suxel2.0 2017 jan. 22. - 19:40:47
(398/1238)
Kicsit utána néztem ennek a Köpeknek, mert birizgált valami belülrõl, hogy én már láttam korábban. És ez bizony a családi kutya, ami Kemalék házánál volt. Hoztam is egy kép összeállítást róla.
A bal felsõ sarokban egy 5 évvel ezelõtti kép van Köpekrõl Kemallal, szerintem ezt a jelenetet nem láttuk, de a kép fenn van a neten. Áttekertem gyorsan az 1. bölümöt, és abban nem volt benne. A kép nekem azt sugallja, hogy akkor vitte haza a kutyát.
A jobb felsõ sarokban ugye Köpek trónol.
Az alsó kép pedig abból a részbõl van, amikor Kemal elment otthonról, miután kitudódott a Zeynep - Ozan rendõrségi balhé, és a kutya pedig szaladt utána amikor összecuccolt. Gondolom, miután meglett a saját házikója Kemalnak, és végleg itthon maradt Isztambulban, fogta és vitte a kutyuskáját magával. Csak ennek nem tulajdonítottak jelentõséget a sorozatban, holott ez is megfért volna, mert volt pár unalmas epizód felesleges jelenettel.

Jah még annyit, hogy törökül, amúgy Köpük és Habot jelent a kutya neve. De nekem jobban tetszik a magyaros Köpek e-vel és nem ü-vel, annak meg örülök, hogy nem fordították le Habnak, Habocskának vagy más eféle jelentésû szónak.
malvinkicska 2017 jan. 22. - 18:20:11
(397/1238)
Megint találtál bingó, nem egy kapkodó ideg betegek a Törökök, elég lassú, a sógornõnek a rosszba nem sok párja van.
6/10
napraforgó 2017 jan. 22. - 14:17:28 6/10
(396/1238)
Ügyes vagyok. megint ráhibáztam. Tudod, megnézel 3 török sorozatot és szinte már mindent tudsz róluk...
Tartok kicsit a Fatmagültõl is, az is ilyen végtelenül elnyúló, lassan hömpölygõ lesz, csak semmit el ne kapkodjanak... De annak megvan az az elõnye, hogy már befejezõdött, nem most forgatják és nyújtják tovább, mint a rétest.
suxel2.0 2017 jan. 22. - 14:09:58
(395/1238)
Jól számolsz, mert ilyen tempóban még kb 80 rész. Ugyanis egyre hosszabbak a török epizódok: némelyik 150 perces.
Az elsõ évad 35 bölüm, ami durván 120 részben fog kijönni. Pénteken volt a 40., úgyhogy még az elsõ évad 2/3-a hátravan.
6/10
napraforgó 2017 jan. 22. - 13:55:19 6/10
(394/1238)
Hol vagyunk még a második évadtól? addig még biztos lesz vagy 80 magyar epizód. Vagy csak az elsõ évad 80 bölüm? Mert akkor lesz még vagy 160 rész addig.
suxel2.0 2017 jan. 22. - 13:47:50 Előzmény napraforgó
(393/1238)
Kemal háza: én elfogadnám, biztosan nem egy építészeti gyöngyszem, és sok rajta nekem az üveg, de egy agglegénylakásnak, egy olyan egyedülálló férfinak, mint Kemal tökéletes. Ugye, azt tervezték 5 évvel ezelõtt, hogy Nihannal majd együtt fognak lakni benne. Még egy párnak is ideális, aki nem töri a fejét családalapításon, csak ketten szeretnének lenni.
Köpek: az a kutya nagyon cuki. :) Nem emlékszek rá Kemal honnan szedte össze. Nem lennék meglepve, ha befogadott volna egy arra tébláboló kóbor blökit. Már csak azért sem, mert amikor Nihan elment Kemaltól a lencselevest átvitelét követõen, az úton kutyák mászkáltak.

De jó lenne, ha mindenki olyan gyorsan gyógyulna a való életben, is mint ebben a sorozatban. Én csak Önderrõl nem megyek el: belsõ vérzése volt, és mûtét után másnap hazaengedték.

SPOILER:
Ozan nem szerepel a sorozat második évadjában, de többet nem mondok róla, legyen meglepetés.
6/10
napraforgó 2017 jan. 22. - 07:56:58 6/10
(392/1238)
Ellent kell mondjak, nem brutál. Színes, látványos, történelmi. Persze kardoznak, meg nyilaznak benne, de van gondolatisága, meg erkölcsi értékrendje is.
----
Nekem meg az ilyen vontatott, nyavajgós török sorozatok viselik meg az idegeimet, mire végre történik benne valami, hát eltelik 6 rész. Nálam ez a Végtelen szerelem is feszegeti a határokat....
10/10
kikelet54 2017 jan. 22. - 07:44:42 10/10
(391/1238)
A császárság kincsét nem nézem, az nekem túl sok, nem szeretem az ilyen brutál filmeket. Elég belõle annyi, amit az Elfeledett szerelem elõtt látok pár percre, amikor bekapcsolom a tévét.
6/10
napraforgó 2017 jan. 22. - 06:35:25 6/10
(390/1238)
Á, igen, jobb karon vérnyomásmérõ, bal karban infúzió. Nem értek aszúrt sebekhez, de talán ha nem ért létfontosságú szervet, akkor csak összevarrták és csak várni kell, amíg kívül-belül összeforr minden.

Ha néznéd a császárság kincsét, láthatnád, hogy ott pl. Vang Ju királyt csaknem átszúrják egy karddal, mégis felépül.... Ugyanígy hasbaszúrták, csak nem egy 15 cm-es pengéjû bicskával, hanem egy 80-100 cm-es karddal....
10/10
kikelet54 2017 jan. 22. - 06:22:37 10/10
(389/1238)
Kapott infúziót is.
Igen meglepõ módon már másnap haza is mehetett, pedig egy szúrt sebbel azért nem lehet ilyen hamar jobban lenni, mint ahogy otthon át is vérzett a kötés.
6/10
napraforgó 2017 jan. 22. - 05:10:17 6/10
(388/1238)
Jobban megnéztem a képeidet és látom, hogy Kemálon mégsem infúzió van (holott sok vért veszített az orvos szerint...), hanem egy felkaros vérnyomásmérõ mandzsetta. Amit nem is igen értek, a vérnyomásával olyan nagy baj nem lehetett. A vérveszteség miatt talán kicsit alacsonyabb, ezért is jó az infúzió, visszapótolja a folyadékveszteséget az erekbe.
6/10
napraforgó 2017 jan. 22. - 05:05:44 6/10
(387/1238)
Elfelejtettem megírni, hogy Kemál háza már csak azért is emlékeztet egy lakókonténerre, mert ha lehúzza a fémredõnyöket az üvegezett oldalon, akkor bizony az egész egy körös-körül fém kasztni, amin nincs semmi szép, vagy vonzó. Emírék háza bezzeg stílusos és van egy szép nagy úszómedence is elõtte. (habár itt soha senki nem úszkál, csak dísznek van...) Na de hát az ízlések... én mindenesetre jobban kedvelem a ház-szerû házakat a fémdobozkáknál....
6/10
napraforgó 2017 jan. 22. - 04:21:59 6/10
(386/1238)
Ugye, ugye? csak észrevettem, hogy Emír anyjának a háza nem ugyanaz, mint az a kis kalyiba a képen.
Ha már a házak, nekem Kemál háza sem tetszik, engem azokra az építkezéseken használt fém lakókonténerekre emlékeztet, amiket építkezéseken szoktak használni a munkások elszállásolására. És valóban, alig nagyobb, hisz csak egy nappali-konyha és egy hálószoba fér bele.
Az egyetlen, ami tetszik benne, az Köpek, a kutya, aki rendszerint a kanapé közepén fekszik. Sajnos nem emlékszem, hogy Köpek hogy került Kemálhoz, valaki megmondaná?
------
Talán túl kemény vagyok, de én nem bánnám, ha ez a sunyi, nyamvadt kis Ozan eltûnne valahogy a képbõl. Akkor nem lenne mivel zsarolja Emír Nihánt. Emír már nagyon elvetette a sulykot, meg akarta öletni Öndert, meg akarta öletni Kemált, megölte az prostit, Ozant bármikor följelentheti gyilkosságért, de olyan kis szxrságokkal is lecsukatja, mint a jogosítvány nélküli vezetés. Nihán tudja, mondja, hogy csak a testvére miatt van Emírrel és nem tehet semmit. De Ozan viszont nem érdemli meg ezt a nagy aggódást, törõdést. Úgyhogy tûnjön el a képbõl.
Salih meglepett. Eleinte azt hittem egy ostoba halász, aki még azt sem veszi észre, hogy a barátnõje nem szereti, esze ágában sincs vele élni, de aztán, amikor Kemálnak kellett segíteni, akkor egész hatékony volt. Ügyesen kiderítette a zsaroló álneveit, címeit, csak sajnos az illetõ gyorsabb volt és el tudott tûnni.
-----
Azt észre sem vettem, hogy Kemálnak infúziót kötöttek be. Itt a képeken látom a csövet. De azt nem, hogy csak síma infúzió, vagy vért is kapott?
suxel2.0 2017 jan. 22. - 00:27:48
(385/1238)
Photoshopom az nincs, soha életemben nem is használtam, én egy Photoscape nevû programmal dolgozom.
Viszont arra kérlek, hogy ha van idõd, és megtetszik az, amit esetleg megcsináltam már korábban, csinálj nyugodtan belõle, itt a fórumon van elég hely. Nehogy amiatt ne állj neki, hogy én már csináltam hasonlót. Lásd az elõzõ két képet, ugyanazok a kivágások, de mégis más. :) Úgyhogy én bátorítalak. Igaz te keményen dolgozol az Elfeledett szerelem topikban is. :)
Felraktam twitterre is a képet, meg készítettem egy gif-et is, melynek az a lényege, hogyan tegyünk le egy okostelefont Emir módra ha befejeztük a hívást. (Jót is tesz a kijelzõnek, ha csak úgy egy tenyerest adunk neki)
https://twitter.com/suxele1/status/822926974389731329
Érdekes mód ez aratott nagyobb sikert, és nem a kórházi jelenetes kép 6:1 arányban. Nem lehet kiszámolni, mi lesz a nyerõ éppen.
10/10
kikelet54 2017 jan. 21. - 20:39:44 10/10
(384/1238)
Na, most erre mit mondjak? Én is imádlak, amikor ilyeneket írsz. Ha emlékszel, én már egy párszor megjegyeztem, hogy általában ugyanazokat a képeket találjuk meg. Már csináltam olyat, megnéztem, hogy Te mit vágtál ki, és azt én kihagytam, ha esetleg ugyanaz tetszett nekem is.
Most is direkt megnéztem mind a két helyen, hogy készítettél-e valamit, akkor még nem. Elmondhatjuk a képekre: ugyan az, de mégis más.

Van egy jó hírem, kb. 1 hónap után úgy néz ki, hogy jó a gépen, azért is sikerült ilyen sok képet kivágnom, de azért megpróbálom visszafogni magam. Most, hogy jó a gépem, nagyon szeretném a photoshop-ot is megtanulni, mert nekem meg az a fajta képszerkesztés tetszik, amit Te csinálsz.

De van egy "rossz" hírem is, a könnycseppes kép Kemalról valahogy kimaradt, pedig itt olyan szeretni való, most küldöm.
suxel2.0 2017 jan. 21. - 20:32:56
(383/1238)
Kemal 2 ízben is elküldte Nihant, én ezt úgy gondolom lehet taktika is a részérõl. Ha már nem nézhette meg a felvételeket, azzal bírja majd rá a szerelmét a megnyílásra, hogy minden alkalommal elutasítja a közeledését, mivel nincs mondanivalója a számára. Kemalban van a nagyobb tartás, Nihanban is van, de kisebb, és szerintem érzi azt, hogy a lány ezt elõbb-utóbb nem bírja és nem lesz más út a számára. Hogy bírná úgy ki, ha még nap mint nap látnia is kell mellé, mivel szembeszomszédok?

Emir 1 az 1ben felfedte magát Kemal elõtt azzal, hogy bement a kórházba. Ugyanis honnan tudta volna, ha nem õ az értelmi szerzõje. Kemal pedig bosszúra készül, és ez így lesz véges-végtelen, amíg az egyikük meg nem hal. Emir úgy sem adja fel hamarabb, õ Nihant nem fogja átadni, nem lehet ráterelni a józan ész útjára. Emir elvitte az édesanyjához Nihant, volt egy monológja a szájából, hogy mit jelent anyának lenni, és neki melyik jelentésében nyer értelmet az anya szó, Az õ szájából különösebben nem hatott meg.

Az nagyon jó jelenet volt, ahogy Galip és Emir marták egymást a telefonban, Nihan pedig szorongatta a táskáját benne a lopott kütyükkel. Galiptól marha jó volt, amikor a fiának: az Isten verjen meg téged. Emirnél meg az a hívás kinyomás: a tenyerével rácsap egy jókorát az érintõképernyõre. Csak egy "kicsit" volt dühös.
Volt az Isten verjen meg tégednek egy párja: az Isten áldjon meg csak ez Zeyneptõl ment Salih felé. Ozan nem egy bátor valaki, nagy sunyisággal felgyújtja Salih hajóját, amikor meg szemtõl szemben áll vele, seper be a házba, uccu neki. Én nem bánnám, ha vagy két fülest kapna valakitõl. Zeynep pedig kifejezetten flegmán, utálatosan viselkedik. Szép az a lány, ahogy kornyezet is megjegyezte a fórumon, de nekem a viselkedése teljesen eltorzítja a szépségét. Maga az a hangnem, amit megenged magának az ordenáré. Ne azt lássátok bele, hogy én ezzel most Saliht pártolom ki, mert nem teljesen így van, mivel benne is van egy erõszakosabb vonulat, török férfi módjára õ sem érti meg, hogy nem kell Zeynepnek, és ez nem teszi olyanná, amiért mondjuk azonosulni tudnék vele. Ugyanakkor mond jó dolgokat: Zeynep, szégyellhetnéd magad. Ezen el lehetne gondolkodnia.

Kemal családjától kiver a víz: legjobban Fehimétõl, hogy az micsoda jajjveszékeléseket le tud vágni általában. Most is mikor a fia a kórházban volt, igaz anyatigris, védi a fiát, csak már irritál, amikor megszólal, pláne, akkor amikor Asuval bájolog, attól rosszul vagyok pl. ahogyan most is odarendezte Kemalhoz. Nem Román Judittal van bajom, a magyarhangjával, félreértés ne essék, maga Fehime asszony karaktere szörnyû, legalábbis nekem.

Nihan naiv nekem abban a jelenetben, amikor azt mondja, hogy szerinte nem Emir szúrta le Kemalt. Ez így is van, de már 5 éve a férje, nem gondolja a megfigyelésükbõl eredendõen, hogy számtalan bérence lehet ennek a pszichopatának, akit megbízhat vele és Emir biztos nem fogja a kezét bevérezni.

Szinte biztosra veszem, hogy Emirnek köze lesz ahhoz, hogy Nihan és Ozan számára nyilvánvaló legyen kicsoda is Leyla az életükben. Ezzel akár foltot ejthet Önderen, akit annyira nagyra becsül Nihan.
suxel2.0 2017 jan. 21. - 19:48:17
(382/1238)
Áááá, gyerekek, imádlak! Zseniális, és nekem kicsit vicces, hogy pont azokat a képkockákat lelted meg, amiket én és egy 2 perce ha felnyomtam a sajátomat a twitterre. Kb egyidõben.

Megmondom mit szeretek nagyon, de nagyon benned: mert míg én csak kivágom a képeket, összeszámolom õket mennyi van (hozzáadok, elveszek még belõle), keresek neki egy megfelelõ montázsalapot, beledobálom, vagy csempeként összekapcsolom. Apró simítások utána: film effekt, háttérfény, szegély, perem, keret, addig te magadtól találod ki a kompozíciót, a stílust, az alapot pl most ez a könnycseppes verzió, le a kalappal. És ez idõigényesebb is persze. :) De megvan a gyümölcse, az fix. Minden alkalommal alig várom, hogy láthassam, hogyan éled ki a kreativitásod.
10/10
kikelet54 2017 jan. 21. - 19:25:49 10/10
(381/1238)
K:
Élek!

N:
Hála az égnek!
Kemal, ki tette ezt Veled?

K:
Menj!

N:
Mi?

K:
Menned kell...
Tudom, hogy segítettél nekem... köszönöm...
de most menj...
ha nincs mondanivalód számomra...
akkor MENJ!!
suxel2.0 2017 jan. 21. - 19:00:36
(380/1238)
Ezt nem írtam, de járt a fejemben már nekem is többször, csak mikor írni kezdtem mindig törlõdött az agyamból, ez a rész, hogy ezt is le akarom írni. Köszi, hogy megemlítetted!
Legyen akármilyen jó környék Isztambulon belül, akármilyen biztonságos, lófrálhatnak arra is olyan csenevészek, akiknek ez egy lehetõ legjobb alkalom egy ilyen verdára szert tenni, ha mást nem pénzt csinálni belõle. Valamiért olyan érzésem van, nekik pont mákjuk lesz, és meglesz a kocsi, aminek persze nem lesz semmi baja se, holott szerintem senki nem foglalkozott azzal éppen, hogy mondjuk Mesutot a kocsiért küldjék.

Házikó, házikó. Kérdezted. Most szedtem le a részt, és lehet neked van igazad, mert ez nem az a ház. És erre Nihan is rájött, amikor távozóban voltak. Hátrafordult, ránézett a házra, bevillant neki a fénykép, és ahogy én láttam, az a ház még csak nem is volt emeletes, mint ez. Az emlék után pedig Nihan még egyszer visszanézett a házra. Most, ha ez tényleg így van, egyre erõsebb a gyanú bennem is, mi a francért kell azt a vegetatív állapotban lévõ asszonyt az egyik helyrõl a másikra hurcolni?

Csináltam képeket az epizódhoz, de most csak ide, csak most külön be rakom a házat, hogy lehessen rajta elmélkedni. Amúgy, ha nem említed meg, én nekem nem tûnt volna fel.
6/10
napraforgó 2017 jan. 21. - 17:44:29 6/10
(379/1238)
A kocsit hogy említed, eszembe jutott, hogy azt a jó drága kocsit, amivel Kemál ment (vajon céges autó volt?), úgy otthagyták, nyitott ajtóval a domb tetején. Na azzal vajon mi lett? Kemál már hazament, de az autóért elment valaki? És meg van-e még, nem lopták el?