offtopic
-csengõzoli-- 2012 jan. 19. - 19:55:03
(998/2618)
Ha valakivel,akkor vele totálisan fölösleges vitatkozni!
Szegényt folyamatosan üldözik...
agarik 2012 jan. 19. - 19:46:23
(997/2618)
Youtube-on nem olvasok, az egyháztörvénytõl meg alapvetõen azt várnám, nagykorúság alatt a gyermek egészséges szellemi fejlõdése érdekében (a'la tvmûsorok) egyáltalán ne részesülhessen vallási nevelésben/oktatásban, így nem érdekelt a téma.

De elolvasom a linkjeid kivételesen. Íme a véleményem:
- a népszava cikkérõl:
Nem tudom milyen alapon jelentik ki, hogy a "kereszténység" az új alaptörvényben (nem ismerem el alkotmányként!) a katolikus felekezettel lenne egyenlõ, és hogy azt kizárólagossá tenné. Meglátásom szerint az alaptörvény az összes keresztény felekezetet elismeri, csak onnan kezdõdnek a problémák.
Nem igaz, hogy I. István a "pápaság alá vetette az országot a kereszténység felvételével". I. István Magyarországot (akármi is volt akkoriban a hivatalos neve, ezt a részét nem sajnálom az Alkoholmánynak) "Mária Országa"-ként ismertette el, míg történelmi tény az is, hogy akkoriban a pápaság "Jézus Országa" néven futott - azaz a pápaságtól eme politikai gesztussal éppenhogy ELHATÁROLTA országát István a Honalapító.
A Tízparancsolattal még egyetlen keresztény felekezetet se láttam foglalkozni, max. a zsidókat. Az ugyanis olyanokat tartalmaz, mint "a kovásztalan kenyér ünnepét megtartsd", vagy "ne fõzd meg a gödölyét az anyja tejében", nem pedig a közkeletûen propagált "ne ölj", "ne imádj más istent mint a mienk" stb. (Nem mintha a Nembiblikus Tízparancsolatban bármi értékeset találnánk.) Féltékenység (értsd: a bibliai istenség) egyéb parancsolatai sem követésre méltóak (pl. "varázsló asszonyt ne hagyj életben").
Nem tudom miért csámcsognak a "jogfolytonosságon". A magyarság történetében legalább kétszer szakadt mega jogfolytonosság, elõször az államalapításkor, másodszor a szekularizációval - ami az ateista mozgalom érdeme nem mellékesen.
A (katolikus) egyház egyházi és politikai szerepet egész létezése során végzett, ez nyilvánvaló. Mindazonáltal értem a cikkíró szempontját, és hajlandó vagyok elfogadhatónak kezelni.

A többi, JELEN HELYZETBEN jelentõségében apró egyéb bakikba nem mennék bele, mert csak szõrszálhasogatás a téma szempontjából, és amúgy nagyon jó meglátásai vannak. És most képzelje el a kedves olvasó (vagy épp a hivatkozott cikk írója!) mit érez az, aki köszönõviszonyban nincs a kereszténységgel, sõt: egyáltalán nem vallásos! Ugyanezen okok miatt mondom én: ezen országnak se alkotmánya, se himnusza nincsen.

- Izsák-Bács Jeremiás (youtube): na, errõl se hallottunk. Kár és szégyen.

- Soós Péter Strassburgból érkezett: a videot nem tudom értékelni, mivel nincs értékelhetõ hang.
agarik 2012 jan. 19. - 19:22:28 Előzmény adamnagysweetmovie
(996/2618)
Nem volt lehetõség többre. Ez is kész csoda.

De ha adsz pízt, fogadok ügyvédet, és meg se' állunk Strassburgig.
Merthogy az Alkotmánybíróság szerint ilyen kérdések viszont nem tartoznak a hatáskörébe.
offtopic
meszag 2012 jan. 19. - 19:09:14
(995/2618)
na még 17 oldal ugrott schmitt doktorijából....
offtopic
meszag 2012 jan. 19. - 19:02:31
(994/2618)
ilyen szükségszerûség nincs. :P
offtopic
kõmacska 2012 jan. 19. - 18:42:56 Előzmény agarik
(993/2618)
A cikket elolvastad? Elég érdekes, szerintem, bár keresztény szempontból nézi a törvényt, de akkor is. És itt van egy videó, amiben a lelkész a nemkeresztények szempontjait is említi a tiltakozása okaként:
https://www.youtube.com/watch?v=Vt7HasGtds8
A cikket pedig õ írta: https://www.youtube.com/watch?v=Ngi53witmqA Hallgas bele, érdekes.
Itt pedig újra a cikk, amit írt: http://nepszava.com/2012/01/velemeny/soos-peter-az-uj-egyhazi-torveny-csapdaja.html
offtopic
kõmacska 2012 jan. 19. - 18:38:25
(992/2618)
"Hmm, azért van némi különbség, miért és hogyan vonulnak utcára az emberek.
Aki ezt nem érti, az a demokráciát sem érti, annak hiánya sem fáj neki.
Sõt, annak a demokrácia inkább teher, beállni a tömegbe, ahol egy diktátor uszít a féligazságokkal, na az a kívánatos. Ugye?"

Ahogy látom, számodra a demokrácia és a diktatúra is azt jelenti, hogy az emberek az utcára vonulnak.
A démosz uralma helyett ajánlok neked egy jobbat, amit biztosan megvalósíthatsz: tanulj meg uralkodni önmagadon.
Ha rájössz, hogy ez is mennyire nehéz, akkor majd megérted, hogy a démosz uralma tökéletes KÉPTELENSÉG.

Orbán Viktor nem fog megbukni. Nem fogják elmozdítani a helyérõl. Hiábavaló ezen ábrándozni.
Ennek nem örülök, de akkor is így van és így lesz.

Nekem komolyan az az érzésem, hogy az a sok ember, aki minden erejébõl "küzd", és "ellenáll", pont ilyen vitéz: http://www.youtube.com/watch?v=gRqSVIW9pN0

Még egy:
Herceg, ha egy hete, egy éve,
Ne keresd, hol a szép s a jó,
Hogy a refrén vissza ne kérdje:
No de hol a tavalyi hó?!
http://www.youtube.com/watch?v=CGWbXWw6AB4
perry 2012 jan. 19. - 18:06:17
(991/2618)
Osztom a véleményedet.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 19. - 17:53:24 1/10
(990/2618)
"önkény" szó kimaradt
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 19. - 17:52:13 1/10
(989/2618)
Nem nagyon értelek, nem vagyok jobboldali és nem gondolom, hogy van Magyarországon jobboldalinak nevezhetõ, a realitással szembenézni képes párt.
De baloldali pártokban sem hiszek, és a legnagyobb tévedésben ott vagy, hogy most baloldaliak vonulnának az utcára. Nem, az értelmetlen hazudozás, az , a kasztrendszer elutasítói mennek az utcára, a pártok sehol sincsenek még ettõl.
pozsizsuzsi 2012 jan. 19. - 17:36:27
(988/2618)
kimaradt a körbe-körbe.
offtopic
-csengõzoli-- 2012 jan. 19. - 17:25:25
(987/2618)
Persze hogy van, óriási a különbség!
Szerinted a balosoknak mindig igaza van, a jobboldali adamnagysweetmovie szerint meg a jobbosok vonulása indokolt és érthetõ minden esetben.
Ennek a gondolkodásnak a csapdájában vagyunk 20 éve.
offtopic
-csengõzoli-- 2012 jan. 19. - 17:19:39
(986/2618)
Érdekes,hogy te mindennek csak a lényegét nem érted meg.
Nem tudom hogy csinálod, de baromi fárasztó ám, ha mindig el kell magyarázni.
Annak a hozzászólásomnak nem az volt a lényege,hogy lopni kell,hanem,hogy egy olyan közegben nõnek fel a közéleti szereplõink,ami szükségszerûen laza erkölcsel ajándékozza meg õket.
2008? Addig aztán minden rendben volt, ott történt valami, amihez tuti köze volt OV-nak, na és onnantól kezdve aztán minden rossz lett :D
pozsizsuzsi 2012 jan. 19. - 16:44:06
(985/2618)
kinek van ótója?
tessék külön pénzt félretenni a rendszámcserére.
offtopic
meszag 2012 jan. 19. - 16:21:56
(984/2618)
nekik igen,teher. Akik fenyegetõdve szerveznek. A határon túliakat meg abszolút a vezér pénzeli MPP.... szégyen. Ha csak a szervezõket megnézem, már semmi kételyem, hogy számukra érték-e a demokrácia...
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 19. - 16:01:46 1/10
(983/2618)
Úgy is mondhatnám, majdnem olyan volt a 2006-os "mondjon le", mintha ma smitt lopott kisdoktorija miatt szaggatná fel a demokratikus ellenzék a villamossíneket, és ezt tartaná a lehetõ legnagyobb választási csalásnak.
Ez olyan piti dolog az orbáni diktatúra szellemiségéhez képest, amilyen piti dolog volt 2006 a mai közfelháborodáshoz képest.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 19. - 15:58:09 1/10
(982/2618)
Hmm, azért van némi különbség, miért és hogyan vonulnak utcára az emberek.
Aki ezt nem érti, az a demokráciát sem érti, annak hiánya sem fáj neki.
Sõt, annak a demokrácia inkább teher, beállni a tömegbe, ahol egy diktátor uszít a féligazságokkal, na az a kívánatos. Ugye?
miénkittatér 2012 jan. 19. - 15:32:18
(981/2618)
Jól van, majd büntibõl elvihetsz május 1-én a ligetbe és kezet is fogok majd Ferenccel :D
offtopic
meszag 2012 jan. 19. - 15:27:44
(980/2618)
megérdemelnéd, hogy rendesen kiosszalak...
offtopic
meszag 2012 jan. 19. - 15:22:09
(979/2618)
elolvastad, amit írtam? Mert akkor sürgõsen kérj bocsánatot!