6/10
_cola_ 2008 febr. 20. - 16:07:24 6/10
(56/256)
Na akkor én is beírom a véleményem. Elõször is: én ezt A Tégla után láttam, és csalódás volt számomra. Reméltem, hogy hasonlóan izgalmas, és fordulatos lesz... de nem. Unalmasnak nem nevezném, mert végig lehet nézni, akár többször is, de valahogy nem hagyott túl mély nyomot bennem. DiCaprio ez szenzációs színész - nem csak egy tinibálvány a polcról, a Titanic miatt sokan beskatulyázzák - aki itt mégsem domborít annyira. Lehet, hogy azért, mert rosszul írták meg a szerepet, vagy csak õ nem passzolt hozzá, de ez a: "laza, adj egy cigit haver", "sokat látott katona-zsoldos de azért jó lelkû is a végén" számomra nem volt hiteles. A riporter csajszi abszolút jó volt, bár ebben az is közrejátszhat, hogy Jennifer Connelly az egyik kedvenc nõi színészem. :) Sok magánhangzós nevû feka-tesó hozta amit kellet, de semmi extra, kb. bármelyik hasonló fekete színész megcsinálja. Itt inkább az arc kellet hozzá, ami neki meg is van. Maga a story nem egy nagy szám, és végén az a kiszólás, hogy "sehaj, tényleg sokan meghalnak a gyémántokért, srácok ezt azért nem kéne" végleg lenulláza a dolgot. Akció jelenetek jók voltak, ja. Sajnálom, hogy csak ennyit tudtak kihozni ebbõl a filmbõl. Nállam ez egy 6-ost ér.
10/10
fbal 2008 jan. 20. - 03:29:12 10/10
(55/256)
Minden tekintetben nagyon jó és élvezetes film. DiCaprio mint általában megint nagyot alakított. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Természetesen mint minden amerikai filmben ebben is megtalálhatjuk az eltúlzott "hõs" figurát, de ettõl függetlenül emészthetõ, izgalmas, és érdekes film volt. 10/9!
3/10
zee944 2008 jan. 04. - 10:21:55 3/10 Előzmény Zsütz
(54/256)
Azért néztem meg, mert voltam olyan hülye, hogy nem hallgattam a vészcsengõre, ami Edward Zwick neve láttán megszólalt, másrészt abban reménykedem, hogy egy jól megírt sztoriban jól megírt karaktereknek drukkolhatok. Ha ez megvalósult volna, a téma szinte mellékes lenne.

Ezenkívül próbáld meg értelmezni, amit írtam, nem DiCaprio színészi képességeit szóltam le. Azt egy ilyen filmbõl, ilyen egydimenziós karakterbõl képtelenség megállapítani. Sajnálom, ha érzéseidbe gázoltam a véleményemmel. Én nem fogok nekedesni, csak mert neked tetszett.
Zsütz 2008 jan. 03. - 16:10:12 Előzmény zee944
(53/256)
""Az akciójelenetek untattak a legjobban, valahogy ez a gerillás-dzsungeles-robbantgatós stílus nem tud érdekelni, ahogy a hatásvadász célból lerepkedõ végtagok sem. Baromi nehéz elképzelnem, hogy valaki ezekben a jelenetekben szorít a fõhõsökért, izgul, satöbbi. "" Akkor mi a francnak nézed meg? Ha olyan okos vagy, akkor tudhatnád, hogy ez a film ilyen téma...

""Amit meg DiCaprio nyújt, azt nem nevezném színészi alakításnak. Keménykedni meg káromkodni mindenki tud, itt meg kábé ennyit vártak el tõle. Amúgy biztos nem rossz színész."" - neked mégse megy, legalábbis nem nagyunk hallunk rólad hollywoodban...
3/10
zee944 2007 dec. 31. - 08:54:23 3/10
(52/256)
Nagyon jókat írtok a filmrõl, és engem ez idegesít, úgyhogy én is hozzászólok. Szerintem ez egy tipikus amerikai szemét, ami mûvészinek akar látszani, de csak klisékkel teletûzdelt dögunalom és giccs.

Az akciójelenetek untattak a legjobban, valahogy ez a gerillás-dzsungeles-robbantgatós stílus nem tud érdekelni, ahogy a hatásvadász célból lerepkedõ végtagok sem. Baromi nehéz elképzelnem, hogy valaki ezekben a jelenetekben szorít a fõhõsökért, izgul, satöbbi.

Amit meg DiCaprio nyújt, azt nem nevezném színészi alakításnak. Keménykedni meg káromkodni mindenki tud, itt meg kábé ennyit vártak el tõle. Amúgy biztos nem rossz színész.
9/10
Zolkó 2007 dec. 31. - 02:41:08 9/10
(51/256)
Nagyon jó kis film ez. Az akció részek nagyon ütnek, végig sodor, pörgõs. Kitûnõ alakítások, jó történet, és jó kivitelezés. Megéri megnézni.
10/10
Lash 2007 dec. 27. - 19:11:37 10/10
(50/256)
Nekem is tetszett a film, és nem azért mert Dicaprio játszik benne... Bennem olyan érzést kellt, mintha valóban ez lenne a szomorú valóság... Egyébként meg fura számomra az hogy tetszett, nem szeretem az ilyen vérontós gyilkolászós filmeket... A végén pedig rádöbbentem, hogy hiába halt meg annyi ember mégsem jobb semmivel... lehet h pár milliót visszaadnak nekik... de ugyanígy megy tovább.
dark_angel 2007 dec. 16. - 00:56:34
(49/256)
hát én most néztem meg másodszor és ugyanúgy "tátott szájjal" néztem végig mint a moziban,nálam abszolút 10es!!mondjuk azt is hozzáteszem azért hogy kifejezetten szeretem az ilyen afrikás,dzsungelben harcolós(monjduk ez itt annyira nem volt..) filmeket:)
Bov 2007 aug. 12. - 09:12:57
(48/256)
Jaja, elég hosszú volt, voltak benne olyan részek, ami miatt unalmas lett egy kicsit, a vége picit nyálas volt, de összességében jó :)
Redfield 2007 júl. 19. - 23:36:51 Előzmény kalapur
(47/256)
az amcsi filmeknél nem kell beszélni egy adott nyelvet, elég, ha olyan az akcentusod, még ha világ életedben is csak ott éltél. A film amúgy nem lett rossz, (jobb lett, mint az Utolsó Szamuráj). Hollywood és csöpögés van benne rendesen, amit be tudnak védeni azzal, hogy komoly, valós üzenettel rendelkezik. Néhol kicsit untam, volt benne pár rész, ami különösebben nem kellett volna bele, de azért összességében nem bántam meg.
Brambilla 2007 júl. 19. - 20:25:59
(46/256)
Az Ez a fiúk sorsa után a második film, amiben tetszett Di Caprio alakítása. Összességében egy fordulatos, pörgõs akciómozi, erõs közepes, Djimon Hounsou nagyon jól játszott, megkaphatta volna az Oscart (bár Allen Arkin már nagyon régóta megérdemelte), de össze se lehet hasonlítani az õ szerepét a többi jelöltével. Míg Wahlberg alig játszott, Hounsou inkább fõszereplõ volt.
Edward Zwick jó kis csatajeleneteket tud csinálni (Az 54. hadtest eleje), csak kicsit sok lett belõle. Az operatõri munka is nagyon jó, a zene nem igazán tetszett.
Hasys 2007 jún. 19. - 00:35:37
(45/256)
Nekem is marhán bejött a film,sokkal jobban mint a Tégla pedig az se volt rossz.Di Caprio meg az egyik legjobb és legsokoldalúbb mai szinész.....aki még most se szereti,nézze meg tõle asszem '93as Gilbert Grapet.....már 18évesen Oscarra jelölték....
Jó ez a film,kész.
Juventeeno 2007 jún. 17. - 00:10:12 Előzmény Seemann
(44/256)
Nem tudom Seemann, hogy ott nálatok a sárgaházban milyenek a mozisok, és hogy miért van ott internet, de asszem rólad már nem akarunk többet tudni, és gondolom mindenki nevében beszélek, ha azt mondom máskor próbálj meg több IQ-val bemenni a moziba, és kijönni onnan.
DiCaprio amióta van az arcán szõr jó színész, elõtte nekem nem tetszettek igazán a filmjei. Az akcentusa pedig abszolút szándékos, szóval ez még egy pluszpont.
conglomo 2007 jún. 14. - 23:50:20
(43/256)
kitûniõ film:) nekem nagyon tetszett
dzsánni 2007 ápr. 23. - 14:25:42
(42/256)
bon giorno
egy kritikát olvastam róla, aszerint nem túl nagy szám.
megnéztem.
bejött.
:)
kalapur 2007 ápr. 08. - 10:17:43
(41/256)
DiCaprio a film szerint Afrikában született és élt mindig, ezért furcsa a kiejtése - ugye nem gondolja senki, hogy az angol anyanyelvûek az egész világon egyformán szólalnak meg? Ez a színészi teljesítmény része. Ráadásul ha odafigyelsz, hallhatod, hogy mindenki akcentussal beszél a filmben.
dark_angel 2007 ápr. 02. - 13:36:57
(40/256)
azért mert csaj vagyok nem kell egybõl rámfogni hogy azért tetszik egy film mert "jó pasi" van benne,mert rohadtul nincs így
dark_angel 2007 ápr. 02. - 13:35:00 Előzmény Seemann
(39/256)
na mert te annyira okos vagy
dark_angel 2007 ápr. 02. - 13:33:21 Előzmény xhege
(38/256)
a téglában nem így beszél
xhege 2007 ápr. 02. - 08:42:49
(37/256)
Nagyon kíváncsi voltam erre a filmre, mert sok jót lehetett olvasni róla. Az igazat megvallva csalódás volt mikor megnéztem. Nem mondom, hogy rossz film, de erõsen közepes. Semmi extra, mégegyszer nem nézem meg.
Ja és valaki említette, hogy Di Caprio-nak érdekes az akcentusa. Ezzel maximálisan egyet tudok érteni. Nem tudom más filmjeiben hogyan beszél, mert ha õ játszik egy filmben az számomra nem nagy motiváció, de megnézem majd a Téglát is, abban kiderül, hogy valóban ilyen érdekesen beszéli-e az angolt.