1/10
dantonb 2012 jan. 07. - 19:35:49 1/10
(418/2618)
"Jaj,nem megyek én ebbe bele jobban,nem akarok oldalakt írni, órákat ezzel tölteni, csak felhívtam a figyelmedet,hogy totál elvakult vagy"
Na erre írtam hogy milyen "elvakultan" irogatod atényeket:)
1/10
dantonb 2012 jan. 07. - 19:33:27 1/10
(417/2618)
nemláttad a szmájlit? Én csak jeleztem atéged ért vád nevetséges és álaságos voltát.
vonderm 2012 jan. 07. - 19:32:45
(416/2618)
"Jõnek , jõnek , nem tudni honnan.maradnak , szaporodnak,és lassan átveszik a hatalmat.És nem lehet tenni ellene semmit."(Márai Sándor)
1/10
dantonb 2012 jan. 07. - 19:31:58 1/10
(415/2618)
És melyik lenne ezekbõl Orbán? Mert szerintem mindkét fajta ráillik csak a szituáció szülte kényszer határozza meg hogy melyiket veti be.Erre bizonyíték mármint az örültre hogy az egész világgal szembe megy ,de a közjóra is tesz ,hogy csak egy példát mondjak: az egykulcsos adó ,amirõl csak ahülye nem látja be hogy kizárólag agazdagoknak jó.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 07. - 19:31:33 1/10
(414/2618)
Ennek így van értelme? Valakibe belekötsz, aztán azt mondod, nem akarok belemenni. Ez teljesen hiteltelen.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 07. - 19:29:07 1/10
(413/2618)
Hát ha te is elvakultságnak ítélsz egy logikusan felépíteni próbált hsz-t, akkor nekem itt tényleg nincs helyem. Érdemben úgysem reagál rá senki. Vitatkozzatok tovább révész máriuszon.
Azért néha közzéteszek egy-egy égbekiáltó igazságtalanságot, hátha valakit érdekel... Meghát a lelkiismeretem akkor marad tiszta.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 07. - 19:26:05 1/10
(412/2618)
Senki sem tévedhetetlen. Én egy tenni akaró õrültet sokkal hitelesebbnek tartok, mint a mondatait (még a felháborodását is) alaposan felépítõ, frissen borotvált, nyugodt hangú politikust, aki oldaltól függetlenül tesz a köz javára (tisztelet a kivételnek, ha van).
1/10
dantonb 2012 jan. 07. - 19:24:41 1/10
(411/2618)
Fú de elvakultan irogatod itten a szomorú tényeket:)
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 07. - 19:22:38 1/10
(410/2618)
Amúgy az intézményrendszer átalakítására szükség volt, de ahhoz nem volt meg a kormányoknak sem a felhatalmazása, sem a mersze.
Közösen, konszenzuális alapon lehetett volna hozzáfogni, de a fidesz 2002-es fejreállása után elutasított minden együttmûködést és a szocik keményvonalas, régivágású garnitúrája is megelégedett a hasonló nívójú vissza-visszavágással.
Ez az értelmetlenség vezetett az intézmények reformálhatatlanságához, mûködésképtelenségéhez, a korrupcióhoz.
A fidesz teljesen egyoldalúan kezdett az átalakításba, a konszenzus látszatát is kerülte. Így van egy olyan alaptörvényünk és intézményi hálónk, amely az ország jó ha 15%-ának ízlését tükrözi.
Na ez az antidemokratikus, tarthatatlan, konkrét káoszba vagy erkölcsi meghunyászkodásba kényszerítõ helyzet. Erre jutott Orbán a 2/3-dal.
offtopic
-csengõzoli-- 2012 jan. 07. - 19:19:27
(409/2618)
Bárca nélküli miniszter volt :D
Jaj,nem megyek én ebbe bele jobban,nem akarok oldalakt írni, órákat ezzel tölteni, csak felhívtam a figyelmedet,hogy totál elvakult vagy.
1/10
dantonb 2012 jan. 07. - 19:19:06 1/10
(408/2618)
Igen TGM kicsit flúgos ,de nem rossz koponya ,Fõleg ezzel a legújabb marxista téveszméivel,valamint hajlamos a felszinességre .Ez számomra akkor derült ki ,amikor megpróbálta lehengerelni egy vitában anno Róbert Lászlót,aki talán a Magyar Rádió munkatársa volt és egyházi ügyekkel foglalkozott a rendszerváltás környékén.És bizony leérvelte TGM-et egy vita kapcsán.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 07. - 19:15:19 1/10
(407/2618)
Milyen miniszteri posztot töltött be, segítenél?
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 07. - 19:14:01 1/10
(406/2618)
Megtisztelõ, hogy ennyit írsz:) Ha egy kormány megadóztatja a bankszektortól elkezdve a kereskedelmi láncokat, ne csodálkozzon, hogy nemzetközi támadásoknak lesz kitéve. (Eddig egyébként támogatni is tudom a fideszt).

Ha erre még hetente ráerõsít a következetlen nyilatkozataival (EU-csúcs totál felkészületlensége, Matolcsy-Orbán odamondogató, de üres fenyegetései, amire 10 forintokat ugrál az árfolyam), konszenzusra törekvés nélkül áterõltetett egyoldalú törvényeivel, hatalomfitogtató jogalkalmazásával, akkor ne csodálkozzon, hogy a feldobott labdákra a külföld percek alatt darabokra szedik az árfolyamot, 10%-ért jegyzik az államkötvényt, a hitelminõsítõk egyfolytában túlreagálnak, a legnagyobb országok fogalmazzák meg demokratikus kifogásaikat.
Ha erre az a fidesz válasza, hogy a honlapon próbál mindenféle leleplezõ nyilatkozatokkal hangulatot kelteni, az csak az olvasóinak a befolyásolására alkalmas, nyilván a diplomáciai elszigetelõdésre és a pénzpiaci összeomlásra nem ad semmi választ. NEM A PROBLÉMÁT KEZELI, HANEM ÖNIGAZOLNI PRÓBÁL ÉS VÁDASKODIK.

Amúgy én az EU és az USA helyében is bevonnám az ellenzéket és a civil szektort is a vitába. Hiszen õk tudják a részleteit a jogállamiság felszámolásának, a külföld csak általánosságokat vitathat (hiszen csak a kirívóan egyoldalú, nemzetközi normák helyett "hungarikumnak" számító törvények híre juthak el külföldre), a fidesz meg csak konkrét felvetésekkel hajlandó foglalkozni. Ez áll állítólag Orbán válaszában, én erre a nyegle válaszra az ellenzéknek a nemzetközi tárgyalásokba való bevonásának követelésével válaszolnék Brüsszel és Washington részérõl.
Ha Orbánnak ez sok, tessék megoldani önerõbõl...
offtopic
-csengõzoli-- 2012 jan. 07. - 19:13:46
(405/2618)
Ja sorry, akkor tévedtem, bevallom nem követtem a karrierjét.
Nemrég beszélgetett Fialával a RádioQ-n, elég furcsa dolgokat mondott, hogy élhetnénk gazdagságban, bõségben is,ha nem lennének hlyék a politikusaink. (Európa politikusai úgy összességében)
Mikor Fiala kérte,hogy mondjon már konkrétumokat, akkor hablatyolt tovább általánosságokat, eléggé olyannak tûnt,mint aki nem ezen a bolygón él.
1/10
dantonb 2012 jan. 07. - 19:10:33 1/10
(404/2618)
Szerencsétlen nem H. Clinton fogja bekapni ,hanem Magyarország és annak lakói,A baj az hogy nemcsak az ilyen "bekaphatja" féle primitív tudatlanok hanem az értelmesek is megszívják.Már el is kezdtük a szívást ha nem vetted volna észre csak egy kapituláció mentheti meg az országot az államcsõdtõl ,méghozzá a kipaterolt IMF elött kell kapitulálni ,nem kicsit ,nagyon .és meg is fog történni.Kár hogy nem fognak ragaszkodni az elmebeteg Orbán eltakarításához ,mert jót tennének vele az országnak.
És tudod miért nem ,mert õk ragaszkodnak ademokratikus elveikhez ,mégha tudják is hogy mi lenne Magyarország érdeke.Ez a dologban a drámai ,hogy ugyanúgy mint Hitler esetében demokratikus úton(a nép hülytése révén) került hatalomra egy diktatúra.
KurtWagner 2012 jan. 07. - 19:07:59
(403/2618)
Már mint kinek? Tamás Gáspárnak? Mert õ 2000 óta nem tagja az SZDSZ-nek és még képviselõ sem volt 2009-ig, akkor is a Zöld Baloldal EU képviselõjeként, így az elmúlt 8 év kormányához sincs közze. Amúgy bár jó koponyának tartom és sok dolog van, amivel egyetértek a gondolatai közül, jó pár van, amiben tényleg egy valóságtól elrugaszkodott ember képzetét kelti, néha õ is elég szélsõségesen.
offtopic
-csengõzoli-- 2012 jan. 07. - 18:58:47
(402/2618)
Volt neki 8éve kormányon, addig mit csinált?
1/10
dantonb 2012 jan. 07. - 18:56:28 1/10
(401/2618)
"Téged semmivel sem lehet(ne) meggyõzni,hisz minden kitaláció, ferdítés, miegymás.
Teljesen, totálisan elveszítetted a realitásérzékedet."

Mindenkinek ezt írja aki igazat ír és nem jobbikos vagy fidesznyik kissé variálgatva megspékelve leostobázással ,elmebetegezéssel.Viszont õ a párttatlanság mintaképe ,"egyformán osztja az MSZP-t és aFideszt":PJa és közben szemérmesen hallgat róla hogy Gyurcsány és Demszky elleni tüntetésekre járogat.Szegény Demszkyt is dobálták tojással ,igaz akkor nem állt le a BKV mint ahogy most esélyes ,és rengeteg dolog épült, szépült a város ,dehát ilyen egy objektív ember ,hogy csakazért is éljen Tarlós és Orbán:)
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 07. - 18:52:35 1/10
(400/2618)
Ha kifejtenéd, segítenél kicsit. Szerintem egyértelmû a mondandóm. Igyekszem mind a balról, mind a jobbról elfogult híreket meghallgatni, és kialakítani a saját nézõpontom. Ami elég lesújtó a politikai pártokat illetõen, leginkább Tamás Gáspár Miklóséhoz áll közel.
Õ azon kevés ember egyike, akinek elhiszem, hogy valóban a szegények és elesettek pártján áll, noés a demokráciáén. Nem csak politikai hangulatot kelt és nem értelmiségi lila ködöket ereget, hanem kimondja, egyenesen a szembe.
offtopic
-csengõzoli-- 2012 jan. 07. - 18:50:22
(399/2618)
Krvanehéz kitalálni,hogy mely országokra gondolt,mi?
Minden amit a fidesz közöl az szerinted provokáció, ferdítés stb. , azaz eleve kizárod magad egy normális vitából, ahol a felek egyenrangúan kezelik a másikat.
Téged semmivel sem lehet(ne) meggyõzni,hisz minden kitaláció, ferdítés, miegymás.
Teljesen, totálisan elveszítetted a realitásérzékedet.