncolgatom, bár palkó esetében nem beszélhetünk önhibán kívüliségrõl, míg Gyurcsánynál az MSZP legalább annyira hibás) indulatokat vált már ki a másik oldalból, hogy képtelenség lesz anélkül színre lépnie, hogy egy csoport bármikor ki ne fütyülje személyesen, le ne hugyozza a saját tévéjét stb.
Ennek így nincs értelme, egy államfõ esetében meg fõképp...
1/10
dantonb 2012 jan. 21. - 21:53:55 1/10
(1190/2618)
Miénkittazésznek speciális fidesz szimpatizánsok számára kreált statisztikái vannak..A fõ baj amit nem tud felfogni,hogy számunkra mivel a forint árfolyam annyira le lett züllesztve ,és mi ftban kapjuk afizetést,horribilis abenzin ára még akkor is ha látszólag csak 1.34.mert ez ftban lassan már 500-at jelent.
vonderm 2012 jan. 21. - 21:49:00
(1189/2618)
Azt nem mondta, hogy melyik szerdán :)
vonderm 2012 jan. 21. - 21:47:50
(1188/2618)
Én nem értem pedig aránylag gyakran járok ki Szlovákiába és tankolni is szoktam :)
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 21. - 21:47:17 1/10
(1187/2618)
Mégis valami egyezségre kéne jutni, miért, a "libás bajnainál" a "bányás-fociberuházó orbán" mennyivel védhetõbb? :D
Ha orbánék nem hajlandók ezt belátni, de van erõ, amelyik végre nem támadólag és észérvekkel lép fel (ez a szocikra sokban nem volt igaz, mégha orbánt nagyobb mértékben is hibáztatom), szóval ezesetben én hiszem, hogy orbánék a normális útra szoríthatók és/vagy leválthatók.
De persze a snittpalis jóslatom nem jött be... De tudod mit, azt bukjam el, palika kucorogjon még a várban 1-2 évet, és ez a jóslatom meg teljesüljön:D:D Ez így gilt?
vonderm 2012 jan. 21. - 21:46:14
(1186/2618)
Nekik nincs szükségük arra a 3.000 forintra melyet a tüntetésén való részvételért kaptak volna .
Úgy tûnik mindig van pár tízezernyi hülye, akik szívesen skandálják a viktorviktort ...
1/10
dantonb 2012 jan. 21. - 21:45:34 1/10
(1185/2618)
Hiába dadogsz itt háromszor ,mert akárhova írtad hozzám nem érkezett meg nyilván elcímezted,de mint mondám a lényeg a lényeg amit nem tudsz felfogni.Pl hogy magasab nyersolajárnál Gyurcsány alatt jóval olcsóbb volt a benzin.mellelsleg zárójelben jegyzem meg hogy azok az ismerõseim ,akik állandóan Szlovákiában tankolnak meg más országokban detto , azok bizti hülyék ,mert többet akarnak fizetni:)
miénkittatér 2012 jan. 21. - 21:26:09
(1184/2618)
Tudsz-é olvasni? Oda írtam pont a gyengébbek kedvéért, hogy január 12-én amikoriak ezek az árfolyamok az euro 310 forint volt a benzin meg 10 forinttal olcsóbb. Azaz akkor 415 forintra jön ki egy liter benya , ami kb pont 10 forinttal olcsóbb a mai árnál . Leírjam még 5x? vagy elég talán csak így másodjára ? :)
1/10
dantonb 2012 jan. 21. - 21:10:50 1/10
(1183/2618)
Te egy kissé idealista enber vagy,túlságosan hiszel az értelemben.Majd pont a "libás Bajnai" fog ezeknek kidolgozni bármit.Pl azt is mondtad hogy szerinted Schmitt szerdán lemond.tudod mikor? Sohanapján ,pedig napról napra egyre csúnyábban ráég adolog.Dehát ez egy valódi értékrend és következmények nélküli ország tele stupidokkal.Nézd csak meg a mai tüntetésrõl készült képeken imát mormoló pofákat és hogy "nem leszünk gyarmat" feliratot lobogtató észlényeket.mellesleg azért kiváncsi lennék hogy amikor gyarmat voltunk akkor miért nem vonulgatott Baeyer pl ilyen lepedõvel?Akkor hol voltak ezek? nyilván a munkásõr lõgyakorlaton.Szánakmas komolyan mondom .
1/10
dantonb 2012 jan. 21. - 21:00:43 1/10
(1182/2618)
Nézd meg az indexen aképet :az elsõ soban menetel Bayer,Bencsik és a temetkezési vállalkozó(Stefka )csupa kretén fej.Nos biztos sokan atömegben anyagilag is érdekeltek Orbán támogatásában,dehogy az elöbb felsorolt urak vastagon az biztos.
1/10
dantonb 2012 jan. 21. - 20:57:39 1/10 Előzmény Rhaegar
(1181/2618)
Nálatok így hívják? Érdekes:)
1/10
dantonb 2012 jan. 21. - 20:37:42 1/10 Előzmény miénkittatér
(1180/2618)
Jõ akkora zlotyit majd az év végén hozom fel példának,miközben tavalyra az összes többit hozhattam volna.Félemetes hogy mennyire mellé tudsz beszélni alényeget illetõleg és még azt is rosszul.Mert valóban az 1,45 az több minmt 1.34 ez csak neked okoz egyáltalán felismerést:)Dehát én elvégeztem az ellenõrzését annak hogy nálunk tényleg 1.34 Euró é az ár ,mert ha nem akkor az egséz elvethetõ tehát nem valós aszlovák 1.45 sem.Nos mint írtam nem jött ki apróba.teccik értenyi?
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 21. - 19:52:53 1/10
(1179/2618)
A századvég egy fidesz-elemzõközpont, stratégiaalkotó mûhely.
Szerintem a demokratikus erõknek is szükség van egy hasonló programalkotó bázisra. De annak szakpolitikai programokat kell kidolgoznia - míg orbánék csak a jogállam, a közjog, választási rendszer egyoldalú átalakítására dolgoztak ki terveket.
Annak a fidesz antidemokratikus, illegitim alkotmányának, törvényeinek lebontására is demokratikus jogi megoldást kell találni - persze legjobb lenne, ha ebben partner lenne maga a fidesz. Így lehetne elérni, hogy sokmillió jobboldali ne érezze olyan hontalannak magát, ahogy ma a mérsékeltek és a baloldaliak érezhetik.
Szóval szerintem egy Bajnai-Oszkó féle programalkotó csapatra nagy szükség volna, sõt (kövezzetek meg) magának a fidesznek is kidolgozhatná azt a minimális közös nevezõt.