Téma: Utódok

9/10
TitusLivius 2015 márc. 23. - 13:03:11 9/10
(80/100)
Nincs neked olyan kártya a kezedben, ami az én paklimban értékes lap lehetne.
1/10
offtopic
makovecz1972 2015 márc. 22. - 12:14:42 1/10
(79/100)
Amint írtam a latin idézeteid szánalmasak és nem is illenek ehhez a fórumhoz, és az is feltûnt, hogy nagyon nem érted az iróniát és a cinizmust, amivel többek között téged gúnyoltalak, de ez legyen a te bajod, mert tudod, mindenki úgy teszi magát nevetségessé, ahogy akarja! Ami az idézeteket illeti, nem hogy nem tudom, de nem is akarom értelmezni és nem is fogom, sem most, sem a jövõben, mint ahogy a múltban sem tettem! A véleményemhez viszont ragaszkodom, még akkor is, ha az eltér a tiédtõl, ha ez téged zavar, akkor javaslom ne fórumozz és tartsd inkább latin szemináriumot, hogyha már ennyire perfektnek gondolod magad latinból!

AMI PEDIG A FÓRUMOT ILLETI, ANNAK SZERINTEM PONT AZ A LÉNYEGE, HOGY MINDENKI ELMONDJA A VÉLEMÉNYÉT A FILMEKRÕL, MÛSOROKRÓL ÉS SOROZATOKRÓL, MEG MINDARRÓL, AMIT EZ AZ OLDAL KÍNÁL ÉS LEHETÕVÉ TESZ, TERMÉSZETESEN CIVILIZÁLT HANGNEMBEN TISZTELVE AZ EMBERTÁRSAIT, LEGYEN AZ NEGATÍV VAGY POZITÍV KRITIKA, ÉS HA VALAKINEK KEDVE VAN, AKKOR AKÁR MEG IS VITATHASSA A VITA LEGELEMIBB SZABÁLYAIT BETARTVA, HOGY SZERINTE MIÉRT VAN NEKI VAGY A MÁSIKNAK IGAZA! ERRE ÍRHATSZ LATIN, NÉMET VAGY AKÁR KECSUA INDIÁN IDÉZETEKET IS, ENGEM SZEMÉLY SZERINT NEM FOG MEGHATNI ÉS ÉRTELMEZNI MEG PLÁNE NEM FOGOM!

És még valamit zárásként, engem te sem nem nevelsz, se nem terelsz, se nem befolyásolsz, ha így gondolod, akkor nagyon, de nagyon nagy tévedésben vagy!

NA minden jót, és jó matekozást párdon latinozást! :D :D :D
1/10
offtopic
makovecz1972 2015 márc. 22. - 12:03:20 1/10 Előzmény TitusLivius
(78/100)
Tudod megmondom az õszintét szánalmas vagy ezekkel a latin idézetekkel, fõleg meg, hogy leostobázod azokat, akik nem a te ízlésedet követik. Az nem baj, ha neked ez vagy más film tetszik, ez szived joga, mint ahogy nekem is szívem joga, eldönteni, hogy mondjuk melyik film tetszik vagy sem. Én személy szerint sem téged, sem mást nem sértegettelek, nem személyeskedek pusztán azért mert csúnyát mer mondani a kedvenc filmemrõl. Bocs, de fel kellene ébredni, és le kellene szállni na magas lóról, nem kellene úgy tenni, mintha a te ízlésed valami standard ízlés lenne, amit kötelezõ követni, mert te vagy az, aki megmondja melyik film a tuti és aki mást mer mondani az ostoba, ez nem személyeskedésnek szánom, hanem pozitív kritikának, ha elfogadod elfogadod, ha nem akkor csak sajnálni tudlak, de akkor és tartasd szem elõtt, hogy az emberek nem egyformák, ízlések és pofonok pedig különböznek! Tartsd tiszteletben mások véleményét, még akkor is, ha az nem egyezik meg a tiéddel!
9/10
TitusLivius 2015 márc. 22. - 11:59:56 9/10 Előzmény makovecz1972
(77/100)
Látod, lassan azért elkezdesz jó irányba haladni: ezzel a sok D betûvel, meg a kettõspontok folyamatos használatával végre megtaláltad a szellemi szintedhez leginkább illõ kifejezési formát. Erre próbáltalak rávezetni, csak így tovább, ezen az úton! Ha egy latin sor értelmezése nem is sikerül a jelek szerint, azért az emberi egyszerûség, mint kiváló alapanyag, még mindig kéznél van, amikor szükséged lenne rá.
1/10
offtopic
makovecz1972 2015 márc. 10. - 12:31:31 1/10 Előzmény TitusLivius
(76/100)
Bizony, bizony egyetértek, fõleg akiknek bejön ez a film, azokra mennyire igaz ez! :D :D :D De látom ebben egyetértünk! :D :D
9/10
TitusLivius 2015 márc. 08. - 12:45:22 9/10 Előzmény makovecz1972
(75/100)
Nomina stultorum iacent ubique locorum. -azaz- Amerre csak szemünk láthat, bárhol ott van neve az ostobáknak.
1/10
makovecz1972 2015 febr. 27. - 15:57:04 1/10 Előzmény TitusLivius
(74/100)
A kommentek többsége lehúzza a filmet, ettõl akinek tetszik természetesen nézze, én nem tartozom a rajongók közzé, de ezt már leírtam!
1/10
makovecz1972 2015 febr. 27. - 15:50:56 1/10
(73/100)
Borzalmasan gyenge és nagyon sablonos film. Aki oda van az ilyen romantikus csomagolásba öltöztetett vígjáték utánzatokért, azoknak biztosan fog tetszeni! És ezzel röviden mindent elmondtam a filmrõl!
9/10
TitusLivius 2014 dec. 19. - 05:54:07 9/10
(72/100)
Elõször is : Senki ne hagyja, hogy néhány agyhalott kommentje elriassza attól, hogy levegye a polcról ezt a filmet.
Egy film lehet jó, lehet rossz, kritika is érhet bármely mûvet, de amíg olyanok éreznek elfojthatatlan motivációt az ostobaságaik nyilvánosság elé tárására, akik szerint ez a mozi egy "gagyi", a zene is "pocsék", a fõszereplõ alakítása "hihetetlen gyenge", a film "jellegtelen"... és csak azért kapott Goldent, mert az "úgyis a kapcsolatokon múlik" :)))) ...majd képesek 1-4 pontot adni valamire, ami pötit meghaladja az egybites gondolkodásukat, addig nem szükséges hitelt adni az ilyesminek. A rendezõ biztos kézzel és finom ízléssel terelgeti a történetet és a színészeit, George Clooney alakítása egyszerûen zseniális, Robert Forsteré még inkább, a fiatalok is kiválóak. A történet súlyos, a kibontása mégis könnyeddé teszi. Végig szórakoztató, és emberi.
Aki szerint ez semmit mondó, érdektelen, jellegtelen, és a történet abszurd, annak pár szó a cselekményrõl :
----SPOILER------ Egy férfi és egy nõ között megfakulnak az érzelmek, a nõ félrelép egy családos férfival, majd súlyos balesetet szenved. Az agóniája ismét összehozza az apát a gyerekeivel, miközben érzelmek kavarognak és emberi történetek íródnak újjá. A mellékszálon elindul egy jellemfejlõdés, amely az értékek irányába halad. Nos, ebben mi is volt az életszerûtlen ??!!
Nagyon jó mozi, a Kerülõutak után a rendezõ megint házhoz szállítja a minõséget.
4/10
Újvállalkozó 2014 aug. 14. - 23:45:36 4/10
(71/100)
4/10

Igazából semmi extra, egy dráma Hawaii háttérrel. Pörgetve néztem meg, normálisan kicsit hosszú lett volna az a kettõ óra. :)
Timberio 2014 jún. 07. - 21:05:34
(70/100)
Gagyi.

E fontos jelzõ jutott eszembe ennek a filmnek láttán. Ha még nem láttál ótvar szar filmet, ahol a forgatókönyv írónak fogalma nincs róla, mi lesz a konfliktus, sõt, azt sem tudja mit fog a következõ oldalon csinálni, hát ez az.
Teljességgel irracionális történet, és ami szomórú, az agyon ajnározott fõszereplõ hihetetlen gyenge alakítása olyan, mint amilyet az ember egy vidéki színitanoda elsõéves növendékeitõl sem várna el.
Értékelhetetlen szemét ez a film. Maga az agyhalál.
zord01 2014 máj. 16. - 19:34:10
(69/100)
Ja, és a zenéje is olyan pocsék, hogy arra már minõsítõ szavakat sem találok.
zord01 2014 máj. 16. - 19:33:11
(68/100)
Szerintem ez a film egy nulla. Szigorúan magánvélemény, de akkora nagy nulla, amekkorát már rég nem láttam. Clooney valaha készül (általam látott) filmje, de ez még hagyján, nagyobb baj, hogy összességében is az egyik leggyengébb film. Alig bírtam végigszenvedni ezt a 2 órát. Kis híján felvágtam az ereimet, annyira semmitmondó. Csak annak ajánlom, aki szeretne 2 órát végigszenvedni a semmin.
zeee1980 2013 szept. 08. - 22:02:27
(67/100)
Csak tudnám, ki kategorizálta be ezt a filmet vígjátéknak?????? o.O

A történet igenis mély tartalmú/érzelmû és komoly, azonban a film ezt nem hozza elõ eléggé, így kicsit lapos. Bár aki átélt már hasonlót és volt ilyen helyzetben, valószínû nem így vélekedik róla és nem ilyen érzésekkel zárja ezt a filmet.
pinkaqua19 2013 máj. 16. - 20:16:58
(66/100)
Megnéztem, mer aszonták jó. De nem az.

Pontosabban a történet megfilmesítése ha teszem azt, egy észak európai rendezõ kezei közül kerül ki, bizony igen jó lehetett volna. És nem mert megszállott mûvészfilm rajongó vagyok, tényleg nem.

Vitathatatlanul zseniális, hogyan fordul háromszor is a világ 180 fokot a mi Clooney-unkkal. Megfûszerezve a lázadó kamasszal, a másik, de ugyanúgy nehezen kezelhetõ kisebbik lánnyal, az alig elfogult mufurc apóssal, és a kamaszlány egyszerû gondolkodású barátjával.
De az kifejezetten idegesített - bár mit sem tudok Hawaii-ról, hogy tényleg egy ott élõ ember ingeinek 90 %-a hawaii mintás?! És olyannyira szeretik a mezítlábkodást, hogy ennyire hangsúlyossá válik egy másfél órás filmben? Hogy egyáltalán feltûnik mer olyan gyakran van?

Jó lehetett volna. Szívesen megnéznék egy remake-et más kontinensrõl.
De ez így nem tetszett. Nem ajánlom.
tortura 2013 ápr. 15. - 16:28:24 Előzmény zimzum1111
(65/100)
Tökéletesen egyetértek. Annyira klasszul megfogalmaztad, hogy nekem már kár kínlódnom a megfelelõ szavakkal. Köszi!
9/10
NADALFAN 2013 ápr. 15. - 14:39:43 9/10 Előzmény Bigtib
(64/100)
ez a film egyszerre nevettet , meg elszomorít. nagyon tetszett , Clooney kimagaslóan alakít a filmben, nem véletlen a Golden díj. az oscart ne sajnálja mert az eléggé devalválódott az utóbbi években. na és megtudhatjuk mi köti össze a napfényes Hawait az alpesi Tirollal -itt is jódliznak de legalább is nagyon hasonlóan kornyikálnak-:)
9/10
Bigtib 2013 márc. 21. - 15:25:50 9/10
(63/100)
10/9
Itt a korábban hozzászólóhoz: én végig röhögtem az egészet; persze biztosan nem vasárnaposan néztem, ezért sem nyomott agyon a hangulata!?!! :)
10/10
Sonic8 2012 dec. 29. - 17:51:04 10/10 Előzmény _Freddy_
(62/100)
Ezekkel nem kell foglalkozni,ahogy egy elõbbi hozzászóló írta , hogy "ezek Die Hard-ra számítottak vagy mi?"
Meg kell nézni az IMDB átlagot azt onnan tudod ,hogy jó film-e ,vagy ha bizonytalan vagy jöhet a Rottentomatoes.
Egyébként másodszorra nézve még inkább 10/10 :D
4/10
kamisama 2012 szept. 22. - 20:02:27 4/10 Előzmény Bellavita
(61/100)
Teljes mértékben egyetértek...nagyon nyomott hangulatú, semmitmondó film.