Hellnight 2007 febr. 06. - 10:36:11 Előzmény Seemann
(16/256)
Köszi szépen, hogy a jövõben Te mondod meg nekem hányszor nézzek meg egy filmet :) Nagyon rendes vagy, de komolyan.
De ezt inkább én dönteném el a helyedben ;)
berta8 2007 febr. 04. - 21:28:45
(15/256)
Szerintem meg igenis nagyon jó film. Én mindenkinek csak ajánlani tudom. Egyszerre megható és megdöbbentõ.
Hogy miért szálltak el tõle az amerikaiak? Ha nem értetted meg a filmbõl, akkor nehéz lenne elmagyarázni!
kakosz 2007 febr. 04. - 08:04:50
(14/256)
Szerettem volna megnézni ezt a filmet, de azzal kellett szembesülnöm, hogy Miskolcon nem vetítik és nem is fogják. Nem értem miért. Marad a netrõl való letöltés... :-(
rokri 2007 febr. 04. - 06:52:21
(13/256)
Sziasztok!
Szerintem ez egy nagyon-nagyon jó film. Vannak benne hatásvadász jelenetek és elemek, de ez nem vesz el semmit az értékébõl. Leonardo di Caprio második korszakát éli. Én nem nagyon szerettem õt, nem igazán vonzott a szépfiús idõszakában, amikor még tinilányként a csajok a jóképûnek mondott szinészekért rajongtak. De amit mostanában alakít az szerintem szenzációs!!! A férfi mellékszerplõt szerintem felemelhetnénk fõszereplõ kategóriába, szintén nagy alakítást láthatunk. Ez egy igényesen elkészített, fantasztikus képekkel tûzdelt mozi. A mondanivalója elgondolkodtató. Én mindenkinek ajánlom a filmet.
Seemann 2007 febr. 04. - 02:37:54
(12/256)
Egyszer nézhetõ... egyébként semmi extra.

Nem értem miért szálltak el tõle annyira Amerikában.

Halálosan unalmasak ezek a fû alatt (egyébként ordítva elnagyoltan) kisejlõ üzenetek, hogy jajj gyémántot venni nem boldogan kéz a kézben kell, hanem megfontolva, mert vér tapad hozzá, és csak olyan vevõtõl aki bevizsgált meg rajta a cimke hogy nem négerekkel ásatták, kapartatták, mosatták ki, meg bla bla bla...

Klisék tömkelege, az egész, halmozottan... fõleg a végén a taps...

Egyedül az akciójelenetek vannak igazán jól kidolgozva... más semmi.

DiCaprio kb. ugyanazt hozza mint a Téglában: hunyorít, csücsörít, gesztikulál összeszorított szemöldökkel überkomolyan, aztán újra újra...

És az elején a cigaretta napszemüveg koszos hawai ing és piszkos atléta és faszán beleszívok a cigibe és viszket a punci fíling nagyon ciki... kit akarnak ilyen klisés-fostos képekkel elkápráztatni??

Dimjon Honsouo, vagy hogy a jóéletbe írják a nevét, szóval a feka nem rossz, de kb. annyi az alakítása hogy kiakadt szemekkel rázza a rácsot, ketrecet és üvölt mint a fába szorult féreg... hörögve, baromi mélyen, és megrázóan.

Egyszer nézzétek meg... de többször nem érdemes.
amatõr 2007 febr. 03. - 21:41:55
(11/256)
Én többet vártam ettõl a filmtõl, nekem kicsit csalódás volt. A Hotel Rwanda nekem nagyon nagyon tetszett, és örültem, mikor megtudtam, hogy jön még egy film a kilencvenes évek afrikai borzalamiról. De itt sajnos a drámai rész elég sekélyes lett, helyette volt sok akció, meg szerelmi szál. Djimon Hounsou tényleg nagyon jót alakított, DiCaprio kissé fura volt a délafrikai John Rambo szerepében, de azért megoldotta.
Nagyon szeretem a hollywoodi filmeket, meg nem zavarnak a klisék, de egy ilyen témának több alázattal is nekiláthattak volna az alkotók, mert komoly dolgokról van szó, melyek igencsak sekélyesen lettek tálalva.
Nem ragoznám tovább, a Hotel Rwanda sokkal jobb ennél, sokkal mélyebb, magávalragadóbb, elgondolkodtatóbb, ez egy Indiana Jones film kis hollywoodi drámával fûszerezve.
Warren 2007 febr. 03. - 17:17:43
(10/256)
És moziba kell járni a tanulóknak, vagy tanulni a nyelvet, könyvekbõl, szótárból :)))
Angolt vagy németet már jóideje kötelezõen taníntanak. Az már a gyerkõcön múlik, akar-e a tanulni...
Lehet hogy ma megnézzük a filmet, szeretem ha feliratos, általában.
10/10
zant 2007 febr. 03. - 11:30:30 10/10
(9/256)
Sztem jobb, ha egy film feliratos, egy szinkronnal sokat veszíthet az alkotás az értékbõl
ráadásul egy rossz szinkron elronhatja az egész filmet...
NoName 2007 febr. 02. - 19:50:45
(8/256)
Vki mondja már meg légyszives, hogy mi a fõcímdala :S
köszike
Tomo1 2007 febr. 02. - 16:59:19
(7/256)
Részben az egész ország azért van ebben a helyzetben, mert a fiatalok alig beszélnek nyelveket. Fontosabb volt azt a néhány szinkronszínészt eltartani évtizedekig. Nézz körbe körülöttünk, a szlovénok, a horvátok, a szerbek, a román fiatalok mind beszélnek 2 nyelvet : semmit nem szinkronizálnak, minden feliratos.
Évyke 2007 febr. 02. - 13:43:20 Előzmény gubbby
(6/256)
Miér baj az hogy egy film szinkoronos szerintem egy film feliratos az tisztaszégyen.:DDDD
Hellnight 2007 jan. 26. - 10:13:05 Előzmény gubbby
(5/256)
"színes feliratos amerikai kalandfilm, 143 perc, 2006" - port.hu-s info :D

Egyébként én is ajánlom mindenkinek a filmet, nagggggyon durva.
Nekem ami még nagyon tetszett a filmben az Djimon Hounsou alakítása. Sztem eszméletlen jól eljátszotta az aggódó apát. Nem hiába, jelölték is Oscarra. Remélem meg is kapja :)
Conelly-bõl én személy szerint örülök, hogy csak ennyit láttam. Pont elég volt az õ szereplése. DiCaprio hozza a megszokott formáját.

Egyébként bizonyos helyeken már fellelhetõ a film igen jó minõségben. Bár a február elseje jövõhéten már itt van, szal nem sokat kell már aludnia annak aki még nem látta :D
De mindenképp érdemes megnézni.
Ssspirit 2007 jan. 25. - 20:38:38
(4/256)
Elég jó kis film ez és Dicaprio is jól játszik, kár, hogy keveset láthatunk Jennifer Conelly-bõl.
Lois Lane 2007 jan. 19. - 20:35:24 Előzmény horvi
(3/256)
Én is nagyon várom.A bemutató jó volt.De Te hol láttad ilyen gyorsan?Én is szeretném :)
gubbby 2007 jan. 05. - 14:14:47
(2/256)
nagyon várom már ezt a filmet. eddig csak jót hallottam róla. meg imádkozok hogy feliratos legyen a moziban, mert ha szinkronos lesz, akkor inkább megvárom dvdn.
horvi 2006 dec. 06. - 03:20:18
(1/256)
Nagyon ott van a film! Leo is meglepoen jokat hoz mostanaban, mind a Departedban, mind ebben a filmben remekel. Neha azert kicsit kemeny reszekkel tuzdeltek, de asszem atjon a lenyeg! Szerintem nem a az ekszeruzlet tulajok kedvence...! Ajanlom hatarozottan! Ja, es afrika is csodas, barcsak zokkenomentes lenne latogatni...