Téma: Üvegtigris

3/10
Teq 2010 dec. 11. - 04:30:04 3/10
(229/369)
annyi jót hallottam róla, hogy úgy éreztem muszáj megnéznem. én is ugyanazt kérdezném, mint pár hozzászólással elõttem valaki: ebben mégis mi a jó?! végiguntam az egészet. 3-ast adok neki...
hibbantcsibe 2010 dec. 06. - 15:45:59
(228/369)
Abban igazad van, hogy nagyon jó film,de a maga kategóriájában. Ez egy olyan film, ami kikapcsol, szórakoztat. Ez arra való. Ha tényleg jó filmet akar az ember vagy az ember lánya megnézni,- mondjuk például amin el lehet gondolkodni is- nem ezt nézi meg. :)
offtopic
Anditos 2010 dec. 04. - 19:47:50
(227/369)
Nem szeretem az utóbbi 15 év magyar filmterméseit, de az Üvegtigrisen jót szórakoztam. Annak ellenére, hogy ebben is ugyanazok a színészek szerepeltek, mint az összes többiben. (Kivéve Csányi Sándort, Bajor Imrét és Eperjes Károlyt.:-D)
moderator2 2010 dec. 04. - 19:46:46
(226/369)
Kedves Felhasználók!

Sértegetés nélkül a filmrõl.

Köszönöm
1/10
csendlerbing 2010 dec. 04. - 19:23:39 1/10
(225/369)
liliom, ha végig olvasnád, tudnád.
1/10
csendlerbing 2010 dec. 04. - 17:28:23 1/10
(224/369)
Igen. Szerintem van ennél jobb film a világon.
Következésképp (szerinted) én hazudok.

Cáfolj, ha tudsz.
1/10
Ford Mustang 2010 dec. 04. - 13:05:17 1/10 Előzmény csendlerbing
(223/369)
Igen, jól beszélsz, nem azért, hogy isteníteni akarom magunkat, de ez tényleg így van;)
1/10
csendlerbing 2010 dec. 04. - 02:17:47 1/10
(222/369)
Okosak vagytok, vörös színûek.
Csak azt felejtitek el, hogy ti ezer lexikonban és wikipédiában néztek utána annak, amit Ford és én fejbõl tudunk.
Ha most megkérdezném, mennyi egy Cs.E. a csillagászatban, fogadjunk, hogy minimum két perc kellene míg utána néztek.
zotya 54-bõl 2010 dec. 03. - 21:52:49 Előzmény Narancstorta
(221/369)
ezek szállóigék ? nem csak idézetek a filmbõl ?
A „szállóige” valamely irodalmi, tudományos vagy népszerû mû (pl. film) közismert, gyakran idézett rövid részlete, amely valamilyen bölcsességet
vagy fontos gondolatot, vagy valamilyen gyakori élethelyzettel való
analógiát fejez ki.(Wikipédia)
Uncharted 2010 dec. 03. - 19:59:44
(220/369)
Ki a király ? :D
1/10
csendlerbing 2010 dec. 03. - 19:58:49 1/10
(219/369)
...ja (just one more thing, Columbo)

hogy milyen jogon mondok bármit?

Narancstorta, semmilyen jogon.

Azért mondok bármit, mert ez egy fórum a filmeket szeretõk számára, ahol mindenki elmondhatja amit akar, feltéve, ha betartja a Port (és az Alkotmány és törvények) adta lehetõségeket.

Véleményemet közlöm. Most utoljára, mert kb. hatszor már leírtam.
Az Üvegtigris jó film, csak nem igazán jött eddig ki, ami szerintem benne rejlik, tudniillik a karakterekhez egy sztori.

Ha már itt vagyunk: önmagában drHouse sem lenne elég vagy hét évadra, ha csak a karakter lenne, de szerencsére van mellé mindig egy pici plusz.

Forgatókönyv? Rajtam kéred számon?

Inkább azokon kellene, akik megvalósítottak egy filmet.

Visszadobom a labdát, mondjál TE néhány bombajó filmet, amit vacak forgatókönyvbõl csináltak. Én mondok néhány vacak filmet, amit jó forgatókönyvbõl próbáltak csinálni de nem sikerült.

Szerinted melyikõnk nyer(ne, ha egyáltalán versenyeznék, mint az ovodások.)

Ceterum censeo: jó forgatókönyvet sajnos mindig el lehet b...ni, rosszat is, de abból meg biztos, hogy nem lesz jó film.
1/10
csendlerbing 2010 dec. 03. - 19:49:14 1/10
(218/369)
Elõször is, ha tudnád, írásban is van kiabálás. Ez vagy a csupa nagybetû használata, vagy a sokszor megismételt írásjel - a te esetedben sok, sok kérdõjel. De minek? Azt gondolod, a kérdésed attól hangsúlyosabb lesz, ha ötven kérdõjelet teszel utána?

Másodszor.
Világosan leírtam, hogy nekem sincs kezemben forgatókönyv, ezeket a legtöbb stúdió a legszigorúbb titokként kezeli. Agig112 meg tud erõsíteni, hogy még a House "cliffhanger"-je, azaz évadzáró epizódja is titok volt még a szereplõk elõtt is az utolsó napig. S

Szintén, Lisa elmondja az interjúban, hogy egy nappal a felvétel elõtt kapják meg a forgatókönyvet.

Akkor, kedves narancsizé, hogy gondolod, hogy én nekem korábban lenne?

Nem illene elmondanom, de kiprovokáltad, próbálok nem említeni sem mûsort, sem stúdiót, sem nevet, sem címet.

volt szerencsém egy (ma is élõ) tv-nek dolgozni Magyarországon. A forgatókönyv kiadása a legsúlyosabb vétségek közé tartozik szakmai körökben.

Én NEM gondolom, hogy ismerem a forgatókönyvet.

De te miért gondolod, hogy te viszont jobban ismered?

Vagy nem mondasz igazat, vagy kiadod amit nem szabadna.
Melyik is?
1/10
csendlerbing 2010 dec. 03. - 19:41:20 1/10
(217/369)
Bocsánatot kérek, Narancstorta.
Más korosztály vagyunk, nekem a tortadobálós ripacskodás maximum Chaplin idejéig ment el, tovább nem (szentségtörés: még az sem).

Továbbra sem értem, hogy szerinted mi a TÖRTÉNETE az üvegtigrisne, amit - leírom századszor is, ha nem volt világos - jó filmnek tartok, DE NEM AZ IGAZI.

a Presszó sem a világ legjobb filmje, de valami igazi élményt ad másfél órára. a Kontroll szerintem nem, akármennyire is most akciófilmet forgat Holly nak Woodjában a rendezõje, nem érdekel.

Az üvegtigrishez, mint mondám, drukkolok, hogy Rudolf Petinek igaza legyen és "végre lesz történet is" valóra váljon.

A történet hiányát nem pótolja néhány beszúrt geg.
1/10
Ford Mustang 2010 dec. 03. - 14:11:14 1/10
(216/369)
Nem pocskondiáztam, csak elmondtam, hogy mihez tartsd magad.
10/10
offtopic
Narancstorta 2010 dec. 03. - 11:38:56 10/10
(215/369)
Ezeket a remake-ket fogalmam sincs miért helyezték át. A történetük, abban a korban megfelelõ volt, amikor eredetileg leforgatták.
Mára viszont elavult, abszolút rossz.
Az összes átcsapott hatalmas ripacskodásba.
Egy bolond 100-at csinál, Meseautó, Hippolyt a lakáj, Egy szoknya egy nadrág...borzadály, de sztem még a Lumicer nõvérek is borzalom meg az Argo, Kútfejek, Csak szex és más semmi SOS szerelem, 9 és 1/2 randi.
Viszont: Kontroll, Para, Üvegtigris 1. Valami amerika, Made in Hungária, Kaméleon, állítsátok meg Terézanyut! sztem rohaddtjó filmek.

Így nem lehet azt mondani szar a magyar filgyártás, vannak ilyenek is, olyanok is.
10/10
offtopic
Narancstorta 2010 dec. 03. - 11:31:21 10/10
(214/369)
Összetévesztesz valakivel. Én nem istenítem Menzelt. Én csupán egy filmrajongó nézõ vagyok. Aki nem tud rajongani tökéletesen egy-egy emberért. Hiszen mindenkinek vannak jobb és rosszabb alkotásai.
Pl. az Üvegtigris 2-t kifejezetten szarnak tartom, nem látom benne ugyanolyannak a szerethetõ karaktereket, nem tetszik a történetvezetés és csupán 1 poén tetszett benne.

Mint pl. zenekarokért sem tudok rajongani, nem mondom, hogy imádom a Tankcsapdád, hiszen akkor arra gondolsz, hogy minden számát, hát nem, van mondjuk 3száma ami bejön.

Tehát Rudolf Péterért se senki másért nem tudok kitörõ örömmel rajongani.

Legtöbbször iszonyatosan hidegen hagy ki rendezett egy filmet. A lényeg hogy jó legyen...nem nézek utána, én csupán egy nézõ vagyok.
10/10
offtopic
Narancstorta 2010 dec. 03. - 11:25:52 10/10
(213/369)
Csúsztatsz.

Azt állítottad, hogy "szar forgatóköyvbõl nem lehet jó filmet csinálni"

Nos, mivel az kiderült nem láttad a fogatókönyvet, ugyebár fogalmad sem lehet szar volt-e vagy sem.

De mivel a film jó, nekem ebbõl következik, hogy a forgatókönyv is jó lehetett.

ÉRTED?
1/10
csendlerbing 2010 dec. 03. - 00:15:51 1/10
(212/369)
Narancstorta: én nem Rudolf Pétert bántom, senkit. Csak sajnálom a mai magyar filmgyártást.
Azt gondolják, hogy ha be teszik Csányi Sándort (nem tudom mért, csajok megmondhatója mi a fene ennivaló van rajta) vagy Fenyõ Ivánt, kész a film. Hogy ez mennyire nem így van...

(Na jó, Schell Juditot én sem rugdosnám ki az ágyamból.)

De nézd meg: ugyanaz a forgatókönyv (Meseautó, egy szoknya egy nadrág, Hippolit, stb.) és mind el van b..va, tehát a forgatókönyv nem elég.

Matematikai nyelven: "szükséges, de nem elégséges feltétel" (Na jó, nekem mondjuk Sandra Bullock bármiben elégséges lenne... de ez más.)

UGYANAKKOR:
Ott van az alig sugárzott "Beugró", ugyanazzal a Rudolf Péterrel, és szerintem zseniális mûsort csinálnak.
Csak éppen huszadrangú csatornák adják harmincadrangú mûsoridõben.

Ez még hozzátartozott.
1/10
csendlerbing 2010 dec. 02. - 23:58:25 1/10
(211/369)
Ha ennyire baromi jó a memóriád és te is isteníted Menzelt (én is, ezzel egyet értek), hogy van az, hogy Rudolf Pétert fejbõl idézed, de még mindig nem válaszoltál arra, hogy mi az a bizonyos hetedik lépcsõfok Menzelnél, amirõl szóló mondat szállóige lett azóta??????

Azt már fel sem merem tételezni, hogy nem is láttad a filmet, csak hallottál róla.
1/10
csendlerbing 2010 dec. 02. - 23:52:38 1/10
(210/369)
Torta, te teljesen félreértelmezed a véleményeket. Már leírtam itt is, hogy "nem kell tojást tojni tudni ahhoz, hogy a rántottát kritizáljuk."

Persze, hogy nem látjuk elõre a forgatókönyvet.

De ahol látjuk is.
Stanislaw Lem Solaris-aból készült pár film. Mégis a Tarkovszkij féle a mérvadó. Tehát jó könyvbõl lehet sz*rt csinálni. De sajnos rosszat is csináltak belõle. Mint ahogy a Pirx pilótát is elb...ták sokan, nem is beszélve Rejtõ Jenõrõl, akinek a könyvei szerintem zseniálisak, csak képtelenség megfilmesíteni.

De ha eleve rossz az alapanyag... Lásd, "elfújta a szél". Teszek rá, hány Oscart kapott, én láttam és elkezdtem olvasni is, csak nem tudtam letenni.. mert kiesett a kezembõl olvasás közben, annyira unalmas. Azóta sem filmesítik meg, mert a kutya nem nézné meg.
(Talán a macskám, de õ mindent megnéz).

A Harry Potter-ekrõl nem tudok véleményt mondani, mert valószínûleg én vagyok az egyetlen felnõtt Magyarországon, aki ezekbõl semmit nem látott és nem olvasott, noha Isten az atyám, megpróbáltam lányom nyomására, és kb. a 70. oldalig jutottam már nem tudom melyikben.
Most lefogadom, hogy tíz év múlva a kutya sem fog rá emlékezni.
Érdekes módon, Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkijre még mindig emlékeznek. És folyton, folyvást megpróbálják megcsinálni, mert olyan az alapregény, hogy egyszerûen nem lehet kihagyni. De mi is a különbség?

Az, hogy a Potter regényeket öt év múlva szerintem már senki nem akarja megfilmesíteni, mert jönnek a más vámpír vagy mittomén mileszadivat sztorik.
Dosztojevszkijt amióta film van, mindenki megpróbálja.
És nem azért nem sikerül mert rossz, hanem, mert nagyon jó.

Tehát: ma vagy a semmitmondó szemetet lehet megfilmesíteni, vagy lehet próbálkozni a jó alapanyaggal, de az nagyon nehéz. Következésképp, a legkisebb ellenállás irányába halad a filmipar (nem film mûvészet) és a semmitmondó szemetet filmesíti meg.

De ez már hosszabb téma, és biztos offtopic.






Folytathatná