Téma: Wanted

Eric Cartman 2008 jún. 29. - 11:26:36
(58/378)
***SPOILER PÓTOLVA***

Én már láttam a filmet és megkell mondanom hogy a végére egy kicsit összezavarodtam!
Ha az apja egy köpésre lakott tõle akkor miért nem szólt elõre hogy be ne lépjen a társaságba! Akkor... Nagyon sajnáltam mikor Angelina Jolie meghalt a végén! A filmet ajánlom mindenkinek, de elõre is szólok ne számíts nagyon jóra mert ez a kategória még a jóba tartozik de az alján van!
1/10
nemtom89 2008 jún. 28. - 13:35:12 1/10
(57/378)
Kidobott pénz volt erre beülni. Ilyen baromságért, már nagyon régen nem adtam egy mozijegy árát. Aki megakarja nézni, inkább töltse le. De azt se ajánlom.
10/10
btkill 2008 jún. 28. - 11:44:30 10/10
(56/378)
Szuper volt!
Castia 2008 jún. 28. - 11:30:00
(55/378)
"A filmbõl hiányzik a humor, az izlés, az értelem!"

Micsoda szerencse, hogy a hsz-eid alapján ezek benned mind megvannak.
Obránszky Ármin 2008 jún. 28. - 09:27:25
(54/378)
Azért az nem lenne egy akármilyen mutatvány, ha bemutatnád "az örült vodka zabáló oroszok lelki világát"(?) egy amerikai (!) képregény (!!!!!) filmre való átültetése alapján! Eddig azt hittem, h 1) tudományosan finoman szólva meghaldadott tétel, h minden népnek közös sajátosságot tulajdonítani (nem tudom, h örülnél, ha a magyarokra vonatkoztatva a jelenlegi poltitikai elit prominens személyiségeinek jellemébõl vonnának le általános következtetéseket...), 2) de ha már mindenképpen ilyesmiben gondolkodik az ember, akkor Tolsztojt olvas vagy Turgenyevet, netán Dosztojevszkijt, esetleg Bulgakovot (ha sokat nem mondanak a nevek, akkor nézd meg a Wikipedián!). Felnyitottad a szemem, örökké hálás leszek! ;-)
johnnyjungle 2008 jún. 28. - 02:33:02
(53/378)
másrészrõl jó hír, hogy hollywood mkit vár, aki valamit/bármit letesz az asztalra :) csak hujberferit nem, még london se:)
johnnyjungle 2008 jún. 28. - 02:26:02
(52/378)
azt gondolom, ez egy összecsapott film, a producerek nem akartak, vagy tudtak beleszólni a dolgokba. vagy tudják, mindegy milyen lesz a termék, MEG FOGJUK VENNI. még ha igénytelen is.
johnnyjungle 2008 jún. 28. - 02:22:47 Előzmény lukreczia
(51/378)
lukreczia: remélem lesznek olyanok, akik nem mennek ki a terembõl, végignézik a filmet, és elgondolkodnak az életükrõl, ahogy írtad:)

de akkor már inkább az amerikai szépség, nem?
1/10
sato4ever 2008 jún. 28. - 01:32:41 1/10 Előzmény Mage
(50/378)
A filmbõl mintha kilátszódna ezek az örült vodka zabáló oroszok lelki világa... A gázprom és putyin haverjai megelégelte, hogy mocskos gázmezei patkányoknak nézik õket... hirtelen "superhösöknek" képzelik be magukat ahol saját fülük levágással, és emberek fejbe lövéssel jópofiznak... undoritók ezek az oroszok, agresziv betegpatkányok!
1/10
sato4ever 2008 jún. 28. - 01:17:24 1/10 Előzmény Zempy
(49/378)
Ezek az oroszok tényleg inkább valami állatfaj mint emberi. Talán filmre vitték a KGB-s kiképzési módszereket... Csakhogy akkor inkább valami dokumentum filmet kellett volna csinálniuk. A filmbõl hiányzik a humor, az izlés, az értelem! Aki hipermodern technikával készült vágóhidi életet bemutató filmre kiváncsi.. annak lehet csak ajánlani! oroszok jobban teszik ha a undormányaikat a saját szibériai lakóiknak mutatják be!! Vagy a jegesmedvéknek...
Zempy 2008 jún. 27. - 19:33:48
(48/378)
"A fõszereplõ férfihõs számításba jött"
Ezt hogy érted??

Én nem láttam még, eddig azt hittem olyan lesz ami tipikusan csak szórakoztatás nem túl mély mondanivalóval, de legalább zseniálisan kivitelezett (pl Sin City). De olvasva a kommenteket... picit elbizonytalanodtam.

Annyit viszont reagálnék a Port.hu kritikájára, hogy eléggé idióta kijelentésnek tartom, hogy "McAvoy mellett azonnal látszik, hogy Jolie nem ugyanaz a színészi súlycsoport". Lehet utálni Angelinát, és tény, hogy újabban inkább laza, felejthetõ szerepeket vállalt be (erre a Changeling minden bizonnyal rá fog cáfolni), de igenis tehetséges színésznõ. És valóban nem 1 súlycsoport, de csak azért, mert McAvoy-nak még fejlõdnie kell. Sztem Angie eddig többet tett le az asztalra (elég ha a rangos díjait nézzük) míg a fiatalúr karrierje most indul csak igazán. És véleményem szerint eddig olyan ékes bizonyítékát még nem adta annak a "hûdenagy" tehetségének- igazán átütõ legalábbis még nem volt. Na csak ennyi
6/10
Hörcsögg 2008 jún. 27. - 19:27:57 6/10
(47/378)
Noshát lehet kellett egy ilyen film is, nem tudom, a pro figuráknak minden összejön + alig akarnak megsérülni vagy meghalni, a történet elég gyengus, egy 6ost adok rá !
Barree 2008 jún. 27. - 18:18:15
(46/378)
Golyózápor utánzat LOL :D Annak a filmnek nincs cselekménye, mi alapján lehet tehát azt utánozni? Ez a mondat annyira tetszett hogy regisztráltam hogy írhassak egy kommentet...
Amúgy szerintem egyedi az ötlet, ennyi erõvel akár az X-menhez vagy a heroeshoz is hasonlíthatnánk, mivel engem például legkevésbé a Mátrixra emlékeztet.
Mage 2008 jún. 27. - 16:18:58
(45/378)
*** SPOILER ***

A Wanted olyan hû és olyan vérszegény utánzata a Matrixnak, amit - ha szellem volna - a temetõbõl már nem engednének vissza a többiek. A film elsõ kétharmada alázatos, szolgai és teljességgel dilettáns remake, amit nevetséges Star Wars- és Golyózápor-utánérzés tetéz.

A saját életével mit kezdeni nem tudó fõszereplõ kiképzése nem igényel különösebb magyarázatot. A "nem tudom, ki vagyok" az Orákulum ajtaja fölött lógó "ismerd meg önmagad", a szövõszék a "mindannyian azt tesszük, amit tennünk kell", az újraélesztés úgy fest, mint amikor Neo magához tér. Jó hír, hogy Trinitynek ezúttal sokkal nagyobb melle van, rossz hír az értelem teljes és kérlelhetetlen hiánya.

A Wanted fõszereplõje az a nem túlságosan ritka embertípus, aki soha életében nem gondolkodik, kivéve, ha feltétlenül muszáj, és olyankor sincs benne több köszönet, mint ha egy amõbát kérdeznénk a relativitás-elméletrõl.

Morgan Freeman játéka tökéletesen kifejezi, amit a Wantedról gondol. Ha a hírességek csarnokából áthozták volna helyette az õt mintázó viaszbábut, a különbség nem volna észrevehetõ.

Angelina Jolie a forgatás során láthatóan azon gondolkodott, melyik szerencsétlen országból fogadja örökbe az ötvenegyedik gyerekét. Ha jól sejtem, a fõszereplõ férfihõs számításba jött.

A Wanted nálam Jolie miatt 17 pontról indult. Ebbõl csak és kizárólag a roppant ostoba jelenetek esetén vontam le egyet-egyet. Így jött ki az alábbi érték.

2 / 10
lukreczia 2008 jún. 27. - 10:07:58
(44/378)
Szerintem ez a film többrõl szól mint ami a felszínen látszik belõle...az idióta meseszerû hülyeségeket meg a bérgyilkosos sztorit leválasztjuk róla marad egy olyan mondanivaló, amit minden olyan embernek meg kéne fontolnia aki nem érzi jól magát a bõrében...
johnnyjungle 2008 jún. 26. - 22:01:56
(43/378)
A dramaturgiai szálak nincsenek szépen összekapcsolva, az elbeszélés és a sztori gyenge, a párbeszédek szintúgy, az effektek relatíve jók, elég sok benne a klisészerû elem, van benne pár dolog(filmbéli tény), amire ki kéne térni, de nem tér ki.

Ugyanaz rendezte, aki a nappali ill. éjszakai õrséget, aki szerintem nem egy átlagon felüli (orosz) rendezõ, ráadásul mostmár Ámériká nyomja õt felfelé, úgy tûnik.
Aki elsõsorban látványra utazik, annak tetszeni fog a film. Aki könnyen észreveszi a szakmai jellegû hibákat, a történeti jellegû hibákat, annak nem.
Mindenképpen az a "must-see" fajta film, ami megtekintés után kis csalódottságot hoz ugyan, de emlékszünk rá.

Szerintem a rendezõ hülyének/butának tartja a közönségét, legalábbis figyelmetlennek. Vagy õ maga figyelmetlen. Nem tudtam eldönteni, meseszerûségre hajlik-e a mozi, és azért van benne pár kidolgozatlan rész (ami emiatt hülyeségszámba ment nálam - textilbõl jósolni, patkányhadsereg), vagy egyszerûen igénytelenségbõl nincs rendesen megcsinálva a mozi.
Sway08 2008 jún. 26. - 19:59:38
(42/378)
Susan88 kérlek adj egy linket hogy honnét töltöted angolul mert én komolyan már belehalok hogy nem tudom megnézni és biztos vagyok abban hogy 1x a moziban nekem kevéslesz meg amúgy ís angol párti vagyok :D
az elõzetest ismegnéztem már jópárszor , remélem jó lesz a film
polluxtroy 2008 jún. 26. - 18:45:09
(41/378)
Kedves Susan88!!
Nem küldenél egy linket, hogy honnan töltötted le a filmet?
Én is azok közé tartozom, akik nem szeretik szinkronosan nézni a filmeket (bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy fõleg James McAvoy-t nem szeretem magyar hanggal:) Elõre is megköszönném!!!
1/10
tsuti 2008 jún. 26. - 10:11:33 1/10
(40/378)
Susan88 Te vagy jutalékot kapsz a jegyértékesítésbõl, vagy Te vagy a ritka kivétel.
Ez a film rémes volt; ha önmaga paródiájaként próbálták volna eladni, akkor rendben van, de mint akciófilm.. A terembõl többen kimentek film közben, a bentmaradók meg végigröhögték, tényleg röhejes volt, rég volt ilyen rossz moziélményem!
tzszs 2008 jún. 26. - 09:19:54 Előzmény mercenary
(39/378)
Lehet hogy sok az analfabéta, én pl, nem vagyok az és mégis jobban szeretem a szinkronos filmet, mint a feliratost... Sokan vannak persze akik "eredeti hangal", de attól még nem kell mindenkre az mondani, hogy analfabéta...

És a magyarok nagyon jól szinkronizálnak!!!!!!! (szerintem)

Szerintem a mozik nem ott rontják el, hogy most feliratosan adják, vagy szinkronosan.... mind a kétféleképpen kéne adni és levinni a jegyek árát !! :D