drProktor 2012 jan. 07. - 23:40:37
(438/2618)
Persze nem "fixdeszes" hanem "fideszes"!
drProktor 2012 jan. 07. - 23:39:44
(437/2618)
Nocsak!!!

Nem bírod elviselni a kritikát?
Pláne, ha érzed, hogy cáfolhatatlan?
Igazi fixdeszes!!!!
offtopic
kõmacska 2012 jan. 07. - 23:34:51
(436/2618)
* a vége véletlenül maradt benne, már nem tudom törölni
offtopic
kõmacska 2012 jan. 07. - 23:33:42
(435/2618)
Köszi a választ.

Azért kérdeztem ezeket, mert szerintem meglehetõsen meglepõ az, ami mostanában történik. O.V. nem úgy viselkedik, mint aki az EU, USA, IMF stb szervezetek alázatos bábja, mint akit kívülrõl rángatnak a globalista nagyurak, mint aki csontig benyal az õt irányítóknak, és farkcsóválva engedelmeskedik nekik.

Az mszp-kormány ugyanis ezt tette, nem is rejtették véka alá, hogy nincs mozgásterük, és csak kiszolgáló személyzetei náluk nagyobb erõknek.

Hozzájuk képest Orbán úgy viselkedik, mint aki lazán dacolhat az egész világgal, azt csinál, amit akar és kész.

Nem hiszem, hogy szellemi fogyatékos volna, és nem mérné fel azt, hogy meddig mehet el. Sõt inkább azt gondolom, hogy nagyon is dörzsölt és rutinos.
Nem véletlenül viselkedik így.

Csakhogy én nem tudom, miért meri ezt a stílust megengedni magának, és miért asszisztálnak hozzá ennyien.
Gondoltam, hátha te tudod.

Mert ha nem tudom, mi van a háttérben, akkor miképpen pattogjak ellene? Miféle becsületmentésre hivatkozol?

Azt kellene tudni, milyen nagyobb erõk támogatják. Ez nem érthetõ? Csak úgy, magától ilyeneket senki sem lépne meg, pláne nem kapna hozzá parlamenti támogatást.

Ha erre nem tudod a választ, mégis hõsies ellenállásra, küzdelemre biztatsz, akkor tán túl naiv vagy - de ezt nem hiszem, politológus diplomával a zsebedben.


Ha az orrom alá tolsz egy poharat (tele valami átlátszó löttyel), hogy hajtsam fel - mielõtt engednék a biztatásodnak, ellenõriznem kell, mi van a pohárban.
Mert nem mindegy, vizet, pálinkát vagy hipót akarsz itatni velem.

Tehát - pontosan mi ellen kéne küzdeni? Milyen (háttér)erõ ellen?
És a másik, nem elhanyagolható kérdés: kinek az érdekében?
Milyen háttérerõ érdekében kéne felvállalni a küzdelmet?
Biztos, hogy létezik két, egymással ellenséges erõ?
És még ha létezik is - az ellenerõ hozzám barátságos és segítõkész, akiért érdemes kockáztatni, vagy az én számomra az is pusztító és ellenséges?

Mint politológus, nyilván tisztában vagy a válaszokkal.
Ha nem válaszolsz, az is egyfajta válasz.




Én ha nem tudod, mi van a háttérben, akkor
offtopic
-csengõzoli-- 2012 jan. 07. - 23:32:50
(434/2618)
Ezt a felfogást a legvéresebb diktátorok is megirigyelhetnék, még mindig nem érted a demokrácia lényegét,miközben oktatást tartasz róla :)
Rákosi és Kádár is gyakran hangoztatta ezt,amit ide rittyentettél, õk úgy fogalmaztak: "Aki nincs velünk, az ellenünk van."
Úgy látszik neked túl bonyolult dolog ez a demokrácia, sosem fogod megérteni, nem fogja fel az agyad...
drProktor 2012 jan. 07. - 23:22:19 Előzmény vénasszonyok_nyara
(433/2618)
Kedves vénasszonyok. . . .!

385-ös hsz-od ostobaság, már ne haragudj.
Természetesen nem pártolom 70-éves emberek megverését,
sõt semmilyen korúakét sem.
Én sem voltam ott SzSzP állítólagos megverésénél, meg te sem.
Van itt viszont egy fogalom, ami neked nem fog tetszeni(már a megnevezése sem):
„makarenkói” pofon, ami néha jót tesz a megpofozottnak az emberréválás útján.
Persze, fölnõttek nem igen nevelhetõk , pláne 70 évesek
(ha szüleik 70 éve nem nevelték õket emberré, már késõ).
Amennyit én ismerek SzSzP –bõl, bõven belefér, hogy beszólt,
küldetéstudatával kiprovokálta a verést.
Danton azt mondta, hogy SzSzP az általam említett zsírfejû verekedõk közé tartozik,
tudom, ez nem ily egyszerû, az általam emlegetettek kisgatya nélkül
(brrrrrr –igazad van –brrrrr!)kb. 200 kilót nyomnak, SzSzP meg nagykabátban 40-et.
Ez a dolog lényegén azonban nem változtat.
A fasiszták bevett módszere összetûzést provokálni,
amelyben persze, õket is megdádázzák, de aztán tépik a szájukat
(ezt már RévészMartirusz is megtette).
Aki a mostani kormány mellett tüntet, nem lehet tisztességes ember, ez ennyire egyszerû.
A mostani kormány ui. antidemokrata.
A jogosultak harmadának szavazatával kétharmados többségre jutva
nem az elvárható demokratikus önkorlátozás és szerénység útját választották,
hanem az arrogáns diktátumét(médiatörvény, alaptörvény, stb).
Gazdaságilag az adórendszerrel kifosztják a szegényeket
s a zsákmányt elosztják a gazdagoknak, ez a rabló lovag mentalítás
kb. a 30-éves háború óta nem fér össze a hivatalos európai ”fehér” civilizációval.
Õket pártolni, mellettük tüntetni aljasság,
ha valaki erre adja a fejét, ne lepõdjön meg egy kis egyengetéstõl.
vonderm 2012 jan. 07. - 22:14:32
(432/2618)
Mondjuk ki az mszp hazaáruló politikát folytat, napok óta azzal riogat hogy a kormány elveszi az emberek bankbetétjeit. Na persze sunyi módon ezt nem nyíltan állítja ( érvekkel alátámasztva) hanem azt mondja hogy legyen olyan törvény ami ezt megakadályozza, nem engedhetõ meg hogy a bankbetétesek pénze elússzon, a népszabadság másról sem cikkezik mint errõl.
Vajon miért akar hisztériát kelteni az mszp? tesz ilyet felelõs politikus ? Bíróság elé velük.
Milyen egy ocsmány banda! Semmivel sem jobbak a fidesznél.


Még azok is elbukják a kamatokat ha kiveszik a pénzüket akiknek lenne egy kis megtakarításuk .
Rhaegar 2012 jan. 07. - 22:13:18
(431/2618)
Ne keverd már ide Hitlert...

Semmi hasonlóság nincs.
Hitler amúgy is egy nagyon rossz példa, mert Hitler felvirágoztatta Németországot. Orbán meg nem úgy tûnik, hogy azt teszi.

Honnan tudod, hogy nem fognak ragaszkodni Orbán eltüntetéséhez ?!
Már arról cikkeznek, hogy majd Andor László válthatná Orbánt.
pozsizsuzsi 2012 jan. 07. - 22:10:58
(430/2618)
nem hinném, ezen már nincs mit szorítani.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 07. - 22:06:53 1/10
(429/2618)
Friss hír: az EU/IMF a szociálpolitikai juttatások rendszerének átszervezését szabja egyik feltételéül - persze ez nem biztos, hogy jó hír, nem biztos hogy igazságosabbá tételre gondolnak, talán inkább megszorítanának (?)
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 07. - 22:03:24 1/10
(428/2618)
Én nem begyulladásból, de úgy látom: teljesen felelõtlen, igazságtalan politikát folytat inkább, hogy egy kevesek által vízionált képet erõltessenek az országra. Ami jó esetben hatékonyabb lehet, de mindenképpen antidemokratikus és ideológia-vezérelt.
El tudom hinni, hogy ebben Orbán hisz, de ez nem mentség, és fõleg azoknak nem, akik a környezetében nem intik jobb belátásra, és egy kicsit azoknak is, akik az államigazgatásban kiszolgálják mindezt, fõleg ha lelkesen/önként teszik.
offtopic
kõmacska 2012 jan. 07. - 21:58:17
(427/2618)
Kedves adam, nagyon érdekesek a felvetéseid, nálam legalábbis biztos, hogy sokkal tisztábban és világosabban látod a politikai erõvonalakat.

Én csak kérdezni szeretnék tõled.
Teszerinted Orbánék hogyan, mire támaszkodva mehetnek szembe az egész világgal? Honnan veszik ehhez a kurázsit (merészséget)?
Ha egyszemélyes ambíció vezeti, akkor hogyhogy az egész párt asszisztál hozzá? (És hogyhogy már ennyi ideje?)
Szerinted hosszabb távon milyen célt igyekszik elérni és miért?
Miért pont Orbánnak sikerült ennyire kiemelt helyzetbe verekednie magát? Miért pont õkörülötte forog az egész közbeszéd, lassan két évtizede?
Mitõl lett ekkora "sztár" (hõs vagy antagonista)? Miért pont õ tudta ennyire átverni a választókat?

Ezeket azért kérdezem, mert szerintem elõször a háttérben levõ mozgatórugókat kéne tisztázni, mielõtt hõsiesen harcba indulnál ellene. (Te vagy bárki más). Ugyanis nem szabad az ellenfelet lebecsülni. Ha nem tudod, hogy mi vezeti, akkor azt sem tudod, hogy mivel gyõzhetnéd le.
Talán érthetõ, mire gondolok.
1/10
dantonb 2012 jan. 07. - 21:51:57 1/10
(426/2618)
Mondjuk ki a Fidesz hazaáruló politikát folytat.ha hülyeségbõl az is menthetetlen ,de inkább tudatosan ,azért pedig bíróság elött kéne felelniük.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 07. - 20:38:05 1/10
(425/2618)
Javítanék: "Ez még a diktatúra kiépítésénél is (elfogadhatatlanabb) GYOMORFORGATÓBB a szememben!" Merthogy a diktatúra is éppúgy elfogadhatatlan, az igazságtalan jövedelemelosztás viszont szétszakítja egy társadalom összetartó erõit, szolidaritását - ami viszont félelemhez, kiszolgáltatott hallgatáshoz vagy egy kritikus szintet elérve polgárháborúhoz vezethet.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 07. - 20:28:54 1/10
(424/2618)
Nemcsak a saját pénztárcája, a közintézményekbe juttatott sleppet is ki kell fizetni, és hát ha fizetést nem tudunk emelni, hát csökkentjük az õ adósávjukat (mivel az állami intézmények fizetéseit nehéz eltitkolni).
A szociális katasztrófa reményeik szerint az embereket kiszolgáltatott helyzetbe hozza, két-három részmunka közt rohangálva kevesebb idejük marad az ugrabugrára az aktuális alkotmánybál idején. Másrészt a kiszolgáltatott tömeg nagyobb része a szélsõjobb irányába tolódik, ami felé meg a Tarlós-Kövér vonal komoly gesztusokat tesz.
Hát ennyiben látom az egykulcsos adó politikai racionalitását. Persze lehet elfogultsággal vádolni, de tény, a kormány a mai napig meg sem kísérelte megmagyarázni, miért jó ez annyira, hogy 300 milliárdos lyukat is megérjen a költségvetésnek.
És akkor a jövedelmi helyzet vizsgálata nélkül (ez a szocializmus!!!), alanyi jogon VAGY a gyerekszámtól és jövedelemhelyzettõl függõen (a cigányok ne kaphassanak ki nem mondott elve, de a nagymagyar sokgyerekes felsõ tízezer meg de) nyújtott ingyenes szolgáltatásokról, kedezményekrõl még egy kuma szót nem szóltam...
A fidesz legnagyobb sara a szememben az elfogadhatatlan egyenlõtlenségekre építõ latin-amerikai társadalomkép, szociálpolitika. Ez még a diktatúra kiépítésénél is elfogadhatatlanabb a szememben!
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 07. - 20:16:01 1/10
(423/2618)
Nyilván fegyverrel kényszerítette rá a bankár... Amúgy az egész hitelválság arra IS (nemcsak, csengõ) visszavezethetõ, hogy Járai elutasította anno a kormányzattal való együttmûködést a kamatpolitikát illetõen.
Most meg Orbánék szólítják fel Simort, hogy kötelessége egyeztetni a kormánnyal. Mindezt azután, hogy egy éve próbálják nemtelen módszerekkel (Selmeczi szája, pl) kigolyózni, éshát az EU ezt nem engedte.
Na ehhez pofa kell, dehát az ugye adott...
Ha Simor átadta volna a jegybanki tartalékot, már vagy 500 új stadionunk épült volna, egy nélkülözhetetlen Múzeumnegyed a Városligetben. Igaz orbán elsõ kurucos nyilatkozatára nem lenne mibõl korrigálni a zuhanó árfolyamot...
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 07. - 20:09:24 1/10
(422/2618)
Akkor böngészd végig az írásaimat, a legutóbbiban is elismertem, egy pontig támogatni tudtam a fidesz törekvéseit. De összességében, a szellemiségét tekintve elfogadhatatlan, amit mûvelnek. Hiába hoznak részleteiben elfogadható intézkedéseket, ha alávetettségi helyzetben akarják tartani közben a szegényeket és a másként gondolkodókat. Hiába jó a csipszadó, ha a kettõs adóztatás szociális katasztrófával fenyeget (nyilván nem téged), és a médiahatóság egy hírhamisítási ügyben 2 hónap múlva indít vizsgálatot, az AB pedig 1 év alatt sem hoz döntést a kormány számára kényes kérdésekben.
Az ilyen rendszerek bukásra ítéltettek, mert áthágják a természeti törvényeket (Antigoné). Lehet 30 év múlva, de addig mind a haszonélvezõi, mind a harcos ellenzõi komoly lelki torzulásokat szenvednek, ami megint ellehetetleníti a kiegyezést, újrakezdést. Errõl szól Magyarország történelme az elsõ világháború óta...
Ezért kell most szembemenni az orbáni autokráciával, mielõtt az végképp, hosszú idõre megmérgezi a közállapotainkat.
Ezért írtam, hogy nem a törvényeiket kell a nyugatnak kritizálni, hanem a párt teljes demokráciafelfogását. Ez egy elfajulási folyamat, ahogy a nácizmus (vagy sok hasonló diktatúra) esetében is láttuk. Az alaptörvény semmitmondóságában nem elfogadhatatlan. A sarkalatos törvények már komoly önkényre "teremtenek csak lehetõséget". És a jogalkalmazás során eddig a demokrácia híveinek legrosszabb félelmei igazolódtak.
1/10
dantonb 2012 jan. 07. - 19:56:51 1/10
(421/2618)
Ez így van tehát örült is és tesz a közjóra is ,sõt továbbmegyek bár én sem hittem volna korábban, de biztos hogy döntéseit a saját péztárcája is alakítja .Azaz az egykulcsos adón milliókat keres és a végtörlesztés kapcsán is kiderült hogy õt is a tévedhetetlent is sikerült "csõbehúzni" korábban egy 5 milkós devizahitel erejéig.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 07. - 19:50:28 1/10
(420/2618)
Orbán nem egy szimpatikus õrült, hanem egy viszonylag pontos idõhúzó stratégiát követ, elég jelentõs politikai tanácsadógarnitúrával a háta mögött. A keménykedõ kiszólásai a belföldi jobbik-szavazók elhódítását célozzák, a nyugat megszokta már az ilyen porbafingó diktátorokat a balkánról.
Annyiban õrült, hogy vakon saját képére akarja formálni Magyarországot, annyiban viszont nem az, hogy nagyon is a saját holdudvara érdekeit képviseli, azokon nem lát túl és nem is rendelkezik olyan szilárd alapelvekkel, amit nem cáfolna, tagadna meg... Az ilyen nem államférfi, csak egy számításból nemzetieskedõ rövidlátó.
offtopic
-csengõzoli-- 2012 jan. 07. - 19:43:14
(419/2618)
Én nem akarok hosszas vitát nyitni a nézeteidrõl, mindössze annyit írtam,hogy ha szerinted minden ami ellentmond a te nézeteidnek, feltevéseidnek, minden amiben mondjuk ne adj Isten igaza volt-van a fidesznek , szóval ezek mind fikciók, ferdítések, kitalációk, akkor el kéne gondolkoznod,hogy lehet, hogy nem vagy túl objektív :D