Téma: Vasember 3.

Mr.Robin11 2013 ápr. 26. - 01:00:50
(378/878)
Spoiler

Teljesen egyetértek. Csavar nem csavar. Kinek mi a csavar? Vagy mennyire van otthon a képregényekben.

(a sötét lovag felemelkedésben is ott van a film végén a csavar, hogy kiderül hogy nem Bane Ra's Al Ghul fia, hanem Miranda (Talia) a lánya. Ezzel a csavarral csak az volta baj hogy akik olvasták a képregényeket, azok tudták elõre)

Az hogy Vasember legnagyobb ellenségébõl egy ripacsot csináltak az kicsit érdekes. Bár ez is értelmezés kérdése, mert Killian (Guy Pearce) a film végén üvölti hogy "én vagyok az igazi Mandrin"
Az õ karaktere volt a legjobb a filmben, csak köze nem volt a képregényes Mandrainhoz.
Mr. D 2013 ápr. 26. - 00:20:49
(377/878)
SPOILER:

Oké, hogy baromi eredeti fordulat hogy a fõgonosz tulajdonképpen csak egy kitalált alak, de könyörgöm, ne már h Vasember legeslegfõbb ellenfelével lépjék meg ezt! Az elõzõ két részben nem is voltak túl emlékezetes fõgonoszok, és nagyon örültem hogy végre jön a Mandarin. De amit Shane Black csinált az... egyrészt nagyon Shane Blackes, másrészt minden idõk legpofátlanabb szembefordulása a képregény alapanyaggal. Én meg már úgy vártam h milyen lesz Vasember és Mandarin összecsapása... és akkor arról meg ne is beszéljünk hogy Ben Kingsley-nek csak ennyi szerep jutott, és annak is a nagyrésze csak videoanyagon szerepel... Ettõl függetlenül az ötlet jó és innntõl már tényleg úgy érezhetjük, a Marvel filmjeiben ezentúl tényleg bármi megtörténhet! Csakhát azért mégiscsak hiányzik egy igazi Mandarin.
Mr.Robin11 2013 ápr. 25. - 23:39:02
(376/878)
Spoiler

Számomra (az elsõ két rész után) csalódás volt a film. Kicsit többet vártam (poénilag) egy olyan rendezõtõl akinek köze volt a halálos fegyver filmekhez, vagy az utolsó cserkészhez. Szerintem a filmben fele annyi szórakoztató elem sincsen, mint az elõdökben.
Az akció részek nem rosszak (különösen amikor Tony páncél nélkül harcol a saját maga eszkábált pisztollyal és sokkolóval.
Én sajnos nem szeretem az új dolgokat és a sportban is azt az elvet követem, hogy gyõztes csapaton ne változtass. A filmben koránt sincs annyi lendület, mint a Jon Favreau által rendezett elõzményekben.
Azért szomorú ez számomra, mert a szereplõk terén magasan ez volt az eddigi legjobb rész.
Ben Kingsley zseniális. Guy Perace az eddigi legjobb gonosz (talán az eddigi összes Marvel film közül) Robert Downey Jr. hozza a szokásosat.
Igazából a forgatókönyv nem rossz, a színészek jók,a csavar a film közepén szintén nagyon jó, de valami hiányzik ebbõl a fimbõl és magam sem tudok rájönni mi az. De mégsem volt akkora élmény.
SPOILER
A film utolsó 2 perce nagyon hajaz a Sötét lovag felemelkedés végére, amikor elvarrják a szálakat és mindenki boldogan él míg meg nem hal. Kíváncsi vagyok lesz-e még Vasember film?!

Kicsit errõl is az jutott eszembe, hogy talán azért nem jó a film mert letértek a megszokott ösvényrõl. (megszokott rendezõrõl).
Volt eddig a Nolan vonal és a keményebb DC filmek (Batmanek és az új Superman is borúsnak tûnik) És volt a pörgõsebb viccesebb Marvel vonal a Vasember húzó filmekkel.
Most úgy érzem hogy a rendezõ kicsit eltévedt a két ösvény között és ezért nem lett olyan jó a film. Borúsnak nem elég borús. Viccesnek nem elég vicces. Két szék között a pad alá tipikus esete.

Persze kikapcsolódásnak kellemes 2 óra, de ha mondjuk 10 év múlna kicsit nosztalgiázni akarok akkor valószínûleg az elsõ két rész valamelyikét fogom újra nézni.
10/10
hangyás 2013 ápr. 25. - 23:26:42 10/10
(375/878)
Olvasgatok és látom hasonlók a problémák,
naszóval,

SPOILER!!!! SPOILER!!!

A film után 20 perc kellett hogy összeszedjem magam. :D Mert itt annyi kérdést hagytak nyitva, hogy egy konténerbe se férnének el. :D
Ami hozta a vártat: a látvány ZSENIÁLIS ez vitathatatlan, a kedves Oscar bizottságra kíváncsi leszek hogy erre mit lépnek. J.A.R.V.I.S. abszolút zseniális humora..."gluténmentes palacsinta" XD
Amire nem számítottam: Hogy Pepper oda***z. :D :D Hogy is mondta Tony, "a borzasztó fogság hamvaiból ekkor fõnixmetafora még nem..." HÁT DE jééézusom, mennyire király már, jó amikor Tony leejti ott egy percre hiperventilláltam, de aztán voáááh hogy szétcsap mindent és mindenkit: "Úristen durva voltam?" :D :D :D
Amit nem értek: Mi a jóóóóistennek robbantja fel a páncélokat? Na jó értem, ez szimbolizálja hogy "meggyógyult" de akkor is iszonyú szomorú volt számomra ahogy tûzijáték lett belõlük. A mûtét a végén az egy hatalmas WTF??? :O
Ami epic: Harley!!! Paráztam hogy idegesítõ kis hülye lesz, de neeem lett hálisten, nagyon tehetséges kiskölyök, és ügyes húzás volt, ne felejtsük el hogy végtére is Vasember eredetileg a gyerekeké. :) Így végre sok sok kis srác rájön hogy a tudomány menõ és állati klassz dolog! Oda a Nóbelt Tony-nak! ^^ És a nyúúúúl a nyúúúl: ha beledöglök is megfejtem egyszer a karácsonyi óriásnyúl szimbolikáját!!! :D Bár basszus õ Tony Stark miért kéne értelmet keresni bármiben is. :D
És igen, ami nem tetszett: A Mandarin! Hát az valami borzalmas csalódás a részemrõl. Egy kedves spanyol ismerõsömnek a film után beszéltem hogy milyen az IGAZI mandarin a képregényekben/rajzfilmekben. A gyûrûk a hatalma a megjelenése. Pfff És én még reménykedtem egy Fin Fang Foom bedobásban. Áhh...
Éppen ezért részemrõl 10/9 a film. DE az aztán 9ám a javából!!! ;)

ui:bocs h ilyen hosszú voltam. :D
Tebby21 2013 ápr. 25. - 22:57:52
(374/878)
2 nap :D

Jó lesz ez amúgy sonic8 hidd el :D
Ízlések és pofonok valakinek tetszik valakinek nem :D
Nekem pl a Hulk nem tetszett egyik rész se más meg imádja :D
9/10
Norberto1245 2013 ápr. 25. - 22:50:31 9/10
(373/878)
Nos hol is kezdjem, de már most kirakom, hogy

*SPOILER*

A film jó, sõt nagyonjó, látványos, vicces, minden amit megszoktunk egy vasember filmtõl tetszett, de akármennyire tetszett is, el kell mondanom, hogy többet vártam. Láttam amit írogattak Mandarinnal kapcsolatba mások is, és szerintem botrányos amit vele mûveltek, nemtom szerintem egy kicsit undorító..:/ Tehát van egy nagyon jó fõgonosz, hozzáteszem tudomásom szerint Mandarin vasember egyik legnagyobb ellenfele és megmerik vele azt tenni, hogy az egész karaktert elvetik, még rá is zoomolnak a tíz gyûrûre és semmit nem kezdenek egy ekkora lehetõséggel? Az egyik legjobb fõgonsoz lehetett volna a MARVEL filmek között. Nagyon sajnálom, de továbbra is azt mondom, hogy jófilm még én is megnézem párszor, de a hatalmas elvárásomnak nem tudott sajnos eleget tenni. Nem vártam én egy Bosszúállók színtü filmet, nem is kell annak lennie egyáltalán nem.. mindestre fura nagyon fura!:( Lehet nincs teljesen értelme a mondandómnak, de kicsit feszült vagyok^^. Véleményeket várnék akik látták, szívesen beszélgetek velük:)

*SPOILER VÉGE*
10/10
Sonic8 2013 ápr. 25. - 22:17:32 10/10
(372/878)
Én nem vígjátékra akartam beülni,hanem egy fasza marvel filmre, ehelyett kaptam egy Másnaposok 4-et gyerekeknek átírva.

:////
8/10
offtopic
_Freddy_ 2013 ápr. 25. - 22:14:51 8/10
(371/878)
ezért nem szabad elõre szavazni, de láttam több mint 40-en a premier elött szavaztak rá xD
de nekem a kritikák nagyon elvették a kedvem a filmtõl, meg a te szavaidra adok :D
remélem nem lesz nagyon nagy csalódás :/
10/10
Sonic8 2013 ápr. 25. - 21:54:59 10/10
(370/878)
Fáradt 3 év várakozás után, de csak megjelent ez a rohadt Iron Man 3! :D
Most jöttem haza egy fél órája.

Nos.
A film!

A történet alapjában véve marhajó.A karaktereket is nagyon eltalálták. Aldrich egy jó kis nyálas fasz volt de nagyon bírtam a karakterét,Mandarin..Na arra késõbb visszatérünk.
A zene az oltári jó lett.Nem tudom ki ez a zeneszerzõ de nagyot nõtt a szememben!
A filmnek van egy olyan magas szintû fekete szarkasztikus angol humora amitõl a filmet betegesre röhögöd de mégis érzed hogy ennyire nem kellet volna erõltetni. :/
Nos.Mandarin!
Emberek.AZ AMIT A MANDARINNAL CSINÁLTAK A FILM FELÉNÉL AZ VALAMI BOTRÁNYOS NAGY FASZSÁG.JÓ JÓ RÖHÖGTÜNK RAJTA NA DE MI SZAR VOLT EZ? Na mind1 kíváncsi vagyok más mit szól majd hozzá.
A film végi stáblista jelenet egy szar volt.Azt is humornak adták be semmi plusz nem volt benne szerintem nem érdemes megvárni inkább menjetek ki hugyozni :D


Tuning.Igazad volt Aldrich és Mandarin kapcsolatáról! ;D

A film nálam csak 10/8
NE LEGYEN 4-es KÖNYÖRGÖK

SPOILER

Annak ellenére hogy Stark már konkrétan nem is a vasember a film végén kiírták hogy benne lesz az Avengers 2-ben.

SPOILER VÉGE

CSÁÓ!
StephenJFry 2013 ápr. 25. - 19:13:52
(369/878)
Remek kis film lett ez.
Shane Black és Robert Downey Jr. ismét nagyszerûek együtt!

http://prizmafolyoirat.com/2013/04/25/van-zsakjaban-minden-jo-shane-black-vasember-3-imax-3d/
10/10
nitro33 2013 ápr. 25. - 18:42:59 10/10
(368/878)
Most jöttem haza a moziból a testvéremmel megnéztük, hát az elözõ 2 rész után sikerült egy igen jó 3. filmet készíteni elég jó befejezéssel! Ezek után kíváncsi leszek hogy itt befejezik vagy esetleg egy 4. filmmel is megpróbálkoznak? köszönöm!
10/10
Sonic8 2013 ápr. 25. - 16:06:40 10/10
(367/878)
Tebby,Tuning!
Hétvégén egyeztetünk! :D

Ezzel a képpel induljunk el a filmre!
9/10
danianevem 2013 ápr. 25. - 09:22:09 9/10
(366/878)
Joss Whedon után Shane Black is megcsinálta. A szintén méltatlanul hanyagolt rendezõ játszott a tûzzel, helyenként közel is volt hozzá, hogy megégjen vele, de sikerült kordában tartania és egy kegyetlen jó popcorn mozit csinált. Tony az Avengers után eléggé összetört lelkiekben, enyhe üldözési mánia is lett, de eljött az idõ a feltámadására, hiszen a régi ellenségek mellett feltûnt egy magát Mandarinnak nevezõ terrorista... Ezekrõl inkább nem írok, úgyis kiderül minden a filmben.
A lényeg: bár Shane-tõl inkább egy buddy comedyre számítottam, utólag már jobban is örülök, hogy nem így alakította a történetet, hiszen Robert Downey karakterét (csakúgy mint elsõ filmjében) remekül formálgatja filmjében. A vártnál jóval több egysoros, rengeteg helyzetkomikum, ugyanakkor fõhõse lelki vesszõfutását sem hagyja egy pillanatra sem figyelmem kívül. Tony mellé a szériában most elõször nõtt fel igazán a többi szereplõ is, de külön ki kell emelni Mandarin karakterét. A fanok között biztosan lesznek bõven akik szétcincálják Black-et, azért amit meg mert húzni, de én úgy látom, hogy ez volt az egyik legzseniálisabb húzás a filmben. Összességében is kijelenthetõ, hogy a rendezõ úr jóval bátrabban nyúlt az alapanyaghoz, mint elõdje(akit egy pillanatra sem kritizálnék, hisz nagyon jól felépítette a Vasember univerzumot), szükség volt rá, kellett egy új löket Vasembernek, és ezt most meg is kapta.
Az akciók is teljesen rendben voltak, látványosak, jól koreografáltak és a végsõ ütközet kifejezetten ütõsre sikeredett. Ami viszont hiányérzet volt nálam, az a 3D volt, illetve a film helyenkénti kiszámíthatósága, de valahogy ezt sem tudom a film rovására írni, hiszen ez egy feel-good popcorn movie. Egy interjúban Whedon mondta, hogy nem hozta egyszerû helyzetbe Black, magas(abb)ra tette a mércét. Bevallom, elõzetesen szolid marketingfogásnak véltem, de most már értem mire célzott vele.
10/10
Sonic8 2013 ápr. 24. - 21:00:07 10/10
(365/878)
Holnap megyek este, de ha az úgy jó, akkor még csütörtök késõ este leírom ide...
jamamura szadakó 2013 ápr. 24. - 17:10:11
(364/878)
131 perc a helyes.
7/10
Phoenixy 2013 ápr. 24. - 16:31:35 7/10
(363/878)
A port.hu azt írja, hogy 109 perc a film, a cinemacity 131 percet ír, a sugár szintén 109 percet ír.
Most akkor mi van?
10/10
Sonic8 2013 ápr. 24. - 15:50:16 10/10
(362/878)
Csáá :D
Tebby21 2013 ápr. 24. - 15:38:14
(361/878)
Na viszont én léptem Vasárnap kibeszéljük a filmet Sonic addig is cscs :D
Vretha 2013 ápr. 24. - 15:32:59
(360/878)
10/10
Sonic8 2013 ápr. 24. - 15:27:44 10/10
(359/878)
Hát az biztos. :D

DE még ha cameózik, akkor is rohadtul örülnék :D