Téma: Vasember 2.

Seemann 2010 máj. 02. - 17:38:51
(231/471)
100 éve tudjuk hogy Thor kalapácsa, írd még le újdonságként 10szer. Köszi:)
dontpanic 2010 máj. 02. - 17:29:25
(230/471)
Ennek a mondatnak lemaradt a vége: "Ne kérdezd, miért, de elõtte mondja Yinsen, hogy van ott mindenféle nép, tehát elõfordulhat magyar is."
dontpanic 2010 máj. 02. - 17:27:39
(229/471)
Lehet, hogy nem magyarok, de magyarul beszéltek. Ne kérdezd, miért, elõtte mondja Yinsen, hogy van ott mindenféle nép. Nézd csak meg újra, már a terroristák is magyarul kiabálnak be (nem emlékszem pontosan, de valami olyasmit, hogy "mi folyik odabenn?"). Ezt ismeri fel Yinsen, és reagál ugyanúgy magyarul, tehát nincs ott semmiféle hiba.:)
7/10
tametta 2010 máj. 02. - 16:37:55 7/10
(228/471)
Emberek! Akik szinkron ellenesek, ezt a bakit!!! Óriási csalódás...
Tegnap betettem DVD-n a Vasember 1-et, na jó, mondom, menjen angolul, felirat nélkül. Még nem láttam eredeti nyelven.
Még a barlangban történik, amikor épp készen vannak a vasember páncéllal. Az arabok éppen rájuk törnék az ajtót. Ekkor ezt mondják, szó szerint idézem:

RDJ kiabálja: "Speak Hungarian!!!"
A szemüveges hapsi: "Egy perc! Egy perc!"

Így, magyarul szólalt meg. Aztán rájuk törik az ajtót, stb.
Ti ezt értitek? Ennek mi értelme volt? Minek szólal meg magyarul? Bár asszem említik, hogy egy csomó nyelven beszél, de könyörgöm, akkor nem ismeri fel, hogy amazok meg éppenhogy nem magyarok?
Az amerikaiak tényleg ennyire sötétek?
Eszméletlen! Szóval nekem ne szidja senki a szinkront, mert éppenhogy ott meg kijavították ezt a részt.
10/10
AxL 2010 máj. 02. - 13:32:49 10/10
(227/471)
Tegnap én is megnéztem moziba a filmet. Egy picivel jobb mint az elsõ része, de tényleg csak nagyon picivel :D
Remek humor, akció, látvány, zene, színészi alakítások is tetszettek. Scarlett kisasszonyt eddig nem szerettem, de ebben a filmbe nagyot alakít :D
pontozás 10/10 :D
10/10
ZoLiZ 2010 máj. 02. - 13:10:39 10/10
(226/471)
Igen, Thor kalapácsa!
A barátnõmmel néztünk a végén, hogy mi az a kalapács, de aztán a haverom (aki szintén a barátnõjével volt) azt mondta, hogy valószínûleg Thor kalapácsa lehet, elvégre Amerika kapitányának a fegyvere nem lehet, mert neki pajzsa van, és nem sok olyan hõs van, akinek a fegyvere 1 kalapács !!! És am is , Thor is egy MARVEL szuperhõs, és így esett le nekünk !!! Am a MARVEL honlapján néztem, hogy állítólag jövõre tervezik a "Thor" és az "Amerika Kapitánya" MARVEL-filmeket !!!:) Remélem megcsinálják mind2t !!!:)
Muya 2010 máj. 02. - 12:43:00 Előzmény szibag
(225/471)
menj el moziba és nézd meg!
Dros 2010 máj. 02. - 01:24:50
(224/471)
Hmmmmmmm az Thor kalapácsa?
Moozzzi 2010 máj. 01. - 22:44:15
(223/471)
10/10
ZoLiZ 2010 máj. 01. - 21:40:51 10/10
(222/471)
na aki nem látta volna a stáblista utáni jelenetet, annak itt van, igaz csak angolul, de a lényeget mutatja: http://www.youtube.com/watch?v=nZBLVYbzooM
Seemann 2010 máj. 01. - 20:44:19
(221/471)
Megnéztem mégegyszer, és most már feltünt a hiánya: egyszerûen sok a duma. Tudom hogy az emberi oldalt is ki kell hangsúlyozni, jellemfejlõdés meg hasonlók, de itt inkább egymásszavábavágós, hadarós, értelmetlen hablatyolás megy párbeszéd címen, erõltetett összeveszések meg izgalmak. Samuel L. Jackson a semmibõl tûnik fel... teljesen olyan volt mintha késõbb illesztették volna bele a kész forgatókönybe. A végén az orosszal pedig kevés a harc. Azt hittem a végsõ csata keményebb lesz. Sajnos elég hamar elintézték.
10/10
Lanquam 2010 máj. 01. - 20:39:07 10/10
(220/471)
Én úgy gondoltam, mielõtt beültem a moziba, hogy a film második része ugyanakkora csõdtömeg lesz, mint a Mátrix folytatása(i) (egyéni vélemény). Általában úgy szokott lenni, hogy összedobnak egy nagyon nagy filmet, mindenki rajongó lesz, ömlik a pénz. Aztán, hogy mégnagyobb ricsaj legyen, megcsinálják a folytatását, de ez (mivel lényegében csak azért van, hogy fokozza a hangulatot) iszonyatosan rossz film lesz (tisztelet a kivételnek). A Vasember 2-ben kellemesen csalódtam. Szerintem legalább volt ugyanolyan jó film, mint elõdje, bár a sztorit kisség erõltetettnek találtam (például Tony barátunk összedob egy részecskegyorsítót, és létrehoz egy új elemet), bár ebben a világban bármi lehetséges... egyszóval szerintem nagyon jó film, megérte 10 méteres vásznon nézni. 9/10
Seemann 2010 máj. 01. - 20:15:53 Előzmény KurtWagner
(219/471)
Igen, nyílván filmet áldoznának egyikükre, hiszen olyan jelentõs, központi figurái voltak a marvel univerzumnak.:), mind Thunderstrik, Beta Ray Bill, Red Norvell. Már látom a következõ blockbuster filmcímet: "Beta Ray Bill":D
Egy szó mint száz, ez Thor lesz, mindenki tudja. A földi identitásában bekeverhetnek, de a fõ csapásirányt fogják követni és Donald Blake lesz.
10/10
Jancsi14 2010 máj. 01. - 17:27:16 10/10
(218/471)
Ma néztem meg és nagyon jó volt!

SPOILER

Az nagyon kemény volt amikor egy részecskegyorsítót összedobott!:D
KurtWagner 2010 máj. 01. - 15:56:40
(217/471)
Hogy kié lehet? Mondjuk Thunderstriké, Beta Ray Billé, Red Norvellé.
Amúgy nem tudom biztosan, mert csak olvastam, de lehet, hogy a végén mást mond eredetileg Coulson ügynök. Szinkronosan azt mondja: Megtaláltuk!. Viszont, most olvastam egy külföldi oldalon, hogy ezt mondja: We can't find him anywhere. De ezt csak olvastam, szóval ha valaki eredetiben nézi meg esetleg, erõsítse már meg.
8/10
Dwight19 2010 máj. 01. - 15:52:45 8/10
(216/471)
íÉn tegnap néztem meg Szegeden és végig ültem a stáblistát is és semmilyen elõzetes nem volt.... valaki elmondaná hogy mirõl maradtam le. köszönöm=D
dontpanic 2010 máj. 01. - 12:49:26
(215/471)
Még egy dolog, és akkor mára részemrõl ennyi.:)
Ami szimpatikus volt még, hogy visszahozták az elsõ rész mellékszereplõit. Ott volt az újságírónõ, akin kedélyesen elpoénkodtak Pepperék:), meg a már említett S.H.I.E.L.D. ügynök Dolmány Attila szinkronjával. Nem gondoltam volna, hogy látjuk még õket, ez kellemes meglepetés volt, valahogy otthonossá tette az egészet (ha ez a szó helyénvaló egy ilyen megamozi esetében:D).
dontpanic 2010 máj. 01. - 12:46:10
(214/471)
Akármennyire is tetszett a film, ezzel egyet tudok érteni. Az elsõ résznek volt valamiféle üzenete - bár nyilván közhelyes. Ennek a résznek kevésbé. Kérdés, kell-e egyáltalán. Egy részrõl nem kell, mert az ül be ilyen filmre, aki kikapcsolódásra vágyik, aki mondanivalót akar, az nézze meg pl. az Apám nevébent. Másrészt viszont a szuperhõsök mindig egyfajta ideált testesítettek meg, nem baj, ha a klasszikus értékeket közvetítik a történeteik. (Mint pl. az elsõ rész = fegyver rossz:D).
Mondjuk, ha nagyon akar, azért ebben is talál mondanivalót az ember. (Ebben is ugyanolyan közhelyeset). Csak a több szálon futó cselekmény miatt talán kevésbé egyértelmût.
De az is lehet, hogy nem is erre gondoltál, amikor azt írtad, hogy nem szól semmirõl, nem tudom.:) Nekem mindenesetre ez jutott eszembe a hozzászólásodról.
dontpanic 2010 máj. 01. - 12:40:05 Előzmény Andrew8
(213/471)
Andrew8,
(egyben válaszolok mindenre)

Látom, sokban egyezik a véleményünk, van, amiben nem, de említettél egy dolgot, amit én kihagytam, és most szeretnék csatlakozni. Erre gondolok: "Ez a rész olyan érzést nyújtott mintha egy picit sokat akartak volna a 2. részbe belerakni."

Abszolút! Nem tudom, miért ez a tendencia, de én ezt éreztem már az X-men 3-nál (ami amúgy is pocsék), és a Pókember 3-nál is. Rengeteg szálon fut a történet, több fõgonosz, magánéleti válság, kutyafüle. Minek? Miért nem lehet egy egyszerûbb, de koherens forgatókönyvet írni? Úgy is eléggé szórakoztató lenne, szerintem.
A Vasember 2-nél is feltûnt ez. Elvesztették a jelentõségüket a dolgok (SPOILER pl. amikor felfedezi az életmentõ új elemet, az is szinte csak egy apró epizód, pedig az életét menti meg vele tulajdonképpen.)
Viszont itt azért rezeg a léc. Oké, hogy két fõgonosz van, de kellenek egymásnak, összefonódnak a szálak. Szóval szerintem még a Vasember 2. menthetõ fel ez alól a leginkább a három felsorolt film közül.

Te is említetted, hogy néha túl sok volt a poén. Eszembe jutott még egy jelenet, ami inkább komikus volt, mint feszült. SPOILER Amikor Hammer úgy fenyegeti meg Vankót, hogy elveszi a madarát, meg a cipõit...oké, hogy más eszköze nincsen, de könyörgöm, ennyi erõvel fagyit is adhattak volna neki, amit aztán Hammer kegyetlenül kiverhetett volna a kezébõl.:D


Köszönöm a film hosszával kapcsolatos reagálást! Ha 10 perces elõzetesekkel (lehet, hogy tényleg túlzás volt az a 20 perc, de mindig többnek érzem:D) és 10 perces stáblistával számolunk, akkor kb tényleg kijön a két óra.
Nekem mindenesetre nem tûnt hosszúnak, épp jó volt.

Szinkron. Szerintem elfogadható. Downey magyarhangját kezdem megszokni, már egy ideje õ szinkronizálja (Fekete Ernõ). És - bár ez másnak nem oszt, nem szoroz - nekem külön öröm, hogy szinkronizál benne kedvenc színházi és szinkronszínészem, Dolmány Attila (az elsõ részben is feltûnt S.H.I.E.L.D. ügynököt). Szóval már csak miatta is érdemes szinkronnal nézni:P
Egyébként én is inkább feliratpárti vagyok. Legalább VALAHOL adják felirattal, ez is haladás, más kérdés, hogy ismerõsök miatt én is máshol néztem végül sajnos.
szibag 2010 máj. 01. - 11:30:05
(212/471)
Nem lehett valahonnan leszedni torrentel vagy vmi mással. Nagyon kiváncsi vok rá.