Téma: Van Helsing

Ugek 2008 máj. 22. - 13:59:45
(148/288)
A filmtõl, annak idején - még megjelenése elõtt - nem vártam sokat. Megkaptam DVD-n és kellemesen csalódtam! Jó kis film, pörgõs, kellemes szórakoztatás, halvány történelmi áthallásokkal.
Akit a Vlad Tepes vajda élete -hõsiessége, egyéni tragédiája, befelé fordulása, stb.- érdekel, kezdje Bram Stoker alapmûvével és nézze meg az ezidáig egyetlen autentikus filmes feldolgozást Coppola Mester remeklésében, Gary Oldman megrázó alakításával.
merkur66 2008 máj. 19. - 20:27:16
(147/288)
Nekem is bejött a pörgése, fõleg a lovaskocsis üldözéses. A bál meg eszembe juatta a Mester és MArgarita bálját a sok összevissza alakkal. a zenéje nem csak téged fogot meg, sokunkat.A poénok is bejöttek. A végére meg én azt válaszolom, hogy biztos Kate rosszul esett vagy Helsing erõsebb volt mint a mennyasszonyok.
merkur66 2008 máj. 19. - 20:21:43 Előzmény kymara
(146/288)
Az egy nagyon jó könyv (remélem egyre gondolunk). Hihetetlenül jó rajzok vannak benne. Gyerekeknek csinálták, csak szerintem pont nekik nem való. Nekem Sárkányos változata van meg. (ha jól tudom van még Varázslós és kalózos)
encsimencsi 2008 máj. 19. - 17:47:39
(145/288)
***SPOILER*** PÓTOLVA ***
Tényleg Budapest volt :D Nekem tetszett a film, bár nem gondoltam volna, hogy ennyire pörögni fog. Hozzátenném - mielõtt vki megtámadna, hogy milyen igénytelen filmek teszenek nekem - hogy én nagyon kevés vámpíros filmet láttam, és nagyon kevest tudok a vámpírokról, és magáról Drakuláról is - ami lehet hogy gáz, hiszen az egész sztori (sajnos) a határ túl oldalán hever. Tehát én, mint egy totál laikus mondom, hogy jó film. Viszont van egyvalami, amit igen érdekesnek találtam: Anna - aki a film során sztem 10 km-t tuti röpködött a levegõben, úgy, hogy a vámpírcsajok összeviszza dobáltak egyik faltól a másikig - meghal annyitól, hogy vérfarkas-Helsing egy öt méterrel arrébblevõ ágyra dobja. Persze az, hogy ezt a kérdést felteszem, lehet, hogy csak a vámpírtörténetekben való járatlanságomat támasztja alá.
Érdekes volt, hogy összezuttyintották ezt a csomó lényt. Sztem mind1nek megvolt a maga szerepe a történetben, pl: Mr. Hyde egyértelmûen Helsing bámulatos képességeinek bemutatására szolgál :P
Egyvalami azonban vitathatatlan: a zene zseniális (úgy értem számomra :D)
Siliana 2008 máj. 19. - 17:02:06
(144/288)
Az feltûnt valakinek, hogy amikor elindultak Rómába, Magyarország fõvárosát Budapest-ként írták? Elég rövid idõre látszott, szóval lehet, hogy Bukarest volt. akkor bocsi:D
elaci 2008 máj. 19. - 16:13:53
(143/288)
Könyves Kálmán óta én nem hiszek az ilyen kreatúrákban. Már elõtte sem hittem igazán, de Kálmán teljesen meggzõzött.
styx___ 2008 máj. 19. - 16:05:56 Előzmény t.atina
(142/288)
"Senki sem fogja azt mondani, hogy nehogy kihagyd már a morákat, murákat, norákat, stigákat, a prikolicsot, stb."

az istenségit; legalább most már azt is tudom, hogy Samara Morgan nevezetû hölgyemény voltaképpen egy KANKUS!!!XD

ezer köszönet neked;
1/10
bree-gee 2008 máj. 19. - 13:53:34 1/10
(141/288)
Életem egyik legrosszabb mozi élménye...Nagy várakozás után nagy csalódás volt... ://
pimpernel 2008 máj. 19. - 13:23:06
(140/288)
nekem unalmas, és túl gusztustalan volt ahhoz h megnézzem...:(
sajnálom, mert a szövetség pl. nagyon tetszett.
ez a nyomába sem érhet...
dodega 2008 máj. 19. - 13:15:18
(139/288)
Már leírtam,de leírom mégegyszer.A készítõk szerint az Abraham nem illik egy akcióhõsre,a Gabriel jól hangzik + ott van ugye Gábriel arkangyal,lehet asszociálni.Kb ennyi.
t.atina 2008 máj. 19. - 11:10:37
(138/288)
Mégis írnom kell meég egyet. Mélységes fejhajtás a tegnapi 21:15-ös hozzászólásod elõtt. Most már én is megnéztem a filmet - üzenem mindenkinek, akik a múlt héten igyekeztek darabokra szedni - és fenntartom az eddigi véleményemet. De ezzel együtt nagyon-nagyon pihentetõ volt. Olyan Robin Hood a fuszeklik fejedelme típusú.
Látom merkur66 olvasta a Drakula vajda történetét. Egyébként mindenkinek igaza van egy kicsit: hol innen, hol onnan származtatják Drakula nevét. (De azért nem a Penge 3-omra kéne hivetkozni, mint forrásra, már nem tudom ki írta.) Most már illene elfelejteni, hogy az ük-ük-ük vámpír. Sokkal elõbbi a hiedelem. És Drakula nem szívott vért, ellenben evett emberhúst. És ebbõl hogy lett vámpír? Úgy, hogy a vámpírok az eredeti néphitben általában nem vért szívnak (sõt, nagyon kevés területen szívnak vért a Kárpát-medencében), hanem holtak husát eszik.
Visszatérve a filmhez, ahhoz képest, hogy belepakoltak minden szörnyet, ami hírtelen eszükbe jutott egész összaálló történetet találtak ki, ami csak néha bukdácsol (de akkor vagyon). Az a gyanúm, hogy látták Polanski filmjét, a báli tükrös jelenet erõsen emlékeztett rá, és olvashattak is, mert Stoker Drakulájában is három nõ szerepel Drakula mellett. Ennyit a dicséretrõl. De a kis-Drakulákat még emésztenem kell...
kymara 2008 máj. 19. - 10:40:28
(137/288)
Már lehet kapni a boltokban "A Vámpírok kézikönyve-Raphael Van Helsing Naplója" c. könyvet. A vámpírvadászat mindennapjairól szól.
9/10
Beelax 2008 máj. 19. - 00:18:17 9/10
(136/288)
Igen, télleg lehetett volna egy sokkal jobb filmet is készíteni. Lehet elkapkodtam a szavazást, de ennél sokezerszer szarabb filmeket is látott már a világ...
A vámpír - vérfarkas...az már túlzottan is eltért a témától szerintem, bár ebbe szinte minden :D

A legjobb vámpíros film még mindig a: Drakula halott, és élvezi XP
9/10
Beelax 2008 máj. 18. - 23:45:58 9/10
(135/288)
Feladom, képtelen vagyok 150 hozzászólást végigolvasani :D

Na de a filmrõl...a zenéjét kb már egy éve ismerem és nagyon szeretem, bár az elején a zenei illesztésekkel is voltak problémáim. Egyszerûen nem kellett volna már a legelejére ez a zene, utánna persze szükséges volt, de ott még inkább zavaró volt számomra :)
Igor kísértetiesen emlékeztetett a Gyûrûk Urából Kígyónyelvre, bár lehet csak egy egyszerû orkra XD
Ahogy elõttem írták a buckalakók is visszatértek DraKula szolgáiként. - Az utóbbi idõben csak iesmire szerzõdtetik le õket :P
A fõszereplõ csaj: Kate Beckinsale, hozott magával egy kis történetet az Underworldbõl... ez a vérfarkas - vámpír ellentét ott még jó volt, de ide kár volt belerakni.
Richard Roxburgh (Drakula) szinészi alakítása igen gyengének ígérkezett ebben a flmben, de máshol biztos ügyesebb.
Jahm igen...meg az a részlet, hogy mindenkit megpróbálnak belepakolni egy 2 órás filmbe - merész vállalkozás
Nem jött be, Dr Jeckyl-t igazán békénhagyhatták volna (olyan cukipofaXD) és a fõszálhoz semmi köze - de vhogy be kellett mutatni, hogy Van Hellsing mien hõsiesen tud gyilkolni.
De a díszletek nagyon jók, egész szép nõket vállogattak be vámpírnak...bár a feka nem volt az esetem :P
A fõszereplõk színészi alakítása...páratlan és (Faramir) is kitett magáért :)
A zene pedig így is a kedvenceim közt marad.
És ez Hollywood, felejtsük el a történeteket, hisz ez csak egy film... és amikor vagy az elsõ vagy a második reklámszünet volt, azt vettem észre, hogy mereven bámulom a tévét, próbálom értelmezni a gyorsan pörgõ eseményeket és nem elemzem a filmet. (film után már megengedett) :P
Lekötött két óráig és minden megvolt benne ami egy jó (nem mûvészi vagy maradandó) hanem egyszerûen kellemes esti filmhez szükséges, épp ezért 9/10-et kap tõlem :D

Remélem azér valaki elolvassa még ezt...csak mert kicsit sokáig írtam XD - látszik, hogy még kis pötch vaok. ( de ha nagy leszek szövetkezek a nyuszival és világuralomra törünk)
leopard26 2008 máj. 18. - 23:34:31
(134/288)
óóóó!az majd a második rész lesz!el ne áruld a titkot:)
leopard26 2008 máj. 18. - 23:27:05
(133/288)
nemtom te milyen adót nézel vagy milyen szinkronnal adták ma a tévében,de a dvd-én gabrielnek hívják
Lyana Larkin 2008 máj. 18. - 23:21:44
(132/288)
Én sem azt mondtam, hogy baj, hogy összevegyítették...csak így egy érdekes egyvelget kaptunk :)...nekem mondjuk a történettel sem volt baj...lehet nem vagyok ilyen téren nagyigényû, de nekem tetszett...egy esti tv-hez, szerintem elmegy :)...Én nem szoktam nagyon azon gondolkodni, hogy egy szereplõt miért vesznek bele vagy miért nem...én egész egyszerûen, élvezem a filmet....én legalábbis azért nézek filmet, hogy kikapcsolódjak, és ne kelljen h film közbe is járjon az agyam...épp az kell, h kikapcsoljam....Sokan írták, hogy kiszámítható a történet...nem tudom...lehet, hogy csak az én értelmi szintem alacsony, de nekem eszembe nem jutott, hogy a csaj meg fog halni....nekem maximum csak annyi volt kiszámítható, mint a filmek nagy részében...a Jó, legyõzi a Rosszat....Hát a kalapos ember......érdekes egy jellem, h "szent ember, és gyilkos is egy kicsit".. :D ...de tulajdonképpen a tipikus kalandor jellem...ebben a filmben, egy kis Isteni hittel fûszerezve...mint inkvizítor :)...Húúú..ilíet ki sem merek mondani, de megteszem....bár lehet, hogy itt meglincselnek érte egy páran..XD ..de szerintem a történet hangulatához méltón, nem is kell bele olyan sok poén...ez nem vígjáték.....na meg kell neki egy kis középkori hangulat...és az a korszak, nem a poénjairól volt híres :)
sandros5000 2008 máj. 18. - 22:52:53
(131/288)
Nem az a baj hogy összevegyítettek sok történetet és szereplõt, bár ez sem új találmány, mert a szövetségben már láthattuk, csak az hogy szerintem nem volt jó a történet. Az volt az érzésem hogy minden szereplõt bevettek a forgatókönyvírók és nem is tudták miért. Persze vannak hihetetlen dolgok,a vampiros filmekben mindig vannak, de a történet néha nagyon vontatott volt és kiszámítható, és sok volt a sablon karekter, az a kalapos hülye faszi aztán tényleg kiakasztott.
A farkasember vadászat nekem is tetszett, és tényleg volt egy két poén de nekem ez kevés volt.
8/10
Geri23 2008 máj. 18. - 22:52:33 8/10
(130/288)
Sziasztok! Nekem most is jó szórakozást nyújtott! Csak szerintem az a gáz, hogy a fószert nem Abraham van Helsingnek hívják, ahogy eddig, hanem Gabriel van Helsingnek! Nem tudom, minek kellett ez a név váltás!?
5/10
bandikaa 2008 máj. 18. - 22:41:25 5/10
(129/288)
inkább maximum egyszer, de akkor se olyan igazán székhezragasztós. Erõs 6/10.