Téma: Utódok

9/10
Listeria 2012 márc. 16. - 20:19:45 9/10 Előzmény sanderb
(40/100)
Szerintem is nagyon szép volt benne a képi világ, a zene is tetszett, nekem már ezért megérte megnézni. Teljesen le tudott kötni a film, és valóban volt mondanivalója is.... Szóval nekem összességében tetszett:)
8/10
sanderb 2012 márc. 07. - 17:48:56 8/10
(39/100)
Jól eltalálták a film tempóját, (de tényleg!) és ez egészen az Oscar-jelölésig repítette a filmet. A másik jó dolog a filmben a képi világ, a harmadik a zene, bár ez utóbbi kettõ már a tempónál is szerepet játszik. A színészek is jól oldották meg a rájuk bízott karaktereket és egy jó történet segítette a filmet. Egyedül a drámaiság megjelenítése volt hiányos, illetve a jellemfejlõdés sikeredett szegényesre. Összességében ez az elcsendeskedõs film hordoz tanulságokat magában, érdemes megnézni. 10/8
Katus01 2012 márc. 06. - 22:44:34 Előzmény NapfényaSzájban
(38/100)
Nekem túl borongós volt a film , de azért tetszett. Nekem inkább az ilyen típusú filmek tetszenek :D https://www.facebook.com/pages/Project-X-A-film/209054205855045
NapfényaSzájban 2012 márc. 04. - 13:42:07
(37/100)
Szerintem is túlértékelt a film és sajnos többször kellett visszafognom magam, hogy ne kapcsoljam ki. Egyébként maga az alaptörténet, a színészek, a fényképezés, a helyszín stb jók lettek volna, de valahogy mégse állt össze egy kerek egésszé. Ami viszont tetszett: egy olyan helyszín, mint Hawaii, ahova csak napfényt és boldogságot képzel az ember úgy mutatják be, ahogy én még sose láthattam. Egy hely, ahol nem fenékig tejfel az élet az adottságok ellenére sem. Ez tetszett a filmben nagyon.
2/10
Bellavita 2012 márc. 03. - 21:47:25 2/10
(36/100)
A film egyáltalán nem tetszett. Klisék klisék után, egyértelmûen hatásvadász jelenetekkel és eszközökkel, de egyáltalán nem tükrözve a valódi életet és azt a fájdalmat, amit a történet kívánt volna. Üres, unalmas, fárasztó. George Clooney színészi játéka csapnivaló, egyáltalán nem tudja hitelesen hozni az erõs kemény ügyvéd pálfordulását, egy esetlen, szerencsétlen férfit látunk ahelyett, hogy egy rideg üres férfi érzelmi megnyílását látnánk. Ez nem ugyanaz. A drámai jelenetek már-már bárgyúak, a röhögõgörcs tört ránk egyes jeleneteknél ( futás le a lejtõn - egy szerencsétlen kacsázás, vagy a nagy erkölcsi felülemelkedés, amikor a volt feleség szeretõje virágcsokorral beállít és vallomást tesz- ez pedig egy iszonyatosan hatásvadász de hiteltelen jelenet volt) ahelyett, hogy sírtunk volna. Egyetlen szívszorítónak és sírásindítónak készült jelenet sem érintett meg, egyetlen kivétellel: mikor Alexandra megtudja, hogy anyja meg fog halni. Az a víz alá bukva olyan fájdalmat volt képes kifejezni, hogy összeszorult a szívem. De semmi egyéb pillanat nem indított meg.
A film a dráma helyett inkább egy szatírának menne el, egy szombat délutáni tv2-es matiné során vetítve.
Nemhogy Oscar jelölést nem érdemel a film, de még azt sem, hogy egyáltalán egy sort írjanak róla.
Clooney számomra bebizonyította, hogy azon kívül, hogy jóképû, egyéb színészi erénye nincsen.
Alexandrát játszó Shailene Woodley viszont amellett, hogy nagyon csinos, igazán tehetséges színész is.
A filmrõl csak azért nem jöttem ki, mert a sor végén ültem és az egész sort fel kellett volna állítani. Ezúton elnézést kérek a nézõtársaimtól, hogy egyes drámai jeleneteknél fuldokló röhögés jött ránk, melyet igyekeztünk elfolytani- ez talán zavaró volt.
A film 2/10-et kapott. A szép helyszíneknek, Woodley kislánynak köszönhetõ a kettes.
Pheithó4 2012 márc. 03. - 14:21:17
(35/100)
Nem tetszett a film. Erõltetett a történet. A szereplõk, fõleg az apa karaktere teljesen érthetetlen: hol egy idióta, hol dörzsölt ügyvéd, hol egy kelekótya tizenévestõl kér tanácsot, aztán meg kiosztja, vagy fordítva. Nagyon-nagyon messze volt ez a film a rendezõ elõzõ, klassz filmjeitõl. (pl. kerülõutak )George Clooney eddig sem volt a kedvencem, kivétel talán az Ó, testvér...,itt már lebukott, a színészi játéka nagyon szegényes....
idomár 2012 márc. 02. - 23:52:20 Előzmény henkelars
(34/100)
>akinek ez tetszik, az egyáltalán nem ért a filmekhez

már bocs, de miért kell érteni hozzá, hogy megítéljük tetszik-e?

ha csak a szakértõ érti, mert el kell magyarázni a "köznépnek", hogy miért is jó, akkor az sz*r, persze ti - nagyon okosok ezt úgy hívjátok "mûvészfilm"

ez a film szerintem jó (bár valóban nem értek hozzá)
8/10
mr.nobody 2012 febr. 29. - 21:28:30 8/10
(33/100)
Helló! Én olvastam a könyvet és viszonylag elég hûen adja vissza a film. A könyv nekem tetszett 2 nap alatt kiolvastam ha fim tetszett és szereted a családregényeket akkor sztem nem fogsz csalódni. PEACE
Skanoja 2012 febr. 29. - 18:40:41
(32/100)
Tegnap láttam a filmet, és direkt nem néztem utána hogy mirõl szól, annyit tudtam hogy egy apa lesz benne meg a két lánya, és gondoltam ez a tipikus "küszködik az apa a tinilányaival, és próbálja magát megszerettetni velük" dolog lesz. Nos mondanom sem kell, hogy nagyon kellemeset csalódtam, hiszen egyáltalán nem ez volt a sztori lényege.
Nagyon elgondolkodtató film, az ember törheti a fejét azon, hogy cselekedne a fõszereplõ helyében? Clooney abszolút hiteles volt számomra, és nagyon tetszett a színészi játéka, ahogy a többieké is.
Külön tetszett az is, hogy némelyik jelenet annyira abszurd volt (pl. mikor a kómában fekvõ feleségével "veszekedett" Matt). Az is jó volt hogy nem vitték el a nyálaskodás irányába a filmet, a drámai részek is teljesen hihetõek voltak. (Bár a másik feleség megbocsájtós jelenete elég tipikus...)
Azt az egyet nem értettem, hogy a kislánnyal miért pszichológus közölte az anya halálhírét??? Ezt elég hülyeségnek tartom...
És végül egy fontos kérdés: Valaki olvasta a könyvet??? Tökre érdekel hogy milyen lehet!!
8/10
mr.nobody 2012 febr. 29. - 10:33:25 8/10
(31/100)
Nagyon jó kis film. Egyszer mindenképpen meg lehet nézni.Én speciel nagyon élveztem.Clooney sztem szenzációs volt és az Oscar jelölése megérdemelt nagyon is. A zenék,tájak gyönyörûek benne. Nekem 8as a film. PEACE
zimzum1111 2012 febr. 28. - 00:30:42
(30/100)
Közösség…
A szó értelme: köz, közös, közösen, között…

Az utódok generációkon – hetedíziglen - át tartó közösségvállalása olyan szépen ível át a tartalmon. Ez a film szerintem a sors megannyi fintora, katarzisa, drámája után az együtt átélt békérõl és megbocsátás örömérõl szól. Jót tenni úgy, hogy a pénz, a rengeteg pénz eltûnjön és ne számítson, hiszen csak szerencsétlen, bár fontos kellék itt a földön.
A film azért nagyon nagyon jó mivel a legtöbb cselekményszál az említett "értelem" körül forog lehelet finoman.
Megannyi viszonyrendszer, szerep, toleranciaszint adja a káoszt és a végén a feloldozást…
Kívánok mindenkinek ilyen békét... :)
neménvagyok 2012 febr. 27. - 14:03:06 Előzmény Sonic8
(29/100)
Ha láttad a The Artistot (és biztosan láttad, mert határozott véleményed van róla), akkor biztos észre vetted, hogy ez csak egy, a klasszikus némafilmek stílusában forgatott mozifilm, de azért persze nem olyan, mint a 20-as években forgatott filmek, és pont ez benne a fantasztikus ötlet. Jean Dujardin alakításától le voltam nyûgözve. Clooney és Pitt inkább sztárok, de nem színészek, kedvelem õket, de gyakorlatilag minden filmben saját magukat alakítják. Ez inkább karizma kérdése, bár elismerem, az is fontos. Az Utódok sajnos szerintem is nagyon gyenge volt, kiszámítható végkifejlettel, és teljességgel hiteltelen apafigurával. A korábban említett Egek urában nekem is tetszett Gyurink, de ott is inkább azért, mert a filmben szereplõ karakter nagyon passzolt hozzá, és ez inkábba castingnak köszönhetõ, nem az õ színészi képességeinek.
1/10
henkelars 2012 febr. 27. - 08:07:46 1/10
(28/100)
ez a film nagyon gyenge. csodálkozom, hogy egy ilyen keresett színész, mint Clooney, miért vállal el egy ilyen szrt, mint ez. semmirõl nem szól, nem történik benne semmi, pedig én tényleg szeretem a lassú filmeket. de ez egy nulla. felháborító, hogy ezt a filmet egyáltalán leadják a mozik. akinek ez tetszik, az egyáltalán nem ért a filmekhez, vagy évente egyszer jut el moziba, így nem meri nem dicsérni
10/10
lapointe 2012 febr. 27. - 01:11:58 10/10
(27/100)
Ma este néztük meg a filmet.Szerintünk (2 felnõtt, 3 kamasz) nagyon jó. Személy szerint én ki nem állhattam Ross dokiként George C.-t, modoros volt, kellemetlen.Az "Egek ura"-ban kezdtem érezni, hogy jó színész.Ebben a filmben véglegesen meggyõzött.De a többi karakter is ok, sõt szerintem a srác szerepeltetése is indokolt.Hasonló korú nõként értettem a családanya motivációit, az állandóan dolgozó, bár gyerekeit szeretõ férfi eltávolodását a családjától, majd a drámai események utáni reakcióit.A film gyönyörûen van fényképezve, egyszerre mutatja meg a mai modern Hawaii-t, ill. sejteti, hogy milyen lehetett a "területfejlesztések" elõtti idillikus idõben.A színek néha az 50-es évek mozijainak technicolor érzését adják vissza.Aki a pörgõs akciófilmeket szereti, az bizonyára lassúnak, mélázósnak találja, de engem pont az elõbb említett darabok idegesítenek, szóval ez a film felvidított.Ja, és egyáltalán nem nyálas amerikai klisé!
Schrader 2012 febr. 26. - 11:35:26
(26/100)
Biztosan magamra vonom sok mindenki haragját, de én a filmben végig Ross dokit láttam, a gesztusaival, a grimaszaival, minden rezdülésével.Clooney ennyire képes. Rég nem láttam ilyen hiteltelen apafigurát filmben.Még Brad Pitt is jobban megérdemelné az Oscart.Nem beszélve az Artist fõszereplõjérõl!
10/10
Sonic8 2012 febr. 25. - 11:50:45 10/10
(25/100)
Ezt az Artist dolgot abszolút nem értem mi az hogy egy fekete fehér némafilm nyeri meg a legjobb film díjat a modernkorban??? Ennél még az is jobb lenne ha valami Gnómeó és Júlia nyerne Oscart mint ez az artist...
Én CLooney-nak szurkolok (útódok) bradd pitt (pénzcsináló) mert õk legalább hozták a kort és csináltak egy jó filmet... ennnyi :))
7/10
Sadenal 2012 febr. 25. - 11:45:14 7/10
(24/100)
Minden kritikus és díj odavan az Artist-ért és és sosem szerettem ha valami nagyon erõs. Azt hittem az Utódok méltó ellenfelel lesz és talán ezért nem tetszett annyira, mert sokat vártam tõle. Clooney szokásos volt benne, a forgatókönyvben voltak jó szövegek, de maga a sztori olyan erõs 7-es. Talán ha majd késõbb elõveszem újra, lehet jobban fog tetszeni.


7/10
10/10
Sonic8 2012 febr. 25. - 11:37:47 10/10 Előzmény Pheithó4
(23/100)
Ez egy jó film.Részemrõl Clooney megérdemli az oscart...
Pheithó4 2012 febr. 23. - 17:56:34
(22/100)
Nem sikerült megszeretnem ezt a filmet, pedig próbáltam. Talán Clooney volt nekem túl sok/túl kevés ebben a szerepben!?
8/10
sugar3 2012 febr. 21. - 14:59:37 8/10
(21/100)
Meg tudom érteni azokat, akiknek nagyon nem tetszett a film. Sokkal többet vártam tõle (Oscar-jelölések, Golden Globe díj...). De egyszer azért meg lehet nézni, mondanivalója is van, a színészi játék sem rossz, de NAGYON vontatott több helyen a film, csak fészkelõdik az ember a székén, hogy történjen már valami.