Téma: Viharsziget

9/10
CsengoZoli 2010 márc. 13. - 23:51:09 9/10
(176/1156)
Igen,és ez szerinted mit bizonyít?
Egyébként a három gyereket magára véve ordít a vízben.
10/10
babybu 2010 márc. 13. - 23:49:29 10/10
(175/1156)
Na stop! Ha a Te verziódat veszem figyelembe,akkor ott nincsenek gyerekek,és nincsen feleség-gyilkosság sem,csak tûz van...
Mert ugye a "nem õrült" Capriónak( imádom), ez a verziója...
És hogyha a te verziód szerint õt gyógyszerezik,akkor nem jöhet elõ semmilyen gyerek..stb...
Poca81 2010 márc. 13. - 23:48:37
(174/1156)
A doki mondta, hogy belementek egy szerepjátékba, s gondolom ez azt is takarta, hogy felvitték a kompra mondjuk benyugtatózva, hogy ott térjen magához, ahol a társa (azaz a volt orvosa) ott volt vele...de szerintem ez nem lényeg, valahogy megoldották mivel ez kellett az új gyógymód kísérletéhez..
ezt nem is mutathatták volna meg a filmben-hogy hogyan oldották meg- mert lelõtték volna a poént:-)
az a lényeg,ha meg tudták oldani a szerepjátékot egy kompos dolog sem lehet akadály..
9/10
CsengoZoli 2010 márc. 13. - 23:48:25 9/10
(173/1156)
Hogy-hogy honnan tudja,hogy néz ki a kislánya?
Egy embert akartak törbecsalni állami szervek,hogy elhalgattassák!
Mennyibe telik fotót szerezni a gyerekérõl? :)
Eleve rossz úton jársz , a gyerekérõl ígysem - úgysem tudhatták hogy néz ki,ha nem nyomozták ki!
Ha beteg volt-ha nem annak utánna kellett járni!
:)
9/10
Matmov 2010 márc. 13. - 23:47:27 9/10
(172/1156)
és az is erõsen ki van emelve a filmben, h bár három gyereke volt, õ mindig csak egy kislányról meg az anyjáról fantáziál. a végén, mikor a tónál vannak és megöli a feleségét, szerintem jelzésértékû, hogy a lányhoz megy oda a tónál elõször, nála idõz el aztán a parton is, a másik két gyerek irányába semmi komolyabb gesztus. csak a lányt öleli.
10/10
babybu 2010 márc. 13. - 23:45:15 10/10
(171/1156)
Figyu 2. verziósok:)
Nem ciki feladni,hogy rosszul értelmeztétek:):)
most komolyan....:)
9/10
CsengoZoli 2010 márc. 13. - 23:43:38 9/10
(170/1156)
A kislány létezett az nemvitás!
Senki sem firtatja!
Ha valakit el akarsz tüntetni és azt akarod,hogy õ maga is bolondnak higyje magát,akkor nem nehéz kitalálni mirõl fog ebben az esetben halucinálni és az csupán egy fotó a halott kislányról,ami valós,de ebben az esetben mitsem biyonyít!Tudták mi volt élete töréspontja,arról fog halucinálni és szereztek egy fotót a halott kislányról!
Többször is elhangzik,hogy titkos állami szervezetek tartják fenn az intézetet!
2VERZIÓÓÓÓÓ VAAAAAAN :)
10/10
babybu 2010 márc. 13. - 23:42:49 10/10
(169/1156)
jajj persze,és azt is pontosan tudja a doki,hogy hogyan néz ki a kislány akirõl hallucinál??????
Több mint nevetséges....Szerintem már te sem hiszed el amit írsz:)
Ja,és a verziódnak mondanivalója sincs,azzal a felfogással egy nagy nulla lenne a film.Nem gondolod? :)
9/10
Matmov 2010 márc. 13. - 23:42:22 9/10
(168/1156)
meg azért a vihart, ami ott tartotta Teddy-t, nehezen rendezne meg pár ügyes pszichiáter
9/10
CsengoZoli 2010 márc. 13. - 23:36:51 9/10
(167/1156)
SPOILER
Hogy honnan tudták kirõl szokott halucinálni?
Ez pofonegyszerû!
Tudták,hogy nyomoz a börtön után,az ottörténtek után,ezért akarták eltüntetni.
Hogy a felesége meghalt azt a legegyszerûûbb megtudni valaki múltjáról!
Több megjegyzést is tesznek rá a dokik,.hogy õ egy "megsebzett ember"!
A börtönlakó srác is mondja,hogy miatta került ide,tudták,hogy nyomoz a börtön után és ezért õutána is nyomoztak!
Szóval erre simán rájöhettek és nyilván tudták ez mennyire földhözvágta, errõl fog halucinálni!
9/10
Matmov 2010 márc. 13. - 23:36:42 9/10
(166/1156)
spoiler


valaki megmondaná, hogyan került a kompra az elején? :)
10/10
babybu 2010 márc. 13. - 23:31:39 10/10
(165/1156)
Sziasztok!

Most jöttem a filmrõl,fantasztikus volt!!
Egész egyszerûen nem akarom elhinni,hogy vannak emberek,akik két verziót adnak ennek a filmnek.Árulja már el nekem valaki,hogyha õ csak a "gyógyszerektõl" képzeleg,álmodik,hallucinál, akkor hogy lehet,hogy amikor felidézi a tragédia napját,akkor a kislánya,akit egyesek szerint csak a hallucináció( ha-ha) idéz elõ,pontosan megmutatja a doki fotón,a többi gyermekével együtt???? Valószínû pontosan tudja,hogy álmában milyenek voltak nem???? Ne vicceljünk már....Annyira logikus a film.
1 VERZIÓÓÓÓÓÓ VAN!!!!!!! :)
9/10
zee944 2010 márc. 13. - 23:27:04 9/10
(164/1156)
De, egyértelmû a dolog teljesen.

***SPOILER***
Ha csak elhitetni akarnák venne, akkor érdekes lenne megmagyarázni pl. azt, hogy honnan tudnak arról, hogy kirõl szokott hallucinálni, meg hogyan variálja a nevek betûit, amikkel õ maga sincs tisztában. Ezt nem tudhatják. Hacsak nincsenek pontosan tisztában vele, hogy már eleve sérült elmével dolgozik rendõrbíróként ezer kilométerrel odébb, és kezelés alatt áll ott valakinél, akiknek ezeket elmondja, az meg leadja a drótot nekik. Roppant valószínûtlen és esetlen lenne. De még ha ilyen szamárságokat feltételeznénk, az egész akkor is érvényét vesztené azáltal, hogy semmilyen utalás nincs a film végén erre. Én õszintén szólva erre a csavarra számítottam is, hogy slusszpoénként kiderül, hogy valójában végig igaza volt. De egy apró jel sem volt erre.
9/10
Matmov 2010 márc. 13. - 23:26:39 9/10
(163/1156)
SPOILER

A film elején lévõ hajós jeleneten, a Megérkezésen nem akadt fent senki? Kiengednek egy õrült gyilkost a dilidokijával? Meg azon, h miért pont a hidegháború ideje alatt játszódik a történet, amikor sok ember, sokféle felfedetlen okból tüntettek el? és az nem fura, hogy az egyetlen szereplõ, aki nem bukkant fel kétféle minõségben, a barlangban lévõ ex-doktornõ? Õ az egyetlen szereplõje a játéknak, akit nem ellenõriznek. És miét szólítja a végén a "doki", akit korábban a társának hitt, egybõl Teddynek, mikor leül mellé? és vajon a zseniális rendezõ miért húzná le újra azt a bõrt a történetben, miért lõné el azt az agyoncsépelt klisét, h a fõszereplõ õrült, v a fõszereplõ a "más" ?(Másvilág, Hatodik érzék, Titkos ablak, Tizenharmadik emelet stb...). ez elég kommersznek tûnik. És emlékeztet engem ez a film a Taxisofõrre is, ahol a fsz kapcsán felmerül a gyanú, hogy megõrül, de ugyanakkor a végén kiderül,h nagyon is "tudatos fickó".

Egyébként a könyvet nem olvastam, de nem hinném, h a könyv - ha egyértelmû megoldást is kínál - a film is ugyanazt hozza le
9/10
zee944 2010 márc. 13. - 23:19:00 9/10
(162/1156)
***SPOILER***

Aha... elfelejtetted beidézni azt a néhány mondatot, ami ezután következik:

"Ami a tiltakozást illeti, azért nem teszi, mert õ is ezt akarja. A végén kérdezi Chucktól, hogy jobb-e szörnyetegként élni, vagy jó emberként meghalni. Ezt azért kérdezi, mert úgymond meggyógyult. Tiszta maradt a tudata, és nem tudja elviselni azt ami történt, ezért eljátsza elõtte Chucknak, hogy még mindig a képzelt világában él, így érve el, hogy megmûtsék, és ne kelljen a történtek súlyát magával cipelnie."

Nem "nem jött össze", ahogy te írtad, hanem éppen hogy annyira összejött, hogy õ maga hozta meg a döntést. Rohadt nagy különbség.
9/10
CsengoZoli 2010 márc. 13. - 23:16:59 9/10
(161/1156)
SPOILER
Igen ez egy valóban jó változat,de leginkább POCA verziója a meggyõzõ,hogy valószínûleg nem adta volna meg magát.
Azonban még mindig fentartom a jogot,hogy létezik a másik variáció is,amit írok.
Miért ne lehetne úgy,ahogy a rabok állították akikkel beszélt?
Ezekbõl kiderült,hogy õ régóta nyomozott ezután a sziget után ahol emberekkel kisérleteznek.
Odacsalták és "bentlakóvá tették".
Többször is említette a doktor,hogy megsebzett ember,amit tudtak róla!
Ismerték a múltját, kapott aszpirit (ami ugye lehetett más), a barlangban a nõ levezette,hogy innen nincs menekvés és milyen tünetei lesznek - a gyógyszertõl,cigitõl,kávétól-,ami be is jött.
A film végén pedig arra utalt,hogy inkább meghal,mintsem szörnyként éljen a szigeten élete végéig!
Ez a verzió hol bukik el szerinted?
9/10
CsengoZoli 2010 márc. 13. - 23:10:59 9/10
(160/1156)
Édesanyád a debil :)
SlyCool 2010 márc. 13. - 23:03:26
(159/1156)
Kivancsi vagyok, hanyfelekeppen kell meg leirnunk neki ahhoz, hogy megertse...:S
SlyCool 2010 márc. 13. - 23:02:28
(158/1156)
SPOILER

Jaaaj, nem hiszem el, hogy meg mindig azt mondod, hogy "ketfelekeppen is lehet ertelmezni" a filmet, aaaargh...:((
Gondolod, hogy egy olyan tokos marshall (rendorbiro), mint capuccino karaktere, -aki tobbek kozott megjarta a 2. vilaghaborut- inkabb a lobotomiat valasztja, minthogy szembeszalljon par apoloval es megprobaljon elszokni a szigetrol??
Sajnalom de tobb turelmem nincs Hozzad: debil vagy.:(
Poca81 2010 márc. 13. - 23:00:21
(157/1156)
SPOILER

Szerintem meg ha tényleg Teddy lett volna, akkor nem adta volna fel, hanem inkább belement volna a játékba míg ki nem találja hogyan jut ki..

Nekem egyértelmû, hogy beteg volt aki végül is hatásos kezelést kapott, csak így,hogy szembenézett a dolgokkal nem szeretett volna tovább élni, mint egy gyilkos szörny..