6/10
sipmester 2014 nov. 13. - 12:55:20 6/10
(25/145)
van benne egy teljesen meztelen nõ, akinek mind a két melle látszik. egyszer van hányás, hirtelen felindulásból elkövetett alkoholizálás, erõszak nincs, de ha földrajz tanár vagy, utána nem lesz tekintélyed. állítólag sok benne a káromkodás, de nekem nem tûnt fel. én nem vinném el õket.
garancsia 2014 nov. 13. - 09:35:03
(24/145)
Nagyon-nagyon jó film! Végre nem idióta karikatúra-karakterek bohóckodnak egymással, hanem valós problémákról, a valódi életrõl szól.
Egyedül a fõszereplõ (Áron) iszonyat.
Szerintem szép karriert fog befutni zombis filmekben, mint élõhalott. Nem sok ember képes egy egész filmet végig játszani ennyire buta arccal, ennyire üres, kifejezéstelen, bárgyú tekintettel.
Vagy bebotoxozták, nehogy véletlenül egy érzelem vagy bármilyen reakció látszódjon az arcán?
Engem ez nagyon idegesített. Meg lehet nézni a trailert is, ott is végig ez a tökéletesen üres, buta tekintet.
8/10
blaze86 2014 nov. 13. - 09:11:42 8/10
(23/145)
@amon tobin: elég sok trágár kifejezés hangzik el (megjegyzem, töltelékszó szinten, ami sajnos a ma hétköznapi emberére is jellemzõ), én személy szerint nem vinnék el erre egy gyerekcsoportot. Max. gimi végzõsöket :) - de lehet, hogy õk meg "depisnek" tartanák a filmet...

Hadd reagáljak az elõttem szólók kritikáira: a filmnek nagyon is van forgatókönyve, bár nincs minden szög helye kitalálva, vannak elvonatkoztatott részek, de visszatérõ elemek is, tudatos volt a szerkesztés.
A színjátszás abszolút minimalista, több helyen valószínûleg impro volt, de visszagondolva, remek szövegek hangzanak el - erre még lentebb kitérek. Én gimnáziumból ismerem Áront, gyakorlatilag magát hozta, de miért ne lehetne ez egy színházi/rendezõi felfogás?
Akik egy lúzer srác sz*kodásának tartják a filmet, azok biztos egyetértenek Lázárral, hogy ez a fiú a filmesztéta diplomájával "annyit is ér"... ha szûk látókörû, arrogáns/cinikus ember vagy, ez nem a Te filmed. A budapesti fiatalok nagy része viszont nem ilyen, ezért is ekkora a népszerûsége ennek a mozinak.

Személy szerint azt kaptam a filmtõl, amit vártam. A mai magyar "elveszett generáció" (vagy ország?) problémáiból sok felgyülemlett benne. Kivándorlás, elhelyezkedés (egy ELTÉ-s bölcsés papírral...), szülõi függés, mai magyar oktatás (a földrajtanáros jelenet tényleg jó), ésatöbbi. Mindez pedig megfûszerezve a hétköznapok bájával/humorával/szép abszurditásaival (pl. paradicsom-vita, vakarózások, orrtúrás, szülinapi bulid után jár le a bérleted, és megbüntetnek, stb.), olyan mai magyar valóság. Tetszik vagy nem tetszik, ezért érzik magukhoz közel az emberek (ezt közgazdászként írom, aki a mûvészeti szektorban is dolgozott). Nem vágynak Gesztesi Karcsira az emberek, de éhezik a mai magyar világ reflexióiból építkezõ mozikat - a tegnapi vetítésen (multiplex!) úgy hallottam, rengetegen nevettek. Sokat. Mert tényleg olyan bûbájosan elcse*ett ez a mai magyar helyzet...

Kritikaként annyit, hogy - bár engem nem zavart - dinamikájában tényleg lehetne kicsit összeszedettebb; emellett a liszaboni kaland eléggé egyszerû lett, még vártam volna ott valamit + az Áron bátyját játszó srác kicsit kilógott a szereplõk közül, õ helyenként "színészkedett".


8/10
10/10
gagamela 2014 nov. 13. - 08:57:31 10/10
(22/145)
Kedves Amon Tobin!
A filmben lévõ dialógok miatt kapott a film 16-os karikát. Több volt gimnáziumi tanárom is azt mondta miután megnézte a filmet, hogy elviszi rá az osztályát. A filmben épp annyira beszélnek trágárul, mint a hétköznapi életben.
amon tobin 2014 nov. 12. - 21:33:36
(21/145)
Sziasztok, tanácsot kérnék. Kilencedikes (14-15 évesek) osztályom van, a film 16-os karikás. A filmet nem láttam, velük nézném elõször. Van benne bármi extra? Nyilván nem azért, mert nem láttak még ilyet, csak mégis iskolai keretek közt mennénk. Köszi elõre is!
6/10
sipmester 2014 nov. 12. - 14:06:56 6/10
(20/145)
nagyon kedves film, sok ötlettel, kreativitással. sajnos a fõszereplõ választása roppant elhibázott volt. hamar lejön, h nem képzett színész, beszédhibás, sajnos végig irritált, ezzel beárnyékolta a filmélményt. szerintem a fõszereplõ nem a generációnk tagjait jeleníti meg (legalább is remélem, 28 vagyok), hanem egy lelkileg sérült emberét. ezért volt aztán számomra ijesztõ, h ismerõseim jórésze tudott vele azonosulni. a srác karaktere, fõleg ha magát játsza, leginkább a deltás hegedûmûvészhez hasonlított. :) szituációk ismerõsök, jelentek nagyrészt hitelesek, forgatókönyv gördülékeny, stáblista zseniális, remek a filmzene!
1/10
123dkfrlert$ww 2014 nov. 12. - 11:59:20 1/10
(19/145)
Tegnap megnéztük a filmet, nem utolsósorban a sok kedvezõ komment és kritika hatására.
Bár ne tettük volna.
Csak azért regisztráltam be, mert teljesen érthetetlen a számomra, hogy gyakorlatilag nincs negatív vélemény a filmrõl, még a kommentek között sem. Értem én, hogy kis költségvetésû független film, és támogassuk az elsõfilmes rendezõket, meg minden. Azt is megértem, ha esetleg valaki magához közel állónak érzi a filmben bemutatott élethelyzetet. Niylván fõleg filmtörténet-szanszkrit szakos, kommunikációs problémákkal küzdõ munkanélküli emberek tévedtek be a filmre, és anyu fizette a jegy árát. De aki nem tartozik ebbe a kategóriába, az nagyon fog unatkozni.
Ez a film a magyar mûvészfilmekkel kapcsolatos összes negatív elõítéletet beigazolja. Elfelejtettek forgatókönyvet írni, a szövegkönyv mérhetetlenül béna, a poénok a hányós-pukizós kategóriában futnak, Adam Sandler legrosszabb napjait idézve, a színészi játék Steve Segal szintjén áll, legalábbis ami a fõszereplõt illeti, aki egyetlen arckifejezéssel végigjátszotta a filmet. Egy haverom régen úgy foglalta össze a véleményét a magyar filmekrõl: "Mind egyforma. Elb*szott emberek sz*rakodnak."
Na, ez a film szó szerint hozta ezt a formát.
Egyetlen jó oldala a filmnek az operatõri munka, de az is csak azokban a részekben, amikor a fõhõs különféle helyszíneken hal meg/halad át pár perc alatt. Jobb lett volna ebbõl egy ütõs rövidfilmet csinálni, kihagyva az összes havert, a többi fölösleges szereplõt, a sehova nem vezetõ és egyszer csak elhaló cselekmény-szálakat, meg az erõltetett párbeszédeket.
KeMa 2014 nov. 11. - 14:51:12
(18/145)
Végre egy film, amire a Moszkva tér óta várok!

Kedves történet köré felépített jelenetek, szerethetõ karakterek, ismerõs élethelyzetek. Maximális. Mindenkinek ajánlom!
9/10
ferencgal 2014 nov. 09. - 18:57:09 9/10
(17/145)
Elolvasva mások véleményét, úgy látom a többségnek tetszett a film. Ezt én is osztom. Ha valaki egy hollywood-os receptre kevert filmet szeret nézni annak nem ajánlom. Különösen figyelemre méltó, hogy egy ilyen alacsony költségvetésû filmbõl ennyit ki tudtak hozni az alkotók. Szvsz a "Szentesi szülõk"-et (Makranczi Zalán és Takács Katalin) fogjuk még moziban látni.

Nem narancs.
Kicsit sárga, kicsit savanyú, de a miénk.
10/10
Zsu2013 2014 nov. 09. - 07:13:59 10/10
(16/145)
Helyes, szórakoztató, ugyanakkor érzékeny film. Jók a karakterek, jók a dialógusok. Örülök h megnéztem, 10/10
kelzi 2014 nov. 08. - 23:48:41
(15/145)
Nagyon jó életérzéssel jöttem ki a moziból...jó abban az értelemben, hogy abszolút sorstársamnak éreztem a fõszereplõt - aki nagyon jól megjelenítette ezt a karaktert.
Már egy hete néztem és még most is megelevenedik bennem egy-két jelenet..gratulálok!
gyugyukatatiki 2014 nov. 07. - 23:25:15
(14/145)
Vándorbab nyalhat boxot!
gyugyukatatiki 2014 nov. 07. - 23:23:55
(13/145)
Az utóbbi évek legjobb filmje!
10/10
AnnaAnna 2014 nov. 07. - 22:25:32 10/10
(12/145)
Nagyon örülök, hogy megnéztem a VAN-t. Végre egy film, amelyben nem szuperhõsök vannak (jó, azok is kellenek), hanem olyan figurák, mint mi, akik a mi életünket, belsõ szorongásainkat jelenítik meg olyan szeretettel, hogy megértõbbek leszünk másokkal, saját magunkkal és démonainkkal szemben is. Azt olvasom mindenhol, hogy ez egy generációs film. Én inkább a generáció szüleivel vagyok egykorú, mégis végig otthon voltam a filmben.
Gratulálok a rendezõnek, és büszke vagyok az egész stábra. Várjuk a következõ filmet, szóljatok Andynek, hogy a hatos lottó játékadójából Reisz Gábor is kapjon. És lehet, hogy veszek egy hatoslottót, Ti is vegyetek.
alpacino 2014 nov. 07. - 08:44:27
(11/145)
Nagyon jo a film..látni kell...
zebegényiek 2014 nov. 06. - 21:59:50 Előzmény vandorbab
(10/145)
Vandorbab egyik megjegyzése sem állja meg a helyét.
De ha még valamennyire is igaza van, akkor is nem teljesen mindegy, ha a közönség végre kényelmesen érzi magát egy magyar filmen, és jól szórakozik?
Nem érdemes a hibákat keresni, mûködik a dolog.

Woddy Allen utánérzés az, ha egy szereplõnek 4 mondatnál többet adnak a szájába egy jelenetben?
10/10
jjohi 2014 nov. 04. - 19:23:22 10/10
(9/145)
Végre egy magyar film, amiben nem elcsépelt színészek játszanak.
4/10
vandorbab 2014 nov. 03. - 18:17:02 4/10
(8/145)
Itt-ott Woody Allen-utánérzés, modoros és szellemtelen nyögvenyelésekkel.
A huszas-harmincasok önértékelési zavarai, hátborzongatóan szétesett dinamikával és szájbarágós képi világgal ábrázolva.
A végén a stáblista kifejezetten ötletes, amennyiben kibírjuk addig. Nekem csalódást okoztak a mesterkélt párbeszédek.
A színészek nehezen birkóztak a szereppel (Takács Katalin kivételével), viszont üdítõ színfolt volt a földrajztanár monológja!!!!!
Sokat vállalt a rendezõ.
10/10
Lecza Attila 2014 okt. 31. - 15:14:31 10/10
(7/145)
Ez az a film, amire szerintem mindenki várt, mióta a Filmalap próbál szerethetõ és jól mûködõ közönségfilmet letenni az asztalra. A vicc, hogy ehhez sok közük nem volt, Reisz Gábort illeti a dicsõség, hogy egy kisfilmnyi költségvetésbõl (6-7 millió HUF!) összehozta az utóbbi évek legjobb magyar filmjét! Ez a film humoros, szórakoztató, van egy követhetõ sztorija, egy percig nem unalmas, és közben hiteles és baromira aktuális is tud lenni. Mindezt összehozni már sajnos nagyon rég nem sikerült senkinek. Egészen elképesztõ jelenetszámmal büszkélkedhet, és több instant klasszikussá avanzsált nálam. Minden nagyon magyar benne, de ez esetben nem negatív minõségjelzõt takar ez a dolog, egyszerûen tökéletesen visszaadják azt, amiben most élünk, DE egy óriási csavarral. Úgy, hogy szórakoztat minket! Úgy, hogy felismerjük benne a saját életünket, de egyben ki is röhögjük magunkat! A családi ebédeket, a szülõk nyaggatásait, a pénz után siránkozást, a busz után hiába futást, az esti partizást és azt lezáró gíroszozást, és a döntésképtelenséget ami a generációnkat áthatja. Megindító pontossággal és bájjal mutatja be az életünket ez a film. Igen, a miénket, a harmincasokét. És a moziból kijövet még órákig ezzel a bájjal tudod nézni ezt a csodás várost, és savanyú bérlõit. Bármikor szívesen újranézném!
8/10
adamnagysweetmovie 2014 okt. 31. - 10:32:48 8/10
(6/145)
Ja és még érdemes megnézni a Gábor korábbi rövidfilmjeit is, márha elérhetõek.