norton15 2008 nov. 02. - 22:50:45
(134/614)
Na ez az. Lehetséges, hogy életformának se néznének minket.:D

Ráértek kiélvezni a dolgot. Vagy csak nagyon alaposak akartak lenni.
Hemoglobin 2008 nov. 02. - 22:49:27
(133/614)
Na jó, a robothangok tényleg jók voltak! :-)
sandros5000 2008 nov. 02. - 22:45:39
(132/614)
Optimus Fõvezérrel szinte egyszerre irtunk hasonló gondolatokat a filmmel kapcsolatban, érdekes és hátborzongató, ahogy ezt a kereskedelmi média tálalná.
Na ne hülyülök, nem vagyunk egyformák kinek ez jön be, kinek az, én személy szerint már élek halok a klisé mentes, eredeti storykért, de néha másik témájú filmet sem vetem meg. De azt is megértem akinek az tetszik, csak a lényeg hogy ne zárkozzon el a szokásostól eltérõ témájú filmektõl...
ennyi 2008 nov. 02. - 22:44:41
(131/614)
Az is lehet, hogy annyira lényegtelenek vagyunk mi ezen a "kurva bolygón", de legalább is "kurva ország"-ban, hogy arra sem méltatnának, hogy egy nyalábot leküldjenek ide. Az alienek egyébként nem a legegyszerûbb módját választották az emberek írtásának. 6 milliárd embert egyenként? De ráérnek.
ennyi 2008 nov. 02. - 22:42:53
(130/614)
Nem érvelt, asszem. :)
Egyébként jut eszembe: a 2001.Ûrodusszeia sci-fi, ez a VH nem igazán. Ez a film azért ráment rendesen a látványra is. A Jelek-ben annyira nem a látványra hajtottak. Mellesleg amikor ott mutatták, hogy az utcán mászkál az alien, sokkal jobb volt, mint a direkt vérszívás mutatása.
norton15 2008 nov. 02. - 22:40:46
(129/614)
Elõször gondolom bazinagy sokk lenne, hogy hú b*szdki, itt vannak az alienek. De addigra már késõ lenne.:D
ennyi 2008 nov. 02. - 22:39:53
(128/614)
Ez csak "fi", nem "sci-fi". :)
ennyi 2008 nov. 02. - 22:36:17
(127/614)
Valószínû, hogy semmit. Aki idejön hozzánk, az ellen sokat nem tudnánk tenni. (Mi eddig a Holdig jutottunk élve...)
vbence13 2008 nov. 02. - 22:35:55
(126/614)
Hát én nem dobtam magam hanyatt a filmtõl, de azért tetszett. Tudatában annak, hogy milyen régi sztori, meg úgy általában kedvelve a világvégés filmeket, tetszett.
Mondjuk volt benne jó pár logikai bukfenc, de sebaj.
Amúgy már régóta tervezem, hogy bele kezdek H.G. Wells mûveibe, úgy tûnik itt az ideje.
Ez is nagyon jó, meg a Dr. Moreau szigete is jó.
BonFire 2008 nov. 02. - 22:35:22
(125/614)
Ez egy nagy rakás kula volt! Ami még meglepõbb, hogy merõ tájékozatlanságból nem tudtam elõre, ki lesz a fõszereplõ, de csak a végén dobta le az agyam a láncot, amikor megláttam a stáblistán a rendezõ nevét. Unalmas volt, és tartalmatlan. Ennyi, nem ragozom tovább; elõttem már mások megtették.

Azzal meg pláne ne érveljen a fiatal célközönség, hogy attól jó egy film, mert az 5.1-es dolby surround lebontja a panelt körülötte, meg mert milyen látványos valami. A Jurassic Park óta tudjuk, hogy nincs olyan dolog, amit ne lehetne vizuálisan megjeleníteni.

De mondok valamit. Ha valakinek "fussa" egy jobb videokamerára, egy combosabb számítógépre ingyen simán össze lehet szedni minden programot, amivel hasonló minõségû mozi készíthetõ. Van néhány jó kis progi, pl az Adobe Premiere Pro, a Photoshop, meg az After Effects. Ezzel a hárommal együtt összedolgozva pont ugyanilyen látványos mozit lehet otthon a szobában csinálni. Mindössze hozzáértés és türelem kérdése. Nem fog sokba kerülni.

Tehát az nem érv, hogy látványos, meg hangos. Igen fura, amikor a földönkívüli az attak elõtt megfújja a tibeti kürtöt, hogy mindenki tudja, hogy meg lesz támadva, és elmenekülhessen. Legalább valami tényleg hátborzongatót megkísérelhettek volna csinálni. Ez szemét.
norton15 2008 nov. 02. - 22:34:04
(124/614)
Nem kéne ilyeneken gondolkoznunk. Azt se tudnánk, ha véletlenül jönne egy ilyen támadás, akkor mi történne velünk, fel bírnánk-e venni a harcot.
ennyi 2008 nov. 02. - 22:32:11
(123/614)
Ja, a jelekben több volt a keresztény csöpögés.
Egyébként egyszeri nézésre abszolút jó mindkét film, annak ellenére, hogy fájóan hamis a sztori és a megoldás. A Jelek még rosszabb... Ha mi emberek meg tudjuk mondani pár száz fényévrõl is, hogy milyen anyagból van egy égitest, nehogymár a fejlett alienek ne lássák a szabad szemet is kiszúró óceánt és felhõket, hogy aztán pár csepp víztõl megdögöljenek. A normál páratartalom vize nem csípte a szemüket...
ennyi 2008 nov. 02. - 22:29:20
(122/614)
Komolyan azt hittem a vége felé, hogy az lesz a megoldás, hogy el kell fogatniuk magukat az embereknek, visznek egy gránátot és belülrõl felrobbantják az összes gépet. Azért sikerült a japánoknak egy-kettõt elintézni, nekik megy a kamikaze akció. Meg az araboknak.
norton15 2008 nov. 02. - 22:28:46
(121/614)
De, van hepiend, viszont nem TC menti meg a világot egy puskával.:D
bandikaa 2008 nov. 02. - 22:25:12
(120/614)
Amúgy nemrég olvastam egy friss cikket a neten a sztorihoz kapcsolódóan, de sajna még a guglival sem találom :(

Ami tuti, az az, hogy megemlíti a szerzõ a fordított Világok harca szindrómát, azaz azt, hogy szeptember 11 képeit sokan egyszerûen nem hitték el...

Nem olvasta valaki véletlenül?
3/10
igorrr 2008 nov. 02. - 22:24:23 3/10
(119/614)
sandros, optimus:


valóban sikerült elszakadnia héhány amerikai klisétõl (bár a fiúnak nagyon nem kellett volna túlélnie, sokkal jobb lett volna, jobban illik a koncepcióhoz), de ha ennek az az ára, hogy a nézõt kizárják az eseményekbõl, akkor inkább már a klisék. szerintem akkor is a fületlenség napjának a koppintása.
offtopic
bandikaa 2008 nov. 02. - 22:22:57
(118/614)
Skacok, ez itt offtopik:
Miért van az, hogy kishazánkban az adócsalás mellett a másik nemzeti sport a fikázás? :)
ennyi 2008 nov. 02. - 22:22:47
(117/614)
Ez a film nem a Függetlenség napjára, hanem az egyik Mel Gibsonos filmre hasonlít, ahol szintúgy kihaltak az alienek, mert nem bírták a vizet, ott sem az emberek oldották meg a dolgot. De a story is nagyon hasonlított (pincében bújkálás, stb.).

Már az is hülyeség volt, de ez sem kevésbé:

1. A millió évek alatt, ha megfigyeltek minket, bizonyára azt is látták, hogy mennyit szenvedtünk a mikrovilág ellen (pestis, aids, stb.), meg hogy marék számra szedjük az antibiotikumot.

2. A kis genyák többsége nem fertõz meg minden élõlényt, csak amelyikre veszélyes.

3. Aki tanult egy kis biológiát, netán mikrobiológiát, az tudja, hogy nagyobb eséllyel lennénk immunisak idegen kórokozókkal szemben, mint nem. Fõleg, hogy nem sok esélye van annak, hogy kompatibilisek az alienek.
9/10
Sonny Burnett 2008 nov. 02. - 22:22:41 9/10
(116/614)
Nekem is pont ez jutott eszembe. Meg úgy a képi világa a filmnek, szerintem hasonlított a HL2-re. Fõleg a végén.
tigerland 2008 nov. 02. - 22:21:28
(115/614)
senki sem nezte vegig a filmet?
evezredek ota az emberiseg - sok-sok embertarsa halala soran - megtanulta, hogy nem csak attol lehet meghalni, amit latunk, hanem attol is mait nem. A virusok, bakteriumok amik ellen mar megtanultunk vedekeztni, de tamadoink nem. Feltetelezem, amikor az egyik leny ivott az esovizbol, ami a pincebe folyt be ahol hosunk a lanyaval meg az idegenn fickoval megbujt, akkor fertozodott meg, de persze a kivancsisag miatt a tobbi leny is megfertozodhetett valahol. Ezert elpusztultak, elvesztettek az iranyitast, es hoppsz, meg a pajzs is kikapcsolodott...
ENNYI
Szerintem nagyon jo film, az igazi WAR feeling nagyon atjott szamomra