suxel2.0 2017 jan. 11. - 20:21:13
(298/1238)
Azért, mert ez egy laposabb epizód volt: a héten eddig a leggyengébb. Mondjuk erre felkészültem, mert lehet azt mondani, hogy a 11. bölümnek az elsõ szakasza ment ma le (tulajdoképpen, már tegnap 18-20 perc lement belõle), és általában az elsõ bölümrészletek a legunalmasabbak. Majd a harmadikra, ahogy közeledünk egy egész rész végéhez, úgy pörög be, ezért a héten péntekre még várok egy igazán jó epizódot.
Nihan olyan édes volt: fogócskázzunk vagy bújócskázzunk, és kikényszerítette a következõ találkozót is a játékkal, ami egy mozi lesz. Maga a játék az már nem tetszett, pláne mikor bevágták alá azt a török zenét. A török élõszólamos muzsika nem nekem való, nagyon, de nagyon nem tetszik, ellenben az instrumentállal. Akinek viszont bejönne, hát itt van: https://www.youtube.com/watch?v=2Mii23-IjEM A hangjára mondjuk panasz nem lehet.
Kemalt leütötte egy pasas a víkendházban, na de ki ez a Tuncs? Péntekre hátha kiderül, és miért volt ott a házban? Csak nem a felvételekért? Más opció nem nagyon van. És a mozi így már csak a következõ közös program lesz, és nem a következõ találkozó, mert Tuncs adott egy újabb okot, amit most Kemal követelt ki. Bár a két találkozó között van különbség.
Na megkaptuk az elsõ kórházas jelenetet. Összegyûltek, de azért nem volt olyan hatalmas busójárás, mint a mexikói telenovellákban, hogy mindenki tiszteletét teszi a betegszobában. Viszont itt egy érdekes beszélgetés megütötte a fülemet: Vildan azt mondja, hogy nem higgye azt Nihan, hogy õ nem szereti, vagy kevésbé szereti, mint az apja. Csak õ egyfolytában a jövõt tervezte, õ volt a rendezõ, míg Önder Nihan mindennapjainak a részévé vált. Egy anyának csak ez a feladata, és ezen kívül semmi más, és az egyik szülõ ezt csinálja, a másik meg azt? Õ ezt látta a szüleitõl? Akkor Leyla miért nem így gondolkozik? És miért választotta magának ezt a szerepet. Ha úgy érezte, hogy Önder nem tud neki mindent biztosítani idõsebb korukra, akkor miért ment hozzá, ha neki ennyire fontos a jólét? Miért nem keresett egy Galipot, Emirt vagy bárki más hozzájuk hasonlót magának? Netán, mert irigy volt a testvérére Leylára, nehogy már boldog legyen? Ahogy most is elmondta, nem engedi, hogy Leyla és Önder egymással legyenek boldogok a jövõben, bár szerintem Leylának már nem kellene. Most meg már jó Önder is, leélt egy fél életet mellette, meg Emir biztosítja az anyagiakat, lekötelezettje, hogy visszahúzta a családját a szakadék szélérõl. Vildan nekem egy nagyon problémás személy, én azt mondom rá, õ egy rossz anya.
És Ozannak a jövõje? Õ vele mi lesz? Õ majd ott marad, akit gyámolítanak, vagy választ mellé egy tehetõs, de irányítható macát, akit ott tarthat maguk mellett, kicsi fia el ne kerüljön a házból? Neki a beteg, védendõ gyerek szerep mellett, milyen jövõképet képzelt el? És neki nem az volt a baja Kemallal, hogy szegény? Képes ilyet kimondani. Csúcs ez a nõ, negatív értelemben.
Na mirõl akartam még írni, Vildan elvette a józan eszemet. Jah igen, Soydereék: talán már a múltkor esett róla szó, hogy Kemal hol lakik, most meg ott reggeliztek, semmi kiakadás, hogy hová költözött, kik a szomszédok. Legalább egy irgum-burgumot vártam volna Fehime asszonytól, de semmi nem történt, minden bizodalma Asuban van. Zeynep az elájult egy egyszerû szappantól, jönne õ ide amúgy minden nap dekorálni. Jah, amúgy meg tetszik neki a lakás, nem egy középszerû környék, azért Kemal mellett lenni sokkal nagyobb szabadság lenne neki, mint a szülei és Tarik testvére mellett, és a legnagyobb elõny: szemben lakik Emir, így lófrálhatna körülötte, ahogy Kemal és Nihan teszik egymással.
Hosszú lett, és most kép nélkül, mert annyira nem ragadott magával semmi, amúgy is tegnap kettõ készült.
10/10
regina.997 2017 jan. 11. - 19:24:11 10/10
(297/1238)
Hosszú idõ után ez az elsõ rész ami nem tetszett annyira :( Ezek a kórházi jelentek egyáltalán nem kötötték le a figyelmemet, Emír se gonoszkodott semmi vicceset, talán az elején az erdõben sétálgatós jelent még valamire való volt, de már kezdek hozzászokni, hogy Kemál és Nihan csak beszélgetnek és szomorúan néznek egymásra.
10/10
kornyezet 2017 jan. 11. - 18:01:33 10/10
(296/1238)
Igen, még megy ott a második évad. Nem azt írtam, hogy vége. 1 török rész = 3 magyar rész, ezt a Wikipédia "mondta", de én nem követem online a részeket.
6/10
napraforgó 2017 jan. 11. - 17:07:22 6/10
(295/1238)
Ami késik, nem múlik, eljön annak is az ideje. Most még megy a kerülgetés, a huzi-voni, de majd meglátjuk.... Mert mirõl is szólna az a 220 rész, ha nem omolnának egymás karjaiba? Remélem ennek a sorozatnak jó véget kerítenek, mert a másik, a Megtört szívek már nagyon átment krimibe. Kell már valami, amiben gyõz a romantika.
10/10
kikelet54 2017 jan. 11. - 16:29:57 10/10
(294/1238)
Az biztos, ha Nihanon múlna, már rég túl lennének mindenen, de Kemalnak is nagyon-nagy erõfeszítésébe kerül, hogy ellenálljon az érzéseinek.
Pl. amikor a tengerparton várta Nihan, fújt a szellõ, lebegtette a haját, a háta mögött megállt Kemal, gondolom még az illatát is érezte, akkor ott becsukott szemmel, nagyon sóhajtva biztos ilyesmire gondolt. Na, ilyenkor nagyon tudom sajnálni.
malvinkicska 2017 jan. 11. - 16:27:37
(293/1238)
Igen a törököknél megy azt olvasta 2017 juniusában lesz vége, most a FB-on a második évad 50 részééig láttuk akik ott nézzük a múlt héten nem volt forgatás Törökben így ma este lesz az 51 rész, mert ott hetente adják a tervezett idõ tartam 140 -p egy bölüm.
suxel2.0 2017 jan. 11. - 14:16:45
(292/1238)
Még kint sem ért véget a 2. évad, de az is 35 részbõl áll, így 2x35 résszel kell számolni.
Nem lehet ez így konkrétan kijelenteni, hogy 3 magyar rész egy török rész, amennyiben jól számolok elõre a pénteki résznek lesz vége a 11. végével, és akkor járnak majd a 35 résznél. Ha 3-al osztjuk, akkor csak 33-nak kellene jönnie. Ha innentõl kezdve minden epizódot 3x-osára vennénk, már akkor is 2+ magyar résznél járunk, és akkor már 212 részre jön ki a 70 bölüm. De lesznek még ilyen csúszások, mivel vannak benne 145 perces részek is, úgyhogy a 220-at verni fogjuk. (márha megveszik/megvették mindkét évadot)
10/10
kornyezet 2017 jan. 11. - 13:50:07 10/10
(291/1238)
... és úgy április végére datálom a végét.
10/10
kornyezet 2017 jan. 11. - 13:47:13 10/10
(290/1238)
Törököknél 35 bölüm, ha jól nézem. 35*3 = 105, mivel egy bölöm, az 3 részre oszlik magyarul.
6/10
napraforgó 2017 jan. 11. - 13:42:45 6/10
(289/1238)
Hány részes az elsõ évad?
Ez sem ért még véget, ahogy a Megtört szívek sem?
10/10
kornyezet 2017 jan. 11. - 13:31:13 10/10
(288/1238)
Már kérdeztem, de tudomásom szerint nem válaszolt senki, viszont megtaláltam. A törököknél már megy a második évad.
suxel2.0 2017 jan. 11. - 11:57:54
(287/1238)
Jobban tennék, ha sétálás helyett egymásnak esnének, biztos lenyugodnának egy kicsit. --> Hogy neked mennyire igazad van, nem is értem, hogy tudták még megállani. Mindkettõjüknek van tartása, de az erõsebbet Kemalban érzem.

**********************************

Zeynep sóhajai: vannak az eredetiben is, de ebben az epizódban jóval halkabbak, mint a magyarban. Sokat alig lehet hallani, csak annyit látni inkább, hogy mély levegõt vesz. Lehet a többi helyen is, nem tudom. Gondolom azt akarta a magyar színésznõ érzékeltetni vele, hogy méginkább átjöjjön Zeynepnek a fojtás érzete. Nekem nem zavaró.

Nekem inkább Ozan a problémásabb, nagyon szaggatottan beszél, ami az eredetiben nincs meg. Most, hogy ez azért van, mert kezdõ színész lenne, és nincs elég tapasztalata, vagy ezzel akarták nálunk érzékeltetni még inkább, hogy õ egy nem teljesen egészséges ember, nem tudom. Az orgánuma viszont klassz a srácnak, én még szeretném máshol is hallani.
10/10
kikelet54 2017 jan. 11. - 11:27:58 10/10
(286/1238)
Ezek a fiatalok tényleg tönkre teszik egymást. Tipikus se veled, se nélküled állapot. Ha külön vannak, vágynak egymásra, ha együtt vannak, veszekednek. Jobban tennék, ha sétálás helyett egymásnak esnének, biztos lenyugodnának egy kicsit.

Most is voltak szép és jó jelenetek. Nihan annyira felforrt, mikor meglátta Kemalt és Asut, hogy a kuka bánta. Amikor Kemal látta, hogy nem tudja Nihant lecsillapítani, egy egyszerû szervusz-szal ott hagyta. Az a dög Asu meg olajat öntött a tûzre, a nemlétezõ éjszakai élményei elmesélésével.
Ezt a reggeli "élményt" egy sütemény bánta, amit Nihan bánatában tömött magába, mert azt hiszi Kemal már nem szereti.

Ahogy a vikend házban megjelent Kemal a homályból, hát... kicsit izgi volt. Itt persze folytatódott a kutya-macska játék, és ez így is lesz, míg Nihan el nem mondja a teljes igazságot Kemalnak, ha egyáltalán elmondja valaha.
Kint az udvaron Kemal majd megõrült Nihan féligazságaitól, de õt csak az érdekelte, hogy elmennek-e sétálni, mert minden percet, amit csak lehet, vele akar tölteni. Nem semmi ez a csaj.
10/10
kornyezet 2017 jan. 11. - 09:38:00 10/10
(285/1238)
Engem is zavar Zeynep zihálása. Jó, hogy Tarik ki tudott ugrani a kocsiból és nem volt lezárva az ajtaja. Nihán szép, de Zeynep is:)
6/10
napraforgó 2017 jan. 11. - 06:47:51 6/10
(284/1238)
Elég félelmetes volt Emír nyaralója, a mûködõ kamerák, megfigyelõrendszer (nem volt rajtuk por se, tehát rendszeresen használták õket...). Kemál feltûnése - Leyla információi alapján érthetõek, de meglehetõsen ijesztõ zene szólt alatta... Na és pont ugyanakkor mentek oda. Micsoda véletlen...
Vajon Emir, vagy inkább Galip az, aki a megfigyelõrendszert mûködteti? Én inkább Galipra tippelek, hisz õ volt az anno, aki megnyugtatta Nihánt - ne aggódj, lányom, ezt majd megoldjuk családon belül. Szerintem Galip nagyon is jól ismeri a fiát, nem hiszi õ se, hogy a gyenge Ozan gyilkolt volna. De a fiából kinézi. Csak valamiért a kezére játszik, hogy a fia megkaphassa a lányt, akiért annyira odavan. Talán azt hiszi, akkor kezelhetõbb lesz, lenyugszik, vagy ilyesmi. Arra nyilván nem számított, hogy Nihán csak névházasságra hajlandó, így Emír továbbra is veszélyes. Meg aztán nem árt, ha a gyilkosság mégse a fia nevéhez köthetõ, van egy potenciális bûnbak.
Akkor még ott van a zsaroló, aki nyilván nem Galip, hanem a megölt lány valakije. Barátja, barátnõje, rokona, futtatója, akárki.
suxel2.0 2017 jan. 11. - 00:30:02
(283/1238)
K: Tudod mi zavar a leginkább? Hogy minden percben újra hiszek neked. Miattad eluralkodik bennem az ûr. Minden alkalommal, amikor hazudsz, újra reménykedni kezdek.
suxel2.0 2017 jan. 11. - 00:25:15
(282/1238)
A hétfõi részben kigyönyörködtem magam, a keddi epizódot pedig kb. átizgultam. Jól indítottak a héten, csak ezt tudom mondani.
Kemal észrevette a családjából elsõnek, hogy Zeynep rémült a házasság gondolatától, túl gyors léptekben haladnak Salihval.
Az elsõ kedvenc jelenetem az volt, amikor Nihan nekiment a kocsijával a kukának, miközben bámulta Asut és Kemalt. Asu úgy döntött fondorlattal támad, és negédesen, hálálkodva Nihannak beszámolt arról az éjszakáról, amire csak vágyott Kemallal, mivel jól kiszínezte azt, ami nem volt. Szilágyi Csenge nagyon jó szinkronhangja ennek a negatív karakternek, annyira utálatossá teszi az antagonista némbert. Ezzel a hazugsággal, jól felpumpálta Nihan idegeit, ami elvezetett az epizód legcukibb jelenetéhez, amikor Nihan bánatában tunkolta magába az édességet, majd elsírta magát. Tipikus csajos "megoldás" volt a részérõl, de annyira aranyos volt.
Arra szavak nincsenek, mekkora szervezkedést vitt véghez Emir, hogy Öndert elgázolják, és Tarik bûnrészes legyen, de úgy néz ki, terve csõdöt mondott. Tarik ugyanis kiugrott az autóból, és segített a cserbenhagyott Önderen.
Zeynepnek meg kellett volna mondania Salihnak az igazat egy az egyben, hogy nincs az esélye nála, de egyelõre csak a házasságot mondta le. Hagyott okot a fiúnak a reménykedésre. Valahogy nekem Zeynep szájából egyáltalán nem állnak jól azok a lírai idézetek, mint Nihan szájából, talán pont azért, mert Zeynep nem egy pozitív karakter. Annyiban azonban igazat adok Zeynepnek, hogy az õ megkérdezése nélkül leszervezik az életét, és ez vonatkozik mindenkire, aki körülveszi, nemcsak Salihra, és ezt nem bírja.
Salih ugye hazakísérte Zeynepet, így nem tudott elmenni a meleg házszerûen berendezett nászutaslakosztályba Emirrel. Emir meg dühös lett, hogy egyszerre két terve is csõdöt mondott, szerettem a tombolását, jól csinálták az alkotók, hogy ezt most nem hozták neki össze, nem engedték, hogy most a gonosz gyõzedelmeskedjen. De tudom, fog még sokszor. Az is tetszik, hogy az õ telefonjának más a csengõhangja, mint a többieknek, olyan kísértetszerû, árad abból is a negativitás.
Még Önder: nagyon béna volt a még véletlenül sem vér színû vörös festék paca a fején. Na meg a mentõautóban, még egy infúziót sem kötöttek be neki, csak letapasztották a fejét és odarögzítették a hordágyhoz, le ne essen. Így látták el a súlyos sérülést.
Meglepõdtem, amikor Kemal felbukkant Emir nyaralójában, csak akkor jöttem rá, hogy Leyla ezután érdeklõdött, hogy Kemal ide eljusson. Ismét kedvenc jelenetsor következett, szenvedõs volt, de nem túlontúl. És vette õket egy kamera, amirõl Nihan megfeledkezett. Bennem is az a kérdés fogalmazódott meg, ami Nihanban. Ha abban a nyaralóban 5 éve nem járt senki, miért mûködik a kamera, ki mûködteti, és miért vannak bekapcsolva a gépek? Újabb rejtély. Kemal szabadulna Nihantól, de a lány túlságosan ragaszkodik hozzá, és nem érdekli, ha Kemal beleõrül ebbe, menjenek sétálni. Bírtam, amikor Kemal visszakérdezett: Most meg egyszerre sétálgatni akarsz velem, hát mi bajod van neked? :D Válasz: Kihasználok minden percet, amit veled tölthetek, Kemal. Azt hiszem remek erdei jelenetnek leszünk tanúi a szerdai részben, én már alig várom, mégha túl sokat nem is mozdulnak elõre. Errõl hoztam is egy kivágott képet, de elõbb Asu vs Nihan. 1-0.
mamucili 2017 jan. 10. - 23:56:30
(281/1238)
Jaj, nem láttam a mai részt, de holnap délelõtt szakítok rá idõt, mert nem szeretnék egy részt sem kihagyni!
suxel2.0 2017 jan. 10. - 19:56:24
(280/1238)
Nah szépen állunk, akkor már van egy Kemal, egy Nihan és egy Emir fan-unk :D :D Ez nagyon jó!!!!!
10/10
kikelet54 2017 jan. 10. - 19:42:30 10/10
(279/1238)
Nekem mindegy, hogy a Kemal-Nihan páros mit csinál, nevet, szomorú, hallgat, szenved, én szívesen nézem minden pillanatukat. Azért vannak másoknak is jó jeleneteik, de legszívesebben Kemalon legeltetem a szememet.

Megnéztem, nagyon jók a GIF-ek, ügyes vagy.

Azzal én is úgy vagyok, hogy mindent nem lehet kivágni, így is sokkal több képet vágok ki, mint amit felteszek a fórumra, de aztán szelektálok. Ez egyébként, közel sincs annyi, mint, amit a Veronca aranyából készítettem.