offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 02. - 17:04:01
(8/68)
Ha ez (lenne) a fõ baj, tessék: nyomom.
Érdekes, pár hete a Brokeback-topikban vhogy érthetõbb lehettem, mert egyetértõbbek voltunk.
Nem keresek én semmit, "keresett"/talált eredetiséget sem, az vagy van, van nincs. (Nekem talán valamennyi jutott.)
Hozzám (itt) közel és tõlem (itt) távol állók vhogy mind megértettek eddig, legfeljebb egyet-nem-értettek és nekem estek, úgyhogy érthetõségem tekintetében teljesen nyugodt vagyok. Sikert pláne nem keresek. De: generál (=de-generál/t) leminõsítést sem keresek és fõleg nem kérek, fõleg olyan(ok)tól nem, akit alig ismerek és aki alig ismer és aki lehet h nem is áll nagyon távol...csak rossz napja van.
1/10
offtopic
makovecz1972 2014 nov. 02. - 12:19:42 1/10 Előzmény filoszemitabélus
(7/68)
Kösz a tájékoztatás, de Billy Grahamnek - õt még értem valahol -, Csurkának és Tõkésnek mi köze az én kommentemhez? :)
1/10
makovecz1972 2014 nov. 01. - 11:45:10 1/10
(6/68)
A Hit Gyülekezet az Amerikában virágzó, ott keményen republikánus kötõdésû pünkösdi karizmatikus mozgalom hazai képviselõje, teszem hozzá nem õk az egyetlenek. Amerikában nagy divat a teleegyház, egyesek nálunk is próbálkoznak ezzel több kevesebb sikerrel! Én nem tartozom a híveik, de még a szimpatizánsaik közé, mérföldekre vagyok attól, amit a gyülekezet képvisel!
filoszemitabélus 2014 nov. 01. - 11:26:36
(5/68)
http://nagyonciki.blogspot.hu/2010/12/blog-post.html

Attól tartok, ez nem Isten Gyülekezet, hanem egy nagy csapat elmebeteg.
10/10
Máriácska 2014 nov. 01. - 11:13:24 10/10
(4/68)
Isten Gyülekezete nem birkanyáj.A jobb gyülekezetekben az emberek barátokra, segítõkre is találhatnak. A Hit gyülekezete is ilyen! Szerintem Németh Sándor Isten által felkent tanító. Néha ugyan nekem kissé szigorúnak tûnnek a tanításai, mivel már nem vagyunk törvény alatt, azonban ha a szeretet parancsát, mely az Újszövetségben a legfõbb parancs (ez az összes parancsot magában foglalja) mindig és mindnyájan betartanánk, egészen más, szép lenne világunk, életünk! Aki már befogadta Jézust a szívébe és életébe, pontosan érzi mikor cselekszik helyesen és mikor helytelenül, tehát ha már üdvösségét elfogadta, az nem jogosítja fel arra, hogy újra és újra vétkezzen.
Gondolj bele, ha 100 évig is élsz esetleg, az ugyan hosszú idõ, azonban az örökkévalóság, ahová úton vagyunk mindnyájan örökké tartó pokol vagy mennyország. Isten meghagyta mindnyájunknak a szabad választást. Te is szabadon választhatsz! Örök élet, vagy kárhozat! Válaszd inkább az örök életet!
Edmond Dantes 2014 okt. 16. - 10:09:20
(3/68)
Nem nézem ezt a mûsort és, most vallomást teszek: n e m vagyok "hitgyülis", de három megállapításom azért lenne:
1) a szomszéd kertje mindig zöldebb...hogy jön ez ide? Így:
2) a te pásztorod "hamis illúzióval hódít" és "manipulál", a te kutyád hamisan ugat, az én pásztorom és az én kutyám viszont jobban ugat/teljesít és tuti h az igazat hirdeti ugyebár?
3) az én nyájam jó nyáj, okos nyáj és/mert jól mozdul egyszerre, jó a "tömegpszichózisa" avagy jól "m e n e t e l" a saját "mankója", olykor BANKÓJA :) segítségével...é r t v e?
Avagy a "vallásos" áhitat pl "civil" köntösben az jó áhítat, mert az "én" áhítatom. Tényleg jobb áhítat?
filoszemitabélus 2014 okt. 15. - 11:09:04
(2/68)
"Az Istent dicsõítõ dalok után Németh Sándor, a Hit Gyülekezete vezetõ lelkésze prédikál és válaszol a nézõk által feltett kérdésekre. Az interaktív mûsorba a nézõk telefonon, sms-ben és e-mailben kapcsolódhatnak be kérdéseikkel, kéréseikkel, megjegyzéseikkel."

Azt hiszem, az én megjegyzéseimet nem tenné Sanyi bá a kirakatba. Akit érdekel a Hitgyüli lényege és mibenléte, annak ajánlom a különben idióta, de jó meglátásokkal rendelkezõ Bartus László könyvét, ami PDF-ben letölthetõ a netrõl: "Fesz van"

Személyes benyomásaim: barátom húgát beszippantotta a Gyüli, megszakított minden egyéb kapcsolatot, barátokkal, rokonokkal, aztán egy szép napon rájött, hogy valami bûzlik Dániában és kiábrándult a szektából. Ott állt egy légüres térben, felégetve maga mögött minden hidat és nem látott más kiutat, beszedett egy csomó altatót.
(szerencsére meg tudták menteni az életét)
Norbert Simon 2014 okt. 14. - 23:58:06
(1/68)
már nagyon hiányzott eme szellemi táplálék....