offtopic
kõmacska 2012 febr. 02. - 15:20:58
(1758/2618)
"Ehhez le kell szögezni, hogy a jelen rendszer elõtti(kb. 1990-2010)
sokkal inkább demokrácia volt, mint ez a jelenlegi, arról nem beszélve,
hogy jól látható, hogy ez egyre rosszabb lesz, ha nem teszel ellene legalább annyit,
hogy demokratikus(demokrata) pártra szavazol (tök mindegy, melyikre!)."

Nem értelek. Ha az elõzõ rendszerben senki nem szavazott, mert nem volt alternatíva, és mégis demokratikusabb volt, mint a mostani, akkor miért épp a szavazással lenne demokratikussá ez?
offtopic
kõmacska 2012 febr. 02. - 15:18:04 Előzmény drProktor
(1757/2618)
"a „legfõbb jó” képében, és ez nem más, mint a demokrácia
(figyelem: nem a szeretet(senem haza-, senem felebaráti ,se nem kerszténnyi formája),
és egyik vallás sem). Kizárólag a demokrácia"

Ha te ezt mondod, akkor azt mondod: a legfõbb jó a hatalom. Hiszen a demokrácia a nép uralma, hatalma. Vagyis a legfõbb jó a hatalom. De mi felett? És hogyan? És miért?

És különben is - éppen a demokratikus hatalom segítette uralomra a pokol erõit. Már nem egyszer, hanem sokszor. Akkor hogy lehetne a demokrácia a legfõbb jó?
A legfõbb jó szerintem sem a szeretet (hiszen nehéz volna meghatározni) sem a vallás (hiszen nehéz volna meghatározni). Nincs is legfõbb jó, csak egy jó van, az Isten. Az pedig egy személy, nem fogalom és nem definíció.
drProktor 2012 febr. 02. - 14:49:01
(1756/2618)
Ha nem lenne jobb- és bal-oldali érték, akkor nem lenne jobb és baloldal.
Márpedig van jobb- is meg bal- is.

Az emberi méltõság építgetése leginkább közügy, avagy társadalmi ügy.
Úgy nem építgetheted az emberi méltóságot, hogy magányos vitézként nem mész szavazni,
mert ezzel „jól megmutatod nekik”.

„pont a nemszavazásommal fejezem ki, hogy jelen rendszer teljesen össze egyeztethetetlen a demokráciával”,

Nagy ügy! Sokkal jobban tennéd, ha a jelen rendszer ellen szavaznál.
Ehhez le kell szögezni, hogy a jelen rendszer elõtti(kb. 1990-2010)
sokkal inkább demokrácia volt, mint ez a jelenlegi, arról nem beszélve,
hogy jól látható, hogy ez egyre rosszabb lesz, ha nem teszel ellene legalább annyit,
hogy demokratikus(demokrata) pártra szavazol (tök mindegy, melyikre!).

Megjegyzés: Ne igen téveszd össze az anyagi jólétet a demokráciával.
A demokrácia nem egy ezoterikus dolog, hanem népuralom(az emberi közösség uralma),
ami persze nem többségi uralom, hiszen a nép nem azonos a többséggel,
a nép sokkal inkább különbözõ kisebbségek együttese,
ugyanis minden egyén különbözõ kisebbségek tagja is egyben
(leginkább egynél jóval többnek). A demokrácia tehát kisebbségi jogok rendszere,
ennek szélsõ esete a többségi elv, hiszen a többség a legnagyobb kisebbség.
Az, hogy sehol sincs tökéletes demokrácia, az egyrészt nem jelent semmit,
másrészt nem érv a demokrácia ellen. Ideális gáz sincs(talán tudod, mire gondolok),
attól még az ideális gázok fizikáján alapul az egész gáz fizika,
sõt a termodinamikán keresztül az egész fizika.
miénkittatér 2012 febr. 02. - 13:51:16
(1755/2618)
Igen ,mint írtam jelen helyzetben/pillanatban elfogadom azt, hogy passzivitásommal a mostani rendszert "támogatom" ill bárki került volna hatalomra azokat "támogattam" volna.
Azt viszont, hogy morálisan hibás döntést hoztam volna nem fogadom el, mert döntésemmel közelebb állok a demokráciához, mint pl Te a leadott szavazatoddal ( ha csak nem feltételezem azt, hogy a szavazatoddal meggyõzõdésed szerint, egy elõre mutató, a fellelhetõ forrásokkal maximálisan jól gazdálkodó és ebbõl az egyének a maximális jólétet nyújtható irányzatra tetted le a voksod)

És írom ezt azért,mert mint írtad, ha elfogadom a demokráciát ,amely az emberi méltóság alapköve és ami ezt igyekszik 100%-osan megvalósítani, akkor pont a nemszavazásommal fejezem ki, hogy jelen rendszer teljesen össze egyeztethetetlen a demokráciával. Írtad, hogy az általad vázolt demokráciának elfogadása ,mint érték baloldalivá tesz (vagy baloldali értéket képvisel).
De nincsen baloldali érték, sem jobboldali érték. Egyszerûen érték van. És ha egy rendszer, ami ugyan hoz vagy hozhat létre értéket, de többségileg értékteremtés ellenes, vagy az értékrendszere felborult ,akkor annak a támogatása morálisan elfogadhatatlan.
Felesleges demokráciáról beszélni, mikor a világon sehol nincs valós demokrácia, mindenhol diktatórikus vagy autokratikus rendszerek uralkodnak látszólagos demokrácia mögé bújva.
Amíg választasz addig , még ha a kisebbik rosszra is szavazva, addig ezeket az látszólagos demokratikus rendszereket fogod támogatni.De ez a rendszer magában hordozza a bukását, és amíg szorgos "demokrataként" szavazatainkkal évrõl évre hosszabbítjuk ennek fennmaradását,addig globálisan egyre mélyebbre süllyedünk és mikor bekövetkezik a törvényszerû bukása , akkor annál lejjebbrõl kezdhetjük majd az építkezést új társadalmi alapokkal.
drProktor 2012 febr. 01. - 23:21:57 Előzmény miénkittatér
(1754/2618)
Rendben, megértettem, hogy nem csíped a Jobbikot sem és az LMP-t sem.
Lehet, te olyan mindenkitutálok vagy, aki tényleg.
Így csak azt ismételhetem, amit 1953-as hsz elején írtam. Sokat nem érdemes ragozni.

No, azért ragozom. Ha azt hiszed, egyenlõ távolságot tarthatsz az általad egyformán
utált minden párttól, akkor elvileg azt teszed helyesen, ha nem adsz le szavazatot,
csak pártokra lehet szavazni, nagyon valószínûtlen hogy miénkittatér polgártárs(nõ)
megválasztható lenne. Nagy elzárkózásoddal tehát az akarattalan tömeget szaporítod,
amellyel a hatalom mlitáns urai kényükre azt tesznek, amit akarnak,
s szándékos elszigetelõdéseddel õket segíted.

Ez – ilyen szempontból még egyelõre - egy szabad ország, ezt is megteheted.

Az azonban a véleményem, hogy ilyen esetben morálisan kárhoztatható vagy.
Én azt gondolom, hogy van objektív jó és rossz. Ebbõl adódóan van objektív morális norma,
ami az univerzum fejlõdése során az emberi faj megjelenésével és történelmével
manifesztálódik, a „legfõbb jó” képében, és ez nem más, mint a demokrácia
(figyelem: nem a szeretet(senem haza-, senem felebaráti ,se nem kerszténnyi formája),
és egyik vallás sem). Kizárólag a demokrácia,
mint az egyetlen anyagi és nem anyagi struktúra,
amely az ember méltóságát megvalósítja, de legalább százszázalékosan arra törekszik.
Az emberi méltóság pedig az a dolog, ami megkülönböztet az állattól.
Mellékesen megjegyzem, hogy ha ezt az iménti dolgot elfogadod,
akkor a logikus gondolkodás szükségképpen baloldalivá tesz,
helyesebben: itt és most, bal-libbé.
Tovább fûzve- egyébként van itt, aki szereti az ilyen megfogalmazásokat –
ha te a demokrácia ellenségeinek gombolyítasz, akkor morálisan hibáztatható vagy,
hiszen azok a pokol erõi, továbbá a pokol erõi nem gyõzhetnek,
tehát nem csak morálisan hibás döntést hozol, de még a vereség is biztos.
fo.ma 2012 febr. 01. - 19:50:16
(1753/2618)
Hello! Nézem a hsz-eket és nem értem mi közük van a topik címéhez.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 31. - 22:27:46 1/10
(1752/2618)
Itt is kitakartak valakit:)
Szégyen a futás, de hasznos lehet még...
vonderm 2012 jan. 31. - 21:38:14
(1751/2618)
.
vonderm 2012 jan. 31. - 21:37:28
(1750/2618)
.
vonderm 2012 jan. 31. - 21:35:20
(1749/2618)
"Üvegszilánkkal karcolom a neved a karomra.
Nekem fontos, hogy ott légy a húsban, hegesedj rám, öregkoromra."

Ez nem az én világom :)
vonderm 2012 jan. 31. - 21:31:15
(1748/2618)
Valóban nem értem. Mindenhol minden korban megvolt az akkori rossz a társadalomban, mégsem fordultak ki ennyire önmagukból az emberek, mint manapság. Annyira mások az értékrendek, elég csak a port fórumaiba beleolvasni :((
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 31. - 20:45:56 1/10
(1747/2618)
Nem mai cikk, de egy év után érdemes újraolvasni.
Akkor sokan erõsnek érezték, ma már inkább közhely.
És érdekes látni, hogyan fenyeget, diszkreditál az állami cég alkalmazottja. Ma már ez is bevett gyakorlat.
http://hvg.hu/kultura/20110301_tarr_bela_mokep_szerzodesbontas
offtopic
kõmacska 2012 jan. 31. - 19:56:34
(1746/2618)
:) Gondoltam, hogy bezzeg a Lehetek én is tetszett volna. "Mert tudom, hogy jöhetsz még te is a fénnyel"
offtopic
kõmacska 2012 jan. 31. - 19:56:10
(1745/2618)
ebben hisznek: http://www.youtube.com/watch?v=UMUZ5ksQNbc
elég nagy ostobaság, pedig megtanulhatták volna, hogy ez elvakult részeg magánnyal kezdõdik és fejezõdik be: http://www.youtube.com/watch?v=bSMf0hwGErQ
(és most még csak nem is a szerelemre gondolok, hanem másra. sajnálom õket.)
vonderm 2012 jan. 31. - 19:39:25
(1744/2618)
Nagyon fáradt klipp egy még fáradtabb zenével ( csak a Zorán dalra hajazó refrénben vannak jó hangok).

"A forgatáson mindenesetre valóban tomboltunk. Miután az A38-on rögzítettük a koncertet, és végigrohantunk a budapesti éjszakán, Szentkirályszabadjára siettünk,ahol nyugodtan szétverhettünk, és felgyújthattunk egy lakást a kísértetvárosban."

Miben is hinnének olyan emberek ( és már nem gyerekek) ,kiknek ilyen tombolás kell.
offtopic
kõmacska 2012 jan. 31. - 19:31:15 Előzmény kata3
(1743/2618)
offtopic
kõmacska 2012 jan. 31. - 19:30:24
(1742/2618)
az enyém se. csak vicces.
vonderm 2012 jan. 31. - 19:23:24 Előzmény kata3
(1741/2618)
Nagyon szép ez a Zorán-dal.
offtopic
kõmacska 2012 jan. 31. - 18:53:25
(1740/2618)
miénkittatér 2012 jan. 31. - 17:33:29
(1739/2618)
Jobbikot sem szeretem és az LMP-t sem, persze akadnak jó gondolataik, de az megesett már az mszp-vel vagy a fidesszel is.De leginkább a látványpolitizálással vannak elfoglalva , mindegyik a maga nézetei szerint.

A fajtázást meg kerüld , mert még az újnáciknál kötsz ki :)