_cola_ 2008 máj. 11. - 02:29:45
(46/206)
Nagyon szép film. Pont a megfelelõ hangulatban kapott el... Tom Cruise abszolút pozitív csalódás.
10/10
GrafUr 2008 máj. 11. - 02:20:20 10/10
(45/206)
Huh, sokkoló! Elragadó, és sokkoló! Csak háttérzajnak hagytam bekapcsolva a TVt, a "Vanília Égbolt" cím ismerõsen csengett, még régen meg akartam nézni, így nem kapcsoltam ki.... Aztán kis idõ múlva már nem is csináltam mást, csak a film végéig (idáig) teljesen lekötve néztem a filmet. Rengeteg érzést kavar az emberben, és a film különbözõ szakaszai teljesen különbözõ módon varázsolják el a nézõt. Maga a film háttérgondolata is hatalmas, a befejezés pedig leültet egy kis idõre.
Ja, amondó vagyok, hogy ezt NEM JÓ egyedül nézni! Legalábbis kifejezetten rossz érzések támadnak az emberben, ha egyedül nézi. Én párban nézve ajánlom!
Ezüstliliom 2008 máj. 11. - 00:54:49
(44/206)
Akkor jó. Legalább nem maradtam le sokról.:)
Crazy Horse 2008 máj. 11. - 00:48:16
(43/206)
Eltaláltad, igaz csak pár perccel :) :( (most sírjak, vagy nevessek)
Ezüstliliom 2008 máj. 11. - 00:09:07
(42/206)
Mibe, hogy megint hamarabb kezdték?:///
efes 2008 máj. 10. - 20:45:17
(41/206)
Nem hát. Spanyol. Alejandro Aménabar és Mateo Gil.
laszloda 2008 máj. 10. - 20:41:59
(40/206)
A sztori jó nagyon! Nem is amkerikai....
Lbándi 2008 máj. 10. - 10:44:52
(39/206)
Ez egy nagyon nagy film.
VISZONT FEL KELL FOGNI.
drabence 2008 máj. 10. - 09:07:21
(38/206)
Ez az egyik legjob film, amit láttam! Meg nem tudom mondani, miért, mert tele van hibákkal, lehetne boncolgatni a szereplõk játékát, a zenét, hogy remake, hogy sok amcsis feeling, hollywood, meg minden. Én is tudom. Ezzel együtt hatalmasat ütött, még a szem nélkül is. ÉN egyszerûen nem tudtam kivonna magam a hatása alól! A moziban egyszerûen még levegõt sem bírtam venni.. És DVD-n is jó volt. Nekem még az ereditnél is jobban tetszett, igaz azt késõbb láttam, de a spanyol film az olyan spanyolos volt, ez meg teljességgel váratlan, fõleg hogy hollywoodi film! Persze már abban is v.sz. egyedül vagyok, hogy bírom Tom Cruise-t, szerintem nagyon jó színész, csak szereti a tehetségét pénzre váltani.. És ebben a filmben Cameron Diaz is nagyot alakít! A karambol pedig életem egyik legmegrázóbb képsora volt..
barcatom 2008 ápr. 10. - 17:24:40 Előzmény t06adz
(37/206)
Fantasztikus FILM!!! Egyszerüen olyan érzéseket hoz ki az emberböl ami tényleg elvon a valoságtól és belevisz teljesen a film világába!!!
10/10
t06adz 2008 febr. 10. - 19:27:10 10/10
(36/206)
Hát akkor én is hozzászólok..szerintem ez a film simán megért volna egy Oscart..minden színész eszméletlen nagyot alakít benne(ha azt vesszük még Cameron Diaz is)...én láttam természetesen a spanyol verziót még az amerikai elött,és sziven ütött a Vanília,egyszerûen fantasztikus,a zenékrõl nem is beszélve..épp ezért nemértem a negatív kritikákat????!!!!!
9/10
bujka 2008 jan. 31. - 23:56:40 9/10 Előzmény zszoltan
(35/206)
Akinek nem tetszett ez a film, az valószínüleg nem értette a film hátsó tartalmait vagy értékeit...
Szerintem egy jó film kis film, csak észre kell benne venni a dolgokat és nem bambán nézni ki a fejünkbõl...
zszoltan 2007 dec. 15. - 15:52:08
(34/206)
Egyébként két alapstratégia szerint nézhet valaki egy filmet: hátradõlve várja az ütést, vagy elõredõlve boncolgatja a filmet. Tapasztalatom szerint minden ember alkalmazza mindkettõt, csak esetleg az változik, hogy melyik filmnél melyiket.
Én a legtöbb filmnél elõredõlve szoktam boncolgatni. A 'Vanília égbolt'-nál is ez történt. Ennek ellenére a szem mégis váratlanul (nyilvánvalóan kilógott a történet hangulatából) ütött a végén, és új irány(ok)ba terelte gondolataimat.
zszoltan 2007 dec. 15. - 15:49:56
(33/206)
Sok minden eszembe jutott ellenérvként. (Például hogy a Shakespeare-bõl adaptált tinivígjátékokat is sokan leköpik, pedig eljuttatják az érdemes mûvek tartalmát a célközönséghez. Vagy...)
De aztán rájöttem, hogy igazából annyira a lelketekbe gázoltak a 'Vanília égbolt' készítõi eme cselekedetükkel, hogy kiinduló axiómáink (=igaznak elfogadott alapfeltevéseink) összeegyeztethetetlenül távolra kerültek egymástól. (Én ugyanígy jártam a 'Gyûrûk Ura' filmadaptációjával. De azoknak a rajongóknak, akinek NEM AZÉRT tetszik a könyv, amiért nekem, még a film is tetszhet.)
Számomra elég egyértelmûvé vált a film végére, hogy a címe helyesen 'Nyisd ki a szemed' lenne. És én például pozitívumnak tartom, hogy az alkotók nem lopták el még a címét is. Inkább bevállaltak egy nyilvánvalóan "lónyál" címet. Persze ugyanezt lehet szentségtörésként is felfogni, megintcsak nézõpont kérdése a dolog.

Mindenesetre a történet címe: 'Nyisd ki a szemed'. És ha a "A spanyol színész jobban alakított!", akkor nem értem, miért ne lenne érdemes megnézni a spanyol filmet is. (Ha azt mondanátok, hogy a spanyol után nem érdemes az amcsit, még megérteném... Bár az a szem a végén elég érdekes és új értelmezési lehetõségeket kínál fel.)
k11zoltan 2007 dec. 15. - 13:25:56
(32/206)
Mondok még én is neked valamit:

2× láttam a Nyisd ki a szemed-et (kb 1év különbséggel), mind a 2× fantasztikus alkotásnak találtam.

Aztán (jópár hónap múlva)megnéztem a Vanilliát. Elsõre rakás trágyának gondoltam.

Aztán megint jópár hónap múlva ráakadtam a spanyolra, és már nem tudott akkorát "ütni" mint a vanillia elõtt.

Hidd el nem azért mert 3.szor láttam, sokkal inkább, mert Cruise filmje valahogy lehangolt róla. Nincs kizárva, hogy ha megnézed a spanyolt, akkor azt fogod mondani, hogy jobb, de szerintem neked ez a történet már csak a Vanillia égbolt marad.
zszoltan 2007 dec. 15. - 12:07:59
(31/206)
Én meg például kifejezetten idegenkedem valamiért a spanyol filmektõl. De a 'Nyisd ki a szemed'-et majd megnézem, hogy lássam, milyen a 'még a Vanília égboltnál is jobb film' ebbõl a történetbõl.

Egyébként én üdvösnek tartom a komolyabb témák populárisabb csomagolását is, mert tényleg sok 'középhaladó' emberhez így juthat el legbiztosabban.
A film történetéhez nyilván találhattak volna - hogy is mondjam - drámaibb alakításokban jártasabb színészeket is, mint mondjuk Tom Cruise és Cameron Diaz ismertebb szerepei (Penelope Cruz nyilván most nem tárgyalandó, mert mindkettõben szerepelt). De ha a fiataloknak akarják tálalni, talán nem is találhattak volna hívogatóbb szereplõgárdát. Meg persze az említett tényleg remek zenék...
8/10
zee944 2007 dec. 14. - 20:12:51 8/10
(30/206)
Just for the record:
Én szeretem az ilyen filmeket, mégse láttam az eredetit, és lehet, hogy azóta se láttam volna.
k11zoltan 2007 dec. 14. - 17:29:32 Előzmény zee944
(29/206)
Szerintem, aki kedveli az ilyen filmeket, az látta az eredetit, még a amcsi elött.(Mert azért elég híres filmrõl van szó, és a tv-ben is gyakran látni. Persze nemszarrtlklub.) Akinek meg nem jött be, az úgysem fogja megnézni.
8/10
zee944 2007 dec. 14. - 14:11:36 8/10
(28/206)
Igazad van, de ez nem lopás, hanem remake. Arra is gondolj, hogy mennyien látták volna a sztorit, ha nincs az amerikai remake. Elég kevesen. Lehet, hogy én sem, pedig nem csak halivúdi szemetet vagyok hajlandó nézni.
zszoltan 2007 dec. 13. - 18:55:52
(27/206)
***SPOILER***(AKI MÉG NEM LÁTTA, NE OLVASSA EL) És a 'Nyisd ki a szemed'-hez is kapcsolódhat.

Személyes értelmezés:
Az amcsik a szemet rakták be a végére? Hát... valóban kicsit pozitívabb végkicsengést ad neki.
És lezárásnak sem rossz. Bár kicsit kettõs hatású volt nekem. Egyrészrõl egy új értelmezési lehetõséget adott az egész mûnek (álom), másrészrõl viszont egyértelmûvé teszi (hogy helyre kell hoznia a hibát).