Téma: Vérzõ olaj

8/10
Sadenal 2008 szept. 01. - 17:00:33 8/10
(128/248)
Bocs a helyesírás miatt. :) Emiatt tényleg nem ítélhettek el.
8/10
Sadenal 2008 szept. 01. - 16:59:19 8/10 Előzmény mokuskodo
(127/248)
Ez dráma...nem akció. Ennyi erõvel lehetne Ang Lee is :D. Az jobb mint John Woo...Tigris és Sárkány. Beszélgessünk még, vagy ez a kostoló elég volt? :)
mokuskodo 2008 aug. 31. - 21:09:36 Előzmény Sadenal
(126/248)
Sadenal annyira jó vagy, lehetek a barátod? Miért van az, hogy az összes buzi, akinek tetszett a film, nem tud leírni két szót sem hiba nélkül? Szimpla hype, mûvészfilmnek álcázott nulla, egy jó színésszel. Akkor már inkább tényleg John Woo három tûzbõl kiszálló fehér galambbal...
8/10
Sadenal 2008 aug. 30. - 23:09:10 8/10
(125/248)
Óriási film...kellet várnom pár percet, hogy leessen a vége de leesett...
A zenéje: a bemutatóban nagyon passzolt meg a film egyes részleteiben is, de néha tényleg idegesítõ volt. Thomas Newman, John Williams vagy Michael Nyman meg tudta vola oldani ezt a kérdést..
A rendezõ: PAUL-THOMAS-ANDERSON..Ennyi....Már a Magnóliánál meg a Boogie Nightsnál is tudtuk, hogy ,,veszélyes'' rendezõvel lesz dolgunk. Bár nemcsak ez a film volt nagy 2007-ben, hanem a Jesse James is, mint újgenerációs western.

Lejebb írták, hogy mért kéne háttér, hogy megértsük a Vérzõ olajat. Attól még, hogy felfogtad Fekete Istvánt vagy Móricz Zsigmondot, nem biztos, hogy felfogod Dosztojevszkijt vagy Brechtet...Tehát szerintem kell hozzá valamiféle rutin...Ezek DRÁMÁK nem valamiféle csipp-csupp akciófilmek. Ezekhez kell a szem meg az agy.. Ezekre rá kell hangolódni. Ezért ülnek be többen mondjuk egy egyszerûbben értelmezhetõ filmre, mert nem fogják fel a drámákat és negatívan értelmezik...(sok van belõlük manapság). DDL a film minden percében zseniális ( összeraknám Sean Pennel, Hopkinsal vagy Deppel) :D

Szerintem Anderson nagyobb filmeket adott a filmmûvészetnek mint a Coen-testvérek. ( de azé a Nagy Lebowski ott van) :D

Én amúgy is dráma-párti vagyok (tudniillik a drámáknak nagyobb a mondanivalójuk).
Nálam a Top 5.....

1. A titkos ajtó
2. Szerelemre hangolva
3. Gattaca
4. Nagyítás
5. Atlantisz gyermekei

UI.: Van egy 87 filmbõl álló drámalistám, amik közül bármelyiket beírhatnám. Ez persze nem azt jelenti, hogy csak drámákat nézek...17 éves fiuként ritka, hogy a zsebpénzemet Angol beteg meg Zongorista DVD-re költöm, nem pedig tablásra meg joyára mint a mai iatalok..Én a(z) gyönyörû (érzékeny) emberek kasztjába tartozom...Én nem szégyellem, hogy kicsit több plusszt kaptam Istentõl....És ti se szégyeljétek!

Köszönöm port.hu :)
7/10
maximusss 2008 aug. 29. - 19:32:43 7/10 Előzmény zee944
(124/248)
Naggyából ugyanezt akartam írni, úgyhogy röviden: egyetértek :)

Öszintén szólva szerintem sokkal többet ki lehetett volna hozni ebbõl a témából, de összességében nem egy rossz film. Nem váltja meg a világot, de nézhetõ és ez elsõsorban a remek színészi teljesítményeknek köszönhetõ.
DDL mindenképpen megérdemli ezért az Oscart!!!!!

"ki-ki vonja le magának a tanulságot."
Hát ez itt a lényeg, én épp ezt vártam a végén, hogy legyen valami tanulsága, vagy komolyabban gondolkoztasson el. Lehet, hogy bennem van a hiba, vagy túl sok elgondolkoztató filmet nézek mostanában (ami igaz is) de engem nem lep meg, nem mutat semmi újat, nincs benne semmi amiért úgy érzem el kéne gondolkoznom rajta. Nekem ez a plusz hiányzik belõle.

A hangulata, zenéje és a színészi játék miatt 7/10.
3000 2008 aug. 27. - 22:14:34
(123/248)
Szerintem tök jó film volt.Lewis karaktere kicsit a N.Y.bandáiban ráosztott szerepére emlékeztetett,de annál kidolgozottabb volt.Érdekes volt látni az Oscar gálán,hogy szinte teljesen más személyiség benyomását kelti mint amit a filmben játszott.Pl.Johnny Depp majdnem minden filmjében dzsonideppes,míg ez a pali....Elképesztõ!Már csak miatta is érdemes megnézni a filmet.A zene meg hab a tortán.Brrr.
10/10
coj 2008 aug. 23. - 18:00:56 10/10
(122/248)
jaja ott kerestem én is h ki a szinkronhang, de hát sajna a filmcimet nem irja ki a hangok mellé. igy mondhatni fogatlan oroszlán ez az iszdb.
8/10
movie.watcher. 2008 aug. 21. - 15:28:13 8/10
(121/248)
Daniel-Day Lewis tényleg nagyon jó volt, de néha ellaposodik, de nekem tetszett 8/10
6/10
zee944 2008 aug. 18. - 16:02:33 6/10
(120/248)
Jó látni, hogy szokás szerint sokan rávetik magukat a filmre, hogy milyen zseniális, 10 pont, 10 pont, de azt kétlem, hogy tényleg ennyire élvezték volna.

Daniel Day-Lewis játéka tényleg kitûnõ, de ettõl még nem mestermû a Vérzõ olaj. Eleve nem is szeretem, amikor egy filmet a színész "visz el a hátán". Ne. Egy filmet elsõsorban a forgatókönyv vigyen el a hátán. A karakterek nagyjából rendben vannak. Talán egyik-másikat lehetne kicsit erõsebbre formázni, az álszent karaktert is, hogy jobban feldühítse az embert. A zene kitûnõ. Igazából úgy tûnik, minden rendben van, kivéve a sztorit. Az ember azt várná, hogy kifut valami jól elõkészített drámai csúcspontra, vagy markáns mondanivalót fogalmaz meg, de nem. Kicsit mintha az alkotók is úgy lettek volna vele, hogy felskiccelték a szereplõket, meséltek egy kicsit róluk, aztán ki-ki vonja le maga a tanulságot anélkül, hogy bármi érdemleges vagy váratlan dolog történt volna. Stáblista. 6/10
6/10
beo71 2008 aug. 18. - 14:05:13 6/10
(119/248)
Daniel Day-Lewis valóban zseniális,de hát minhdig is tudtuk,hogy remek színész,de maga a film,hát...6/10.Próbálnék nem megbántani senkit,ez egy valóban szépen fényképezett,jó film,de túlzásokba nem kellene esni.Nekem is vannak kedvenceim,de próbálok nem elfogult lenni velük és fõleg nem úgy szeretni õket,hogy közben más filmeket húzok le.A Nem vénnek való vidék egyébként kapott Oscart a rendezés mellett a forgatókönyvért is,úgy hogy talán nem Istenkáromlás 10-est adni rá.A Közönséges bûnõzõk,Amerikai szépség,Ponyvaregény,Nem vénnek való vidék stb.filmek nagyszerûen meg vannak írva,míg itt egy annyira banális,gyenge sztorira építettek egy nagyszerû színész,nem hétköznapi alakítására,hogy messze nem említhetõ ezekkel egy lapon.Ettõl még lehet imádni,szeretni,de nem kell más filmeket leszólni,attól ez nem lesz nagyszerûbb.
veneno 2008 aug. 14. - 02:03:00
(118/248)
Nem is tudom mikor láttam utóljára ekkora erejû, ilyen szepen fényképezett fantasztikus filmet. Már a legelsõ filmkockák után éreztem, hogy kivételesen jó film lesz s nem csalódtam. Sokat vesztettem volna ha kimaradt volna az életembõl.
10/10
fraki 2008 aug. 13. - 01:11:07 10/10
(117/248)
Hibátlan film.

Látom, vegyesek a hozzászólások, nos nagyon nehézkes az egységes befogadói élmény két ilyen film esetén, mint a there will be blood és a no country for old men. Én elõbb ezt láttam, és feltétlen rajongást, elfogadást váltott ki, a végejelenet filmtörténeti, DDL egy korszakos zseni. Utolérhetetlen teljesítményt nyújt.

Nos, ezután mentem bele a No Country For Old Men-be, és valamiért rettentõ nehézkes, gyenge élmény volt, ugyanúgy le tudnám húzni, mint ahogy itt mások tették a TWBB-dal. Ennyi.
10/10
coj 2008 aug. 12. - 14:11:44 10/10
(116/248)
Valóban remek film, próbálom itélkezés nélkül elfogadni azoknak a véleményét akiknek nem tetszik.. talán ha john woo rendezte volna..

namindegy szerintem istencsászár! megvettem dvdn azonnal, nem tudjátok véletlen ki a szinkronhangja ddlnek? ismerõs de nem fogok rájönni, és nem találom sehol. pls help
Alternat 2008 aug. 11. - 23:17:08
(115/248)
Hát ez borzasztó volt. Pedig jó a téma... de ez a kivitelezés és ilyen hosszú játékidõvel, hát ezzel vallatni is lehetne. Én nem ajánlom senkinek.
(Soha életemben nem aludtam még be filmen, akár milyen rossz is volt, ezen félóra után majdnem)
2/10
Tomiász89 2008 aug. 08. - 23:24:21 2/10
(114/248)
Ez a film tényleg nagyon unalmas. Nem ajánlom senkinek, csak idõpocsékolás. Amikor el kezdtem nézni azt gondoltam valami érdekes filmet kapunk, sajnos nem. Szerintem rossz a zenei aláfestés. A témája úgy ahogy van unalmas és ahogy elöttem is írták nagyon erõltett. Semmi értelmes nem történik és az ember csak vár és vár, hogy valami legyen de nem lesz talán ezzel lehet a filmet legjobban összefoglalni.
1/10
Gyuri04 2008 aug. 04. - 15:58:12 1/10
(113/248)
Nagyon unalmas,vontatott a film,a zenéje különösen irritáló,és nem oda való!!
shiiva 2008 aug. 02. - 21:21:56 Előzmény Instixx
(112/248)
asszem én nem vagyok a klasszikus "proligyártó tvsorozat"-evõ, de egyetértek azokkal, akik szerint a film vontatott, a zenéje pedig néhol kifejezetten idegesítõ...

szerintem "túl sokat akar" pl. a zene is, nagyon össze akarja szorítani a gyomrod, de nálam ezzel ugyanazt a hatást érte el, mint a Witman fiúknak egy-két idióta jelenete: pont az ellenkezõjét, mint amit szerintem szeretett volna - nem szorongtam, hanem kínomban nevettem sokszor.

egyáltalán nem volt az az érzésem, hogy valami remekmûvet nézek, inkább azt, hogy egy amerikai "mûvészfilmet", amiben nagyon meg akarják mutatni, hogy õk is tudnak ilyet...

a szektavezér srác szerepe és az alakítása pedig szerintem is riasztóan izzadtságszagú és erõltetett volt.
hundave83 2008 júl. 29. - 10:49:07 Előzmény Instixx
(111/248)
Gondolom ott éltél Kaliforniában a századforduló elején, hogy ennyire ajnározod a korképet! Nevetséges ahogy emberek megnyilvánulnak!
10/10
fota666 2008 júl. 27. - 21:02:24 10/10
(110/248)
Ez egy hibátlan film.
Nekem nem tûnt hosszúnak, vagy vontatottnak.
A vége meg egyszerûen @&#>>!!!!!
10/10
Instixx 2008 júl. 23. - 03:30:26 10/10
(109/248)
HATALMAS film!!! Nagy filmrajongó vagyok, sokat láttam már életemben, de tényleg nagyon ritka az olyan mint ez. Sokadszorra láttam és nem akarok belemenni mélyebb elemzésbe, de ha valakinek nem tetszik az maradjon a proligyártó tv-s sorozatoknál. Sorolhatnám a pozitívumokat a korképrõl, a színészi játékról, a hangulatelemekrõl, zenei aláfestésrõl, a mély mondanivalókról, de inkább mint minden igazi remekmû esetében, csak annyit mondanék: nézd meg ha nem láttad, ha láttad, akkor meg nézd meg még1x másképp! Beállhat a sorba a No Country for Old Man mögé. Tényleg REMEK film! peace Instixx