10/10
noni21 2010 júl. 04. - 21:33:14 10/10
(582/2162)
Köszi szépen a segítséget! :D
Végre van fogalmam a könyvekrõl is. Szerintem a közeljövõben el is fogom olvasni õket. Köszi még 1x.
10/10
chloeryan 2010 júl. 04. - 21:11:58 10/10 Előzmény noni21
(581/2162)
igen ugyan azok:)

SPOILER
én azután olvastam el a könyveket hogy lement az elsõ évad.. és nagyon eltér a könytõl... nagyon nagyon... lényegében van az alap story Katherine-Damon-Stefan-Elena 4szög meg h Bonnie boszorkány, de ennyi a hasonlóság...
Elena:teljesen más mint a sorozatban, kinézetben is és tulajdonságaiban is.. az a fajta aki bármit megkap amit akar legyen az pasi, vagy akármi
Stefan:eleinte nem is akar semmit Elenától, sõt menekül elõle
Damon:hát õ sokkal kegyetlenebb mint a sorozatban... csak 2 célja van:megölni Stefant és elszeretni tõle Elenát
plusz a várost nem Mystic Fallsnak hanem Fell's church-nek hívják és semmit nem tudnak a vámpírók létezésérõl az alapító családok,
Stefannek és Damonnak semmi köze nincs Fell's churchhöz, illetõleg van egy csomó olyan szereplõ akik nincsenek is benne a sorozatban. Meg egy két vezetnéknevet is megváltoztattak a sorozatban! hirtelen ennyi jut eszembe!
SPOILER

de ez sztem ne tartson vissza ettõl!! én is a sorozatba lettem teljesen szerelmes, de elkell vonatkoztatni a kettõt egymástõl!! én képtelen voltam letenni a könyveket!!! sztem egytõl egyig zseniálisak azok is!!!
10/10
chloeryan 2010 júl. 04. - 18:03:36 10/10
(580/2162)
SPOILER valóban úgy tûnik mintha Damon jobban kilenne mint Stafan... viszont Stefan az aki állandóan visszaemlékszik... plusz a készítõk elárulták h Stefan a 2. évadban jön rá h talán mégsincs túl Katherine-en Damon meg csak pipa rá hogy elhagyta. SPOILER

a könyrõl meg annyit hogy sztem az is nagyon jó, én egyik kötetet sem bírtam letenni, és engem egyáltalán nem zavart h eltér a könyv és a sorozat egymástól!
10/10
noni21 2010 júl. 04. - 18:02:24 10/10
(579/2162)
Sziasztok!
Kérdés: a könyvek közül a régi kötetek ugyanazok, mint a mostaniak? (lehet hülye kérdés volt, de a neten annyi féle borítóval láttam már õket, hogy teljesen belezavarodtam)
Ja és aki olvasta már a könyveket, légyszi írja már le, hogy mennyire tér el a sorozattól (szereplõk jelleme, alap sztori). Érdemes elolvasni? (tudom, minden könyvet érdemes elolvasni, de én a sorozatba "szerettem bele" és félek nagy csalódás lesz).
Köszi elõre is a segítséget!
rekka 2010 júl. 04. - 17:37:07
(578/2162)
Én nem vettem meg igazából. Az elsõ kettõt letöltöttem és gépen olvastam el. Ha elolvasod készülj fel arra, hogy eléggé sok mindenben eltér a könyv és a sorozat! A többi könyvnek pedig a tartalmát olvastam el... Nem olvastam már tovább a könyveket, mert nekem a sorozat jobban meg tetszett és inkább maradtam annál.
flower_baba 2010 júl. 04. - 17:22:56
(577/2162)
SPOILER
A könyvet tervezel megvenni, és aztán elolvasni.
A sorozatban eléggé úgy jött le, hogy Damon sokkal jobban szenved Kathrine miatt (mert ugye amikor visszaemlékezik Stefan a múltba akkor, Damon tiszta ideges lett hogy Kathrine az öccsét is átváltoztatta nem csak õt) Stefan meg nem hinném, hogy még érezne valamit Kathrine iránt.
SPOILER vége
Nem ez lenne az elsõ eset amikor kicsit eltérnek a könyvtõl.
Érdemes elolvasni a könyvet?
10/10
chloeryan 2010 júl. 04. - 16:03:06 10/10
(576/2162)
SPOILER olvasd végig a 3.könyvet.. nemis! elég az elsõ 20 oldalt... Elena és Damon egyáltalán nem jönnek össze...SPOILER
10/10
chloeryan 2010 júl. 04. - 16:00:37 10/10
(575/2162)
Halló Hollywood lenne pár ötletem.... erre csak ennyit

amúgy már nem azért de a True Bloodnak és a TVDnek nem épp ugyanaz a célközönsége...

legyél kitartó, még pár rész és lesz több akció;)
Vadrenalin 2010 júl. 04. - 14:54:24
(574/2162)
Az elsõ két rész nekem nagy csalódás. Bíztam benne, hogy olyan eredetiséggel és összetett karakterekkel tudják megtölteni, mint a True Blood-ot (ami nekem az elmúlt év legkellemesebb meglepetése volt sorozatok terén, annak ellenére, hogy az is romantikus vámpírfilm), ehelyett kaptunk egy Alkonyat típusú tinivámpír-szenvelgést mûanyag szereplõkkel. Egyébként is mi a francnak kell egy sorozatban (vagy akár filmben) mindenkinek tökéletesen szépnek lenni? Nekem mondjuk nem jönnek be ezek az agyonsminkelt nõk, akiknek egyetlen pórusa sem látszik, de a rendezõ szándéka nyilván ez, ha még anyapótléknak is tipikus "jó nõt" választott. Persze ha valaki olyan gimibe járt, ahol mindenki bombázó volt, akkor az talán könnyebben beleéli magát. :-)

Persze nem akarom olyan nagyon bántani a sorozatot két epizód alapján, mert azt olvastam, hogy még a rajongói szerint is csak kb. a 6. résztõl lesz igazán érdekes. De nem ígérem, hogy adok neki még egy esélyt.
rekka 2010 júl. 04. - 14:26:42
(573/2162)
SPOILER
de utána meg lesz valami és megint Stefan-nal lesz együtt :D
10/10
Vancsi96 2010 júl. 04. - 14:14:47 10/10
(572/2162)
SPOILER

A harmadik részben(könyv),ott Elena Damonnal jön össze.:)
Olyan kár,hogy a 2.évad csak szeptemberben lesz:(Már nagyon várom:)
rekka 2010 júl. 04. - 13:56:43 Előzmény flower_baba
(571/2162)
SPOILER

A könyvekben, igaz már jóval elõrébb Bonnie és Matt jön össze... :D
Amúgy, ha Bonnie és Damon összejönne akkor az biztos még odébb lesz, mert a második évad tuti, hogy Elena Damon Stefan és Kathrine négyszögrõl fog szólni. Ahogy olvastam Elena és Damon között majd alakulgat valami és Stefan rájön, hogy Kathrine-bõl még nem szeretett ki teljesen. De a könyvekben Elena rájön, hogy igazából mindig is Stefan-t szerette. Remélem ez lesz a sorozatban is! :D
10/10
Vancsi96 2010 júl. 04. - 13:54:50 10/10
(570/2162)
Szerintem jobb lenne,ha Damon nem Bonnie-val,hanem Elenával jönne össze:)
rekka 2010 júl. 04. - 13:48:32
(569/2162)
A Fallen eléggé egyszer nézhetõ... Így is csak Paul miatt néztem meg, de elég gagyi. Nekem nem igazán tetszett. :/
SPOILER
Most már egyre kíváncsibb vagyok, hogy mit fognak csinálni a sorozat következõ évadaiba és nagyon remélem, hogy követik a könyveket. Ma elolvastam az eddigiek lényegét és, ha az alap szál az lesz, ami ott hát eléggé izgalmas évadoknak nézünk elébe! :D
10/10
Deidara91 2010 júl. 03. - 21:53:50 10/10
(568/2162)
kis javítás: Isobel a neve, nem Isabel.
A Twiligh 1-2 részét elég volt egyszer is megnéznem és az egyik oka annak, hogy egy rakás szarnak tartom az a vámpírmitológia semmibevétele. Csillognak a napfényben a vámpírok? Na ne. Mi jöhet még ezután. A Farkasemberek vagy mik ölebek lesznek a pedigree-tõl?
flower_baba 2010 júl. 03. - 20:09:56
(567/2162)
Csak a kétkedõknek itt egy oldal ahol összehasonlítják a két könyvet:
http://users.atw.hu/vampire-diaries/index2.php?x=vdvstwilight
10/10
ginukaa 2010 júl. 03. - 18:51:36 10/10
(566/2162)
Egyet értek veled. Szerintem Damon és Bonnie pont azért lennének jo páros, mivel a személyiségük pont h az ellentéte a másikénak. De hát majd kiderül h mi lesz.:D
flower_baba 2010 júl. 03. - 17:44:59
(565/2162)
Teljesen fölösleges hasonlítgatni a kettõt. Valaki VD szereti valaki a Twilight ot valaki minkettõt. Nekem az Alkonyat nemjött be (túl sok volt a felhajtás körülötte),meg szegény fõszereplõ csaj nem tehet róla,de szegényre nem bírok ránézni xD.
SPOILER
Szerintetek kik fognak összejönni a sorozat folyamán?(ki lesz a következõ "álompár"Elena és Stefan után).
Am Youtube on már nagyon kombinálnak, Damon és Bonnie love videókat is láttam. Szerintem az õ kapcsolatuk elég érdekes lenne....:)
SPOILER vége
alekszandra 2010 júl. 03. - 16:55:45
(564/2162)
am szerintem vannak koõõincs dolgog...
pl.:a twilight-ban mondta E. h csak akkor mehetnek ölhetik meg õket hogyha behívják õket a házukba és Damon is azt mondt h megváraja amíg behívkja
10/10
Vancsi96 2010 júl. 03. - 16:03:34 10/10
(563/2162)
Én a Twilight-sagát és a Vámpírnaplókat is szeretem.De az tény,hogy vannak koppintások!Az elõttem említetteken kívül például néhány név.Ugyebár Bellát Isabellának hívják,és a Vámpírnaplókban van Isabel nevû csaj.Furcsa véletlen!De a Tyler név is szerepel mindkettõben.
De mindegy,a lényeg,hogy mindkettõ nagyon jó!Mondjuk én akkor is jobban szeretem a Twilightot,mert jobban tetszenek azok a vámpírtulajdonságok,amik nekik vannak.Meg úgy amúgy is jobban szeretem!:)
És szerintem jobb lenne,ha Elena Damonnal jönne össze!Sokkal helyesebb,viccesebb Stefannál.Õ túl komoly!
SPOILER
Isabel honnan tudta,hogy Damon szerelmes Elenába?És Elenának hogyhogy nem esett le már korábban?Hisz annyira egyértelmû!
SPOILER VÉGE