Téma: Valami követ

1/10
kate77 2015 jún. 27. - 16:48:27 1/10
(24/64)
Szió!

!! SPOILER !!

Szerintem át akarta adni a három srác közül valamelyiknek, esetleg mindnek a "kórt", én erre tudok gondolni. Persze lehet, hogy tévedek.
7/10
BaLee82 2015 jún. 27. - 16:26:52 7/10
(23/64)
Én szeretem a horrorfilmeket, de nagyon ritka a jó horror. Ráadásul jó horrornak én nem azt tekintem ahol fröcsög a vér hanem ahol leköt a sztory és valóban megijedsz, átragad rád a film hangulata. Ilyeneket csináltak a japánok, az ezekbõl készült remakek között is vannak jók de ez a film is tetszett!

A fõszereplõ csaj szerintem jó választás volt a filmbe. A film nálam egy jó erõs 7-est ért.

Csak azt a jelenetet nem értettem, amikor a parton leveti a ruháját és elindul be a vízbe a 3 motorcsónakos sráchoz. Majd vágás és már máshol van. Nem értem ezzel mit akartak, értette valaki?
Joe Doe 2015 jún. 26. - 23:37:07
(22/64)
Mellesleg meglehet nézni a kritikusok és a nézõk közti különbséget mármint, hogy a kritikusok felemelik a francba a nézõk (via IMDB) meg perpillanat több mint 40 ezer szavazó alapján 7.0-re értékelték. Ez kb. egy reális érték a filmnek, de semmikép nem több mint 8 vagy 80% (persze ki hogy értékel). Meg akkor elvileg a többség 6-ost, 7-est nyomott.

És akkor mindjárt jön valaki (mert valaki követ...ezt nem hagyhattam ki), hogy ezt meg azt manipulálják bla bla bla....persze...
Joe Doe 2015 jún. 26. - 23:33:16
(21/64)
Mint írtam a véleményem (még, ha kicsit nyers is) szubjektív. Lehet valaki összesz*rja magát ezen, de nekem ez egyenlõ volt a nullával még ha volt is benne némi érdekesség, párhuzam, bla bla sztorit illetõen.
Ha már itt tartunk akkor ami az elmúlt idõszak filmjeit illeti például ami végig odaszegezte a tekintetem, figyelmem ÉS kihozta belõlem a parát, az izgalmat az az Insidious 1-2, Démonok között és a Maniac (a Frodós). Mondjuk még a Babadook is érdekesnek indult csak az elsõ 5-10 percben jött egy plothole ami végigb*szogatott a film alatt és mondtam, hogy "miért?" és az nemmás minthogy mi a rákért volt ott az a kicseszett könyv? Hogy került oda, az anyuka vette? Miért pont abból olvasott? Mert a gyerek kérte? Miért nem lehetett a gyereket l pofán b.szni?
Utána meg mint a LOST, megválaszolatlan kérdés megválaszolatlan kérdés hátán.
Látom említetted a Paranormal activityt. Mai napig nem értem, hogy a pokolba élt meg az annyi részt. Én az elsõ haverokkal néztem mert mondták, hogy parás meg minden....legalább a sör hideg volt.
1/10
kate77 2015 jún. 26. - 20:06:15 1/10
(20/64)
Én kifejezetten szeretem a horrort, mégis hõbörgök, mert tényleg unalmas :). Semmi, de semmi nyomasztó, félelmetes stb. (nem akarom ismételni magam) nem volt benne. Rengeteg horrort láttam életemben, van viszonyítási alapom. Hozzátenném, nem a véres, trancsírozós horrorokat szeretem...
szacsoka 2015 jún. 26. - 20:02:53
(19/64)
Meg mondjuk az is elég problémás a történetetben, hogy szex által terjed az átok :S Pfff...elég szûzies lehetett a forgatókönyvíró.
szacsoka 2015 jún. 26. - 20:01:46
(18/64)
Meglepõen jó, mert új akar lenni a horror területén. Nem csak a szokásos jump scare. Itt talán egyszer-kétszer van ugrasztós jelenet, de összességében kellõen nyomasztó.

Párbeszédek, környezet, az, hogy a gyerekek, miért vannak egyedül....kérdésesek, de elnézhetõek.

Ami viszont nagyon-nagyon zavaró. Nincs lezárás. Nincs ok. Nincs miért. Ezzel pedig egy se füle, se farka film lett, mai nagyon felhúzott. Tök jól indul, van hangulata és már néztem az órám, hogy most van nagyon gyorsan összecsapják a végét vagy mi lesz ebbõl, de semmi.


Akit érdekel a horror, annak megér egy misét, de a többiek hõbörögni fognak, hogy jaj de unalmas. Az utóbbiak menjenek egy újabb Avengers vagy Transformers filmre, ahol eye-candy 110%-on.
Joe Doe 2015 jún. 26. - 10:57:16 Előzmény sipmester
(17/64)
Ez mind szép és jó (meg persze olvastam olyat is amiben kegyetlen mennyiségû belemagyarázás volt), de ez a film nem horror, hanem inkább egy misztikus thriller sok-sok hibával. Semmi olyan elem nincs benne amiben egy horror filmben van....illetve lehet, hogy csak nekem nem volt mert mint írtam én nem undorodom a mûfajtól szóval lehet valaki be fog rajta szarni mondjuk egy olyan aki 1. életében nem látott horrort és ez lesz az elsõ, 2. látott, de nem szereti a mûfajt ebbõl kifolyólag keveset nézett. Nem azt mondom, hogy rossz volt (de jó se) viszont rendesen túlértékelt és gyakorlatilag egy jó nagy blöff az egész. Persze ez mind szubjektív szóval....
De látom már a hazai kritikusok véleményét....gyakorlatilag igazam lett....
1/10
kate77 2015 jún. 25. - 21:51:21 1/10
(16/64)
Aki igényes, feszültséggel teli, nyomasztó hangulatú, igazán parázós filmet akar nézni, az SEMMIKÉPP ne nézze meg ezt a valamit, mert ezek ebben a szenzációs alkotásban még nyomokban sem találhatók meg. Úristen, rettenetesen gagyi... Zagyva történet, középszerû színészekkel, a horror besorolás pedig igen erõs túlzás. Huhh. 1/10. Csak mert 0-át nem lehet adni... Azt hiszem egy darabig kerüljük a moziban a horrofilmeket...
1/10
kate77 2015 jún. 25. - 13:38:11 1/10 Előzmény szhuelye
(15/64)
Szió!

De ugye tényleg-tényleg jó :)? Lassan már nem merünk horrorfilmre beülni, annyira nem sikerült igazán ütõset összehozni az elmúlt években. Esetleg tudnál példát mondani, hogy melyik film volt rád eddig ilyen hatással, mint ez a Valami követ :)? Rengeteg kommentet elolvastam már bizonyos horrorfilmek topikjaiban, és elképesztõen eltérõek a vélemények, ezért is kérdezem, mert egyik filmtõl valakit kitör a frász, másnak meg közhelyes stb. Köszi szépen elõre is a választ :)!
Dalton20 2015 jún. 25. - 10:05:46
(14/64)
Hogy nézz ki benne a lény?Már amikor nem más alakját veszi fel.
10/10
szhuelye 2015 jún. 23. - 12:10:26 10/10
(13/64)
Minden szavam igaz és hiteles.
Múlt héten sikeresen megnéztük a filmet (a lá Port.hu - KÖSZÖNJÜK!) és higgye el mindenki, hogy ez a film eszméletlenül JÓ! Rettegés a legjavából. Annyira kellett már egy ilyen hibátlan horrorfilm! Komolyan mondom, hogy tökéletes szórakozás! Azonnal menjetek moziba és nézzétek meg csütörtöktõl!
A csaj is nagyon jól játszott.
Fantasztikus!!!!
10/10
bessenyeigyorgy 2015 jún. 23. - 10:31:37 10/10
(12/64)
Nyertem páros belépõt eme filmre szerda (június 24) estére az egyik budapesti moziba. 19:00-kor lesz a vetítés.
Esetleg ha valakit érdekel és megnézne akkor, írjon nekem és megállapodunk. Én sajnos nem tudok elmenni...
bessenyeigyorgy@torzsasztal.hu
dr.66 2015 jún. 22. - 21:54:13
(11/64)
Ennek nem volt egy japán eredetije?
sipmester 2015 jún. 21. - 17:49:51 Előzmény Joe Doe
(10/64)
ez egy elképesztõ intelligens horror, ajánlom mindenkinek!!!

amúgy mikor játszódik a film? olyan mintha nem a jelenbe, pl. tök öregek a tévék, de néha használnak modern kütyüket is..

***SPOILER****
olyasmirõl szól,h a kiscsajnak bûntudata van az egyéjszakás kapcsolat miatt, és olyan emberek is megjelennek a halál képében, akik fontosak számára. pl. az utolsó medencés jelentben a faterja dobálja tévével. valszeg úgy oldják fel az átkot,h a szerelmével a lúzer gyerekkel kufircol egy jót, de a bûntudat,h lefeküdt másokkal is ez örökre követni fogja. mondjuk ez elég konzervatívnak hangzik nekem. van még egy csomó apró jel,h az anyja alkoholista. greg, akiért aztán eljön a halál, nem hisz az egészben vagyis nem számít neki az intimitás szex során. viszont amikor meghal, mér az anyját látja? szexuálisan vonzódik idõsebb nõkhöz? illetve mi alapján vált alakot a gonosz?
nekem az is eszembe jutott,h ez igazából egy nemi betegség, és ilyenkor az ember szándékosan át akarja adni (???) nemtom, nekem még nem volt. mondjuk az nem derült ki,h a film, során használtak-e gumit. oké ,ezek csak tippek
***SPOLIER VÉGE***
10/10
bessenyeigyorgy 2015 jún. 21. - 07:52:27 10/10
(9/64)
Nyertem páros belépõt eme filmre szerda (június 24) estére az egyik budapesti moziba. 19:00-kor lesz a vetítés.
Esetleg ha valakit érdekel és megnézne akkor, írjon nekem és megállapodunk. Én sajnos nem tudok elmenni...
bessenyeigyorgy@torzsasztal.hu
kiss.veronika 2015 jún. 21. - 07:21:28
(8/64)
Ez a film ZSENIÁLIS!
Már rég kellett egy ilyen igazán rémisztõ és eredeti horrorfilm nekünk. Köszönjük!
Nagyon ajánlott!!!!!
Amidalakata 2015 jún. 15. - 23:15:36 Előzmény gyrsee
(7/64)
Minden horror rajongónak csak ajànlani tudom! Eredeti, fèlelmetes, új szín a horror mûfajon belül. Vègre egy igazàn jó horror film! A film kétmilliós költsègvetésbõl készült màr 14 milliónâl jàr. Elkèpesztõ atmoszféra lengi ât a filmet. Az év horrorja! Nem spoilerezek , mert akkor nem érdemes filmet nèzni, de az igazi horror rajongóknak, akik értik a mûfajt, szerintem tetszeni fog. John Carpenter jut eszünkbe egy-kèt jelenetnél. Kell ennél több? Moziban ajànlom megnèzni mindenkinek! Június 25- èn érkezik is:)
Joe Doe 2015 jún. 14. - 23:06:58
(6/64)
Felhívok mindenkit aki esetleg megakarja nézni ezt moziban.....ne tegye! DE TÉNYLEG!
(Itt lehet jön egy kis spoiler!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Én sokakkal ellentétben szeretem a horrort, jó sokat is láttam és van pár kedvencem is....de ez valami brutálisan túl van értékelve (kb. mint a Babadook).
Szóval adott egy izé (szó szerint mert annyi plothole van a filmben, hogy még a lényegre se kapsz választ) ami dugással terjed és csak úgy tudod megakadályozni, ha továbbadod kegyintéssel mert, ha nem akkor megöl...vagyis ez a Végsõ állomás szex változata. A zene az egyetlen amire azt tudom mondani, hogy jó, a többi...nulla, de frankón! Sztori zéró, karakterek zéró, egyiket se kedveltem meg így nem aggódtam értük, horror, para, izgalomfaktor zéró. Elsõ 1 órában semmi nem történik, két jumpscare és ennyi. Utána van egy viszonylag jó jelenet (mikor menekülnek a tengerpartól), de a végén már röhögtem. Nyominger srác folyamatosan arra hajt, hogy megdugja a csajt...a végén csak összejön neki, de ott már komolyan fogtam a fejem, hogy ez, hogy kaphatott 96%-ot a Rotten-en, 83/100-at a Metán...itthoniak is biztos felpontozzák a Jóisten herezacskójáig.

Szóval röviden: Nem volt jó. Pénzt tuti nem adnák érte szóval...de ez csak az én véleményem, lehet másnak tetszeni fog. Jó szórakozást....ha ezen lehet szórakozni....különbözõ drogok hatása alatt biztos...na mindegy.
1/10
petse 2015 jún. 07. - 02:45:59 1/10
(5/64)
Röviden, mert többet nem is érdemel: nem jó film. 1/10