Téma: Vasember 3.

10/10
Sonic8 2013 ápr. 28. - 12:40:56 10/10 Előzmény _Freddy_
(438/878)
Totál egyetértek! :D

SPOILER

Amikor kiszedték Tonyból a lényeget ami oké egyben életben tartotta de konkrétan ez tette õt a Vasemberré akkor én bazeg majdnem elbõgtem magam hogy ilyet tettek.Arra a forgatókönyvre most jól rászarnék már bocs.


SPOILER VÉGE
10/10
Superalonso 2013 ápr. 28. - 12:40:38 10/10
(437/878)
***SPOILER PÓTOLVA***

Háát vegyes érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban....

Kezdjük a pozitívummal: örülök hogy végre elszakadtunk az elsõ 2 részben tapasztalt kié is a Stark Industries címû történetvezetéstõl, mert a 2. részben már eléggé erõltetett és idegesítõ volt ez a szál....úgyhogy ez OK.
Aztán az akciójelenetek rendben voltak, bár volt egy-két gagyibb is, de összességében nem volt rossz, csak kellett volna mellé egy rohadtjó filmzene is az sokat dobott volna még rajta (ugy mint a Batman-filmekben).

Negatívumok:
- A trailer alapján jobb történetet vártam, nem tetszett amit Mandarin-nal csináltak (jobban örültem volna egy Joker-féle pszichopata baromnak, akinek mindegy csak robbanjon, csattanjon és rettegjen tõle mindenki, dehát ez legyen az én gondom);
- Nagyon kevés volt a kötõdés más Marvel-filmekkel (én pl. jobban bepromoztam volna a Thor 2-t vele, lettek volna ötleteim is hogyan kötõdhetett volna a Thor-hoz, na mindegy ez is legyen az én gondom);
- Relatíve kevés igazán jó Tony Stark-os osztás, poénkodás volt benne és szerintem ez fontos eleme a Vasember-filmeknek, eddig legalábbis az volt;

Na mindegyis nem ragozom tovább nálam 6-7 pontnál nem ért többet a film, többet vártam......
Tebby21 2013 ápr. 28. - 11:32:22
(436/878)
A bónusz jelenetnél meg szerintem a Stark toronyba vannak szóval lehet ügyködnek majd valamit Bannerel a 10-es kutató szinten :D
Tebby21 2013 ápr. 28. - 11:28:24
(435/878)
Jaja igazad volt :D
Figyi csak egy prototípus volt csinál ujjat és jobbat :D
Tebby21 2013 ápr. 28. - 11:21:25
(434/878)
Jaja így van egy csomó elképzelés lehet itt a rendezõ is megmondta nem elég egyszer megnézni a filmet hogy össze rakj mindent :D
Szerintem lesz még egy jelenet a végén vagy egy alternatív jelenet ahogy a gonosz ujjá élet :D
Vagy az öreget bezárják vigyorog és mondja "megmondtam hogy soha nem tudják meg ki vagyok" :D :D
Bosszúállók 2-be meg Tony már csinálhassa azt hogy bent van a S.H.E.L.D.-él és onnan irányítsa a páncélt és a harcokat :D
Mr.Robin11 2013 ápr. 28. - 10:54:22 Előzmény Bigpapa
(433/878)
A Superman valószínûleg ugyanarra a koncepcióra épül, mint a Batman ugyanis majdnem 1:1-ben az a stáb forgatja.
Annyi hogy nem Nolan rendezi(bár õ a producer). De ugyanaz írta a forgatókönyvet. Még a ruhája is sötétebb Supermannek.
Tebby21 2013 ápr. 28. - 10:43:07
(432/878)
Igen én xD :D :D

Na tegnap megnéztem nekem egy erõs 9-es a film tetszett mert nem vagyok nagy képregény fan :D
A poénok jók voltak meg a harcok is :D
Viszont 1 jelenetet nem láttam azt amikor a barna csuklyás emberek meghajolnak a színész Mandarinn elõtt :D
Én arra tippelnék hogy Mandarinn vissza tér és lehet hogy az öreg volt az igazi csak játszotta a hülyét és elõre meg volt beszélve ugyanis a rendezõ azt mondta ha nagy nézettsége lesz a filmnek akkor vissza hozza azt a szereplõt!
Más részt meg Killian is vissza térhet ugyan is felrobbant a páncélban majd regenerálódót és nem hiszem hogy pont egy olyan kis fos rakéta végzet vele majd össze kaparja magát még az a faszi xÐ :D
Nekem kb ennyi volt a véleményem :D
Ja meg Tony mikor egy hûtõ vagy milyen ajtót fog a kezébe tiszta Amerika kapitány filing xÐ :D
6/10
Ezekiel 2013 ápr. 28. - 10:10:49 6/10
(431/878)
Itt a legnagyobb gond szerintem az, hogy nagyon nem ezt várták a rajongók, mikor meglátták az elõzetest. Amit Mandarinnal tettek, az hatalmas baromság. Nagyon remélem azért késõbb a valódi Mandarint is bemutatják. Egy átlagos, könnyen feledhetõ filmet csináltak belõle...
1/10
drpapp 2013 ápr. 28. - 07:24:15 1/10
(430/878)
Az elsõ 2 rész kellemes emlékei miatt néztem meg. Kiábrándító volt......Sajnálom. És utólag sajnáltam ezt a 2 órát.
LunaRob 2013 ápr. 28. - 01:49:08
(429/878)
Mirõl beszél itt mindenki?
Tony Stark elsõsorban ember, és mióta rájött, hogy nem csak õ van a földön, és van kiért aggódnia még emberibb lett!
Aggódik Pepperért! Ez csak természetese, ki ne aggódna azért aki életében a legfontosabb!

Túl sokat szerepel civilként? Kit érdekel? Ez a film úgy parádé ahogy van!
Marcipáncica_ 2013 ápr. 28. - 00:11:41
(428/878)
Népszerûtlen leszek a véleményemmel úgy látom. Nekem tetszett. Én kimondottan szeretem Tony Stark figuráját a kellemes humorával, a pánikbetegségével és az összes nyûgével együtt. Tovább nem ragozom, nincs most kedvem... a fancsalgókat meggyõzni nem célom, simán megnézném akár újra is. Nyomok rá egy kilencest.
Bigpapa 2013 ápr. 27. - 23:42:28
(427/878)
Hát...öööö...én is így gondolom. Sajnos. Bár vitázhatnék a páncél nevetségessé tételén, de nem tudok,mert ami itt volt,mint a háztartási alufólia :D
Bigpapa 2013 ápr. 27. - 23:34:59
(426/878)
Hát basszus, most káromkodni fogok, de már a F@szom tele azzal, hogy minden fõhõsömbõl lelkizõ, idegroncs, beteg, gyógyszerfüggõ, kÖcsögöt csinálnak (lásd: batman, James Bond, csak az utóbbi pár hónapból). Miért kell ez? Nem lehetne az, hogy egy szuperhõs az megmarad szuperhõsnek, és nem csinálnak belõlük egy síró buzit?
A film végén, amikor lemegy a 6000 stábtagot felsoroló stáblista, van egy plusz jelenet,de olyan semmitmondó, hogy nem éri meg végignézni a szöveget. Pár nap és valaki feltölti majd a youtube-ra,majd nézd meg ott.

Ha nem lett volna Vasember 1, akkor még azt mondanám, jó volt. A második részt szeretném kitörölni az emlékeimbõl (1x néztem meg csak, így sikerül,mert alig emlékszem rá). Hozzáteszem, hogy lövésem sincs ki az a mandarin, mert nem képregényeken szocializálódtam, így ebben kifejezetten tetszett Ben Kingsley alakítása, és maga a karakter,amit hozott.
Innen inkább SPOILER (ha nem láttad, ezt ne olvasd el)

Baszottul zavar, hogy Tony Stark-ból egy pánikbeteg faszt csináltak. Ahogy zavart, hogy a Batman-ben Bruce Wayne egy bottal sétáló, moralizáló, beteg, senki volt, hogy a 168 perces filmben 3x öltözik denevérembernek, akkor is 15 percekre(golyót Nolan fejébe). Zavart (még jobban), hogy James Bondból egy gyógyszerfüggõ,alkesz, remegõ kezû béna majmot csináltak. Moziban több Bondot nem nézek.
Szóval nekem a vasember ne kapjon pánikrohamot, ne alázza be senki. Az elõzõ részekben tankokat robbantott fel a tenyerén lévõ ágyúval (pl.a bosszúállókban bármit),de itt ha rálõ egy emberre, annak sok baja nem lesz. Oké, hogy regenerálódnak,de basszus már...úgy kapják szét a vasembereket,mint foxi a lábtörlõt.
Nem értettem minek ez a játék (oké, az alelnök miatt), ha ennyi világító katonája van? Gyakorlatilag pár ilyen és szevasz amcsi hadsereg. Vannak benne jó poénok (pl: miért nem nyomta meg a pánik gombot? - Hát elõször pánikban voltam,de aztán elmúlt/ apám elment kaparós sorsjegyet venni. Gondolom nyert,mert 6 éve nem jött haza :D ), szóval lehetett röhögni. Jarvis fejlõdött,de mégis a háttérben volt, pedig iszonyat jól ki lehetett volna hegyezni rá is a sztorit. Nem értem, kintrõl miért nem tud Stark belépni a Vashazafi szoftverébe és máris õ irányítja. Nem értem, ha a vasemberek ezren voltak,miért nem lehetett velük lerobbantani a törmelékeket a kijáratról? Mi lett azzal a hulk szerû vasemberrel?

SPOILER vége

Tényleg az a baj, hogy már teljesen rámennek a filmekben a látványra,de igazi sztorit nem képesek összehozni. Ebbõl eklatáns példa a G.I Joe 2, ami gyakorlatilag egy látvány film IQ hiányos embereknek (azok lepisálták magukat a gyönyörtõl),de nulla értelmes történet. Itt lenne valami sztori, de néha az volt az érzésem, hogy nem tudták eldönteni, mi lesz a film vége, szerintem menet közben alakult. Az a baj, hogy ahogy nézem az újabb bemutatókat a Superman filmrõl, egyre jobban azt érzem, hogy azt is elqrják. Ne legyen igazam, de meg se fogja közelíteni a Smallwille színvonalát a superman karaktere, ezt le merem fogadni.Az is látványfilm lesz, egy szintén lelki sérült (jaj ki vagyok) superman-nel. De mondom, adja isten, hogy tévedjek és elélvezzek a gyönyörtõl a film alatt.
Ez elmegy egynek, nem tudom, hogy meg fogom e nézni még. Talán.De ahogy látom, lesz 4. rész is. Remélem, ahhoz már írnak egy forgatókönyvet is és nem menet közben dobják össze, hogy baszki,van egy új ötletem, holnap azt forgassuk le :)))))

7/10
6/10
Ezekiel 2013 ápr. 27. - 23:13:42 6/10
(425/878)
SPOILER

Atyaég, hogy elrontották a Mandarin-dolgot, félelmetes...
5/10
szamóca67 2013 ápr. 27. - 22:32:38 5/10
(424/878)
Tegnap néztem meg ilyen rázószékes, pofánfújós, spriccelõs, modernkori 3, vagy 4D, meg X, meg kutyafüle verzióba. Na többet se ilyet, az már biztos. A látványvilága jó, a történet kissé gyenguszra sikeredett. A tûzrõl pattant vasat szétkaratérozó keménykedõ gonoszcsákók már a, "Jézusom de túlzás már" kategóriába tartoznak. Szóval a látvány miatt érdemes megnézni, de amúgy felejthetõ, az elõzõ részek szintvonalát nem üti meg.
tobywong 2013 ápr. 27. - 21:51:57
(423/878)
Nsgyon sok hozzászólóval egyet értek. Nekem sem tetszett a film. Mondjuk én kedvezményesen néztem meg, és ez volt az elsõ Vasember film, amit moziban láttam. Inkább vártam volna meg ezt, amíg leszedem. Csalódás volt.... 6/10.
7/10
Andrew8 2013 ápr. 27. - 21:26:05 7/10
(422/878)
Vasember 3.:

Egy picit én is megbántam, hogy fizettem érte. Az elsõ részt nem akarják elérni minõségben nagyon a MARVEL-nél úgy látszik. Ráhajtottak a minél több látvány, minél több bohóckodás, minél több hiteltelenség, minél kevesebb erõs poén felé. Shane Black régen tudta hogyan kell egy jó akció-vígjátékot megírni. (Halálos Fegyver). Mintha már ez elveszett volna. A poénok és dumák nagy része erõltetett vagy már hallottuk, így amikor nincs akció szekvencia, elunjuk a filmet. Igazi hullámvasút. Az eleje az elsõ 20-30 perc unalmas utána felfelé ível aztán megint lejtmenet aztán felfelé s így tovább. A kötelezõ amerikai pátoszos, patriotista elemeket már nem is említem, amiket már láthattunk az Elnök külön gépe óta másolva ezer filmben.
Amit a Mandarinnal mûveltek tényleg felháborító. Annó a film megnézése elõtt utána olvastam karakterének, mivel nem olvastam a képregényeket. Hát õ tényleg olyan mint Joker Batmannek vagy Zod tábornok Supermannek. S itt szinte semmissé teszik. Az elõzetesben még benne volt a 10 gyûrû itt, a végleges filmben eltûnt, még említve se volt s kapocs se volt a szervezethez.
A filmet tényleg a látvány, az akciódús jelenetek és az õket támogató zúzó zene adja el. No meg pár jó poén és az hogy nem idegesítõ annyira a kiemelt gyerek szerepelõ, ami ritka manapság nagy hollywoodi filmeknél. A sokak által esetleg várt, sötét tónus alig látszik a filmben, akkor minek emlegették egy vígjáték-dráma keveréknek ezt a részt?
Az idei év elsõ nagy csalódása. Nekem még a 2. rész is jobban tetszett ennél. Ott volt dinamikája drámája jó pár jelenetnek pl autóversenyes rész s emellett ugyanúgy látványos is volt, s nem vették semmibe azért Mickey Rourke karakterét se. Látszik azért, hogy 1-2 év allatt nehéz minõséget gyártani még sok pénzzel is, ugyanis így nagy kapkodás lesz. S a Marvel évente 2 filmet hoz már ki lassan ugye. A következõ Thor 2-ben reménykedek, mert érdekesnek tûnt az elõzetese és a látványvilág, a hangulat egy váltást mutathat.

60%
1/10
Seemann 2013 ápr. 27. - 20:03:50 1/10
(421/878)
Kár kertelni... CSALÓDÁS! A páncél-kultuszt sikerült totálisan lerombolni!
A szuperhõs filmek rendezõi, írói figyelmébe ajánlanám, hogy legyenek szívesek, és végre fogják fel, értsék meg, hogy a nézõk, a publikum nem azonosul a protagonisták legtöbbször -majdnem mindig- megélt krízisével, ami a szuperhõsszerep és a magánélet közötti diszkrepanciára, feszültségre épül. Nem kell beletuszakolni minden marvel filmbe, mert nem hiteles. Az emberek pontosan ezért szeretik ezeket a filmeket, mert kimagasló teljesítmények, extrém emberek szerepelnek benne, akik mások, mint az "egyszerû", hétköznapi ember. Egyébként a képregényben nem is jelent meg-egyikben sem- ez a magánéleti, egzisztenciális probléma egyik szuperhõs esetében sem-legalábbis nem ilyen mértékben-, mint amennyire ez a filmes adaptációk dramaturgiáját jellemzi. Erre a nézõ megkapja, pofonként, k.rvanagy megoldásként azt az opciót, hogy "végre õ is ember lehet", értsd:: unalmas közember, közpolgár. Végre lehet magánélete, végre a szerelmével törõdhet, végre sutba vághatja a "páncélt, a pörölyt, a pókhálót, a jelmezt" stb... De könyörgöm, EZT SENKI SEM AKARJA! Ez nem megoldás, sem feloldás, csak egy hihetetlenül idegesítõ közhely.

SPOILER: Ha Tony Starkot, a vasembert, azért szeretjük, mert egy pöpec vaspáncélban parolázik és alakít, akkor nekem ne oldják meg az életét úgy, hogy felrobbantja a páncéljait, és végre a szexuális életére meg a kiskertecskéjében a muskátli ültetvényeire tud figyelni, ugyanis leszarom ezeket. Nem érdekelnek. A páncélt szeretjük, a jó dumáját, a harcot, a pörgõs dumáit, és a feszültséget. ENNYI! Nem kell
Továbbá agyrém, amikor a rendezõ, Shane Black azt merészelni nyilatkozni, hogy most, ebben a filmben Tony Stark-ra koncentrál, a páncél nélküli emberre, hogy "milyen is õ?" Ki a kuty.f.szát érdekli, hogy Tony Stark hogyan guggol a wc-én? Kit érdekel, az egészséges mértéken és a szükséges keretelbeszélésen túl, hogy pl. Bruce Wayne Alfreddel hogyan játszott gyermekkorában a homokozóban, vagy a Pókember nagybátyja, Ben, May néninek hogyan udvarolt még 1760-ban... Fontos a magánéleti szál, de csak addig és olyan mértékben, amíg a jelmezben vagy a páncélban lévõ hõs karakterét pontosabban megvilágítja, árnyalja.
Summa summarum: szégyellje magát Shane Balck, hogy egy tökéletes elsõ rész, és egy kevésbé tökéletes, de nem rossz második rész után Robert Downy Junior tehetségét egy unalmas kamaradarabra cserélte. Azért is szégyellje magát, mert egy kusza rendezést prezentált, egy összedobott dramaturgiát. A forgatókönyvet is volt szerencséje ennek a kétbalkezesnek elkövetnie, azért is szégyellje magát. Szégyellje magát azért is, mert egy ócska fordulatért képes volt az egyik legkeményebb, legnagyobb képregényes vasember ellenfelet, a Mandarint beáldozni. Szégyellje magát a nevetséges felforrósodó emberekért, akik egyszer 3000, egyszer 300 celsius fokra (baki) melegednek fel, és akik az eddig szívós munkával felépített vaspáncél renoméját pillanatok alatt gyalázzák le azzal, hogy össze vissza szétverik, leütik, kettévágják, mintha teavajat vágnék szamurájkarddal. Gyalázat!!!
Mr.Robin11 2013 ápr. 27. - 19:50:10
(420/878)
Nagyon jó kritika. Az írásban benne van minden ami miatt ez a film nem olyan (jó) mint a többi.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2013 ápr. 27. - 14:39:15 8/10
(419/878)
tudja irányítani, csak volt kb 1 jelenete az egész filmben amikor a páncéljában volt xD