suxel2.0 2017 jan. 25. - 16:10:50
(438/1238)
Mind a két támadót bevitte a rendõrségre Kemal és Méreg, mind a kettõnek tanúvallomást kell tennie a szúrást illetõen.
Amúgy nem sok hiányzott ahhoz, hogy Kemal kapjon még vagy 2-3 döfést. Én ezt az önbíráskodását nem ítélem el, túl nagy kárt nem tettek a két fickóban, összességében is Kemalt érte a súlyosabb sérülés, és a végén helyesen átadta õket a rendõröknek. Nekem ez így teljesen rendben van.
Igen, Emirnek pont az a célja, hogy lefeküdjenek egymással. Úgy emlékeszem korábban már volt egy csók közöttük, és arról felvételt készíttetett Emir. Vajon majd a szexrõl is lesz egy anyaga? Zeynep nagyon jó úton van, hogy Banu2.0 váljék belõle, de azt hiszem, hogy õ rafkósabb lesz, mint a lány, mert törtetõbb és ambiciózusabb.
suxel2.0 2017 jan. 25. - 16:05:22
(437/1238)
Én is ebbõl a képbõl csináltam volna montázst, de mivel nagy sorozatdarába kezdtem behozni a lemaradásaimat, most nem igazán van rá idõm. Nekem is ez volt a kedvenc jelenetem. Na az ölelésbõl és a szép jelenetekbõl mára tartogattak nekünk nem is olyan keveset. Lesz mibõl alkotnunk.
Emir tisztára úgy adta elõ a szöveget Zeynepnek, hogy tulajdonképpen Nihan helyzetébe gondolta magát, úgy tett, mintha Nihan láncolná magához Emirt. Ezt képes volt bevenni az a Zeynep, akivel Nihan tartotta a kapcsolatot Kemalt illetõen. Megérdemli ez a lány, hogy egy hatalmasat koppanjon, és az már nem is kétséges, hogy fog. Viszont az a kérdés, az milyen irányba fogja tovább billenteni a karakterét?
Amit a legjobban élveztem az a Leyla - Emir párbeszéd volt. Csúcs: L: Leárazták a pofátlanságot a boltban? Felvásároltad az egész készletet belõle, mi? Most épp az Elfeledett szerelem hallgatása/nézése közben gyorsan összerettyintek ezzel kapcsolatban valamit. Mert nagyon tetszettek, tényleg csak egy gyors valami lesz. Láthatóan Emir is nagyon élvezte.
6/10
napraforgó 2017 jan. 25. - 04:33:34 6/10
(436/1238)
Á, ne sajnáld, végül is ez egy szappanopera, itt is megtörténhet minden.... Én is inkább csak gondolom, hogy Leila túl büszke és öntudatos ahhoz, hogy lemondana a gyerekérõl. Habár ha valami kényszerítené, és akkor is csak az apa javára, miatta... Na szóval minden lehetséges egy ilyen sorozatban. meg az ellenkezõkje is.
----
Ozant tényleg nem veszik emberszámba, csak Nihánnak akarták elmondani, csak neki elmagyarázni, de ahogy látom, a harag, a nem tartjuk a kapcsolatot okát végül is nem mondta el Nildán és Önder, azt csak Leilától tudta meg.
------
Azt, hogy Kemál följelentette a késelõt (miért csak az egyik támadót?) a rendõrségen, nem igazán értem. semmi, de semmi jelentõsége nem lesz, ha nem jelölte meg a támadóra és a megbízójára vonatkozó gyanúját. Az meg, hogy saját kezébe veszi a megtorlást, vegyes érzelmeket kelt bennem. Ügyesen hagyták megszökni a támadót, Kemál követte, eljutottak valahová, és? na most mi lesz? Nyilván nem fognak eljutni Emírig.
-------
Emír viselkedése Zeyneppel kritikán aluli, amilyen pofákat vág, miközben Zeynep a karjaiba omlik... De Zeynep is szörnyû ostoba, egy normális nõ már veszi a lapot, ha a pasi nem veszi föl a telefont, nem válaszol az sms-ekre, ez már akkor is jel, ha az illetõ nem nõs amúgy. Ha meg igen, akkor pláne. Most majd le akar feküdni a férfival, hogy bizonyítsa határtalan szerelmét, és Emír meg majd pont akkor fogja eldobni... (tipp!)
10/10
kikelet54 2017 jan. 24. - 22:20:01 10/10
(435/1238)
Milyen jó, hogy feltalálták a mobilt, így, mikor egymás mellé ért Nihan és Kemal az úton, még akkor is telefonon beszéltek. Nagyon bíirtam õket. Azért, amikor kiszálltak az autóból én azt vártam, hogy legalább egy ölelést látunk, ha már ennyit kockáztatnak egymásért.

Emir ma egy g*nya alak volt, amikor kitálalta a testvéri kapcsolatot, csak úgy sütött a megalázás minden szavából, és még élvezte is. Amit itt furcsálltam, hogy mindent csak Nihannak akartak megmagyarázni, mintha Ozan ott sem lett volna.
A másik hülye húzása Emirnek, amikor Zeynepet hülyítette, és fõleg Nihan kárára. Még hogy Nihan szerelmes belé, meg nem akar válni?! Álmodik a nyomor!!!

No, de Kemal elintézte, hogy egy kicsit megszorongassa a rendõrség. Legalábbis remélem, hogy vallottak a bûnözõk.

Nagyon sajnáltam Leylát és Nihant, a kezdeti megrázkódtatás után úgy gondolom lenyugodnak, és a barátságuk még erõsebb lesz, hiszen most már tudni lehet, hogy ráadásul rokonok is.
10/10
kikelet54 2017 jan. 24. - 22:03:43 10/10
(434/1238)
Reggel már írtam Neked egy választ, de mire befejeztem volna, egyszerûen elszállt a szöveg. Mérgemben fogtam magam és tettem egy kört a faluban, -10 fokban.
Röviden csak annyit, hogy gondoltam a futópados jelenet tetszeni fog, tényleg aranyos volt Nihan, ahogy dühöngött és a végén bevallotta, hogy féltékeny.
Próbáltam innen képet készíteni, sok türelem kell hozzá, kb. minden második sikerült, de nem rakom ki.
Magenta99 2017 jan. 24. - 20:47:14
(433/1238)
Csak egy felvetés volt, hogy Nihán esetleg Leila lánya. A visszaemlékezésekre valahogy
nem emlékszem. :)
Csak amiatt gondoltam erre, mert mi lehet olyan titkos és szörnyû és borzasztó abban, ha valaki eltitkolja
a tesóját. Persze így, a mai résszel kissé világosabb, de szerintem még mindig nem indokolt emiatt
ez az aránytalan figyelem - különösen Emir részérõl. Neki aztán nem tökmindegy ki Leila?
10/10
kornyezet 2017 jan. 24. - 17:09:16 10/10
(432/1238)
Kösz
suxel2.0 2017 jan. 24. - 16:25:20
(431/1238)
Galip megvádolta Efsanet, a cselédet azzal, hogy kettõs játékot játszik, és kiadta Kemalnak is. Önder pedig az ajtóban hallgatózott, és összerakta, hogy Kemalt gyanúsítják a lopással.
10/10
kornyezet 2017 jan. 24. - 16:03:54 10/10
(430/1238)
Hogy is tudta meg Önder, hogy Galip és Emír Kemált gyanúsítja?
10/10
kornyezet 2017 jan. 24. - 15:33:16 10/10
(429/1238)
Magenta jól írta. Nekem is úgy tûnt, hogy Nihán észrevette Emírt a visszapillantóban. Ott is hagyhatta volna Nihán az apósa asztalán azt a kis táskát a pendrive-okkal, de tényleg szándékosan csinálthatta, ahogy írtátok.
6/10
napraforgó 2017 jan. 24. - 11:56:02 6/10
(428/1238)
Oké, elfogadom, Nihán szándékosan intézte úgy, hogy Emír rajtakapja, hogy elterelje Kemálról a figyelmét. Ez elég logikusnak tûnik.
Azt én sem hiszem, hogy Nihán Leyla lánya lenne, azért az túl meredek lenne. A visszaemlékezéseknél kétszer is benne volt az a rész, amikor Leyla menyasszonyi ruhában volt és Nildán elvitte tõle Öndert, akkor mondta Nildán neki, hogy terhes vagyok. Az azért sok lenne, ha pont ugyanakkor Leyla is terhes lett volna. Szerintem ha úgy lett volna, megtartja a gyereket és nem adta volna a testvérének. Hogy a võlegénye után még a gyerekét is elvegye? Nekem úgy tûnt, a szüleik akkor már nem éltek ezért még egy családi rosszallásra sem kellett volna számítson mert lányfejjel szült.
suxel2.0 2017 jan. 24. - 11:30:26
(427/1238)
Abszolút így van, ahogy írod. Hogy Kemal ne kerüljön veszélybe Nihan saját buktatta le, õt úgyse bántja Emir. Elég volt Nihannak az, hogy Kemalt leszúrták, nem kell, hogy a tetejébe még ez is kiderüljön róla. Így is majd megveszett a futógépen, vajon milyen állapotban van a szerelme, illetve az elõzõ epizódban is folyton Leylával tartotta a kapcsolatot. Már régen indulásra kész volt, csak Emirt várta be, hogy tudtára adja Galiphoz készül. Ugyan mi beszélnivalója lenne neki Galip bácsival: nincs õ annyira nagyhaveri viszonyban az apósával, és úgy is útnak indult állítólag levegõzni, hogy Galip nincs otthon. És ha ez nem több, mint gyanús Emirnek, akkor nem tudom mi kelthette volna fel jobban a figyelmét. A visszapillantó tükröt is folyamatosan figyelt, és látta, hogy Emir kicsit messzebbrõl ugyan de követi.

Viszont így van annak értelme, hogy az utolsó pillanatban kérte el Kemaltól a kódot, mert így kikényszerítette belõle a választ. Nagy rizikófaktor, de Nihan vállalta és sikerrel járt. Nihan már biztosan látott olyan széfet, mert én nem vagyok benne biztos, hogy tudtam volna a helyében, hogyan is kell kipörgetni a 17-17 kombinációt.
Sikeresen megmentette Kemalt attól, hogy õ ráverjék késõbb a pendrive-lopást.

Erre, hogy Leyla Nihan lánya erre nem gondolok, az már túl latinos stílus lenne nekem. Én ezt nem kérném a történetbe.
Magenta99 2017 jan. 24. - 09:22:40
(426/1238)
Nekem teljesen egyértelmû volt, hogy direkt csinálta, egyrészt amikor vezetett, folyton a visszapillantót nézte,
másrészt indulás elõtt leselkedett ki az ablakán mikor ér haza Emir és direkt akkor indult. Biztos volt benne, hogy
Emir követni fogja.
Ha a kódot elõbb kéri el Kemáltól, tuti nem kapta volna meg, de így kényszerhelyzetbe hozta Kemált azzal, hogy
mindjárt ideér Emir és akkor õ lebukik - Kemál meg ezt bevette.
Ha esetleg módod van rá, nézd meg újra a részt.

Más...
Az, hogy annyira titkolóznak Leila személye körül, szerintem valami mélyebb dolog lehet, mint csak pusztán az,
hogy testvérek.
Volt egy félmondat a jegyzõkönyvben, amit Emir szerzett meg, hogy Leila Vildanra hagyja a saját része feletti
rendelkezés jogát. Nyilván kisemmizték, de mi van, ha pl. Nihán nem is Vildan, hanem Leila lánya?
Még nem tudhatjuk, mi történt Leilával, miért kellett átadnia a részvényeit.
Miért is lenne halálos tragédia, ha Nihán megtudná az "igazat"?

Ennek némiképp ellentmond, hogy Ozan elvileg Nihán ikertesója, viszont az nagyon fura, hogy
mindig csak azzal jönnek, jajj, csak Nihán meg ne tudja a borzalmas titkukat...és Ozan? Vele mi van?
6/10
napraforgó 2017 jan. 24. - 08:47:42 6/10
(425/1238)
Ebben azért nem vagyok olyan biztos. Én nem láttam, hogy figyelné, Emír követi-e. Galip házában meg annyira sürgette Kemált a kódért, ha le akart bukni, nem hiszem, hogy így tett volna. Habár a végén a 17 17-tel, hát... nem tudom. De nyilván jobb neki, ha azt Emír hiszi, hogy õ volt és akkor családon belül marad az akció.
Bár azért lehetnek azokon a felvételeken olyasmik, amiket õ sem tudott addig.
Magenta99 2017 jan. 24. - 08:28:14
(424/1238)
Teljesen egyértelmû volt, hogy Nihán direkt bukott le.
Az apjától megtudta, hogy Emir Kemálra gyanakszik a lopás miatt, ezért meg akarta õt védeni.
Emirtõl kérte már a pendrive-okat megnézni - vagyis Emir elõtt nem volt titok, hogy Nihán tudja, hogy vannak.
Látszott az apóshoz vezetõ úton is, pontosan tudja, hogy Emir követi (eleve úgy indult el otthonról, kileste Emir
mikor ér haza, hogy mindenképpen lássa õt elmenni).
6/10
napraforgó 2017 jan. 24. - 05:17:29 6/10
(423/1238)
Kemál autója magától hazatalált, mint egy jó ló az istállójába. És abban sem volt egy csöpp vér se, nem kellett elvinni tisztíttatni. Ha most még az is kiderül, hogy Kemál öltönye sem sérült meg a szurkálás során, max. egy inge bánta, hát.... Azért nagy mûvészet úgy veszíteni sok vért (ahogy az orvos mondta), hogy azért semmit össze ne vérezzen...

Ászu valóban nagyon nyomul, csak hát nem buta az a lány, tudja õ, hogy Kemálnak Nihán kell. Nem véletlenül szurkálja pont õt... Egyelõre csak szóban... Hiába fõzõcskézik, meg nyalta be magát Fehiménél, nincs esélye. Viszont ha rájön, hogy reménytelen a küzdelme, tuti Kemál ellen fordul.

Azt nem igazán értem, hogy miért kell olyasmiket titkolni, mint Nildán és Leyla testvéri kapcsolata - más családokban ezt elintézik azzal, hogy megromlott köztük a viszony, nem tartják a kapcsolatot. Ugyanez van Emír anyjánál is. Hát istenem, magateheteten beteg, gondoskodunk róla, és ennyi. Mi a bánatnak tartják titokban?

Nagy marhaság volt Nihántól, hogy vissza akarta tenni a cuccot a széfbe. Megtehette volna, hogy postán visszaküldi Galipnak, vagy ami sokkal jobb, egy futárral. Ha névtelenül visszaküldi, nem kerül gyanúba, így pedig lebukott Emír elõtt. Persze ez még mindig jobb, mintha Kemálra gyanakszanak, így majd Emír és Galip is nyilván azt hiszi, hogy õ volt a tolvaj is.
suxel2.0 2017 jan. 24. - 01:10:48
(422/1238)
OFF

Spanyolul nézem eredeti nyelven, még kint sem ért véget: a címe Vuelve Temprano - Ne gyere késõn haza!
suxel2.0 2017 jan. 24. - 00:54:39
(421/1238)
Nekem volt egy megfogós jelenet, de azt nem tudom kép formájában megcsinálni, mivel Nihan állandó mozgásban van a futógépen, és csak homályos képek születnének. Én megint beleszeretett Neslihanba és Mórocz Adriennbe is, magát a 1,5 perces jelenetet kivágtam és vagy 50x megnéztem már, folyamatos ismétlésre tettem, és már megtanultam az elsõ mondattól az utolsóig a szövegét. Fejbõl vágom mikor mi jön: csak hallgatom, és berögzül. Amikor van egy ilyen kifakadása Nihannak, az annyira édes.
Korábban érte megjegyzés, hogy mikor elmentek a nyári lakba körbenézni Kemallal, és nyomozni a történtek után, majd azt követõen kitalálta, sétáljanak és játszanak. Ezért szeretem Nihant, a semmibõl jönnek spontán, õrült ötletei, ami az adott környezetbe nem illenek. Indok ott az volt, hogy ki akarja használni az idõ minden egyes percét, amit Kemallal tölthet. Nekem az életben is vannak ilyen barátaim, aki csinálnak valamit, majd egy hirtelen felindulásból fakadóan képesek 180 fokot változtatni: szerintem valami hihetetlenek, és én jól szórakozok rajtuk, velük olyankor, pont emiatt szeretem õket. A többség biztos ilyenkor úgy reagál: elment ennek az esze, na én nem. Valamiért vonzódom a szimpatikus, de olykor kiszámíthatatlan emberekhez.
Amúgy tetszett az epizód ezen kívül is:
- hamarosan robban a Leyla-bomba, Emir közel jár a megoldáshoz
- hamarosan robbannia kell annak is, hogy Emir állt Kemal megszúrásának a hátterében. Bár Emir úgyis megússza, de szerintem kisebb megszorongatás azért várható tutira.
- amit nem értettem: Nihannak miért kellett még egyszer kinyitni a széfet, ha már egyszer nyitott széfnél találta Emir. Más nem volt a közelében, meg amúgy is egész úton követte. De Nihan amúgy mennyire szõke volt, már bocsánat a szõkéktõl, elmegy széfet nyitni kód nélkül :D :D Az epizód végét pedig jól elrontották azzal, hogy a flashback kellõs közepén szakították félbe, amivel azt szándékoztak bemutatni, hogy jött rá Nihan a 17-17-re. Én ott zártam volna le az epizódot, hogy Emir megkéri nyissa ki a széfet.
10/10
kikelet54 2017 jan. 23. - 22:16:43 10/10
(420/1238)
Jó volt ez a rész, de olyan nagyon megfogós pillanat számomra nem volt benne. Talán az, amikor Nihan a széf kódját kérdezte Kemaltól /szegényt megõrjíti a húzásaival/, közben meg Emir is megérkezett.
Lehet a hideg letompította az agyamat, de akkor most Emir bevette Nihan meséjét, vagy nem? Vagy a következõ részben kiderül?

Jajj, Asut már nagyon utálom, annyira nyomul, hogy még azt sem veszi észre, hogy Kemal mennyire meg akar tõle szabadulni.
10/10
kornyezet 2017 jan. 23. - 18:16:42 10/10
(419/1238)
Szeretem a kutyatémát. Amit belinkeltél, ott a második kutyás képen -úgy látom, hogy az más kutyus- Nihan kivel van?