bigcroker 2015 nov. 01. - 22:25:20
(129/169)
hogy rohadna le az operatõr keze (is). 5 perc alatt majdnem behánytam.
10/10
offtopic
cellasto 2015 okt. 25. - 08:59:43 10/10
(128/169)
azért nem ajánlod senkinek,mert neked nem tetszett?
hát gratulálok :D
manciamókus 2015 okt. 25. - 04:03:18
(127/169)
A film egy ki**aszott nagy szarság! Senkinek nem ajánlom, pláne azért mert az elsõ 20 percben baromi nehéz volt a tévét forgatni, hogy lássam a képet a kamerarázogatások miatt. Én nem tudom, hogy a kameraman mit evett vagy ivott elõtte vagy hogy éppen epilepsziás roham érte közben, korábban esetleg break-táncos volt-e, de ha továbbra is így veszi fel a jelenteket, hát én nem fogom komolyan venni. Szóval, aki a Mónika Show-t unja még annak sem ajánlom, ugyanis sokkal kevésbé tartalmas. Láthattunk egy seggbekúrás a metróaluljáróban ezek után meg retrospektív módon visszatekinthettünk a múltba, ahonnan megtudhattuk, hogy a seggbe kúrt egyén valójában egy jó ember volt. Egyáltalán nem érdemelt meg egy ilyen kegyetlen metrós kúrást. Amúgy az egész filmben az eleje a legbunyósabb, ahol nem rendeltetésszerûen használják a tûzvédelmi berendezést. A jelentek logikai sorrendje miatt rosszabb mint a Benjamin Buttom élete. Szóval továbbra sem tartom jó filmnek, mert a rendezõ csupa felháborító dolgot akart bemutatni,de közben a szereplõk annyira antipatikusak, hogy teljesen érdektelen az egész. Egy moslék a film és mondanivalója sincsen. A film olyan sötét, mint egy n*ger segglyukába szorult negró a a metróaluljáróban!!
10/10
nuiii 2014 jún. 24. - 16:18:58 10/10
(126/169)
ez azért van, mert csak 15 percig láttad. a film a végére áll össze.
10/10
cellasto 2014 febr. 11. - 18:36:18 10/10
(125/169)
nehezen emészthetõ darab,egyszer láttam,többször nem akarom-és nem azért,mert annyira rossz,hanem mert annyira sokkoló
oregvejno80 2014 jan. 25. - 22:16:24
(124/169)
Sajnos nem jó film. A visszafelé játszás teljesen funkciótlan, ugyanúgy el lehetne mondani a történetet elejétõl a végéig. Még lehet, hogy drámaibb is lett volna.
A rendezõ vszínûleg nagyon belelkesült a két évvel korábbi Mementótól, de hát Nolan zseni, ez a forgatókönyv viszont csak egy lelkes amatõr munkája, igazán eredeti ötlet nélkül
A vége meg triviálisra (banálisra?) sikeredett, a téma drámaisága ellenére is.
Az operatõr... jaj ne: 1. teljes képzavarba került a kamera(vissza)forgatásokkal, 2. s ráadásul azok közé tartozik, akik eredeti ötletek hiányát folyamatos kamerarángásokkal és egyéb funkciótlan különscégekkel próbálják elfedni.
Egyszóval: nem tetszett, a lehetõség megvolt benne, de nem tudtak élni vele.
De akinek módjában áll, nézze meg, hátha más véleményre jut.
1/10
Nyúlós lónyál 2013 szept. 09. - 10:59:48 1/10
(123/169)
Ez mi ez? Ez a film egy jókora maszlag. Élvezhetetlen, nulla színészi játékkal. A folyamatos kamerarángatások már az elején elrontják a hangulatot. Mondjuk az eredmény a film végetértével is ugyanaz: egyszerûen nézhetetlen.
10/10
pirosubi 2013 aug. 12. - 13:35:03 10/10
(122/169)
Én 3x láttam:P Amúgy ja, a tettes ott vigyorog a háttérben, elsõre nekem sem tûnt fel. A melegbáros rész engem amúgy a pokolra emlékeztet, teljesen olyan, mintha leszállnának a pokolba, mikor kijönnek bennem ilyen megkönnyebbülés féle érzet van. Így lassan egy év után is tartom, hogy életem egyik legjobb filmje.
10/10
cellasto 2013 júl. 14. - 19:48:51 10/10 Előzmény csati777
(121/169)
meg fogom valamikor,de nem tudom mikor..
tipikus egyszernézõs film,és nem azért,mert annyira rossz,hanem mert annyira sokkoló.
csati777 2013 júl. 13. - 23:54:04 Előzmény cellasto
(120/169)
Nézd csak meg még egyszer! A tettes ott áll a tömegben, a vétlen áldozatot ölik meg, akinek semmi köze nem volt az erõszakhoz.
10/10
cellasto 2013 júl. 07. - 07:10:17 10/10
(119/169)
valódi bûnös megússza?







SPOILER

nem üti fejbe valamivel vincent cassel haverja abban a melegbárban?


rég láttam,lehet nem jól emlékszem
7/10
Szissssz 2013 júl. 07. - 00:51:19 7/10
(118/169)
A film jó volt és eléggé egyedi a maga mûfajában. Nekem sem tetszett viszont annyira a melegbáros rész, amit én is túl hosszúnak éreztem. Mindent összevetve különleges hangulatú filmnek mondanám remek színészi játékkal fûszerezve. Nagyon hitelesek voltak!
10/10
pirosubi 2012 okt. 04. - 10:13:46 10/10
(117/169)
Ez egy eszméletlen jó film! 3. film életemben, aminek simán megadom a 10/10-et. A brutalitás ilyen gyönyörû ábrázolásával ritkán találkozni. Szerintem ezt is meg kell mutatni, mert a mûvészetnek éppen arról kell szólnia, hogy megmutatja azokat a dolgokat, amit nehezen tud az ember elképzelni, vagy csak úgy elsuhan mellette. A 'megerõszakolás' szó hallatán sokaknak tényleg az ugrik be, hogy kis tiszi-toszi, talán még a nõ is élvezi, oszt' csókolom. A film bemutatja, hogy ez nem egészen így van: a megaláztatást, az undort el sem tudjuk képzelni.
Az a jelenet tetszett még nagyon, mikor a visszafogott pali szétveri a tûzoltókészülékkel a meleg pasas fejét. Teljesen visszafogott, 'normális' ember, de a bosszú, az elkeseredettség ilyen dolgokat tud kihozni belõle. És szerintem ezzel nincs egyedül...
A vége meg a teljes ellenpontja a filmnek, annyira szép, annyira nyugodt, úgy érzem, ez egy ajándék, hogy eddig 'végigszenvedted' azt a sok kínt.
Olyan emberek viszont kerüljék, akik nem szeretik az ennyire nyers ábrázolásmódot, szerintem nekik a lényeg nem jön át.
8/10
M.Zs.F 2012 szept. 01. - 14:09:33 8/10
(116/169)
Kizárólag magamat okolom, és teszem felelõssé, hogy megnézek egy ilyet, aminek már a leírása is borzaszt. Én azért már láttam egyet s mást életem folyamán, meg tapasztaltam is, és itt gyakorlatilag teljesen "hétköznapi" a sztori is, már ha annak lehet nevezni egy erõszaktevést. De ahogyan be van mutatva, és amilyen vészes a zene és a kameramozgás az egészen félelmetes, gyomorforgató, sokkoló, megrázó. Egyetlen film volt ezen kívül, aminél azt éreztem hogy bár soha meg sem láttam volna még a címét sem, az pedig az Emberi százlábú. Borzalmas, szörnyû, sokkoló!!!

Nem is tudom hogyan pontozzam én ezt. A munka a filmen jól volt megcsinálva, a Memento nekem ha jól rémlik 9-es vagy 10-es volt. A színészi munka is kiváló itt, a valósághûség pedig szintén jeles. Ha most mínuszt adnék, azzal a gyomrom befogadó-képességét osztályoznám, de a film jól van összerakva, csak nem kellett volna megnéznem.

10/8
6/10
Sadenal 2012 aug. 05. - 12:45:37 6/10
(115/169)
Engem az operatõri munka kifejezetten idegesített. Megfájdult tõle a fejem. :O Maga a film viszont elég durva volt és nem volt nehéz nézni, annak ellenére, hogy visszafelé játszották a sztorit.


6/10
sceid 2012 júl. 22. - 21:42:07
(114/169)
A kameramozgás tényleg egyedi és ötletes, DE ez nem lehet mentség beteg, kegyetlen emberek ilyen szintû bemutatására. Normális ember ezt a filmet nem élvezi, még ha erõs idegzetû is. Nem értem, mi szükség van ilyen jelenetekre, ezeken senki nem szórakozik, senki nem lesz tõlük több, ellenkezõleg, inkább kártékonyak. Beethoven 7. szimfóniája pedig annyira nem méltó az egészhez, hihetetlen arcátlanságnak éreztem, amikor a film végén megszólalt.
1/10
Segítõ Béka 2012 júl. 08. - 11:19:50 1/10 Előzmény dummdomm
(113/169)
Elkéne tudni vonatkoztatni egy karaktertõl a színészt"

nem kell itt, mert te nem olvastad el a rendezõvel készült interjút, a színészekkel készült interjút, õk azt nyilatkozzák hogy a saját intim életüket mutatják a vásznon, és a rendezõ is erre kérte õket. mert õk együtt vannak a való életben is, tudod.
ki is derült nekem, hogy ezek milyen primitív emberek.

asszem origo.hu-s interjú
és a film ritka rossz.
vénasszonyok -nyara 2012 júl. 02. - 17:20:32
(112/169)
Gratula az elõttem szólóknak, hogy tudnak értékelni egy igazán különleges és jó filmet. Ez a film valóban FILM!
Kihasználja a filmben rejlõ igazi lehetõségeket és nem csak elmond képekben egy történetet, mint a legtöbb mozifilm.
7/10
offtopic
Kendy 2012 júl. 02. - 17:10:09 7/10 Előzmény vansir
(111/169)
Többször láttam a kommentekben a Giliszta szót.
feliratosan láttam.
Ami ennél a filmnél nem elöny mert sokszor össze vissza beszélnek és nehéz követni a feliratokat.
Na a kérdésem.
A Giliszta a Bélféreg lenne.
Gondolom igen nálam a feliratban így volt fordítva lehet,hogy a szinkronban meg Giliszta volt.
7/10
Kendy 2012 júl. 02. - 17:01:27 7/10
(110/169)
Most néztem meg ezt a filmet.
Bevallom õszintén annak ellenére,hogy laza 10 éve készült teljesen elment mellettem.
A kommenteket is utólag olvastam el miután megnéztem.
Annyit tudtam csak róla,hogy megerõszakolják benne Monica Belluccit

Viszont ezek ellenére tetszett.
Jó film nagyon!
Ezelött a film elött én visszafelé játszodó filmet csak a Mementót láttam.
Nem is tudom van-e még egyáltalán ilyen film ami visszafele játszodik?

Nem találtam horrorisztikusnak inkább nyersnek és realistának.
Olyan Dogma feelingel mûvészfilmes megoldásokkal.
Tény ezt azért mondom mert pl tegnap megnéztem a A betolakodót,pár hete meg a Mártírokat amik szerintem keményebbek és szintén francia filmek.

Más nemzetek filmjei közül meg vannak még brutálabbak.
Snuff 102,Szerb Film pl.

A szereplõk szuperek benne jól hozzák a karaktereket.
Ami nagyon tetszett,hogy Vincent Cassel nem a brutálkeményvagyokakcióhõs benne hanem totál jól hozza az átlagembert aki bosszúra szomjazik.

1 dolog volt nekem csak.
Ezt a kommentekben nem is fedeztem fel.

SPOILER lehet:
Pierre karaktere mert elején azt hitem Alex tesója,rokona,évfolyamtárs,barát,stb...
Erre kiderû az ex-férj.
Na ez ami nekem bizarr volt mert én tutti nem mennék bulizni az ex-nejemmel ha ott van a párja.
Illetve fordítva is.
Ha nekem a nejem azt mondaná menjünk bulizni az ex-férjével kiakadanék az hétszentség!

De lehet az életben és ez sok kapcsolatban természetes.
Nem tudom nem voltam ilyen szituban még.