offtopic
kõmacska 2012 febr. 03. - 21:05:19 Előzmény _goldie_
(1778/2618)
Az már egy "régi" film, 2008-as. Még nem láttam.
miénkittatér 2012 febr. 03. - 16:29:20
(1777/2618)
Mert ez az indavideó egy sz@r. Nekem sem mindig játssza vagy ha igen nem lehet beletekerni meg ilyenek :)
miénkittatér 2012 febr. 03. - 16:25:56
(1776/2618)
Nah, most hogy bal gombos kabátot is megengedek a férfiaknak ,nyilván liberális melegjogi aktivista leszek :)
miénkittatér 2012 febr. 03. - 16:23:31
(1775/2618)
Nincsen ellentmondás az értékekben is lehetnek ellentétes dolgok, de attól még értékek.
Pl itt vannak a gombok a kabátokon :) a férfi kabát jobb gombos a nõi bal gombos és, itt most a "bal-jobb" a helyét jelöli csak :)
Én az embereknek ,mint értéket felajánlom mindkét lehetõséget, hogy döntsön mindenki kedve szerint melyiket hordja,
Te viszont, a férfiakra is bal gombos kabátot akarsz erõltetni, mert ideológiád szerint csak az az érték.
miénkittatér 2012 febr. 03. - 16:12:46
(1774/2618)
Te mindent Orbánékhoz hasonlítasz? Nem magas emiatt a vérnyomásod? Én utálom õket meg a másikat is, de hülyét kapnék, ha mindennapjaimat õk töltenék be
drProktor 2012 febr. 03. - 14:50:25
(1773/2618)
Biztos bennem van a hiba, de nem tudom lejátszani.
drProktor 2012 febr. 03. - 14:47:09
(1772/2618)
Nem arra az utolsó mondatodra gondoltam ám, hanem az elõzõre.
Ez a megjátszott értetlenség meg OtrbánViktor-i
Amire gondolok, azt csak a jólfizetett, degenerált ripõk,
Szíjártó értékelte, neked itt, lehet, hogy nagyobb sikered lesz.
offtopic
_goldie_ 2012 febr. 03. - 14:31:09
(1771/2618)
A riportot megnézve engem nem lepett el az az érzés, ami Alföldi Róbert szemlén indult filmjének címe, mivel megláttam a plakátját.
offtopic
kõmacska 2012 febr. 03. - 14:06:40
(1770/2618)
http://index.indavideo.hu/video/Szemle_1

ha valaki volt a szemlén, mesélhetne
drProktor 2012 febr. 03. - 13:25:05 Előzmény miénkittatér
(1769/2618)
Tegnapi purparlénkhoz egyetlen megjegyzés engedelmeddel:

/’ Nincs "márpedig" jobb vagy bal. Érték és értékteremtés van,
az csak egy ideológia rabsága vagy mikor ezekbõl az értékekbõl
önkényesen meghatározott részeket veszel magadhoz.
Csak az értékteremtés az ami elõre mutató, így mindegyikre szükség van./’

Hogy mennyire nincs igazad, az lemérhetõ azon, hogy ebben a szövegben
is át nem hidalt logikai buktató van. Az értékteremtést, az értéket
valamiféle misztikus egységnek tekinted, ami egy és oszthatatlan.
Pedig az értékek nevesíthetõ, jól meghatározható fogalmak, több lehet belõlük,
több egymástól eltérõ ellentmondó, ellentétes, átfedõ, akár egymást kizáró.
Ennek fényében a te szöveged lelkes mellébeszélés.
Miért is ne lehetne bizonyos értkeket a bal- másokat pedig a jobb-oldalhoz asszociálni?
Két történelmileg kialakult valós fogalomhoz. Ha nem lehetne, az volna a meglepõ.

A logikai hézagot sem lelkesedéssel, sem bakugrással nem lehet megkerülni.
És persze személyeskedéssel sem(szerencsétlenezés, vagy Zampano útmutatása
alapján: trollozás, netán DójcsTomi útmutatása alapján kiafaszozás,
esetleg pszichiátriaiesetezés(mint DebreczeniJózsefre mondta volt)).

Ez a gondolkodásbeli szegény(es)ség annyira tipikus a mai hazai jobboldalra( Fideszre),
akár ez alapján odasorolható is lennél.
Én azonban kulánsan tartom magma a megállapodásunkhoz:
te olyan mindenkitutálok vagy, aki tényleg.
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 03. - 12:50:21
(1768/2618)
Esik a hó:)
offtopic
Moldávia bánata 2012 febr. 03. - 12:42:34
(1767/2618)
Merre van Csengõ? Már kezdek aggódni!
Na, egy kis szellemi táplálék, hátha elõbújik! :)
http://www.magyarhirlap.hu/belfold/nyomoznak_a_napkelte_musora_kapcsan.html
miénkittatér 2012 febr. 03. - 11:08:59
(1766/2618)
Persze, mert már nappal van, a "Jó éjt" még estér vonatkozott :D
drProktor 2012 febr. 03. - 10:59:56
(1765/2618)
És miért ne befolyásolna OV vagy Semjén véleménye?
Õk objektív létezõk és tényezõk, baromság lenne részemrõl úgy tenni,
mint ha nem lennének.
Éppenséggel a demokráciához valahol hozzátartozik,
hogy minden véleményt szem elõtt tartsak.
drProktor 2012 febr. 03. - 10:57:12
(1764/2618)
Sajna-bajnaaz utolsó mondatodban orbitálisat tévedsz.
miénkittatér 2012 febr. 03. - 02:47:11
(1763/2618)
Engem nem igazán érdekel Orbán vagy Semjén véleménye, de te ezek szerint adsz rájuk még ha negatív csatolásban is :)Úgyhogy hajrá! Jó éjt :)
miénkittatér 2012 febr. 03. - 02:43:26
(1762/2618)
Na pont errõl beszéltem, hogy ez a szûk réteg bizony nem ad fûtést sem ételt a 10milliárd embernek csak a maguk javát, de Te csak akkor éltesd õket továbbra is. Ha te úgy gondolod, hogy a globalitás szükségszerû ám legyen, de ha a globalitás számodra azt jelenti, hogy emberek milliárdjai nélkülöznek, éheznek, mert a szûk rétegnek lételeme az extraprofit, a kizsákmányolás akkor lehet örömmel vállalom be az antiglobalista jelzõt , még akkor is ha ezek az értékrendek számodra baloldalinak tûnnek :)

És ha azt gondolod, hogy ha én egyszer bekerülnék ebbe a rétegbe szintén csak a magam javát lesném, akkor engedd meg nekem, hogy kijelentsem, hogy a te általad képviselt ideológia is csak azért szimpatikus neked, mert a javadat látod benne, leszarva minden demokratikus eszmét :)
drProktor 2012 febr. 03. - 00:09:16
(1761/2618)
És jóéjt!
drProktor 2012 febr. 03. - 00:08:49 Előzmény miénkittatér
(1760/2618)
Amellett viszont kitartok, hogy

A: Ha SenjénZs egy egyént „amortizálni” akar,
az számomra biztosíték a célszemély kiválósága mellett. Itt Gyurcsányra gondolok.

B: Ha OV azt próbálja sújkolni, hogy nincs bal- meg jobb-oldal,
akkor én csak annál biztosabb vagyok benne, hogy nagyon is van.

Mindkét ügyben van saját véleményem is, érvelni tudok amellett.
A két kiválóság szerepe csak megerõsítõ jellegû.
Egyébként elbûvöl a világ szép, logikus felépítése,
baj lenne, ha pl. Senjén valaki olyat akarna „amortizálni”, akit én se kedvelek.
miénkittatér 2012 febr. 02. - 15:38:46
(1759/2618)
Látom az egészet nem érted. Nincs "márpedig" jobb vagy bal. Érték és értékteremtés van, az csak egy ideológia rabsága vagy mikor ezekbõl az értékekbõl önkényesen meghatározott részeket veszel magadhoz. Csak az értékteremtés az ami elõre mutató, így mindegyikre szükség van.

Az emberi méltóság építése valóban közügy, és pont ezt nem építi a jelenlegi globális rendszer.Persze míg meleg lakásból internetezünk ,addig nehéz ezt felismerni, de egyre szélesedik az a réteg, aki teljesen elszegényedik és mivel õbelõlük már nem lehet mit kisajtolni, jön a felsõbb rétegek leszívása.És ezt aki nem vak már láthatja.

Hogy még magányos vitéz vagyok, így igaz , egyenlõre, bár most sem olyan magányos.De mindegyik párt,mint írtam ezt a jelenlegi globálisan alkalmazott áldemokratikus rendszert képviseli.Így bármelyikre szavazol csak a rossz.Amíg nem látod be, hogy ez a rendszer globálisan csak a pusztulásba vezet,addig elkótyavetyélt dolognak fogod vélni a nemszavazást.De ha belátod és sokan belátják( egyébként ahogy gyûrûzik a sz@r globálisan egyre többen be fogják látni) akkor rájössz, hogy a nemszavazat lesz az igazi szavazat.Ehhez persze kicsit ki kéne már nézni a kis fidesz-mszp-s világunkból, átlátva, hogy az egész mai emberi társadalom rossz irányba halad.

Amit leírtál a demokráciáról, még ha bele is fûzted, hogy nincs tökéletes demokrácia, az továbbra is a elméleti demokráciát határozza meg. Csak sajnos nem veszed észre ,hogy nem abban élünk.Amit te ma demokráciának nevezel az annyi, hogy hol kisebb, hol nagyobb jutalomfalatért a demokráciának álcázott rendszerben, támogatást adsz egy olyan hatalomnak, ami nem az emberiség és a te javadat, hanem a saját szûk rétegének gyarapodását szolgálja, a többségi társadalom kárára.