Min-Rin 2015 okt. 15. - 18:50:32
(23311/23571)
Ahogy már korábban szó volt róla a topikban, a Supreme Team egyik tagja, E-Sens (1987) immár harmadszor került szorult helyzetbe marihuána fogyasztás miatt. 2015 júliusában másfél év börtönbüntetésre ítélte a bíróság, mint visszaesõt, õ azonban fellebbezett az ítélet ellen.

A fellebbviteli tárgyaláson most tanúként megjelent Simon D (1984), aki elmondta, hogy felelõsnek érzi magát, hiszen hyungként neki kellett volna vigyázni társára. Azért akart tanúskodni, mert úgy gondolja, többet tud E-Sensrõl, mint bárki más. Amikor együtt dolgoztak, kevés volt az idõ, ezért nem teljesítette kötelességét a nála fiatalabb sráccal szemben, most azonban több ideje és érzelmileg is többet tud adni. Már ismeretségük kezdetétõl érzékelte, hogy E-Sens súlyos obszesszív-kompulzív zavarokkal küzd. Különbözõ félelmei és kényszeres cselekedetei voltak. A marihuána hatásaként E-Sens nagyobb biztonságban érezte magát. - mondta el Simon Dominic. Ezen felül, E-Sens és az iroda között számos konfliktus volt, miközben õ akkor is szélsõségesen lépett fel, amikor nem állt alkohol hatása alatt.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Obszessz%C3%ADv-kompulz%C3%ADv_megbeteged%C3%A9s

A két fiatalember megõrizte egymás iránti barátságát annak ellenére, hogy zenei útjaik 2013-ban szétváltak egymástól. Annak ellenére, hogy E-Sens börtönben van, megjelent augusztusban elsõ teljes albuma, amelyet Simon D reklámozott az instagramon, és ünnepelte, amikor az album elsõ helyre került a listákon.

Simon D azt ígérte, a közelben lesz, s ha nem is túl gyakran, de mindent meg fog tenni, vigyázni fog barátjára, mintha az igazi öccse lenne.
http://www.soompi.com/2015/10/13/simon-dominic-testifies-for-e-sens-in-court-and-claims-some-responsibility-for-his-marijuana-use/

A hír érdekes, mert ez az elsõ alkalom, amikor arról lehet olvasni, hogy valaki elgondolkodik rajta, milyen okok vezettek a jelen állapotig. Nem gondolom, hogy egyedül a körülmények hibáztathatók, de nyilvánvalóan hozzájárultak azok is.
Attól tartok, ebben az esetben is jogosan merülhet fel a környezet felelõssége, az odafigyelés hiánya, ahogy sok más esetben már korábban tapasztaltuk.
Gyakran látjuk, hogy akkor jajveszékelnek, amikor a baj már megtörtént - sajnos sokszor már jóvátehetetlen baj - de az odavezetõ úton mintha nem jutna senkinek eszébe, hogy segíteni kellene. Nem hiszem, hogy ez koreai sajátosság, bárhol elõfordulhat ilyen, de a koreai társadalomban valahogyan gyakrabban érzékelhetõ ez a hiba, és a telefonkábelt sajnos könnyebben csomózzák.
Ezek a fiatal srácok pedig rendkívül kiszolgáltatottak: az ügynökségek többsége csak használja õket, és ahogy már sokszor beszéltünk róla, a tehetséges lányok-legények túlkínálata miatt nem érzik szükségét, hogy vigyázzanak rájuk. Ha "elhasználódnak" - annyi baj legyen! - van honnan pótolni.
Kacatka78 2015 okt. 15. - 14:28:53 Előzmény Min-Rin
(23310/23571)
Még egy dolog kikívánkozik belõlem így hirtelen. Min-Rin minden szavával egyetértek, amit a KKK múlt heti rendezvényével kapcsolatban írt. Mivel még csak néhány napja érkeztem haza akkor, rögtön arra gondoltam, jó lesz egy kicsit nosztalgiázni, így mi is felkerekedtünk kora délután, hogy megnézzük a rendezvényt. Talán mindent elmond a színvonalról, hogy kb. 10 percet tartózkodtunk ott, mielõtt csalódottan hátraarcot csinálva elindultunk volna haza. Én nem sok KKK által rendezett programon voltam, de ilyen vérszegény és fantáziátlan eseményen már régen voltam. Nem tudom, hogy pusztán az akarat hiányáról, vagy a rendezõk képzelõerejének teljes hiányáról, esetleg hozzá nem értésébõl fakadt-e a dolog. Mindenesetre nem csináltak nagy kedvet, hogy újra részt akarjak venni valamilyen általuk rendezett programon.
Kacatka78 2015 okt. 15. - 14:18:44 Előzmény Min-Rin
(23309/23571)
Voltam olyan szerencsés, hogy a Daejeonba tartó magyar méhész csapattal egy repülõn utaztam. És mivel az országba való beléptetés (egészségügyi a Mers miatt, és az útlevélvizsgálat) igen hosszadalmas volt (3,5 órát álltunk sorba), ezért kellemesen elbeszélgettünk. A magyar csapat igen kedves volt, bár Koreáról semmit nem tudtak. Meglepõdve és kicsit bosszankodva vették pl. tudomásul, hogy telefonjaik (egy személy kivételével) nem fog mûködni. Én is tõlük tudtam meg, hogy a koreai-magyar kapcsolatoknak köszönhetõen Koreában van akácerdõ, ami nem sok országban lelhetõ fel.
Az alábbi linken olvashattok a magyar-koreai akác projektrõl:
http://www.erti.hu/hu/int%C3%A9zet/h%C3%ADrek/432-magyar-del-koreai-akac-projekt
Kacatka78 2015 okt. 15. - 13:58:44 Előzmény Min-Rin
(23308/23571)
Sziasztok!

Újra visszatérve a magyar valóságba, élvezettel olvastam vissza az elmúlt hetek bejegyzéseit. (bõven volt mit) Amit rögtön szeretnék megköszönni, az Min-Rin által képpel is illusztrált koreai mókusról szóló leírás. Éppen utána akartam nézni, mert én is találkoztam egy ilyen kis "aranyossal". Mellékelem a képet, bár nem teljesen éles, mivel nem akarta megvárni amíg a fényképezõ fókuszál...igen fürge kis állat.
Min-Rin 2015 okt. 15. - 07:44:31
(23307/23571)
Jó reggelt!

Yiruma - A Winter Story
https://www.youtube.com/watch?v=M4AJLtqQkCk
Maryu 2015 okt. 14. - 14:58:12
(23306/23571)
Sziasztok!
Szerintem már születéskor be fogják tenni, hogy ne legyen vita.
Egyébként elég ha van egy mobiltelefonod, még ha kikapcsolod, akkor bemérhetõ, hogy hol vagy.
Az igazi tovább lépés az lesz, amikor az agyadba beépített csippel befolyásolni is tudni fognak... veszi majd az agyhullámaidat...tudni fogják mit gondolsz...brrr
Már mai befolyásoljuk, például zenével.
http://magnetovitalrendelo.hu/rendelo/szolgaltatasaink-2/agyhullam-hangolas/
Min-Rin 2015 okt. 14. - 12:08:45
(23305/23571)
Mit hoz az 5G mobilhálózat? - teszi fel a kérdést egy magát független közéleti magazinnak nevezõ internetes oldal.

A cikkbõl sok mindenre fény derül, többek között azt is megtudjuk, hogy Dél-Korea élen jár ennek alkalmazásában. A pjongcsangi téli olimpián ugyan még csak "egy technikai demót tudnak levezényelni", de a munka nem áll meg.

A legelbûvölõbb az a hír, amelyet Michael Tsang, az AliCloud számítási felhõ (a kínai óriásvállalat Alibaba részlege) amerikai regionális vezetõje osztott meg az érdeklõdõkkel:
"Legalább 2 millió embernek lesz kötelezõ fitneszeszközt viselni, hogy a munkáltató ismerje a fizikai állapotukat, ami most embertelennek tûnhet, de akkor ez lesz a jövõ."

http://civilhetes.net/mit-hoz-az-5g-mobilhalozat

Innen már egyenes út vezet a bõrünk alá - az enyémbe ugyan soha - beültetett chip felé.
Min-Rin 2015 okt. 14. - 07:56:53
(23304/23571)
Jó reggelt!

Yiruma - Do You
https://www.youtube.com/watch?v=6QkB3K4ZIEI
Min-Rin 2015 okt. 13. - 16:20:55
(23303/23571)
Õsz Nami szigetén.
Min-Rin 2015 okt. 13. - 09:00:57
(23302/23571)
Maryu 2015 okt. 12. - 17:49:21
(23301/23571)
Sziasztok!
Min-Rin remekül összefoglalt mindent, amit errõl a sorozatról (Fashiön King) érdemes tudni, de egy valamit azért én még hozzátennék. Yoo Ah-in (alis Vadló) elképesztõ alakítása miatt érdemes ezt a sorozatot megnézni. Számomra Yoo Ah-in a legjobb koreai színészek egyike, de ezzel az alakításával majdnem sikerült megutáltatnia magát. Annyira hihetõen, tökéletesen alakította ezt az önzõ, pénzéhes fiút, hogy miatta nem fogom ezt a sorozatot soha elfelejteni.
Talán most már elhalványult annyira, hogy megnézek valami új filmet vele.
A lányt alakító Shin Se Kyung engem kifejezetten idegesít. Mindenben, amit eddig láttam vele (Pl: R2B) idegesített. Õ a szem meresztgetõ színésznõk csoportjába tartozik. Alighanem ezt az, amit várnak is tõlük (a rendezõk), ezzel akarják elérni, hogy kellõképpen ártatlan, naiv legyen a kinézetük.
Min-Rin 2015 okt. 12. - 13:56:02
(23300/23571)
Kína Koreában, avagy felújított kínai negyed Incheon városában. Többek között ezzel akarják elérni, hogy a dinamikusan fejlõdõ városban megálljanak a tengeri vagy légi úton érkezõk ahelyett, hogy egyenesen tovább rohanjanak Szöulba.

A képes összeállítást az alábbi linken találjátok:
http://travellersoul76.com/2014/06/03/wandering-around-chinatown-in-incheon-south-korea/
Min-Rin 2015 okt. 12. - 12:21:33
(23299/23571)
Egy német srác (diák) csodálatos hangulatú dokumentumfilmet készített az 1300 éve alapított Houshi Ryokanról, illetve a 46. Zengaroról és családjáról. Hagyomány, amely nem mindenkit tesz boldoggá. A fiatal nõ teszi a dolgát, de arcáról árad a szomorúság, mégis meg kell nézni!

https://vimeo.com/114879061
Min-Rin 2015 okt. 12. - 12:17:29
(23298/23571)
Régen láttam ennyire beteg üzenetû drámát, mint amilyen a Fashion King. Türelmesen - néha ugyan ingerülten - néztem a történet indokolatlan csavarásait. Azt reméltem, hogy csak szokatlanul hosszan tartó kanyarok ezek a csúcs eléréséhez, a katarzishoz vezetõ úton.
Elõrebocsátom, hogy az elkövetkezõkben spoilert is írok.
A fõhõs, Yoo Ah-in egy mélyrõl induló, de tehetséges divattervezõ, azaz a másolatok királya. A film elsõ részében ügyesen használja fel az üzletben az alvilágban szerzett tudást, késõbb azonban ez már eltûnik, mint a hófoltok a tél végi napsütésben. Középtájt az események zavarossá válnak, nyomokban érzékelhetõ, hogy Young-Gult elvakította a pénz, de a szegény nézõ ennek ellenére azt várja, hogy az elején tapasztalható harci kedv feléledjen benne, amikor támadás éri. Hiszen õ maga beszél róla: nem baj, ha elveszíti a megszerzetteket, majd újrakezdi.
A ragyogó tehetségû Ga-Young szerepeltetése az elején azt sugallja, Young-Gul és az õ párosa, a kettõjük tehetsége úrrá lesz a pénzes, de csekély spiritusszal rendelkezõ Jae-Hyukon. A nézõ azt is várja, hogy a gaz Jo asszony megbûnhõdik.
Ebbõl azonban semmi nem lesz.
A szegény leányzó csapódik erre, csapódik arra, s bár furcsa módon, egy-egy percig azt igyekeznek elhitetni az emberrel, hogy õ egy erõs, a mások akaratával szembeszálló ifjú nõ, a valóságban csak sodródik. A húsz részben összesen talán ha kétszer-háromszor mond ellent annak, akivel beszél. Érthetetlenül lagymatag. Ezt erõsíti az is, hogy a színésznõ sem áll a helyzet magaslatán, legfõbb színészi eszköze a lebiggyedt száj, és a könnyes szemek.
A gazdag fiú, aki végig akarat gyenge, a végén olyasmiket tesz, ami elsõ pillanatban meglepõnek tûnik. Hiszen amikor oka lenne megtorolni, nem képes megtenni, amikor azonban már nyeregben érezhetné magát, enyhén szólva eltúlzott cselekedetre szánja el magát. Ez a szál az, ami pszichológiailag alátámasztott. A srác lelki és fizikai terrort kénytelen elviselni anyja és apja részérõl, aminek eredményeként végül nem a szülei ellen lázad fel, hanem kihasználja a lehetõséget, és megszabadul riválisától.
Az üzenet nagyon beteg: nem ér semmit a tehetség, a pénz és a gátlástalanság gyõzni fog. Erkölcsi megtisztulás tehát nincs.
Elég baj, hogy az élet gyakran ezt tanítja, nem kellene a filmeknek is ezt erõsíteniük.
Néztem már jó néhány olyan sorozatot, amelynek végén azt mondtam: kár volt az idõért, mert semmitmondó, gyenge alkotás volt. Ebben az esetben a dolog sokkal súlyosabb: amit kapunk, az árt mindenkinek, de a pénz mindenek felettiségével megbolondított szerencsétlen koreaiaknak különösképpen.
Min-Rin 2015 okt. 12. - 08:18:53
(23297/23571)
Maryu 2015 okt. 11. - 15:33:10
(23296/23571)
Ehhez nehéz hozzáfûzni valamit. Mert valahogy húsba vágó.
Maryu 2015 okt. 11. - 15:19:15
(23295/23571)
Generációk harca....
Min-Rin 2015 okt. 11. - 08:30:36
(23294/23571)
Min-Rin 2015 okt. 10. - 11:28:42
(23293/23571)
Egy kis játék! Koreai névgenerátor, amelyet a születésnapunk alapján mûködtethetünk.

A képen jól látszik, mit kell tenni, hogy igazi koreai névvel rendelkezzünk. Felhívom a figyelmeteket rá, hogy a kép jobb alsó sarkában jelzett példa hibás: a harmadikán született nevének középsõ tagja nem Hyo, hanem Mi kellett volna lennie.

A generátor igen finom, hiszen a születési évnek csak az utolsó számjegyét használja, így nem derül ki a korukra érzékenyek nevébõl az évszám. :))
Min-Rin 2015 okt. 10. - 11:23:15
(23292/23571)
Tegnap ünnepelték Koreában a hangeult. Ötszázhatvannyolc éve annak, hogy Sejong király megalkotta a koreai írást, aminek célja az volt, hogy az egyszerû, magasabb iskolázottság nélküli emberek is meg tudják tanulni, képesek legyenek a leírt szövegeket elolvasni. Bármilyen nagyszerû és könnyen megtanulható írás is a hangeul, évszázadokra elfelejtették, és igazán csak a 20. században vált általánossá a használata.

http://english.visitkorea.or.kr/enu/SI/SI_EN_3_6.jsp?cid=631659
https://hu.wikipedia.org/wiki/Hangul