10/10
Érsekvári 2016 dec. 16. - 21:39:04 10/10
(158/1238)
Elõször azt hittem Détár Enikõ hangja túl harsány lesz Leylához , de a gyakorlat azt mutatja szerintem is nagyon jól kijönnek egymással .
Nyilván a szerep most ezt a visszafogottságot kívánja meg hangszínben . Leyla szerepe nagyon pozitív karakter , a színésznõt kedvelem már sok szerepben láttam jó színésznõ .
Emir érdekes karakter nagyon lehet utálni , viszont nélküle unalmas lenne a sorozat......kell õ ide . Ha tudnátok mikre lesz majd képes !
Asu nekem az elsõ perctõl baromira negatív , masszívan ellenszenves és még tud fejlõdni ez irányban , viszont rengeteg titkot tartogat .
Aztán itt van Zeynepünk , hát õ aztán nem lesz semmi amit elõad majd !
Ezt mind már átéltem - átélem , a fb - n a fordítással eredeti török részekben ami a 48. bölüm -nél tart és 90 percesek , Malvinnal együtt itt tartunk .
Csak ajánlani tudom nézzétek , nagyon jó lesz nonstop .
Pera60 2016 dec. 16. - 20:21:46
(157/1238)
Hát szépen besétáltam a csapdába. Mármint hogy" nézek egy másik török sorozatot,ezt az újat á semmi pénzért. Elég a MSz."A húgom érdeklõdését hárítottam így el. Szóval nézem du. az okostelefonon,ha elmennek a gyerekek,máris pattanok a gépem elé,és amíg nem bosszant fel maga a Sátán (törökéknél Emír a neve) addig nézem. Nagyon tetszik a sorozat. Reggelente ágyazás közben szoktam egy kicsit nézni a tv-ben,de nekem nem tetszik a szinkronizálás. Az elõbb említett MSz valahogy jobban sikerült,vagy már olyan régóta megy,hogy megszokja az ember. Akinek kimondottan szeretem a játékát és hangját,hanglejtéseit az a Leyla. Détári Enikõ azért igyekszik,nekem tetszik.
10/10
kornyezet 2016 dec. 16. - 18:30:20 10/10
(156/1238)
Szerintem az a bölüm -azaz három rész- egyhúzamban kicsit sok, függõvé tesz, sõt még így is.
Visszatérve a filmhez: Emírnek miért kell Nihan családja?
Van második évad is?
offtopic
ildimix 2016 dec. 16. - 11:21:25
(155/1238)
Ozant nagyon sajnáltam Emir bevitte a csõbe. Gondoltam, hogy rosszul lesz a rendörségen.

Én most a sorozattal úgy állok, hogy 1 2 részt kihagyok most is a hétfõi részt fogom nézni. Elolvasom a hozzászólásokat ebbõl mindent megtudok úgy is. Engem annyira nem köt le, hogy az összes részt nézzem. Ez csak az én véleményem volt leírtam mert a fórumon bármit lehet írni ami nem sérti a listatársakat.
6/10
napraforgó 2016 dec. 16. - 06:59:50 6/10
(154/1238)
No, azért Nildán sem hülye. Mikor Önder megjelenik a rendõrörs elõtt, a hol voltál kérdés után rögvest azt kérdezi tõle, hogy tettél valamit Emírnek (mármint keresztbe)? A nõ rögvest tudta, hogy Emír van az akció mögött.
Emír meg tett valami megjegyzést Öndernek, hogy beváltja az ígéretét.... (közben meg a róla készített fényképeket nézegette....Kemállal, Leylával...) Tehát pitizz szépen, Önder kutya, mert baj lesz.
Zeynep meg hazudik, mint a vízfolyás, amikor Kemál vallatja. Még az elején igazat mond, aztán úgy elkanyarodik attól, hogy rá sem lehet ismerni a történtekre.
Emírt viszont nevelgeti az apukája. Ellenõrzi a számláján a pénzforgalmat. És persze nyomoztat a fia dolgai után. Ahogy símogatja az arcát, az egy pofonnal felér.
Emír és Kemál autóversenyzõs száma elég gyerekes, még jó, hogy nem jött szemben más. Tetszett, hogy Kemál valami olyasmit mondott, hogy õ nem alacsonyodik le Emír szintjére, mert onnan már nincs visszaút (kvázi nem piszkítja be vele a kezét). Gondolom, hogy Kemálnak ez a megjegyzése nem nagyon tetszhetett a Sötét Lovagnak.
Nihán is jó volt, amikor figyelmezteti Emírt, hogy vigyázzon Ozanra, az egészségére. Szerintem itt volt valami fordítási hiba, szerintem a csaj azt mondta, hogy ha Ozannak baja esik, akkor Emír szegi meg a megállapodásukat és nem azt, hogy felbontja a szerzõdésüket. Finomság, de nem lényegtelen finomság. Mert ezzel Nihán jelezte, hogy ha te megszeged a köztünk lévõ megállapodást, akkor én sem állom azt.
suxel2.0 2016 dec. 16. - 00:02:32
(153/1238)
Szeretem, hogy Kemalnak vág az esze, mint a borotva. Csak úgy lazán megkérdezte a rendõrõrsön, hogy fárasztó lehet olyan hazugságokat kitalálni, amivel bevitték Zeynepet is. Azután meg pláne világossá vált neki, hogy még a modellügynökség is Emir érdekeltségéhez tartozott. Most arra vagyok a legkíváncsibb, abból mi lesz, hogy Zeynep telefonja Emirnél maradt.
Arra azért kíváncsi lennék Ozan mit lát Emirben, látja-e, hogy õ az igazi rosszfiú, vagy vak és csak a megmentõjét látja benne, holott valójában Emir az az átok, aki a Sezin családon ül. Vildan megnyilvánulása, a köszönet Emirnek, hogy rendezte a rendõrségi ügyüket, miután nyilvánvalóvá válhatott számukra, hogy a szülõk miatt volt felállítva az újabb megalázó csapda, egyszerûen gusztustalan volt. Persze perel Önderrel, hol volt, mit csinált, akár még hihetõ is lenne, hogy egy ilyen feleség mellett egyedüllétre vágyott. Ugyanakkor biztosan kipukkan, hogy meglátogatta Leylát, na és akkor lesz égszakadás, földindulás. Önderben nem fedezek fel semmi törökös vonást, viselkedést, ami úgy a török férfiakra jellemzõ lenne, ez a beképzelt, rátarti nõ viszont megérdemelt volna 1-2 tenyérrel történõ erõsebb simogatást. Másrészrõl meg Önder megérdemelte a sorsát, amiért Leylat így becsapta.
Ozant, amilyen gyengének, betegesnek titulálják, azért egy elég jóvágású, szép szál fiatalembert találtak a szerepére. Akirõl ránézésre nem mondanánk meg, milyen problémával is küszködik. Erre a szerepre én egy véznább srácot tudtam volna elképzelni, viszont gesztikulációival, arcmimikájával jól játszik Baris Alpaykut, az a része már rendben van.
Az epizód legnagyobb jelenete az volt, amikor Kemal és Emir szócsatát vívtak az autóúton, Kemal megfenyegette, hagyja békén a családját. Emir meg mindvégig olyan cinikus volt és higgadt, egyszerûen imádtam: "nem futkosok senki után, jönnek õk maguktól is". Az elõzõ epizódban teljesen ki voltam akadva rá, most meg pont az ellenkezõje, zseniális, gyûlölve szeretem. :D :D :D Errõl hoztam egy montázst is ide.
Nihan találkozóra hívta Kemalt, Kemal el is ment, viszont meghúzódott távolabb a kocsijával. Nihan nem vette észre, kíváncsi leszek elõbújik-e Kemal, vagy Nihan elsétál majd, mert azt fogja hinni, hogy nem ment el. Egy biztos holnap lesz a promóban látott jelenet: melyben Kemal szenved a festett falnál. Nem szeretem túlzottan az olyan jeleneteket, melyben a férfiak látványosan szenvednek, az pont elég, mint valamelyik korábbi részben volt, amikor az ágyban fekve/ágyon ülve egymásra gondoltak szomorkásan, könnyekkel a szemeikben. Mindenesetre most bízok egy flashback jelenetben, amely magyarázatot ad arra, milyen emlékük kötõdik a falhoz, és már csak azért is, hogy azt a nagyfokú szenvedéses jelenetet a falnál kompenzáljuk ellentétes érzelmekkel. Úgyhogy várom a pénteki epizódot.
10/10
regina.997 2016 dec. 15. - 22:40:24 10/10
(152/1238)
Én sem néztem ezelõtt Duna tv-t egy percet sem...de a Elfeledett szerelem és a Végtelen szerelem idecsábított, sõt még A császárság kincse is vonzott néhány rész erejéig, pedig aztán koreai sorozatokat meg végképp nem néztem :) Az általad említett csatornán én egyetlen sorozatot nézek, A fekete özvegyet, de csak a krimi jelleg miatt, meg a kíváncsiság, hogy ki a gyilkos, de az ott lévõ 654 sorozat közül egy sem fogott meg igazán, de a duna néhány sorozata az bizony mind minõségi, és tényleg hálás is vagyok érte, mert volt, hogy egyszerre 7-8 sorozatot is követtem, és bizony ha most nem lenne a duna, nagyon hiányozna a mindennapi kikapcsolódásomhoz :)
És alig várom a holnapi részt :)
suxel2.0 2016 dec. 15. - 22:30:12
(151/1238)
Nekem is a kedvenc török sorozatom lett, mondhatni teljesen rácuppantam. Alig várom, hogy kezdjenek hétköznap esténként 18:35-kor, és már sajnálom, hogy jövõ héten csak 4 epizód lesz belõle. :( Keresve se találnák szerintem hitelesebb játékot más helyeken ahelyett, amit itt a Kemal - Nihan - Emir triótól látok. Ha jellemeznem kellene õket, csak szuperlatívuszokban tudnám.

Ahhoz képest, hogy 'Hóapó' létrehozott egy csatornát a sorozatok rabjainak, ahhoz képest itt a közmédián sokkal minõségibb és változatosabb sorozatok mennek, mint ott. Én soha életemben nem néztem még ennyi sokat Duna Tv-t, mint mostanában. Megkezdem délután az Elfeledett szerelemmel, utána háttérzajnak maradhat a Charlie és a Ridikül, (tv2-s Megtört szíveket sage-nél nézek) a Híradónál már elkapcsolok, de a Végtelen szerelemre visszajövök, és maradok a Maradj talponra is. Most az idõ is rászolgál, hogy tél van, korán sötétedik, és itt vidéken nem nagyon van mit csinálni már ilyenkor, de ezelõtti teleken sem volt rá példa, hogy én ennyi mûsort nézzek a közszolgálati csatornán.
10/10
kikelet54 2016 dec. 15. - 21:56:14 10/10
(150/1238)
No, ebben a részben sem volt mosoly az arcokon. Kivétel Tarik, de az is csak gúnyos mosoly.
Emirnek már megint sikerült mindenkit hülyére venni. Szegény Ozant sajnálom, mert a széltõl is óvják, oly ártatlan a lelkem, így a legkönnyebb préda Emir számára. Sajnos nyerõ pozícióban van, azzal a rengeteg emberével és kapcsolatával.

Most azonban rosszul tette, hogy Ozannal kezdett, mert így még jobban magára haragította Nihant, aki megfenyegette, hogy õket csak Ozan köti össze, és ha nem hagyja békén, akkor Emir lesz aki felbontja a megállapodást.

Kemal is utána járt Zeynep ügyének, és õ is megfenyegette Emirt, hogy a testvéreit hagyja békén.

Nem tudom, az a fal mit jelent a Nihanék számára /valószínû régebben is ott találkoztak/, de Nihan odahívta Kemalt, hogy megbeszéljék a mai nap eseményeit. Nagyon idegesek és szomorúak voltak mindketten, Kemal ki sem szállt a kocsiból.
10/10
regina.997 2016 dec. 15. - 21:22:15 10/10
(149/1238)
Jajj, muszáj elmondanom milyen kellemeset csalódtam :) Ezelõtt soha semmilyen török sorit nem néztem, és azt gondoltam hogy engem semmi nem fog rávenni ilyesmire...majd megpróbálkoztam a Szultánával, de amikor a fõszereplõ hölgyet lecserélték, akkor abbahagytam és azt gondoltam hogy na tényleg nem nekem valók....
Aztán láttam a reklámot, és idetévedtem, és valaki írta, hogy ez a kedvenc török sorozata, szóval úgy döntöttem adok még egy esélyt a törököknek...és nem bántam nem....az elsõ részt sajnos lekéstem, és egyszerre néztem meg az elsõ kettõt....függõ lettem :D Imádta és imádom még mindig :) Nihan szerintem gyönyörû szép, Kemál szintén fanatsztikus, Emirnek meg egyenesen kiadnám a legjobb gonosznak járó díjat, mert én ilyen hitelese, és tényleg velejéig gonosz õrültet, még egyetlen egy soriban sem láttam :) Minden szereplõ alakítása hatásos és valódi, szóval na, hálás vagyok a Dunának, hogy õk még adnak minõségi sorozatokat :)(és még véletlenül sem a Televisa nevû süllyedõ hajóról választanak)
6/10
napraforgó 2016 dec. 15. - 14:20:16 6/10
(148/1238)
Látod, ez jó kérdés. Mert Emír végül is egy fiatal ember, akkora hatalma csak nem lehet, hogy rendõrkapitányoknak dirigáljon. Mintah azt mondták volna, hogy valami erõmûvük van (?), gondolom ehhez kell egy szénbányával együttmûködni. De ezért egy hõerõmû tulajdonosa/igazgatója azért nem akkora potentát. Ha valami vezetõ tisztviselõ lenne egy minisztériumban, mondjuk államtitkár, vagy legalább valami fõosztályvezetõ, akkor egy másik állami köztisztviselõ jobban hasra esne tõle, mint a gazdasági szektor egy alakjától.
suxel2.0 2016 dec. 15. - 14:09:54
(147/1238)
Én meg azon gondolkozom, ki ez az Emir, akinek még a rendõrparancsnok is ugrik a kérésére Isztambulban? Azért ez durva, nem?
Ki fogja õt akkor megfékezni, ha ilyen kapcsolatokat ápol? A halál? Emirnek a végére pusztulnia kell. Tudom, még odaát is messze van a vége, de nagyon nem venném jó néven, ha nem happyend lenne a sorozat vége Kemal és Nihan számára, amire törököknél tudtommal már volt példa.
10/10
kikelet54 2016 dec. 15. - 11:00:19 10/10
(146/1238)
Tudod, én is elkezdtem nézni feliratosan, el is jutottam 3 bölümig. Amikor azonban elkezdték vetíteni magyar szinkronnal, rájöttem, hogy nem mindig azonos a szöveg. Te nagyon szépen megfogalmaztad, hogy mi a véleményed errõl, és teljesen egyetértek veled.
Sajnos, engem zavart, hogy olvasni kell, mert nem tudtam teljes mértékben a képre figyelni, és sok mindent nem vettem észre, pedig néha minden képkockára szükség van, ha nem akarok valamirõl lemaradni.
Én is maradok a szinkronosnál, igaz, hogy lassabban halad, de egy nyugdíjasnak rengeteg ideje van.

Emírrõl csak annyit, már annyira, de annyira utálom, mi lehet egy ilyen embernek a fejében, hogy csak arra képes, hogy alázza az embereket, és még élvezi is. Örülök, hogy Nihan azért nem hódolt be neki teljesen, Önder is kezd rájönni, hogy valamit tenni kell ellene, de elég kezdetlegesen csinálja, remélem a késõbbiekben belejön.

Kemal egyenlõre állja a sarat, nagyon bírom azt, amilyen nyugalommal néz Emírre, bármilyen aljasságot is csinál ellenne, de a szemén látszik, hogy majd felrobban. Ilyenkor még dögösebb.

Õ és Nihan nagyon üdítõ látvány ebben a sorozatban, fõleg mikor együtt vannak. Nagyon szeretem õket.

Remélem elmegy a hozzászólásom, mert borzalmas a gépen, teljesen lelassult, képet készíteni meg egyenesen kínszenvedés.
malvinkicska 2016 dec. 15. - 07:12:40
(145/1238)
A asok igazságot tartalmazó válaszod köszönöm, persze mindenki másképp látja.
Mostanában át álltam arra a sorozatokra amiket eredeti nyelven nézek, és most annyira zavar, mert teljesen más a szinkron , természetes, sokan szeretik, ezt el is fogadom.
További jó szórakozást hozzá szerintem meg lesz.
6/10
napraforgó 2016 dec. 15. - 05:54:02 6/10
(144/1238)
Én azon gondolkodom, hogy Emír vajon mikor dolgozik? Mert itt azt látom, hogy egész nap a saját (pontosabban a felesége) családját, hol meg Kemál családját követi nyomon, szervez nekik csapdákat, találkozókat, stb. Szóval ügyködik gonoszul, gõzerõvel, egész álló nap. Ki a fene vezeti a céget eközben? Megy magától?
Most is mit szemétkedett Ozannal. Látszólag segített neki, valójában meg jól keresztbetett, pl. nem adta oda a forgalmi engedélyt a fiúnak. Ha már jogosítványa nincs, legalább a forgalmi nála lehetett volna. Így még autólopással is megvádolhatták.
A kis hülye Zeynep meg úgy be van szarva a családjától, nem tudom miért fél annyira a bátyjaitól. Elvégre nem kurválkodásra adta a fejét. Nem igazán jó világ az olyan, ahol egy lánynak állandóan hazudoznia kell, hogy hová megy, hol van, mit csinál, pláne, ha nem is csinál semmi olyat, ami erkölcsileg annyira kifogásolható lenne. (igazából a sok hazudozás az, ami kifogásolható, habár megértem, hogy rákényszerül, mert különben a sarki közértbe se engednék el egyedül...). nekem ez magas.
suxel2.0 2016 dec. 14. - 22:17:20
(143/1238)
Általában 1 epizódot szoktam elõrenézni. A nézés túlzás, átpörgetni, bár a 6-ossal még nem tettem meg. Alapvetõen a török nyelvvel nincs bajom, mint a portugállal, vagy a franciákkal, melyektõl kiráz a hideg (Zsé-s nyelvek), ha hallanom kell. Mindössze annyi, hogy érzem rajta nem európai nyelv, és nem tudom elkülöníteni a szóhatárokat, tehát nem hallok ki szavakat belõle, mint az újlatin vagy germán nyelvekbõl, csak ezért nem nézem. A felirattal, tehát az olvasással egy fikarcnyi gondom sem lenne, sokat néztem már eddig is feliratosan.

Tudom azt is, hogy ezzel én tartozom a kisebbséghez, de én nekem már régen tetszett úgy szinkronja sorozatnak, mint ennek. Akik törökül nézik, tudom nem értenek velem egyet, tudom mirõl beszélnek, mert pl én a Siempre Tuya Acapulcot - Elfeledett szerelmet néztem eredetiben és hasonlítgatva egyes karakterekhez a szinkronhangokat, egyenesen pocsék. Veletek ugyanez van, csak ezzel a sorozattal kapcsolatban, ha nem tetszik, nem tetszik, attól, hogy nekem tetszik én elfogadom a ti véleményeteket is róla. Nincs olyan karakter, akinél azt érezném, hogy leválik róla a hangja. Fehér Tiborral kapcsolatban olvastam azt a szót, hogy kölykösíti Kemalt, nekem abszolút nem fiatalos a hangja hozzá, pont jó. Nekem pl egy Markovics Tamás, vagy Joó Gábor lenne, aki kölykösítené, hogy kettõt mondjak, de tudnék még sorolni. Tudom, hogy Burak hangja markánsabb, mélyebb, akár lehet azt is mondani, hogy szexibb, de ezt ti nõk jobban tudjátok, és jobb hang neki a Szulejmános Varga Rókus: erre én annyit tudok mondani, hogy nekem Varga Rókus negatív karakterhang (és az Elfeledett szerelemben mégsem vagyok elégedett vele Bernie Paz hangjaként) és kész, nekem nem pozitív hõs. Ez ilyen: kinek a pap, kinek a papné, nekem inkább ha van a papnak, akkor egy szép leánya. :D :D :D Ezért is nem folyok bele vitákba ezzel kapcsolatban, mert úgysem lehetne meggyõzni róla, ahogy titeket sem, elfogadom és kész, ettõl függetlenül jól szórakozunk a sorozaton, ki szinkronosan, ki eredeti nyelven. További karaktereket és hangjaikat, így nem is elemezném.

Na de akkor még egy bekezdést hadd szenteljek annak, hogy akár haladhatnék gyorsabban is, mert fenn van a jubutubin spanyol szinkronnal is a sorozat, és az nekem nem okozna gondot, értem is, szeretem is. A spanyol szinkronra viszont azt mondom, hogy pocsék a magyarral szemben, nekem az a hallgathatatlan. Kiveszlenek belõle az érzések. Plusz a magyar szöveg, meg a spanyol szöveg ég és föld, ahogy a múltkor is mutattam, ha elolvastátok a magyarra átültetõk szövegét a spanyol szöveg fordításával szemben, látható a különbség. Nekem nagyon számítanak az ilyen különbségek. Itt megint a képbe jöhetnek az eredetiben nézõk, akik a magyar szöveggel sem rokonszenveznek, mert olvastam, hogy kiveszlik belõle a testvéremezés, bátyámozás, asszem a megszólításokkal kapcsolatban olvastam ezt: én nekem a mezei nézõnek, aki sokat nem nézett még török sorozatot (ez a 2.), nekem ez nem tûnik fel, én csak pl azt hallom, hogy egy romantikus képi világú jelenetnek mennyire romantikus a hanghatása is, a háttérzenével és a szöveggel egybekötve, vagy ugyanúgy egy feszültségkeltõ jelenetnél, mennyire érzékeli a fülem a feszültségkeltést a látvány mellett. Egy fiktív, szórakoztatásra szánt sorozatnál nálam nem alapkövetelmény, hogy a legapróbb dolgokban is topon legyenek: nekem az a fontos itt, hogy élvezhetõ legyen, ne legyen idegen hangzása a fülemnek, és ahogy korábban is írtam Seres Bernadett és Bernvalner Anita számomra tökéletes munkát végzett. A történelmi ihletésû sorozatok - amiket én nem nézek - azoknál viszont fix szõrszálhasogató lennék. Amiért tökéletesnek érezhetem a munkájukat a csajoknak még az is, amire most akadtam rá, hogy bizony Bernvalner Anita perfekten beszélhet törökül: http://daima.hu/portal/index.php Nem hiszem, hogy sok ilyen vezetéknevû ember lenne az országban. Viszont ha ez így van, akkor a szinkronrendezõ srácot Nikas Dánielt hadd dicsérjem meg, hogy akárcsak a spanyol nyelvû sorozatoknál keresett spanyol nyelven beszélõ embereket a fordításhoz, itt keresett török nyelvet beszélõeket, és nem feltétlen olyanokat alkalmazott, akik angol fordításból dolgoznak.

(A magyar szövegre fordítás egyébként egy tök jó munka. Én még pár éve fordítottam egy-két latin-amerikai telenovella dvd-változatának részeit netes közönségnek, mint most teszik a Kara Sevda fordítói a friss részekkel a jubitubira. Nagyon szívesen csináltam. és hogy belecsöppentem, abszolút megtanultam értékelni a hivatalos és hobbifordítók munkáját is, amit a tv vagy a netes nézõközönségükért tesznek, és remélem nem hangzik nagyképûen, de kicsit gyakorolván, mintha érezném azt, hogy két szöveg verziója közül melyik a jobb vagy rosszabb, tehát leválik a szájról, vagy éppen lehetett volna jobb megfelelõt találni rá, hogy átjöjjön az üzenet.)

Summa summarom: sokszor szidtam már szinkront, mennyire nem jó, de ennél az a ritka helyzet állt elõ, hogy a hangok nálam rendben, a szöveg meg pláne rendben. A szabdalást nem szeretem, de nálunk a 42-44 perces epizódok az elterjedtek ez ellen nem lehet mit tenni. Maradok a magyar verziónál.

**************************

Nem terveztem ennyire hosszúra, de valamiért így sikeredett. :/
malvinkicska 2016 dec. 14. - 20:57:25
(142/1238)
Annyit írok én ma néztem meg a 47-es Bölümöt akkora szórakozás olyan csavarok ész érvek vannak benne az valami, de én így szabdalva már nem is nézem.

Leylanak ebben volt bõven szerepe õ valóban egy üdítõ személyiség.

Emir lankadatlan néha kap pofont de ez eddig még mindig fel állt.
Kemal nagy nyugalommal mesterkedik a tönkre tételén.
A véleményem továbbra is az aki tehet egybe nézze akkor nagyon szórakoztató.
suxel2.0 2016 dec. 14. - 20:40:01
(141/1238)
Ma nem lesz kép, mert nem volt olyan jelenet, ami +ihletett volna. Oké, az a pár képkocka nagyon is tetszett, amikor Kemal majdnem nekiment Emirnek a rendõrségen, de annyi.

Ettõl függetlenül mozgalmas epizód volt, nem volt egy rossz rész. Események tekintetében a legpörgõsebb, szövegekben viszont a leglagymatagabb. Azt megjegyezném mindenképpen, ez az Emir mindenhol ott van, mindenhol vannak kapcsolatai, mindennek a hátterében meghúzódik, kezd idegesítõen hatni, frusztráló hatása van. Ilyen egyszerûen nincs, még a mesében sem. Ennyire körmönfont és ravasz fõgonosszal nem is tudom találkoztam-e valaha. Ha ez én belõlem ilyen hatást vált ki, akkor milyen lehet úgy élni, hogy sarokba szorítva vannak tõle a Sezinek. 5 éve összezárva, 20 éve ismerõsként kapcsolatban: én már vagy kötelet fogtam volna, vagy alkoholista lennék, vagy gyógyszerektõl leszedálva valahol. A beteg, perverz játékaitól csoda, hogy nem lettek idegi roncsok a családtagok. Tõle nem 3 méter, hanem legalább 3 kilométer távolságot kell tartani.

A Fehime asszony - Vildan asszony jelenet kifejezetten tetszett, bár nekem Fehimének is totál lehúzó, negatív hatása van. Hozzáadódott a jelenetben a sötét ruházata is, amit viselt.

Akibõl többet szeretnék látni, az Leyla: én többet akarok a jeleneteibõl. Nagyon jó színésznõ, nagyon jó szövegek vannak a szájába adva. Az Önderrel való találkozása is nagyon ott volt. Amúgy hogy van ez? Önder csak úgy simán képes ott teremni a kertjében, hogy jutott be? És Öndernek milyen gondolatok kószálhatnak a fejében, hogy mi köze van egymáshoz Kemalnak és Leylanak? Talán az, hogy Kemal is turkált a múltjukban, ahogy Emir teszi mindenkivel, és netán Leylát akarja felhasználni? Pedig korántsem ilyen a kapcsolat, mindössze régrõl ismerik egymást, és úgy szereti Kemalt Leyla, mintha a fia lenne, de ezt Önder nem tudhatja.

És megszakították a részek szabályos három részre vágását is. Ma a 15. részben nemcsak az utolsó harmada volt az 5. bölümnek, hanem már a 6. elejébõl is volt benne. Bár gondoltam, hogy így lesz, mivel az 5. bölümbõl (kb 120-145 perc) márcsak 35 perc maradt, és egy magyar epizód 42-44 perces. Így akár megvan az esély arra is, hogy akár 200 rész alatt megússzuk. Csak egy kis kalkuláció volt részemrõl, mert én nagyon tartok a hosszú részszámoktól.
syuzi 2016 dec. 14. - 14:51:34 Előzmény malvinkicska
(140/1238)
Nekem nagyon tetszik ez a sorozat :) Már várom a mai részt is :)
suxel2.0 2016 dec. 13. - 23:58:11
(139/1238)
Nagyon tetszett a kezdõjelenet, a szópárbaj Asu és Nihan között. Kemal meglepett, már úgy látszott Nihan javára dönt a színvitában, és megcsavarta a mondani valóját, Asut hozta ki gyõztesnek. Bár ahogy Nihanon láttam, az nevet, aki utoljára nevet.

Önder eddig egy szegény hülye volt, most meg egy ökörnek látom. Nem tudom melyik a megtisztelõbb rá nézve: azt hitte kemény volt Kemallal szemben. Kemalnak, ami tényleg kemény volt, Tarikot az ellensége borbélyaként látni. Tufan és Emir szépen kivitelezték, hogy vegye észre Kemal, hogy Emir pók módjára cserkészi be az áldozatait. Úgy érzem, Kemal vette is a lapot. Kedvenc mondatom Emirtõl jött: maga az én családommal dolgozik, én meg a magáéval. Amit Malvin is írt, egészen adok-kapok jellegû események vannak benne. Tetszik. És még egy irodát is adott Kemalnak, nem hiszem, hogy sokat fog ott Kemal megfordulni, amikor megvan a saját helyük is. Emir szájából kifejezetten veszélyesen hangzik a mondat, hogy "csak barátkozni akarok". +1 kép: https://pbs.twimg.com/media/Czlp-2OWEAEGllr.jpg

És hallottuk azt is, hogy Emirt bizony egy férfi zsarolja. Szellemes megtorlásai vannak: kíváncsi vagyok Vildannak mit talál ki, amiért beszélt Galipnak a fia zsarolásáról. Arra pedig továbbra sem jöttem rá, miket is tárol Emir a banki széfben. Mik azok a vackok?

Fehime asszony persze rajong Asuért egyenesen, de a legjobb pillanatot az adta, amikor Kemal beszólt Tariknak: (A tanítvány túlnõtte mesterét), "csak nehogy még több babérra törjön, így szokták mondani, nem igaz?" +1 kép: https://pbs.twimg.com/media/Czlrk-TW8AIbMzA.jpg A Sezinek vacsorájánál pedig az volt a jó momentum, amikor Önder rájött, hogy lebukott Emir elõtt, nem jött be a terve, és Emir ismét megalázó hangnemet ütött meg vele szemben. 5 éven keresztül folyamatosan tûrni egy ilyen võnek, csodálkozom, hogy a szegény hülyém nem lõtte fõbe magát. Itt viszont értékeltem a flashbacket, azt most megjegyezném.