AmazonGirl 2017 ápr. 07. - 19:41:20
(838/1238)
Ja így már értem. Ha lesz idõd csinálj. Ezek voltak a kedvenceim:
6/10
napraforgó 2017 ápr. 07. - 19:26:15 6/10
(837/1238)
Önder segítségével. Vildán meg akarta szerezni a házat, de Önder megígérte, hogy nem költözik el, kvázi vele marad, ha Vildán visszalép az árveréstõl. A nõ megtettte, bár utána fölhívta Galipot, hogy õ menjen (még azt se bánta volna, ha Galip szerzi meg, csak ne lehessen Leyláé). De Önder Galipot is leállította, elõhúzott valami régi iratokat, amivel bizonyította, hogy valami versenytárgyaláson, vagy ilyesmin tisztességtelen eszközökkel nyertek, emiatt az adóhatóság büntetésül 5 évi nyereségétõl megfosztaná. Galip pofátlanul azt mondja, Leyla asszony megérne annyit... Mire Önder robbantotta a második bombát is, ha nem vonja vissza a részvételét az árverésrõl, akkor a sajtó tudomást szerez arról, hogy a halottnak hitt felesége életben van, és biztos lehet benne, hogy élénken érdeklõdni fog, vajon mi okból titkolja ezt Galip úr. Ez már hatott, így Leyla megszerezte a házat. Szerencsére jó elõre adott meghatalmazást az ügyvédjének, hisz pont az árverés napján támadták meg és került kórházba.
harmadiksuxel 2017 ápr. 07. - 18:42:33
(836/1238)
Jah, Napraforgó: lenne hozzád még egy kérdésem. Leyla az árverésen hogyan szerezte vissza a házát?
6/10
napraforgó 2017 ápr. 07. - 15:43:19 6/10
(835/1238)
Ez az, ez a jó hasonlat, amit az 1. pontban írtál. A szereplõk egy ördögi körben menetelnek körbe-körbe és nem jutnak sehová. Na ezért mindtam én, hogy csak szenvedés az egész. Néha ugyan van egy kis izgalom (öngyilkossági kísérlet, szökés, pisztolypárbaj), de a végén megint pont ugyanoda lyukadunk ki. Tisztára, mint egy olyan társasjáték, ahol rossz mezõre lépsz, és ezért visszaküldenek a kiindulási pontra.
harmadiksuxel 2017 ápr. 07. - 15:09:02
(834/1238)
Húh, hát köszi azért.
Egy kis háttérszori akkor, miért nem készülnek kollázsok általam.
1, Nekem tetszik a sorozat továbbra is, még nem untam meg, pedig egy ördögi körben köröskörül menetelnek a szereplõk, amibõl kiszakadni nem tudnak. Leginkább az a szakasza tetszett nekem, az varázsolt el, amikor Kemal nem tudta, hogy Nihan miért ment hozzá Emirhez, csak nyomozott. Az abban a szakaszban készült közös jeleneteik engem nagyon megfogtak. Olyan ez, mint amikor a tiltott gyümölcs mindig édesebb, még nem tudta Kemal, hogy az egész házasság csak egy névházasság valójában, azok a jelenetek engem sokkalta jobban megfogtak, mint pl most amikor az erdõk közepette lévõ kis faluba elszöktek együtt közösen.
2, Én nem korlátlan internetet használok, és sok mindent nézek, sok mindent néztem inkább, mert most csak 2 sorozatom van. A kollázsok úgy készültek, hogy letöltöttem az adott epizódot, és úgy szedegettem ki belõle a képeket. Na most mivel ezt már a tv-ben néztem, így lefeküdtem az ágyra és néztem, és egy idõ után nem töltöttem, hogy nézzem meg másodjára is, pláne amikor pár hónapja még 4 - 5 sorozat volt a listámon, és abból mindet töltöttem, ezt meg, mivel más dolgokra is kellenek a gigabyteok, így csak tv-ben követtem.
3, Idõközben érkezett nekem egy új szerelem sorozat, egy szürreális komédia a Telemundotól a La Fan, amit töltök folyamatosan spanyol nyelven, és a kollázskészítés idõvel arra a sorozatra tevõdött át. Bár abból sem készítek minden nap, pláne, ha tovább kell bennmaradni a munkahelyen, akkor erre a tevékenységre tipikusan nincs idõm. Úh. ezért is csappant meg a kommentelésem is. Télen, amikor több idõm volt, minden részhez fûztem kommentárt, most, amikor már több meló van, egyszerûen nincs idõm rá. Elolvasom rendszeresen mit írtatok, s csak néha-néha de én is közbeszólok.
4, A kinti sorozatom, a La Fan, amit nézek április 12-ével kifut, így lehet egy rövid idõre visszatérek, mert akkor már nem lesz olyan, amit töltenem kellene. Április 24-én indul egy újabb, a Guerra de idolos, amibe belenézek, ha megfog, akkor lehorgonyzok, ha nem, és lesz idõm, akkor maradok itt, és lehet hosszabb idõre is visszatérek. Mert végül is lenne mibõl szabdalni - vagdalni.

+1: hogy a másik tettestársam Kikelet54 merre van, azt én nem tudom, de ahogy jött a tavaszi kikelet, õ úgy tûnt le. Nekem hiányzik egyébként, mert nagyon szerettem a meglátásait olvasni neki is, úgy ahogy napraforgónak, vagy bárki másnak.
AmazonGirl 2017 ápr. 07. - 14:19:42
(833/1238)
Rég nem csináltatok képet (kollázst). Pedig tök jók voltak.
harmadiksuxel 2017 ápr. 07. - 14:08:11 Előzmény napraforgó
(832/1238)
Köszönöm szépen! Így már értem. :)
6/10
napraforgó 2017 ápr. 07. - 08:13:56 6/10
(831/1238)
Pontosan. De hát ezt írtam én is alattad.
10/10
kornyezet 2017 ápr. 07. - 06:38:27 10/10
(830/1238)
A kép Leylával átment Nihánnak is. Nem? Onnan tudta.
6/10
napraforgó 2017 ápr. 07. - 04:34:47 6/10
(829/1238)
A történetben Emír utasítja Tufánt, hogy támadják meg Leylát. Tufán pedig a mellette ülõ tettestársnak mondja, tudod, mi a dolgod. A rosszarcú férfi símaszkot húz a fejére, és betör Kemál házába. Köpek ugatása fölriasztja az alvó Leylát, de a betörõ betör a hálószobába és cseppnyi dulakodás után ledönti a nõt az ágyra és beledöfi a kést a bal combjába. Aztán lefotózza az ájult, vérzõ nõt és elküldi Emír telefonjára a képet. Végül még alibibõl feldúlja kicsit a házat (imitálva a valódi betörést) és távozik. Emír meg továbbítja a képet Nihánnak, mivel nem volt reggel 7-re a fõúton, ahogy ígérte. Na, szóval Leyla így sérült meg a történetben.

Ami nekem érdekesebb itt, hogy Nihán, amikor megpróbál Kemál elõl egyedül menekülni, rögtön felhívja az apját és könyörög neki, hogy menjen át Leylához, mert bajban van.
Na, szóval ezért ment be Nihánhoz Önder és ezért nem tudta késõbb tagadni elõle a lánya, hogy Emír kényszerítette a visszatérésre. Õ csak annyit mondott, hogy Kemál életét akarta így megmenteni, de ugye Emír fenyegetése más családtagokra is kiterjedt, akik megelõzték volna Kemált, hogy õ lássa a pusztulásukat. Sõt még a kis fehér kutya, Köpek elpusztítása is be volt tervezve.

Eléggé érthetetlen, hogy vajon Emír miért kérdezi, miért képzeli, hogy ilyen fenyegetések után Nihán végül mégis belészeret? Milyen emberi értékei vannak neki? Okos, ez kétségtelen, de ennek semmi köze a jellemhez.
6/10
napraforgó 2017 ápr. 06. - 20:52:20 6/10
(828/1238)
Inkább a végtelen szenvedés címet érdemelné. Alig bírom már nézni Nihán szenvelgõ arcát. Már egy lavórnyi könnyet összesírt.

Jó lenne, ha már találnának egy vicces, vidám sorozatot is, lehetõleg nem butyutát.
harmadiksuxel 2017 ápr. 06. - 19:40:56
(827/1238)
A keddi és szerdai epizódot nem láttam, nem is lesz idõm túlzottan visszanézni, ezért kérdezem Leyla miért kapott botot? Azt tudom, hogy leszúrták, de a hol? A combján, hogy botot kell hordania magával. Vagy a színésznõnek esett valami baja, és amiatt hord botot? Mert a késõbbiekben is nála lesz, mintha láttam volna vele a második évadban is, amikor még elõreszaladtam a youtubes feliratozásban. De ez nem biztos.
Kissé olyan, mintha elõlrõl kezdõdött volna a sorozat ismét ezzel a szállal, hogy Nihan meg akarja gyõzni Kemalt, hogy igazi felesége lett Emirnek. De tudjuk: VÉGTELEN. Az orosz rulettes része egyébként kifejezetten tetszett.
zsazsa777 2017 ápr. 06. - 18:11:22
(826/1238)
" Mi lesz, ha Nihán is terhes lesz? "
SPOILER
Akkor lesz csak haddelhadd !
SPOILER VÉGE
6/10
napraforgó 2017 ápr. 06. - 09:14:39 6/10
(825/1238)
Nem tudom. Én ezt szûrtem le. Illetve kb. olyasmi kapcsolat volt köztük, mint Kemál és Nihán között, vagyis semmilyen, csak szerették egymást. Hakki korábban azt mondta, hogy még a kezét se fogtam meg. Na de a nõ mégis rábízta az újszülött kislányát, amíg hazament a férjéhez, hogy elhozza a fiát is. Aztán lett, ami lett, a nõ lebénult, Hakki meg bosszú hadjáratba kezdett. Mondjam, hogy a történelem ismétli önmagát?
Hakki - Müjdzsán - Galip, .... pont ugyanúgy, mint Kemál - Nihán - és Emír
Galip pont úgy örjöngött, mint Emír, amikor azt feltételezte, hogy Müjdzsán megcsalta és mástól szült gyereket.
Na, majd ha Nihán szül egy babát... Zeynepét is meg akarja ölni, pedig nem is biztos, hogy tõle van. Mi lesz, ha Nihán is terhes lesz? Azért itt az utolsó éjszakán csak volt valami....
10/10
kornyezet 2017 ápr. 06. - 08:53:32 10/10
(824/1238)
" Hakki nyilván meg akarja torolni Galipon, hogy elvette tõle Müsdzsánt." Igen? Hakki bácsika neki udvarolt és Galip elvette elõle???
6/10
napraforgó 2017 ápr. 06. - 04:58:01 6/10
(823/1238)
A barátságot, a hûséget nem lehet pénzzel megfizetni. Nagyon úgy néz ki, hogy Kemál, a szent, az igaz ember valódi barátságba keveredett egy "latorral". Mert Méreg azért mégiscsak bûnözõ, talán nem gyilkos, de õ maga is az alvilág tagja, ismer mindenféle bûnözõt innen-onnan, a börtönök világát, most is seperc alatt tudott pisztolyt szerezni Kemálnak. De Méreg pénz nélkül is Kemál mellett maradna, talán mert megszerette, talán mert szórakoztatja az a sok érdekes történés, ami körülötte történik. Kemál mellett nem unatkozik, sok mindent kipróbálhat, nemcsak az unalmas betörések és egyéb személytelen kis bûncselekmények. Itt õ is egy harc része, egy igazságos, vagy annak vélt kûzdelem részese. Õ a mesebeli királyfi szolgája, apródja, aki a királyfi mellett az elrabolt királylány kiszabadításáért kûzd a sárkánnyal....
-----
Szerintem Kemál is rájött már, hogy Nihán Emír zsarolásának engedve ment vissza hozzá, és õ is látja, hogy Leyla megtámadása nem lehetett fatális véletlen.
Önder végre aktivizálta magát, tesz valamit a lányáért is, meg Leyláért is. Tetszett, hogy megzsarolta Vildánt is, na és fõleg Galipot. Õt duplán is, anyagilag is és a feleségével is....
Ászu rájött, hogy a bácsikája sem az az áldott jó ember, ahogy manipulálta Tufánt, úgy õ is egy az eszközei közül. Hakki nyilván meg akarja torolni Galipon, hogy elvette tõle Müsdzsánt. Nem Ászu érdekében ügyködik õ, a bosszúját akarja beteljesíteni. Amúgy a színész arca is olyan igazi keleties török, akirõl nem a jóság sugrzik... A sasorra, a bajsza elég félelmetes képet biztosítanak a ráncos, sovány arcán.
-----
Emírt is jó színész játsza, amilyen félelmetes pszochopata arcot vág, a száját kicsit félrehúzva....
És ahogy Emír mondja, hogy meg se próbáltál szeretni - hát uramisten, ha valaki látja, hogy micsoda õrült ez az ember, mit tudna szeretni rajta.
zsazsa777 2017 ápr. 05. - 14:28:30
(822/1238)
"Ennek a Méregnek sincs más dolga, csak Kemálnak segédkezni?"
Pénz beszél, kutya ugat!
Nem volt kevés az a pár köteg a zacskóban!
6/10
napraforgó 2017 ápr. 05. - 09:27:07 6/10
(821/1238)
Kemál így ia kitalálta, hogy megint Emír kényszeríti vissza Nihánt. Csak arra nem számít talán, hogy Emír nem õt vette célba, hanem a szeretteit, most épp Leylát, aztán meg akárki mást...
Pedig tetszett, hogy Kemál annyi erõvel megszervezte a szökésüket.
Ennek a Méregnek sincs más dolga, csak Kemálnak segédkezni?
6/10
napraforgó 2017 ápr. 05. - 05:00:17 6/10
(820/1238)
Nos, nekem úgy tûnt, hogy - némi bor után Nihán mégiscsak együtt töltötte az éjszakát Kemállal. Igaz csak sejtelmesen mutatták, de azért úgy gondolom, hogy végre történt valami kettejük közt. Valahogy nekem nem hihetõ, hogy Emír ezt így megengedte, eltûrte.
Emír igazi pszichopata, ahogy irányítja az embereit és mennek "megbüntetni" Leylát. A betörõ leszúrja a nõt, bár arra nyilván odafigyeltek, hogy ne öljék meg.

Ászu viszont kiderítette, hogy a bácsikája végig becsapta, végig tudta, hogy hol él Tufán anyja, de neki nyilván hasznosabb volt, ha a fiú azt hiszi, hogy Galip fosztotta meg tõle. Így könnyebben volt motiválható a bosszúra.
harmadiksuxel 2017 ápr. 04. - 19:50:40
(819/1238)
Akkor én mazochista vagyok, mert szeretem. :D