totokacsa_904 2006 máj. 05. - 12:33:53
(14/74)
Remélem valaki digizi és meg is osztja a nagyjözönséggel :)
aqua 2006 máj. 04. - 20:40:04
(13/74)
Az MTV palettáján nem láttam még hasonlóan magas színvonalú mûsort ebben a témában (sajnos meglehetõsen ritkai is), pedig az emberek nagyon nyitottak az efféle nem "szektás" elõadásokra, intelligens, tanult emberek és tudósok tolmácsolásában.
Csak gratulálni tudok, és minden elismerésem a mûsor készítõinek, mert ezen a színvonalon sok olyan embert is meg tudnak szólítani, akik egyébként nem foglalkoznak az emberi lélek és a lét csodálatos kérdéseivel, titkaival. Nem tudom elképzelni, hogy egy átlagos intelligenciával rendelkezõ, bármilyen világnezetû embert ne szögezzen oda a foteljába, ha belepillant a mûsorba. Azokról nem is szólva, akik pontosan tudják és értik is, mirõl beszélnek a mûsorban megszólalók. Az õ nevükben is köszönet, mert elképzelni sem tudom, mekkora munka állhat ennek hátterében.
Csatlakozva néhány elõzõ megszólaláshoz, nagyon remélem, hogy meg fogják ismételni a mûsort teljes terjedelemben, mert sokan vagyunk, akik mire eszméltünk, és kisakkoztuk, hogy milyen rendszerességgel megy a mûsor, már a felérõl lemaradtunk.
madi 2006 ápr. 18. - 22:16:47
(12/74)
Csatlakozom az elõttem szólókhoz: a mûsor ismétlésének én is nagyon örülnék!
Üdvözlettel,
madi
x-tro 2006 ápr. 14. - 13:53:43
(11/74)
spongyabob az valami idióta rajzfilm, és egy, már megszûnt júzernek szólt...
mont 2006 ápr. 13. - 14:01:26
(10/74)
Kolibrinek és más érdeklõdõknek a vallasforum.hu-ról idemásolom a
94. benoni - 2006-03-05 17:56:26 bejegyzést, vagyis a tervezett teljes szériát, mint tudjuk, - egy hetes csúszással. Az ápr. 12-i adás is jó volt: szerintem éppen eltalálják az arányokat, azt, hogy az egyes elõadók milyen terjedelemben és részletességgel szólaljanak meg. Grandpierre Attilát még Harmadik Szemes közlései óta megkedvelhette az érdeklõdõ...
Te x-tro: mi az a spongyabob?

V I L Á G O K O N Á T
Barangolás a metafizika birodalmában
12 héten át kedd esténként az M 2 képernyõjén!

Az eddig 7 fejezetbõl álló mûsorsorozat 5 új résszel bõvülve ismétlésre, illetve bemutatásra kerül a \"Filmidõ\" c. mûsorsávban keddenként 21.00 órai kezdettel.
Élvonalbeli gondolkodók létezésünk nagy kérdéseirõl egy egyedülálló sorozat keretében:
1. Március 7. (kedd 21.00 h):
AZ ANYAG: KÁPRÁZAT VAGY VALÓSÁG?
Prof. Dr. László Ervin filozófus, Héjjas István kutatómérnök,
Dúl Antal teológus, Dr. Gelléri Júlia homeopata,
Paulinyi Tamás para-kutató, Szepes Mária írónõ
2. Március 14. (kedd 21.00 h):
POLARITÁS: A KÉTARCÚ VALÓSÁG
Jankovics Marcell filmrendezõ, Prof. Dr. Tóth Tibor informatikus,
Daubner Béla pszichiáter, Szepes Mária írónõ,
Dúl Antal teológus
3. Március 21. (kedd 21.00 h):
ÕSELEMEK, ÕSTÖRVÉNYEK: A MINDENSÉG PILLÉREI
Mireisz László filozófus, Dr. Simoncsics Péter orvos,
Héjjas István kutatómérnök, Dúl Antal teológus,
Prof. Dr. Tóth Tibor informatikus
4. Március 28. (kedd 21.00 h):
TÉR, IDÕ, TUDAT: DIMENZIÓK HÁLÓJA
Hankiss Elemér szociológus, Dúl Antal teológus,
Makovecz Imre építész, Paulinyi Tamás para-kutató,
Müller Péter író
5. Április 4. (kedd 21.00 h):
AZ ÉLET LEHELETE: CÉLLAL, LÉLTALANUL?
Prof. Dr. Tóth Tibor informatikus, Grandpierre Attila csillagász,
Dúl Antal teológus, Paulinyi Tamás para-kutató,
Mireisz László filozófus
6. Április 11. (kedd 21.00 h):
AZ ÉRZÕ ÉLET
Dúl Antal teológus, Tasi István kultúrantropológus,
Hankiss Elemér szociológus, Müller Péter író
7. Április 18. (kedd 21.00 h):
A TUDATOS ÉLET
Müller Péter író, Sári László kelet-kutató,
Mireisz László filozófus, Bakos Attila író,
Dúl Antal teológus
8. Április 25. (kedd 21.00 h):
VÁGYAINK VILÁGA: KÍSÉRTÉSEK ÖRVÉNYÉBEN
Bagdy Emõke pszichológus, Tarr Bence kultúrantropológus,
Domján László agykontroll, Dúl Antal teológus
9. Május 2. (kedd 21.00 h):
ELMÉNK BIRODALMA: TUDAT, MÓDOSULT TUDAT
Lednyiczky Gábor bioinformatikus, Váradi Tibor vallásbölcsész,
Daubner Béla pszichiáter, Paulinyi Tamás para-kutató,
Dúl Antal teológus
10. Május 9. (kedd 21.00 h):
MÛVÉSZETEK ÜZENETE: AZ IHLETTÕL A MANIFESZTÁCIÓIG
Müller Péter író, Dúl Antal teológus,
Pap Gábor mûvészettörténész, Vásáry Tamás karmester
11. Május 16. (kedd 21.00 h):
SORSUNK KÓDJAI: SZABADSÁG VAGY DETERMINÁCIÓ?
Czeizel Endre genetikus, Hankiss Elemér szociológus,
Popper Péter valláspszichológus, Rácz Géza filozófus-szerzetes,
Dúl Antal teológus
12. Május 23. (kedd 21.00 h):
AZ ÉG AKARATA: ASZTROLÓGI
x-tro 2006 ápr. 06. - 11:52:37
(9/74)
asszem neked ez túl magas lesz, maradj inkább spongyabobnál...
kolibri 2006 ápr. 05. - 19:37:00
(8/74)
Sziasztok!
Én a tegnapi mûsort láttam elõször, és nagyon tetszett! Jó, hogy vannak ilyen elgondolkodtató, színvonalas mûsorok is! Szívesen olvasnék még további részleteket, ha az m1 honlapján lenne még valami! De sajnos nem találtam csak néhány mondatot. :( Nektek hogy tetszett a tegnapi rész?
mont 2006 márc. 29. - 12:50:59
(7/74)
Az ismétlés valóban jó lenne, mondjuk az m1-en.
Csak van egy nagy akadálya: nincs benne semmi mocskolódás, cikizés, közélet, sõt: némi agyi aktivitást is igényel. Sajnos azt hiszem, "a héten már kétszer is gondolkodtam" típusú tévénézõbõl van több (és a nézettség a TV-ben alapkövetelmény), márpedig az elõadásokra oda kell figyelni. Nehéz elképzelnünk az idõtlent, a végtelen nagyot és végtelen kicsit, viszont mindenki elfogadja, hogy végtelen VAN (senki sem akarja lelógatni a lábát a világ peremén :)). Valahol itt kezdõdik a hit definíciója és a megmagyarázhatatlanra való nyitottság. Szokjuk a gondolatot, nézegessük a mûsort...
karbon 2006 márc. 28. - 22:25:34 Előzmény zsuzska
(6/74)
Sajnos én csak az elsõ részt láttam, ill. a harmadik végét. Nagyon sajnálom, mert csodálatosnak tartom a mûsort. Pont azokra az alapvetõ kérdésekre adhat gopndolatébresztõ hipotéziseket, melyek segítségével könnyebben el tudom fogadni azt a lehetetlen állapotot, amit Dr Tóth Tibor fogalmazott meg a 3. részben. Sose fog kiderülni, hogy teremtett világban élõ teremtett lények vagyunk-e, vagy szép lassan magátol lett ilyen a világ, s létezésünk csupán a darwini fejlõdésmenet egyenes következménye. Nekem szimpatikus Dr. T. Tibor elmélete és az is, ahogy a gondolatmeneteit levezeti. Jó érzés egy informatikával foglalkozó ember szájából filozófiai gondolatokat hallani.
Én is jó ötletnek tartom, hogy a mûsort újból bemutassák a TV-ben.
zsuzska 2006 márc. 21. - 20:47:37 Előzmény Volo
(5/74)
Sziasztok!

Örülök, hogy hozzászóltatok a témához ti is. Én sajna a második részrõl maradtam le, a harmadikat meg annyira vártam ma, ehelyett valami teljesen más volt mûsoron:o( Nem jó vicc!!!
Remélem, azért tartani fogják a keddi estéket ennek a mûsornak. És egyetértek azzal, hogy ismételni kéne, legalább annyiszor, mint a mindentudás egyetemét, ami szintén fantasztikus mûsor.
Üdv!
Zsuzska
Volo 2006 márc. 18. - 08:53:45
(4/74)
Teljesen igazad van....
mont 2006 márc. 15. - 19:56:52 Előzmény Volo
(3/74)
Én is lemaradtam, és még biztosan sokan mások is, akik egyébként szívesen nézik-hallgatják az értelmesen elõadó embereket és témákat. Sajnos, az m2 egy mellékvágány lett, mióta olyan adóknak kótyavetyélték el az országos földi vételt, akik március idusának részletes beszámolói helyett kétpupú tevecsikóval és szendviccsel etetett medvékkel "múlatják az étert". Az m2-t kábelen gondolom kb. 1,5 mill. elõfizetõ nézheti, akinek pedig nincs kábeltévéje, az a földi adás megszûnte óta kész kálváriát járhatott be a 2. kincstári mûholdas adásainak bevadászása után caplatva.
Egyébként a <a target=blank href="http://www.vallasforum.hu/forum.php?id=19" title="http://www.vallasforum.hu/forum.php?id=19">www.vallasforum.hu</a> helyen részletezik is ennek a sorozatnak az anyagát (ugye márc. 21. kimarad = csúsznak egy hetet a jelzett témák). A filmen szereplõ kiválóságokra és színvonalra garancia a gyorsan legördülõ stáblista végén feltûnõ szerkesztõségvezetõnek, a magyar TV-zés nagy szürke emininciásának neve is...
(Bosszantó viszont, hogy pl. a szereplõ Dúl Antal teológus hangminõsége nagyon házilagos, tompa.) -Hát csak ennyit, és csak annak hangsúlyozására, hogy egy eldugott mûsor is megérhet egy regisztrációt.
Volo 2006 márc. 08. - 17:15:47
(2/74)
Sajnos lemaradtam az elsõ részrõl, pedig terveztem, hogy megnézem, mert nagyon tetszett amit róla olvastam a szöveges ismertetõben...
JÓ lenne,ha ismételnék is a részeket, hogy azok is meg tudják nézni akik így jártak mint én...
zsuzska 2006 márc. 08. - 13:12:34
(1/74)
Sziasztok!

Nagyon érdekes ez a mûsor! Remélem sokan megnézték/megnézik és talán sokan magyarázatokat kapnak felmerülõ kérdéseikre a sorozat által.
Üdvözlettel:
Zsuzska