Téma: Wallander

Niquist 2012 ápr. 22. - 14:41:50 Előzmény ribizli0809
(16/56)
Miért?
Csak! Mert „bocsika”, de talán azért, mert nem „bírom” (elnézést így érthetõbb: nem „csípem”” az „amerikáskodókat”. Egyébként: never mind (about me … Váoóoó...)!
Különben nem tartom rossz sorozatnak, legalább kicsit más, mint a megszokottak a sorozatgyártásból, csak azt nem értem miért „angol-svéd-amerikai-német” egyszerre? :D
greghouse 2012 ápr. 20. - 23:41:18
(15/56)
Azért...tudom, hogy Branagh nevétõl illik hanyatt esni, én is imádom a Shakespeare rendezéseit, a Sok hûhó... a világ egyik legjobb filmje. Mint színész is nagyon jó (és Emma Thompson, a volt felesége az egyetlen szép angol nõ London epszilon sugarú körzetében...., de ez nem ide tartozik.)
...Szóval Branaghtól illik hanyatt esni. De én még kivárnék a pontozással (tanulva azon, hogy késõbb nem lehet változtatni a Portnál, akármi lesz.) Ma divat nagy nevekkel, mozi sztárokkal vezetni egy TV sorozatot. (Jeff Goldblum, Tim Roth, Sarah Jessica Parker, stb., stb.) Ez most a trend. Branagh kapott nyilván egy szekérderék pénzt érte, de ez még nem garancia, hogy a sorozat is jó lesz. Majd úgy a 6. után pontozok.
ribizli0809 2012 ápr. 20. - 22:47:01
(14/56)
Igen Wow. Dupla vé - o - dupla vé!
Miért??
Niquist 2012 ápr. 20. - 22:28:24
(13/56)
Wow!
???
ribizli0809 2012 ápr. 20. - 22:24:19
(12/56)
Wow! Végre egy igazán jó kis sorozat! Annyira üdítõen más, mint a mai "krimi"-nek meg "bûnügyi" sorozatnak nevezett izék.
Annyira nyomasztó és kopár, persze mindezt pozitív értelemben értem. Teljesen más, mint a mai sorozatok és emiatt annyira jó. Agatha Christie Tíz kicsi négere jutott róla eszembe, ugyanezt éreztem, mikor azt olvastam. Érzem benne a reménytelenséget, az elveszettséget, azt, hogy bármi lehet még a vége. Egyáltalán nem vetítik elõre a happy end lehetõségét. Nagyon reális!
Egyszóval: tetszik! :D
Miranda666 2012 febr. 12. - 19:06:38
(11/56)
A sorozaton felbuzdulva elolvastam az egyik Wallander könyvet (A gyilkosnak nincs arca), és meg kellett állapítanom, hogy az a ritka eset áll fenn, amikor egy könyvbõl készült film jobb, mint az alapmû. Szó se róla, a regény sem rossz, de a sorozat alkotói egy magasabb mûvészi színvonalra emelték a történetet. Hangulat, stílus, gondolat tökéletes egységet alkot, és az egészet megkoronázza Kenneth Branagh fantasztikus, érzékeny alakítása.
Biztos van, aki unalmasnak találja, de õk nézzék inkább a CSI: Akárholt.
Pernilla 2012 jan. 14. - 15:52:23
(10/56)
Nem rossz, nem rossz... de nyomába se ér a svéd Wallander-sorozatnak Krister Henriksonnal. Na AZT nézzétek meg.
barka01 2011 dec. 28. - 21:34:34
(9/56)
A CSI, Castle és társai sorozaton szocializálódóknak nyilván sivár ez a sorozat, hisz az elõbbi "remekmûvekben" luxuslakásokban, puccos yachtokon vagy éppen valami magániskolában ölik le az embereket. De sebaj, mert érkeznek a hibátlan kinézetû ügynökbácsik és -nénik, akik még akkor sem nyavalyognak,ha már minden csontjukat eltörték, de minek is, hiszen bámulatos sebességgel képesek ebbõl felgyógyulni. És persze az arcuk nyilván azért sosem hamuszürke, mert kimelegedtek a többiek leharcolásában. Az aztán meg kifejezetten "édi", hogy a legnagyobb életveszély közben is van kedvük viccelõdni, de sztem azért, mert tudják, ha az utolsó pillanatban megmenekülnek (márpedig miért is ne menekülnének meg), akkor elindulhatnak a hájtek-rendõrörsre, ahol még a legelvetemültebb bûnözõbácsiknak is hibátlanul csillog a fogsora. Na nekem ez a szürreális. Örülök, hogy Wallander megérkezett hozzánk is, a német közszolgálatik évek óta nyomják, más fõszereplõvel is, és az is maximálisan élvezhetõ. Könyvben meg hát ... még finnyás kultúrkörtéknek is bátran ajánlható.
10/10
szirgabor 2011 dec. 14. - 00:40:10 10/10
(8/56)
Megdöbbentett az elõz hozzászólás, vettem a fáradtságot, hogy "akinorev" hozzászólásait végigolvassam, és jóval borzalmasabb élmény, mint amilyennek õ a sorozatot találta. Szinte csak negatív dolgokat ír, mindent leszól és lehúz (egy-két kivétellel). Hogy jogosan vagy sem az más kérdés, nem tudom megítélni, mert sok mindent nem ismerek az általa leszóltakból. Viszont a miértjét nem értem. Mi az értelme, miért jó ez neki, miért nem ott szólal meg, ami tetszik neki (ha van ilyen), és miért ez a folyamatos pocskondiázás.
Mindegy.
A Wallander remek alkotás.
Ha egy szereplõt olyannak lát, amilyennek Wallandert leírja, akkor a színész remekül játszik, csak dícséret illeti, nem kritika - ez talán egy gyerek által is érthetõ.
Sok skandináv krimit olvastam, néhányat láttam, jóval realisztikusabbak, mint az amerikaiak.
Ezekbõl megállapítható, hogy mind Svédországban, mind Norvégiában nagyon nagy bajok vannak, és jó dolognak tartom, hogy ezt az írók jelzik, és megírják ezeket.
Egyébként Európa többi részén is nagyon nagy bajok vannak, nálunk kicsit mégnagyobbak, és még annál is nagyobbak lesznek.
A sivárság egyre jobban terjed, és ez nem szürreális, hanem egyszerûen realista. Sajnos.
Egy magyar hétköznap esti híradó mûsor pedig sokkal borzalmasabb, mint ez a remek sorozat, ami kíválóan mutatja meg, hogyan darál le, tör össze, tesz tönkre egy embert a környezete, a világ mindenféle borzalma, amelyben él, élünk.
Az operatõri munka viszont fantasztikus, gyönyörû lírai képsorok vannak benne, szerencsére igen sokszor.
metzger ferencné 2011 okt. 04. - 20:25:42
(7/56)
Ez a filmsorozat könyvben is megvan, nagyon és élvezhetõ film készült belõle.
Ghanima 2011 szept. 22. - 00:04:02 Előzmény pozsizsuzsi
(6/56)
Igen, megnéztem, és nem is bántam meg! :-) Reggel aztán kómás volt a felkelés... Branagh meg bizony kiváló színész.
10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2011 szept. 21. - 08:53:33 10/10
(5/56)
Nos, belevágtál a késõi idõpont ellenére?
Remélem ki bírtad várni, nagyon finom filmek ezek...
A krimihez kb. annyi közük van, hogy bûntény is és nyomozás is van bennük.
Branagh pedig isteni benne.
Ghanima 2011 szept. 20. - 20:45:27 Előzmény pozsizsuzsi
(4/56)
Én is bejelentkezem a Branagh-kedvelõk táborába, mhhhhhh!!! Valamelyik délelõtt megint belefutottam az V. Henrikbe, és nagy élvezettel néztem végig - ráadásul a szinkron is nagyon rendes volt.
Ghanima 2011 szept. 20. - 20:41:28
(3/56)
Hogyaza... ez is este tízkor, ismétlés meg az éjszaka közepén...

Csak mert persze - a FEM3-on oly ritka alkalmakkor - ugyancsak tízkor kezdõdik egy _jónak ígérkezõ_ japán film... azt meg ráadásul a tv2 ismétli, dettó az éj közepén...

És nem, kedves (emiatt) kommentelni vágyók, nem töltök le, nem veszek föl... igen, ilyen kis maradi vagyok. Ilyenkor persze morgolódok, de azért elõbb-utóbb máskor is lejátsszák mindkét filmet újra, nekem az is elég. :-)
10/10
pozsizsuzsi 2011 jún. 13. - 14:59:41 10/10
(2/56)
:)
Nálam is.
10/10
kapriko 2011 jún. 13. - 13:41:11 10/10
(1/56)
Végre egy elejétõl a végéig élvezhetõ krimi! Az ír születésû Kenneth Branagh pedig kedvenceim egyike.
Nálam 10/10