9/10
boom47 2014 márc. 06. - 20:03:48 9/10
(6/26)
A hivatásos kritikusok ostobaságaira:
- igen, a film kicsit külsõségeiben hasonlít a Harry Potterre. És? Ezt sikerült nekik kombinálni a Buffa a vámpírok réme bunyózásával és az orosz Éjszakai Õrség modernitásával.
- igen, a filmben a "vámpírság" csak díszlet. Ez egy remek ifjúsági kalandregény. Némó kapitánynál is ccsak díszlet a víz alatti világ.
- igen, a film egybõl bedob a mélyvízbe (ilyen vámpírok, olyan vámpírok, ilyen vámpírklán meg olyan, ilyen iskolai klikk meg amolyan). A film végéig ki sem húz belõle, nem állapodik meg egy témánál sem, mindig új és sok témát vág a fejünkhöz. Ettõl egyedi, új, olyan amilyet még nem láttunk. Nem sikerül követni? Sodródj, úgyse fog nagyon számítani, ez egy ifjúsági kalandregény-fantasy. Nyit ajtó, öl sárkány, kincs összeszed, királylány megment.
Emellett viszont odatesz a "No bully" kampánnyal, az LGBT kampánnyal, egy jó kis nyomozós sztorival, némi misztikussággal, és egy remekül kiszámított cliffhangarrel.
- az is tévedés hogy egy fõszereplõ lenne. Kettõ van.
- nem igaz hogy ne lennének "helyes fickók" a filmben. Minden korosztálynak jut a legfiatalabbaktól (12+!) a legidõsebbekig (Gabriel Byrne igenis mai napig jóképû).

Szóval az, hogy a fizetett kritikusok nem értenek a szakmájukhoz, ne tartson vissza senkit!
9/10
boom47 2014 márc. 06. - 19:45:23 9/10
(5/26)
Na ez is olyan film amit anélkül értékeltek, hogy látták volna.

Az egyetlen ami miatt nem 10/10, az az, hogy ez szigorúan 12-es karika, mert mûfajilag az ifjúsági kalandregénynek felel meg, azaz nem fog leállni nagy filozófiai fodulattal megváltani a világot.
De hát a mûfajerõsen kötelezõ irodalom. Verne mûvei mind ilyenek: Némó kapitány, a 15 éves kapitány, meg az összes többi Verne-regény.


Kifejezetten jó, sõt újító film.
Mert:
- SZÍNÉSZEKRE költöttek. Wazz, ÉVEK ÓTA nem láttam színészi játékot, és erre ez a film döbbentett rá. Egy színész dolga nem csak jól mutatni a vásznn, hanem mimika, gesztusok, karakter. Itt mindenki érdekes, színes, megjegyezhetõ, SZÍNÉSZ. Még az "izomcsávó" is.
- Érdekes idõnként mi mindent tudtak kezdeni a vágásokkal (fény/árnyék váltás, akciók, helyszínek, karakterek, perpektívák), maeraszögekkel (mármint hogy mi férjen bele aképbe). Wazz, egyáltalán nem emlékszem olynra hogy a háttérelemeket végig követni/olvasni tudtam volna (félig látható reklámplakátok, miegymás), pedig azokat gyakran úgy rendezik hogy fokozzák a pillanatot. Itt még ez is ment.
- Rendezés. Komolyan megéri figyelni az olyan nüanszokért ha érdekelnek a szakmai részletek, mint mikor egyik lefogja a vámpírt, másik ledöfi, és aki az izé háta mögött áll, hátralép mikor lecsap a karó hogy õt biztos ne találja el.

Az év elsõ (moziban is leadott) mozifilmje amiért érdemes moziba menni.

Lesz még egy jó vígjáték (vmi szõke bemondónõ egy átmulatott éjszaka után szerecsétlenkedik, de annyira nem typisch vígjáték, hogy KELL), és Kevin Costnertõl egy új Több mint testõr-stílusú film.
Hijjnye, idén lesz filmtermés?
-
7/10
darren 2014 márc. 05. - 09:58:34 7/10
(4/26)
Szerintem egy teljesen élvezhetõ, jópofa, könnyed film. Harry Potter-esre vették a figurát. De nekem tetszett.
1/10
benkewood 2014 márc. 03. - 15:47:43 1/10
(3/26)
Még nem tudtam eldönteni, hogy ez volt a legszarabb film amire valaha beültem, vagy a Salo, avagy Sodoma 120 napja. Utóbbit mondjuk végigültem annak ellenére, hogy szarevés volt benne. A vámpírakadémiát viszont otthagytam a felénél. Ez gondolom eleget elmond a filmrõl... Ilyen agyatlan, gyenge, unalmas alkotást talán még nem láttam. Hadd idézzem a filmbõl a kedvenc mondatomat: "Vissza a vámpírakadémiára... Viszlát Facebook, viszlát iPhone 5!" Bár lehet, hogy a 8-12 éves korosztálynak lett becélozva a film. Ennek ellenére én bátran biztatok mindenkit, hogy ne nézze meg! Az 1600 Ft-ot + a popcorn és kóla árát adjátok inkább egy hajléktalannak... (csak nehogy õ üljön be erre a filmre).
Chytsa 2014 jan. 04. - 21:41:05
(2/26)
Egyéb helyeken barangolva látom, hogy sokan nem hiszik el, hogy ez lehet jó is... de szerintem igen :) Nekem a cast szimpatikus, a trailer alapján lehet számítani kiváló rendezõi ötletekre, ráadásul az alapját is egy remek történet adja. Csak attól félek, hogy nem lesz magyar premier... mivel a TopFilm, mint stúdió, nem létezik...
somersby 2013 dec. 31. - 13:39:36
(1/26)