zuzuzu777 2017 márc. 09. - 15:14:58 Előzmény napraforgó
(698/1238)
694/ Rajtad kívül még senki nem vette észre, hogy Nihant zárt osztályra kellene vinni, mint a testvérét Ozant? Ez is olyan bolond, mint Õ!
6/10
napraforgó 2017 márc. 09. - 14:44:17 6/10
(697/1238)
Persze, én sem ezt mondtam. Csak azt, hogy fogalmam sincs, hogy a Korán hogy rendelkezik. Ezekben a török sorozatokban sûrûn emlegetik Allahot, de igazából a vallási szertartásokat csak a temetéseken lehet látni, ahol hagyományosan imádkoznak, a nõk kendõvel takarják a fejüket. Bár hallani, hogy Törökország is kezd a vallási radikalizálódás útjára lépni, manapság sokkal erõsebb a vallás befolyása, mint 20-30, vagy 50 évvel ezelõtt.

Direkt megnéztem a neten a Tízparancsolatra vonatkozó szócikkeket, itt a Wikin az eredeti, héber szöveg:
https://hu.wikipedia.org/wiki/T%C3%ADzparancsolat

Ha megnézed, sehol nincs benne olyan, hogy ne paráználkodj, vagy hogy házasságon kívül ne élj szexuális életet.

לֹא תִּנְאָף׃, kiejtve: Ló tináf! / Ne törj házasságot! (Indexben oda van írva, hogy a Tináf a házasságtörésre vonatkozik, a paráználkodásra más szó van, de azt nem tudom kimásolni, akit érdekel, megnézi).

Ha pedig ez így van, akkor nem tilos a házasság elõtti nemi élet, mert csak a házassági eskü után vannak kötve a felek.
Na persze a promiszkuitásnak én sem vagyok a híve, de azért nem kárhoztatnék senki cölibátusra, csak azért mert nincs házastársa.
10/10
kornyezet 2017 márc. 09. - 13:54:32 10/10
(696/1238)
Nem mondtam, hogy a török az keresztény, de az a keresztény neveltetésben is így van. Lásd. Mt. 5:28
6/10
napraforgó 2017 márc. 09. - 12:57:42 6/10
(695/1238)
A törökök nem keresztények, általában. Nem tudom, hogy a Korán tiltja-e a házasság elõtti nemi kapcsolatot.
Igazából a bibliai tízparancsolat sem ezt tiltja, mert az eredeti szöveg szerint csak a házasságtörést tiltja. (Ne ölj, ne törj házasságot, stb...) Sajnos a különbözõ fordítások ezt minden házasságon kívüli szexuális kapcsolatra kiterjesztették, és ne paráználkodj-ra fordították. Amúgy az Ószövetség korában ez a parancs is eléggé liberálisan lehetett kezelve, hisz Ábrahám korában több felesége is lehetett egy férfinak, sõt a szolgálólányok egy része is az ágyasa volt és ezen nem ütközött meg akkoriban senki. A házasságtörés tilalma így jobbára csak az asszonyokra vonatkozott és vélhetõen az utódok származásának bizonyossága miatt lehetett fontos.
Fehime nevetséges, a mai világban azt kívánni egy õszülõ halántékú férfitól, hogy szüzességben éljen, mert nem nõs, kissé túlhaladott.
10/10
kornyezet 2017 márc. 09. - 12:16:21 10/10
(694/1238)
Emír testvéreként eszembe jutott: Tufán, Ozan, Nihán.:)
10/10
kornyezet 2017 márc. 09. - 12:15:06 10/10
(693/1238)
699-re. Hát igen. Egy jó keresztény ezeket tudja (amit Fahime mondott), de sajnos, hogy több a névleges keresztény.
6/10
napraforgó 2017 márc. 09. - 09:09:00 6/10
(692/1238)
Nem, tényleg nem nézem elõre, akkor nem lenne olyan jó móka találgatni, mint így.
zuzuzu777 2017 márc. 09. - 08:30:46
(691/1238)
A 700-ra!
Te nekem ne mondd, hogy nem nézed elõre, Te határsúroló! Minden úgy lesz, ahogy mondod!
A Kemal pedig egy nagyon híres modell civilban, tehát tudnia kellene miként öltözzön, Itt az "öltöztetõnõ" a ludas!
6/10
napraforgó 2017 márc. 09. - 06:26:40 6/10
(690/1238)
Nem tetszik, hogy Kemál Soydere olyan kivágott pólókat húz a zakója alá - az irodába, meg az üzleti életbe és nem hétvégi horgászáshoz, amelybõl kilátszik a fél szõrös mellkasa. Ez nekem annyira visszatetszõ. Nekem egy férfinak ne lógjon ki szõr se az orrából, se a fülébõl, de bizony még az inge, vagy a polója alól se. Gusztustalan.
6/10
napraforgó 2017 márc. 09. - 04:49:41 6/10
(689/1238)
Valahogy azt hittem, vagy reméltem, hogy Kerim nyilvánosságra hozza Erik anyjának "halálát", nem csak négyszemközt meséli el neki, amiket megtudott. Lehet, hogy Erik most berágott az apjára, de valahogy úgy érzem, nem fognak õk hátat fordítani egymásnak. Viszont biztos mindannyian keresgélni fogják Emír testvérét....
Ahol egy élõ embernek halotti bizonyítványt, meg boncolási jkv-t lehet szerezni, ott nyilván egy szülést is el lehet titkolni, vagy máshogy anyakönyveztetni. Remélem jól eltüntették annak a gyereknek a nyomait, mert Emírtõl, meg az apjától is kitelik, hogy elteszik láb alól, ha megtalálják.
harmadiksuxel 2017 márc. 08. - 19:21:25
(688/1238)
Fehime --> Tarik: Házasság elõtt nem szabad összeköltözni.
SÖTÉT KÖZÉPKOR!

Az annyira szép volt, hogy Önder félreállította az ajtóból Vildant. Imádtam minden egyes másodpercét. Zeynep kaján vigyora pedig a hab volt a tortán, és amikor átöleli Ozan, aki háttal van az anyjának, Zeynep pedig szemben vele, és jelzi Vildannak: ezt a csatát én nyertem.

És akkor most már lehet keresni Emir testvérét. Ezt a csavart értékelem, nem egyke.

Ez az epizód 10/10-es volt. Csak az epizód.
harmadiksuxel 2017 márc. 08. - 14:43:58
(687/1238)
Kösz, de a sajnálatodból nem kérek. ;)
Végre ennek a sorozatnak nem 12 egy tucat szinkronja van.
6/10
napraforgó 2017 márc. 08. - 11:10:17 6/10
(686/1238)
Bizony, ez a célom. Súrolni a határokat. Nagyon szeretek "vitázni", vagyis eszmét cserélni, persze nem céltalanul, de szeretném, ha néha meggyõznének....
És igen, elég nehéz kivárni, mi is fog történni, de azért kitartok...
Amúgy én is nagyon megválogatom, megválogattam a török sorozataimat is, és bizony én is kezdem únni õket, pedig én is csak párat láttam. És amiket láttam is, a fele nem is tetszett, kicsit sem. Na, szóval éppúgy hanyagolhatóak, mint a mexikói szamárságok.

Azt hiszem, visszatérek az olyan sorozatokhoz, ahol egy óra egy történet és csak a fõszereplõ azonos a többi részben. Nem bírom ezeket a végtelenbe nyúló és sehová sem vezetõ hülyeségeket.
Nem fogok többet hallgatni a jóakaratú ajánlókra, akiknek baromira tetszett, mert már a felét látták törökül...
Alighanem nekem is jobban tetszene, ha egy kukkot sem értenék belõle. Na de így --- baromi uncsi.
zuzuzu777 2017 márc. 08. - 09:12:58
(685/1238)
Jajjj és még hol a vége! Nagyon szeretem olvasni a hozzászólásaidat néha nagyon közel vagy az igazsághoz, sokszor súrolod a határokat!
Ami Nihánt illeti sajnos végig hozza a formáját.
Már csak 1 bölümöm maradt, amit a törökök ma tesznek fel. (Itt szólok azoknak, hogy ne reménykedjenek a 70 bölümbe, mert már nincs hova és meddig)
Nagyon sajnálom azokat, akik a Dunán nézik, mert az igazság az, hogy a szinkron nem tudja visszaadni a török színészek hangját. Különösen a fõ gonosz vadállat kitöréseit. Hiányoljátok, hogy nem tisztázódik minden, nem tisztázódnak sok történések. Sajnos azt hittem, hogy megvilágosodok, de nem, így 59 bölüm után is "sötét India" van a fejemben sok történéssel kapcsolatban. Olyan ide-oda kapkodnak érzésem volt. Több dolog tisztázatlan, mint a tisztázott.
Nem merek belemélyedni, mert félek, hogy elspoilerezek valamit.
Így a végén elmondhatom, hogy számomra "semmi különös", de ízlések és pofonok....
Valószínû, hogy ez volt a harmadik és utolsó török sorozatom.
6/10
napraforgó 2017 márc. 08. - 07:09:30 6/10 Előzmény napraforgó
(684/1238)
Jajj, Kemál, úgy félek, farkasok üvöltenek kint. Jajj Kemál nincs itt elég oxigén a sátorban, én meg klausztrofóbiás vagyok/lettem. Jajj, Kemál olyan éhes vagyok, majd éhen halok, ne alugyj. Jajj, ha ideges vagyok, ennem kell, akár az éjszaka közepén is.
Jajj, Nihán de hülye vagy, és milyen utálatos, már rég otthagytalak volna a hülyeségeiddel együtt.
Egyszerûen nem értem ezt a pasit, miért veszkõdik egy ennyire zûrös csajért.
6/10
napraforgó 2017 márc. 07. - 19:36:27 6/10
(683/1238)
Eddig csak nem kedveltem Nihánt, idegesítettek az idétlenkedései, de most már kezdem utálni. Biztos valami szertelen, csapongó fruskaként szándékozták õt bemutatni, de szerintem csak egy idegesítõ hisztérika, aki az idétlenkedéseivel viccesnek próbál látszani. Szerintem nem jött össze... Nihánból kevesebb is elég lenne.
Sokkal szórakoztatóbb Zeynep és Vildán állandó szópárbajai, az álszent is kígyó, meg a boszorkány vitái tetszenek. Leyla és Önder nem ennyire szórakoztató, mert Leyla szókimondó és egyenes, de azért közelítenek. Azért Vildánnnak elég vastag bõr van a pofáján, azok után, amiket õ tett a testvérével.
Tetszett Zeynep visszavágása, miszerint ebben a házban csak az õ házassága valódi.
Nagyon vártam, hogy Kemál sikerrel jár és robban a bomba, de úgy látom, ez még odébb van. Elõbb meg kell találni a szemtanú asszonyt, aztán még biztos megkomponálják, hogyan és miképp tegyék közzé a dolgot, hogy nagyot szóljon.
6/10
napraforgó 2017 márc. 06. - 19:47:19 6/10
(682/1238)
Nihán nem bir magával, most Kemál után leselkedik.

Kíváncsi vagyok Kemál húzására Emír anyjával kapcsolatban....
6/10
napraforgó 2017 márc. 06. - 06:11:40 6/10
(681/1238)
Szerencsére tévedtem. Van ismétlés, csak a port.hu nem tudta. A teletextet meg nem néztem meg, lehet, hogy ott föltüntették....
6/10
napraforgó 2017 márc. 06. - 05:49:24 6/10
(680/1238)
Ma nem lesz ismétlés. Pedig én meg szoktam nézni. Szerencsére a holnapit nem törölték....
Szeretem másodjára is látni (zavaró tényezõk nélkül), hogy mi is történt. Bár már úgy elsõ blikkre is szokott lenni véleményem az aznapi részrõl....

Kemál küzd, Emír kavarja a kakit, Nihán idétlenkedik, Zeynep szemétkedik. Tarik meg hülye, úgy, ahogy van, de Emírnek pont ezért kell. Tufán egy rejtély, amit majd késõbb fejtenek meg. Mellékszereplõknek ott van Önder, Leyla és Vildán, na de hát... õk egyrészt kiszámíthatók, másrészt kevéssé érdekesek. Ahogy Fehime jajgatása, meg Hüszein hallgatása se túl érdekes....
zuzuzu777 2017 márc. 04. - 13:57:38
(679/1238)
A vége? Amennyiben így halad, lesz az még szeptember is, ha nem csinálnak nyári szünetet!?!