Téma: Viharsarok

offtopic
Federica_García_Lorca 2014 ápr. 23. - 14:27:34
(32/72)
Ne aggódj, nem tekintek én semmit etalonnak, még a bibliát sem, de azért lehet ebben a homofób-látens dologban valami, ha már a pszichológusok is ennyire mondogatják, és nyilván nem egy darab kísérlet eredményeire alapozzák az elméletüket.

A barátnõd véleményével kapcsolatban még mindig nem adtál kielégítõ választ. Nyilván jelen esetben nem az érdekel engem, hogy a filmet mint mûalkotást milyennek tartja, hanem hogy a melegekrõl, az õ szerelmükrõl mi a véleménye. Akkor megismétlem a kérdést: Õ mint "normális" hetero érez-e undort? Gondolom, nem, mert akkor nem akarta volna mindenáron megnézni ezt a filmet. De ha így van, nem gondolod, hogy már a saját barátnõd véleménye is cáfolja jó néhány itt leírt kijelentésedet? Nem beszélgettetek, vitatkoztatok a film kapcsán a témáról? /Látod, milyen jóindulatú vagyok, én még mindig elhiszem neked, hogy az a barátnõ létezik.:-)/
offtopic
Federica_García_Lorca 2014 ápr. 23. - 14:00:00
(31/72)
Elolvastam a filmelemzésedet, igazán alapos, tartalmilag nagyon szép írás, látszik rajta, milyen nagy hatást gyakorolt rád a film, szerintem Császi Ádám is meghatódva olvasná/olvassa(?). Még hatásosabb lenne a mondandód, ha tömörebben, gördülékenyebben és stilisztikai hibák nélkül tudnál fogalmazni, persze azért a lényeget így is meg lehet érteni. Ugye nem haragszol ezért a kis formai kritikáért?

Én még mindig nem tudok sajnos a konkrét filmhez hozzászólni, mivel nem tudom megnézni.
Edmond Dantes 2014 ápr. 23. - 09:13:17
(30/72)
Én viszont igen, az alábbi idézettel, föltéve h ez az idézet "idegen tollakkal való ékeskedés"...ha az, hát vállalom:

"Ha egy ember meleg, de keresi az Urat és jóakarattal van telve, ki vagyok én, hogy ítélkezzek felette? – mondta a Brazíliából hazafelé tartó gépen a riportereknek Ferenc pápa, aki sokkal békülékenyebb álláspontot képvisel a homoszexualitás ügyében, bármelyik elõdjénél. A pápa szerint a katolikus egyház katekizmusa ezt világosan elmagyarázza: nem kellene senkit marginalizálni, de a melegeknek integrálódniuk kell a társadalomba.
Ferenc elítélte az úgynevezett „meleglobbit” is. Megjegyezte, hogy a legnagyobb probléma nem a homoszexualitással van, hanem a lobbival, amely mögött kapzsi emberek, szabadkõmûvesek és politikai csoportok is állnak."

Figyelem! A korrektség és a teljesség igénye végett NEM csupán az elsõ mondatot idéztem be, ahogy mondani szokás, "kiemelve szövegkörnyezetébõl", hanem a teljes gondolatot, ami elfogulatlan hozzáállással korrekt, vállalható.

és

Figyelem! A te kedvedért és a tárgyilagosan, nyitottan gondolkodók kedvéért vettem ehhez a fáradságot és n e m annak/azoknak a kedvéért, aki/k pár napja (mondjuk ápr.12-én) regisztráltak-bújt/ak elõ a semmibõl v egy másik (esetleg szintén élõ) nicknév mögül h zavaros elsõ komment(je) után "észbe kapva" = azt túlkompenzálva, fikázzon egy kisebbséget meg mellesleg a filmet, bár azt kevésbé "hozzáértõn" :/ Van elképzelésem a motivációt illetõen, de nem bántom, nem rekesztem ki (utóbbit meghagyom neki/k), nem térítem. Mottó: ablaküveg.
perry 2014 ápr. 22. - 23:12:37
(29/72)
Nem szeretnék idegen tollakkal ékeskedni ezért Kovács Dóra Annát idézném, aztán mindenki visszaeshet a saját kis sztereotípiájába , helyeslésébe vagy kicsiny elutasításba.

"....Mert abba rúgunk, aki nem rúg vissza, és ezt elnevezzük szólásszabadságnak. Nem gondolunk bele, hogy attól még, hogy valamit szabad, nem kötelezõ.

Nem kötelezõ kritizálni azokat, akik életük középpontjába egy istent tesznek, mint ahogy azokat sem, akik nem hisznek a létezésében. Nem muszáj utálni a kéregetõket, vagy akik egy aluljáróban hajtják álomra a fejüket, mert nyilván ezt valamikor õk is máshogy képzelték. Nem muszáj utálni a melegeket sem, ugyanakkor azokat sem kell megpecsételni, akik nem tudják elfogadni ezt a fajta vonzódást két azonos nemû ember között.

Persze ehhez meg kéne tanulni, mi is az a tolerancia. Mert a tolerancia nem egy izzadságszagú kibírás, egy magunkba fojtott gyûlölet, feszült várása annak, amikor "eljön a mi idõnk" A tolerancia az, amivel minden ideológia, vallás, szexualitás mögött meglátjuk az embert, és ezt az embert értékesnek tartjuk. Amit pedig értékesnek tartunk, azt nem sértjük meg, nem törjük össze. El lehet neki mondani, hogy mit gondolunk a cselekedeteirõl (ha megkérdezi), de csak akkor, ha felkészültünk rá, hogy nem tudjuk megváltoztatni egymást, merthogy ez nem is a mi dolgunk. Táblákkal vonulni, félmeztelenül kéjelegve vonulni, karlendítve vonulni: ez sem változtat ezen....."
Federica_García_Lorca 2014 ápr. 21. - 21:41:16
(28/72)
Nézd, a pszichológia tudománya jelenleg azon az állásponton van, hogy a melegek „mutogatása” nincs hatással a fejlõdõ gyerekekre. A szexuális irányultság nagyrészt vagy teljesen velünk született tulajdonság, vagy legfeljebb egész kisgyerekkorban van a környezeti hatásnak szerepe, de annak sem úgy, ahogy képzeled.

„Aki nem szereti a homokosokat, az nyilván homofób, tehát valójában belül õ is homokos”

Bizonyos kutatások erre jutottak, pl. ez:
„Amerikai kutatók magukat heteroszexuálisnak valló férfiakat vontak be a kísérletbe, a tesztalanyokat két csoportra, az átlagnál homofóbabbakra és nem homofóbokra osztották. A kísérlet során az alanyoknak többféle, szexuális témájú videót mutattak, és mérték a szexuális izgalmat. A meleg férfiak közti szex láttán a homofóbok körében sokkal nagyobb arányban mutatkozott szexuális izgalom, annak ellenére, hogy a filmek megnézése után kitöltött kérdõívben visszataszítónak ítélték ezt a jelenetet.”
Nekem van jó néhány hetero férfi barátom, akiket egy picit sem zavarnak a melegek.

Szóval mi volt a véleménye a barátnõdnek a filmrõl? Õ, mint „heteroszexuális ember, aki képes a fajfenntartásra” akkor most undorodott vagy sem? Esetleg õ is az általad „felszínes liberális” gondolkodásúnak nevezett csoportba tartozik?
Federica_García_Lorca 2014 ápr. 21. - 17:54:46
(27/72)
A homoszexualitást magát nem is lehet úgymond reklámozni, mert ha valakiben nincs meg a hajlam, akkor nem is lesz, legfeljebb a látens bi- és homoszexuálisokra van hatással az a jelenség, amit te homokos propagandának érzékelsz, de ami valójában a szexuális kisebbségek iránti tolelancia hirdetése. A teljesen heterókat egyébként nem zavarják a melegek, hidegen hagyja õket az egész téma, a homo hajlamaikat elfojtani akaró látensek azok, akik kisebb-nagyobb fokú ellenérzéssel, viszolygással, néha gyûlölettel szoktak erre reagálni.

Lám, téged is szinte bosszant a melegek felbukkanása egy-egy filmben. (Amúgy a néger szereplõk ugyanilyen mértékben bosszantanak? És pl. a leszbikus nõk?) Mindezek után véletlenül belefutsz mindkét új magyar melegfilmbe! :-) A barátnõd, aki mindenképpen meg akarta ezt nézni, nem mondta neked elõtte, hogy mirõl szól a Viharsarok? És õ miért akarta mindenképp megnézni? Õ, mint „heteroszexuális ember, aki képes a fajfenntartásra” nem undorodik mégsem? Mit mond a batátnõd errõl?
Federica_García_Lorca 2014 ápr. 20. - 20:16:05
(26/72)
„De most egy olyan világban élünk, ahol fontosabb a meleg srác problémája, a másik meleg sráccal, mint a föld sorsa, a korszakváltás, az emberiséget érintõ összes kérdés.”

Nem lehet és nem is kell egy mûvészi alkotásban az összes embert érintõ, az úgynevezett egyetemes problémákkal foglalkozni. Épp elég, ha egy mû egy vagy néhány kérdést ragad meg, és azt ábrázolja a mûvészet eszközeivel. Ilyen erõvel a mûvészi alkotások 99,99% -ának a témájára elmondhatod ugyanezt, mint erre a filmre. Nem lehet, hogy csak a homo téma zavar?

„Minden hetero szexuális ember, aki képes a fajfenntartásra (undorodik ettõl).”

Ezt a kijelentést a szexuálpszichológia tudománya plusz a saját tapasztalataim is cáfolják.

„A csapból is a "melegek" folynak.”

Ezt is cáfolom. Pl. hány filmre jut egy meleg témájú? Pláne Magyarországon? Összesen 3-4 ilyen volt a teljes magyar filmgyártásban. Ha bekapcsolod a tévét, hiába van egy rakás csatorna, mennyi az esélye, hogy ilyen témájú mûsorba, filmbe botlasz? Majdnem semmi. Látsz az utcán egyetlen meleg párt is? Mert én még nem láttam soha. Szóval kb. 1000 csap közül 998-ból nem ez folyik. Hogy te mégis megtaláltad azt a kettõt? Hát ez vagy pech vagy... :-)

Tényleg nem szeretnék a személyedbe belekötni, de most komolyan úgy jársz moziba, hogy fogalmad nincs, mirõl fog szólni a film, amire beülsz???
Federica_García_Lorca 2014 ápr. 19. - 21:38:16
(25/72)
Van egy olyan sejtésem, hogy nálad nem sokra mennék az észérveimmel. Amúgy az elsõ hozzászólásod csupa ellentmondás, el tudsz te vitatkozni önmagaddal is. Vagy az elsõ fele irónia akart lenni?

Összesen négy filmhez írtál eddig véleményt, ebbõl kettõ meleg témájú. Ha te undorodsz a melegektõl, ha a létezésük is zavar téged, akkor mégis mi a bánatért nézel direkt ilyen témájú filmeket? Csak erre az egy kérdésre próbálj felhozni egyetlen észérvet.
Federica_García_Lorca 2014 ápr. 19. - 12:37:12
(24/72)
"Elsõre gusztustalannak tartaná mindenki"
Mindenki??? Maximum a hetero férfiak egy része és még legfeljebb a nõknek egy kicsi hányada.

"...annyira erõltetik a liberális gondolkodást"
Ne aggódj, Magyarországon most épp nem erõltetik, sõt ha így haladunk, nemsokára be is tiltják.

"...mûködésképtelen, mint a demokrácia"
Azért még sok országban mûködik a demokrácia!

(Az utolsó két mondatod meg: jajjj... de most nincs erre idõm.)
offtopic
Edmond Dantes 2014 ápr. 19. - 12:04:51
(23/72)
Akkor most "beélesítjük" az elméletemet ill. a gyakorlatomat. Ablaküveg. Avagy: http://www.demotivalo.net/view/103335
Bocs, h ezzel a linkkel: Hofit mondjuk nem kedvel(t)em, de ezt találtam hamarjában. Egyednek jó lesz ez is..és még udvarias is.
offtopic
cellasto 2014 ápr. 19. - 11:57:22
(22/72)
én már megfogadtam ezt.
veled szemben különösen,a mostani kivétellel persze :)
perry 2014 ápr. 19. - 11:45:27
(21/72)
Teljességgel igazad van, és nem is írok neki hiszen a Nagy László is megmondta már:

"A darabolókat, a koncolókat megvessük-e? Ezek a belsõséget marcangolók, idõ múltával mindig mások, megjelennek szólván: Nekem az epéje a kedves, nekem a csíger-imádó gyomra, nekem istenes lelke, nekem az istentelen, nekem a fekete ménsége: mímelem, nekem vérszínû orátorsága: fölveszem."
Edmond Dantes 2014 ápr. 19. - 10:03:25
(20/72)
Ugyanazt tudom írni-tanácsolni, amit egy másik topikban már megtettem: bizonyos, kommentelõnek látszó egyedeken át kell lépni, át kell nézni. Ablaküveg. Fõleg akkor, ha süt belõle h nem ismeri-nem látta az adott filmet, színdarabot, személyt. Ha személyeskedés lesz a dologból, csak az egyed jöhet ki belõle jól. Nem (nagyon) válogat(hat) eszközeiben, mert muszáj ellepleznie h nem ismeri azt, amirõl-akirõl szól a topik és csak szívat (mert ebben leli örömét) v nagyon is ismeri, csak pont azt titkolja h ismeri. Lehet h itt is errõl van szó. Látta, gyönyörködött benne-bennük, csak ezt a 4 fala között teszi és tartja. Egészségére neki! Én meg nem (ki)oktatok, csak jótanácsolok. :)
offtopic
perry 2014 ápr. 18. - 09:24:45 Előzmény cellasto
(19/72)
Talán nem is gondolnád , hogy gondolati síkon a te magatartásod is benne van a filmben.
Seize the day 2014 ápr. 17. - 01:27:15
(18/72)
Gyonyoru film es teljesen atjon az elet orok dramaja , megtalalni sajat magunkat rajonni kik vagyunk mit akarunk es batran felvallaljuk azt. Nem pedig bebujunk a kenyelmes tarsadalmi elvarasok moge es beallunk a sorba mert a tobbseg is ezt teszi.
offtopic
cellasto 2014 ápr. 14. - 19:01:40
(17/72)
"Meg kell nézni, beszélni kell róla, "

persze,majd megmondod mindenkinek,hogy ezt a szenny filmet nézze :D
9/10
FElepHánt 2014 ápr. 14. - 16:54:49 9/10
(16/72)
Zsarnoki apja, futballkarrier reményében Németországba ûzi, ott se barátja, se barátnõje,
csak az idegen közeg, örököl egy házat, hazaszökik. Nemigen csajozott itthon se, még ha-
verjai se maradtak, a kifosztott ház magányában az elsõ emberi lény, a tetõfedésben segí-
tõ Áron éleszti fel lappangó vágyait. Elszereti kedvesétõl, a falusi futballkopaszok megtorol-
ják másságát.
Sütõ Anrás Miklós a rendezõ telitalálata. Magába zárkózó, furcsa fiú, nemes arcéle sokat
sejtet, legritkábban látjuk csak a szemét, rejtõzködõ, talán önmaga számára is nehezen ki-
ismerhetõ egyéniség. A film alapritmusa beszorítva visszatartott, hosszú kivárásokkal tagolt,
amely pontosan tükrözõdik Szabolcsunk mozgásában. Kevés a szó, kilúgozottak a dialógu-
sok, mintha a móriczi világ lélektelen tompasága köszönne vissza a távoli múltból. Vergõdik
itt mindenki, a másik fiút beteg anyja köti a faluhoz, az apai szigor árnyékába szorultat a
menekülési kényszer. Csak a csordanépek vidulnak két sörmeccs között, számukra az áldo-
zat bántalmazása a legkedvesebb szórakozás.
Császi Ádám mesterien teremti meg a szûkhorizontú létezés fullasztó atmoszféráját, óvato-
san adagolja a feszültséget, jó ízléssel komponálja meg az erotikus jeleneteket is. Kérdés,
hogyan lehet ennyire naiv egy mégiscsak Magyarországon felnõtt ember, hogyan képzel-
hette, hogy a rendhagyó kapcsolat nem szúr szemet senkinek. Viselkedése egyébként is
ellentmondásos, illetve rosszul megírt: miért is telefonál számkivetettségében német klub-
társának, akihez semmi sem köti, aki egyszerre csak megjelenik, felkínálva a visszatérés le-
hetõségét? - De mindezen furcsaságokat felülírja a fojtogató hitelesség, a szereplõk nagy-
szerû játéka, (Horváth Lajos Ottó, a delejes pillantású apa, Varga Ádám, a két tûz között
vergõdõ falusi fiú és a Horváth Kristóf, a hidegen józan báty). A képi világot a magyar táj
síkjába nyomott, horizontális architektúra jellemzi. A kiváló Rév Marcell országúti hátte-
terében egy elnyúló fekete facsoport, a puszta semmijében a düledezõ ház, a folyó nádas
partvonala elõtt úszó, hattyúfejes Lohengrin-vízibicikli határozza meg a kompozíciót. Súro-
ló fények a belsõkben, alulvilágított fénypászmák, érzékeny közeliek, takarékos gépmozgás.
A végkifejlet totálkáros. A lehetetlen szituációnak nehéz a feloldása, de egy teljesen indo-
kolatlan gyilkosság semmiképpen sem az. Ám az utolsó percekig töretlen erejû alkotást lát-
hatunk, amely a bugyuta viccelõdés hazai termékei ellenében, a homoszexuális létezés ha-
zai kilátástalanságát és általános problémáit érett eszközökkel fogalmazza meg.
Meg kell nézni, beszélni kell róla, a film és a mindennapok viszonylatában egyaránt. Re-
ménysugár, hogy ez az értékes munka a mai Magyarországon, a jelenlegi filmdiktatúra ide-
jén születhetett meg.
Edmond Dantes 2014 ápr. 07. - 16:51:57
(15/72)
6/10
funfun 2014 ápr. 07. - 12:50:29 6/10
(14/72)
6 pontot adtam. Számomra sok logikai baki volt a filmben, ami zavart. Például Szabi örökölt házát kifosztották, tönkretették, a motor mégis ott maradt.
Börcsök Enikõ nagyon nagyon jó volt. A zárójelenet zenéje is. Tudja valaki esetleg, honnan származik? Ki a szerzõ?
Érdekes egyébként a film, de szerintem a téma miatt kapták fel ennyire (ami nem baj), de csak közepes körüli teljesítmény az egész.
Ennek ellenére gratulálok az egész stábnak, nem leszólás akart lenni.
Federica_García_Lorca 2014 márc. 27. - 17:54:06
(13/72)
Egy másik fórumon olvastam egy megható történetet arról, hogy egyetlen filmnek is mekkora hatása lehet az emberek életére.
Egy tizenéves fiú bevallotta a szüleinek, hogy meleg, mire az apa teljesen elfordult a fiától. A fiú csak annyit kért az apjától, hogy nézzen meg vele egy filmet. A nevezett film (melyet én is ismerek, és valóban egy csodaszép, szívszorító alkotás) két tizenéves fiú tragikusan végzõdõ szerelmét meséli el a homofób világban. A filmnek köszönhetõen a fiú apja pár nap múlva bocsánatot kért a gyerekétõl és lõn megbékélés.
Nem tudom, mennyire gyakoriak vagy ritkák az ilyen csodák.