proskit 2013 dec. 07. - 23:39:43
(166/206)
A spanyol eredetit régen láttam, már nem emlékszem a részletekre, de azt tudom, hogy nagy hatással volt rám. Ezt most látom elõször, de elég nagy zûrzavarnak tûnik. Tom Cruise a szétvert arcú jelenetekben nagyon ripacs. Csernák János szinkronja is sokat ront helyzeten.
geppa 2013 dec. 01. - 18:07:45 Előzmény arobesz
(165/206)
Mélységesen egyetértek.
arobesz 2013 szept. 09. - 09:30:10
(164/206)
Ebbe a filmbe nem belenézni kell, hanem leülni és megnézni az elejétõl a végéig... Az eredeti verziót sajnos még nem láttam, de ez szerintem nagyon jó alkotás.

Kétségtelen, hogy nehéz film, kell hozzá egyfajta nyitottság (meg agy is persze). Tehát aki például a Taxi c. filmen szocializálódott, nem biztos, hogy élvezni fogja...
Dolphus Lundgrennus 2013 szept. 08. - 18:27:24
(163/206)
Ja ja, bárcsak ez a film volna a "gagyi" (ahogy a tisztelt rágcsáló felhasználó méltóztatott az elébb fogalmazni) alja - állandóan csak filmeket néznék! Na az azért ,ha belegondolok, mégsem lenne annyira jó - logikailag kikövetkeztettük, hogy kell a gagyi!
offtopic
oncogito 2013 szept. 08. - 12:18:39
(162/206)
Bárcsak mi magyarok is tudnánk így "lenyúlni" filmeket.
De nálunk nemcsak eredeti, de lenyúlt sem sikerül...
_goldie_ 2013 jún. 23. - 22:41:42
(161/206)
véletlenül botlottam a filmbe
spoiler
ügyesen és alaposan kimatricázták
alpacino88 2013 ápr. 07. - 00:24:45
(160/206)
azt észrevette valaki , hogy a film végén amikor felkeltik Tom Cruise-t akkor a nõvérke az Penelope Cruz (a hangja alapján)?? Ez mit jelenthet? hogy álmodta az egészet??
merkel 2013 márc. 04. - 15:11:48 Előzmény Sigfried
(159/206)
Bocs, hogy csak most válaszolok a kérdésedre. A Nyisd ki a szemed zseniális film, mindenkinek ajánlom, fõleg azoknak, akiknek tetszett ez a film. Nekem nem annyira tetszett, pedig s Nyisd ki-t kitûnõ filmnek tartom, és sokat vártam ettõl a filmtõl is. Nem is tudom, érteném-e a Vanília égbolt-ot, ha nem láttam volna az eredeti filmet... Az eredeti hosszabb volt, 2-2,5 órás, ez összecsapottabb. Tom Cruise egy vicc a másik fõszereplõjéhez képest, és minden, a jelenetek, a rejtélyesség, a komorság. Ez az egész film komolytalanabb. Mondjuk a vége tetszett a filmnek, de pont az a rész is, amikor rájön a dolgokra, annyira komolytalan a másikhoz képest, az az egész film rejtélyesebb, nyomasztóbb volt. Itt meg valami vidám zene szólt a nagy megvilágosodás alatt is. Amúgy Cruise arca tök esztétikus a másik fõszereplõéhez képest, na az tényleg brutális volt. Annyiban jobb a Vanília égbolt, hogy fogyaszthatóbb, de a másik klasszisokkal jobb volt.
lotto 2013 márc. 03. - 10:18:23
(158/206)
Teljes mértékben zavaros az egész movie, de ha figyelsz végig, akkor lehet fogni a mondanivalóját, de valahogy többet is ki lehetett volna hozni belõle, baromi unalmasnak találtam, egyszer anno bõven elég volt.
JohnnyBGood 2013 febr. 12. - 23:39:53
(157/206)
Végigolvastam sok oldal kommentjét, és az jött le hogy a filmet sokan nem értik. Pedig egzakt, És nagyon nagyszerû!

!!SPOILER!!

A fõszereplõ gazdagsrác elherdálja az életét és kihasznál mindent, mindenkit, csak az örökölt vagyonnak és hatalomnak örül. Úgy gondolja felelõsség nélkül élhet és tehet bármit, nem feltétlenül rossz szándékból, ilyen a természete. Egészen addig míg az életmódjának köszönhetõen balesetet nem szenved és el nem torzul. Ott ütközik elõször akadályba, amit a pénze és hatalma sem tud orvosolni. Szó szerint.

Megpróbálja élni az életét, mint azelõtt, de rájön hogy elcseszte a dolgot és nem folytathatja úgy mint eddig. Visszasírja, próbálja alakítani de a természetén nem tud urrá lenni és itt megtörik.

Egyetlen esélye van hogy elõlrõl kezdje, ha minden pénzét arra szánja hogy lefagyasztatva magát (itt nem vagyok szakszerû) a jövõ modernebb világába jusson hogy helyretegyék, még ha csóró módon is kell élnie, de legyen újra egészséges. Az más kérdés h a szerelem hajtja bele, de ez a lényeg. Úgy gondolja ez az egyetlen megoldás a helyzetére. (hiszen a kutya is milyen boldog volt miután kiolvadt)

Innentõl csak egy kérdés van, az álomvilág a fejében az ébresztés része, vagy egy hosszú kínszenvedés a lelki megrázkódtatásai és önmarcangolása miatt, amit hosssssszú éveken át végigálmodott, mint amolyan bûnhõdés.
Az még érdekes hogy valyon tényleg tudnak a fejében irányítani és direkt ébresztik fel, vagy valójában a kiolvasztását követõen (itt sem vagyok szakszerû) generálja az agya az eseményeket a fejében mielõtt újra felébred a jövõben. Valószínûleg ez utóbbi az igazság.

Így nyer új életet. És indulhat tiszta lappal. Ennyi. Ez egy sci-fi story, de nagyon jó!

Extra kérdés: valyon az elfogyott pénze elég lesz-e helyrerakni az arcát, vagy rácseszett és ugyanolyan arccal, csóró módon, de Új emberként élhet-e. Extra-extra kérdés: valyon képes lesz-e túl tenni magát a lelki sérülésein vagy újra öngyilkos lesz a fájdalomtól, ezúttal végleg.

:)
5/10
SandroVM 2013 jan. 28. - 15:54:44 5/10 Előzmény Sigfried
(156/206)
"az egyetlen necces pont tom cruise lehetne, aki a gazdag, befolyasos, picsat alakitja, ami talan az egyetlen szerep amit kepes eljatszani, azt viszont teljesen hitelesen hozza." - TALÁN nézd meg a Született július 4-én címû 1989-es háborús drámát eredeti szinkronnal és utána becsméreld ilyen színvonalban Tom Cruise-t...
1/10
Csillaqua 2012 dec. 22. - 22:23:28 1/10
(155/206)
Hát én ezt a filmet csak egyszer láttam, még anno a moziban, de ez az egy alkalom bõven elég volt. Ilyen zavaros egy katyvaszt már rég láttam, elismerésem annak, aki a végig tudta követni az eseményeket, nekem a végére már konkrétan fogalmam sem volt, hogy mi is a film vége, össze-vissza váltakoztak a jelenetek, az emberke, akivel mentem, õ sem tudta lekövetni az egészet. Szóval azért írom mindezt le, mert ma eszembe jutott, hogy melyik lehet a legsz..rabb film... nekem ez jutott elsõnek eszembe.
k11zoltan 2012 jún. 24. - 16:52:37 Előzmény Sigfried
(154/206)
A válasz egyszerû.
Ez egy jelenetrõl jelenetre lopott film, az meg egy mûalkotás.
Ilyen szempontból az amcsi értékelhetetlen.

A suliba is, ha lelested a szomszédodról 1-est kaptál.
CherryZ 2012 jún. 24. - 13:10:37
(153/206)
Én konkrétan a film végére már nem is tudtam, hogy mi történt meg és mit álmodott. Odáig van meg, h az autóbaleset megtörtént. De most melyik nõt ismerte és ki volt a barátnõje?? Meg kinek az autójába szállt be (Tom Cruise)?! o_O
Sigfried 2012 febr. 06. - 03:06:58
(152/206)
valaki el tudna nekem magyarazni, hogy a legtobbek szerint miert jobb film a "nyisd ki a szemed" mint a "vanilia egbolt"?
van egy eleg jo sztori, jo jelenetekkel, es eddig a pontig gyakorlatilag megegyezik a ket film.
az merikai verzio annyiban kulonbozik, hogy sokkal kreativabban van fenykepezve es vagva, illetve kapott egy kurva eros soundtrack-et. ezt a profizmust nevezhetjuk "hollywood-i" de nem latom a negativ oldalat.
az egyetlen necces pont tom cruise lehetne, aki a gazdag, befolyasos, picsat alakitja, ami talan az egyetlen szerep amit kepes eljatszani, azt viszont teljesen hitelesen hozza.
a befolyasos karakterhez, a filmben elkoltott penz mennyisegehez es az azert kapott szolgaltatasokhoz pedig egyszeruen jobban paszol az amerikai kornyezet.

tehat a kerdes adott. mi az az esztetikai, dramaturgiai vagy barmilyen filmes szempont ami szerint a spanyol eredeti jobb mint remake?
komolyan es valaszokra nyitottan kerdezem.
Darkcomet 2011 dec. 26. - 14:17:04 Előzmény Inv1sus
(151/206)
Vagy azok nem értékelik (köztük én is), akiknek az eredeti Spanyol film sokkal jobban tetszett. Mert ez ahhoz képest tényleg csak egy gyenge hollywoodi utánérzet.
8/10
Inv1sus 2011 dec. 03. - 13:19:43 8/10
(150/206)
Szerintem ezt a filmet azok nem értékelik, akik még nem ízlelték meg a savanyút. Egy hete láttam elõször, tegnap megint megnéztem a barátnõmmel. Szerintem jó film.
M.Zs.F 2011 szept. 21. - 19:53:05
(149/206)
Én még most sem tudom, hogy pontosan mit is láttam. Szerintem ez nekem az a fajta film lesz, amin nem szeretnék már többet gondolkozni, és nem szeretnék különbözõ végeket kitalálni. Nekem úgy volt jó ahogy volt, és a téma nekem olyan, mint amikor az ember este lefekszik, és elkezd azon filózni, hogy meddig tart a világ. Nincsen rá válasz. vet fel, amik motoszkálnak.

Tom Cruise-zal meg ugyanúgy vagyok mint Jennifer Anistonnal, csak fordítva. Ezt a nõt én "emberileg" nagyon kedvelem, de a filmjeitõl mostanában ver a víz. Képtelen lennék szerintem az elkövetkezendõ 2 évben megnézni tõle egy filmet, mert amiket mostanában láttam egytõl-egyik szörnyûek voltak. Tom Cruise-tól meg magában ver a víz, mert ami a sajtóból lejön róla, az nekem abszolút nem szimpatikus, és ha már meglátom valahol akkor ellenszenv feszül bennem. Viszont akármennyire is unszimpatikus el kell ismerni, hogy napjaink egyik legjobb színésze (ha nem a legjobb), és amit filmeken keresztül mûvel az valami hihetetlen. Láttam pár filmjét már életemben, de mindegyik megvan a fejemben, és szinte kivétel nélkül imádom õket.

10/9
dontpanic 2011 szept. 08. - 00:24:03
(148/206)
Bocsánat, az elõzõ hozzászólásom SPOILERT tartalmaz, valaki pótolja, köszönöm.
dontpanic 2011 szept. 08. - 00:18:48 Előzmény popitamó
(147/206)
***SPOILER PÓTOLVA***

Régen írtad a kommentet, de reagálnék rá. Szerintem nem igaz, hogy a filmben minden a külsõségekrõl szól. Ha Davidet csak a külsõ érdekelte volna, akkor megelégedett volna a Julie-val való kapcsolattal, hiszen õ is elég szép.
Sofia pedig közben beleszeretett Brian-be, ha jól értelmeztem a filmet, és elfelejtette Davidet, akivel volt vagy két randija...amikor a bárban azt mondja Davidnek, hogy "majd elmondja, mi a baj, késõbb", akkor gondolom erre utal.