Téma: Venczel Vera

10/10
szonya1 2009 máj. 05. - 20:59:03 10/10
(33/73)
Melyik estére? :)))
Bocs, nem akarok erõszakoskodni, ha meggondoltad magad, azt is megértem.
10/10
szonya1 2009 máj. 05. - 20:56:06 10/10 Előzmény szonya1
(32/73)
Csak nem Zsótér egerszegi korszakára céloztál ezzel? Én úgy tudom, rendezni késõbb kezdett Gaál Erzsébet biztatására.
Yuliusz 2009 máj. 04. - 17:21:09
(31/73)
Az 1960-as években mindenki Venczel Verába volt szerelmes.
Egyszerû volt és természetes. Külsõ és belsõ tökéletes harmóniában.
A mai "celebeknek": ilyen egy NÕ.
mulao 2009 máj. 04. - 11:34:25 Előzmény beki61
(30/73)
Illene megköszönnöm, hogy megköszönted nekem.:) A hangja nekem is tetszik, és be kell látnom, hogy jó színésznõ.
10/10
mildi 2009 máj. 01. - 21:11:54 10/10
(29/73)
Igazi csendes mûvész, szolid, visszafogott, feltûnésmentes egyéniség.
Nagyon szép, és jellegzetes az orgánuma.
10/10
beki61 2009 máj. 01. - 12:54:51 10/10
(28/73)
Kedves Hozzászólók! Venczel Verát kedvelõk, és nem ismerõk! Mulaonak köszönet, hogy egyáltalán hozzászólt. Sokszor egy negativ vélemény is elindíthat valami jót :) Szonya1 és Évi100: jó volt olvasni, hogy kiálltatok Venczel Vera tehetsége, mûvészete mellett. Aki ismeri õt, tudja, hogy kivételes tehetség, aki személyesen is ismeri, tudja, hogy milyen nagyszerû ember. Mulao javára írom, inteligens emberhez méltóan nem utasította el rögtön, hogy megismerje a számára ismeretlen (ergo lehet tehetségtelen is) mûvészt megismerni. Gratula érte! Manapság ez nem divat. Könnyen mondunk véleményt ismeretlen, vagy felületesen ismert emberrõl, jót vagy rosszat, mindegy.
Mulao ajánlom figyelmedbe Venczel Vera hivatalos honlapját
http://venczelvera.hu
melyrõl többet megtudhatsz egy kivételesen nagy tehetségû színmûvészrõl. Aztán a Film menûben "csipegethetsz" (ha van kedved tovább bõvíteni az ismeretséget) alkotásai között. Több mozifilmje ill. tv-sorozata is fellelhetõ DVD-n, vagy az MTV1 videótárában megtalálható több filmje is. Példának okáért a Pillangó is, amiért 1971-ben Arany Nimfa-díjat kapott Monte-Carloban.
http://www.mtv.hu/videotar/?id=19800
ezen a címen megnézhetõ.
Igaz, nem akciófilm, ám aki kicsit is érzékeny a mûvészetre, belátja, hogy nem véletlenül kapta érte a legjobb nõi alakítás díját egy nemzetközi filmfesztiválon.
mulao 2009 máj. 01. - 04:32:29
(27/73)
Persze, hiszen Koppjás egy 40 éves pali a könyvben.
mulao 2009 ápr. 30. - 09:49:13
(26/73)
Olvastam a regényt, olyan egy éve, megtalálható a könyvespolccunkkon. Szerintem is nagyon jó, a 2005-ös filmváltozatot láttam csak, de szerintem az nem lett túl jó.És valóban aktuális a témája.:)
Engem zavar, hogy igazán senki nem játszik természetesen.:(
És szerintem nem csak azok, akiknek esetleg egy képmutató arisztokratát kell játszania.Szerintem, nem abban a filmben mutatja meg Venczel Vera a tehetségét.
mulao 2009 ápr. 29. - 03:09:25 Előzmény szonya1
(25/73)
Nekem a Rokonokban senki játéka nem volt természetes, ami szerintem nem attól füg, hogy képmutatóak a szereplõk.A film szerintem erõltetett.
Egyébként megnéztem újra az Isten hoza õrnagy úrat és szerintem Venczel Vera jól játszik benne.
10/10
szonya1 2009 ápr. 28. - 15:58:58 10/10
(24/73)
Ezt a kis tréfát nem tudtam kihagyni. Remélem, nem volt nagyon félreérthetõ.
10/10
szonya1 2009 ápr. 28. - 15:56:48 10/10 Előzmény mulao
(23/73)
Sejtheted, ez az a topic, ahol a legkevésbé szeretnék bárkivel összeveszni.
Ha a Rokonokban mesterkéltnek érezted a szereplõket, az lehet, hogy nem a véletlen mûve. Ez természetes velejárója annak a képmutató magatartásnak, ami a film legtöbb alakjára, a köztük levõ viszonyra jellemzõ.
mulao 2009 ápr. 28. - 04:38:18
(22/73)
Szerintem a legjobb lesz, ha abbahagyjuk mielõtt vita lesz.:) Egébként hibás vagyok, mert nem jól fejeztem ki a Rokonokban való szereplését, szerintem nem volt elég természetes, ezért mondtam.Bár szerintem a filmben sem sok színész természetes, talán mert ezerszer lepróbálták a jelnetek felvétel elõtt.
10/10
szonya1 2009 ápr. 27. - 23:55:34 10/10
(21/73)
Hidd el, nem akarlak felbosszantani, csak a második itteni hozzászólásodon ütköztem meg. Erre "kénytelen voltam" reagálni. Túlzásba sem szerettem volna esni. Nem láttam minden filmjét, színházban pláne nem mindenben - sajnos! - viszont az igaz, hogy nagyon szeretem. És nem csak mint színészt, de emberként is rendkívül tisztelem.
mulao 2009 ápr. 27. - 23:43:13
(20/73)
Lehet, hogy értelmesebbnek tünök a koromnál (vagy inkább remélem), de nagyon fiatal vagyok. Jó, nem akartál elsõnek írni, de akkor miért nekem estél, és nem megírtad, hogy ezer darabban láttam, minden filmjében, a kedvencem és nagyszerû színésznõ?
10/10
szonya1 2009 ápr. 27. - 23:38:49 10/10
(19/73)
Az itteni adatlapod alapján életkorod szerint jobban kellene ismerned Venczel Verát:))
Abban biztosan nagyot lehet alakítani, hogy üdvözlöd a vendégeket vagy kezet csókolnak neked.
Viszont tévedsz abban, hogy én akartam írni ide elsõként. Miért ne tettem volna meg, ha ez fontos lett volna számomra? Hiszen nem két napja regisztráltam.
mulao 2009 ápr. 27. - 23:21:44
(18/73)
Elovastam amit írtál és értelek. Viszont az elhiheted nekem, hogy egy másik korombeli, semmit, de semmit nem tudna egy ilyen színésznõrõl, mint Venczel Vera.Feltenném azt a kérdésemet, amivel nem akarlak bántani Téged, de nem arról van szó, hogy te szerettél volna elsõnek írni hozzá?:)Azért én a Rokonokban nem találtam egy nagy alakításnak, pedig ha valóban nagy tehetség, akkor olyan kis szerepben is nagyot alakít.:)Ja, és ne hidd, hogy nem járok színházba, csak éppen nem a Budapesti Színházakba járok, bár voltam már kétszer is egy pesti színházban.
10/10
szonya1 2009 ápr. 27. - 22:53:34 10/10
(17/73)
Kedves mulao! Jól tetted, hogy írtál ide, bár én nem tekintem fontos értékmérõnek, hogy kihez írtak már, kihez nem. Ellenkezõ esetben már rég megtettem volna magam is. Azt is pontosan megértem, hogy a távolság miatt nem tudsz színházba járni, hisz hasonló nehézségeim vannak nekem is. Attól viszont óvni szeretnélek, hogy bárkirõl úgy alkoss véleményt, pláne nagy nyilvánosság elõtt, hogy csak annyira ismered, mint pl. Venczel Verát, mert ez így végtelenül igazságtalan. Illetve lám kiderült, hogy többet is tudsz róla, ha jobban végig gondolod, hogy miben láttad, dehát amikor elõször írtál róla, csak a Rokonok ugrott be, meg hogy ismerõs az arca:) Veráról különben könnyen találhatsz bõvebb információt mondjuk a Wikipedián.
(A Kanyaron túlban a doktornõt játszotta, a Lumnitzerben az egyik Amerikából hazalátogató nõt.)
Ja, és még annyit: az elsõ tévében és filmvásznon való megjelenése óta eltelt kb. 45 év. Én megbocsátom neki, hogy ezalatt megöregedett:)) Törõcsik Mari arcán sem a ráncokat számoljuk...
mulao 2009 ápr. 26. - 20:46:55 Előzmény szonya1
(16/73)
Te jó ég, õ játszotta Cecei Vicát az Egri csillagokban, tényleg jól megöregedett.Ágikát is az Isten hozta Õrnagyúrban, asszem jól játszott.A Kanyaron túlból nem emlékszem rá, bár azt csak félig láttam.A Kik azok a Lumnitzer nõvérekbõl se ismerõs.De már tudom honnan volt olyan ismerõs, asszem õ játszotta a arátok köztben Nóémi nagymamáját.Na, szerintem ott nem volt nagy szám, de tényleg öreg volt.Ígymár megfelel? Egyenlõre nem tudok nyilatkozni a tehetségérõl, inkább vissza nézem két filmjét, megvan DVD-n.
mulao 2009 ápr. 26. - 20:34:39 Előzmény szonya1
(15/73)
Szerintem meg valamilyen szinten ismerem, hiszem én voltam (azt is 2009-ben), aki képes volt írni hozzá. Igen, sajonos mindig le kell írnom, hogy én bizonyos színészeket, csak azért nem láthatok színházban, mert egyszerûen nem vagyok pesti.Megnézem az adatlapoját, kellett még látnom valamiben, mert ismerõs az arca.
10/10
szonya1 2009 ápr. 26. - 12:02:32 10/10
(14/73)
Köszi, elõre is:)