facsi 2012 ápr. 20. - 11:02:17
(52/132)
klisé-klisé-klisé-klisé-klisé-klisé-klisé-klisé-klisé 2 óra 10 percen keresztül .
10/10
950617 2012 márc. 22. - 23:28:05 10/10
(51/132)
Spoiler

Én néztem valamikor MMA-t. Tényleg elüt a többi küzdõsporttól. Én csak azt nehezményezem, hogy minden menet ugyanúgy néz ki. Ergo a tanárt agyoncsapják, de egy fogással nyer. Mikor még régen a top 500-ban se volt. Ekkora pofonoktól azt se kéne tudnia, melyikük az ellenfél, és melyikük õ. Túl van színezve a szerepe. De a film mondanivalójából nem von le.
Amúgy meg amit mondasz, hogy fekszik a földön és hagyja hogy verjék. Na ja, de ez még mindig MMA. Elképzelhetõ, hogy perceket vannak a földön, és nem történik semmi, max az egyik üt a másik fejére párat (aki fölül van), a másik meg átkulcsolja a derekát lábbal, és próbál védekezni a menet végéig, amíg újra álló helyzetbõl nem kezdhetik. Nehéz egy ilyen helyzetbõl kijönni. De megoldható olyan lábkulcsolásokkal amiket láttunk, vagy guillotine fogással is, de ez is csak egy lehetõség. Na meg nem volt benne vér. Ami még egy hiba.
mierda 2012 márc. 22. - 21:30:57 Előzmény HUN_GERGO
(50/132)
Hat ez elkepeszto ez a tanar. Ugy verekszik mint egy lany, jobban mondva nem is verekszik csak hagyja hogy ussek a foldon... aztan hirtelen kulcsol egyet a labaval es nyer..... beszaras.. hogy a csaj nyer.
mierda 2012 márc. 22. - 21:20:00 Előzmény 950617
(49/132)
A tanar szerepe idetlen. Boxolni se tud, de megis legyoz mindenkit a hulye birkozo teknikajaval. Beszaras.
10/10
HUN_GERGO 2012 márc. 22. - 19:23:13 10/10 Előzmény vidraember
(48/132)
Spolier!!!

Szerintem a film kellõképpen megmutatja hogy hogy kerül be a versenyre a két testvér, semmi hihetetlen nincs benne. Ennél ezerszer nagyobb csodák történtek már, szóval a film ilyen téren nagyon rendben van. Elõtte mind a ketten képzett harcosok voltak, sõt még azt sem lehet megtámadni, hogy nem voltak edzésben mert a film apró részleteiben megmutatja hogy igen. :)

Az MMA-ról pedig érdemes tudni hogy ez egy olyan vereseny ahol BÁRMI MEGTÖRTÉNHET, ez a kulcsa az egésznek versenynek. Vagyis az összes harcos teljesen egyenlõ esélyekkel indul, innestõl kezdve nyugodtan történhet az ami a filmben is történt, szóval kár ragozni. Gavin O'Connor nem véletlen választotta a filmhez az MMA-t, pont a történet miatt, illetve a sport témában amúgy is nagyszerûen rendez.

Szerintem vitathatatlan, hogy az elmúlt évek legnagyobb filmét kaptuk meg. Én inkább úgy jellemezném az egészet mint amikor minden tökéletesre sikerült, a rendezés, a három fõszereplõ játéka, a búnyok mesteri visszadása, szóval minden összeállt.

Aki nem látta mindenképp pótolja. :)

10/10*
10/10
950617 2012 márc. 18. - 17:40:54 10/10
(47/132)
Ma néztem meg, és örülök, hogy eljutottam rá. Eleje unalmasan indult, még pontosan nem is tudtam, hogy mit várok a filmtõl.
Aztán elérkezett egy pont, nem is olyan soká, amikor már elkezdett érdekessé válni. A vége meg kib.szott jó!
Lehet kicsit sablonsztori, de nem zavart.

SPOILER

-Ahogy Tommy karakterét homály fedi, úgy nagyon szépen áll össze a háttérsztorija. Bátyja, a családapa aki ivott, az anyja, amikor elhagyta az apját, és magával vitte.
A legmeghatóbb jelenet, amikor ugye nagyon elutasító az apjával szemben, de látszik, hogy neki is mennyire rosszul esik. És amikor az apját annyira kiakasztja, hogy az berúg, és utána ahogyan viselkedik vele... Szal ja.:)
-Persze a fizikatanár, anyagi csõd. Hát nemtom, nem úgy néztek ki, mint akik nagyon meg vannak szorulva. Jó, de azt is megértem, hogy szerette volna a legjobbat adni a családjának, és erre sok ráment.
És a végére újra együtt a család.
Csak annyit sajnálok, hogy Tommy háborús barátja családjának nem tudott segíteni.
-MMA jelenetek nagyon jók benne. Aki kételkedik, annak mondom, hogy ezek tényleg így néznek ki. Jó nem egészen, mert általában kevésbé akció dúsak, de akár lehet ilyen is.
Az viszont nem tetszett, hogy Brendant végig szétverték, de egy fogással mindig sikerült nyernie...
-Meg ez a folytonos orosz-amerikai él...

SPOILER VÉGE

Szép történet, színészek jók benne.
Ritkán mondom filmre, de még egyszer megnézném. Lehet nem egyszer. Az is benne van, hogy hiányzott már az MMA. Meg eltaláltak nálam valamit Tom Hardyval. Grrr...:P

10/10
9/10
Watchmen 2012 márc. 18. - 10:35:18 9/10
(46/132)
Nagyon örülök, hogy kivártam a mozis megjelenést és nem otthon dvd-rõl néztem meg a filmet. Ez az a mozi, amely méltán lesz ott a 2012-es év végi listán. Kõkemény mozi, mely nagyon sokáig hivatkozási alap lesz, a mûfaj kedvelõi számára.

A történet baromi ütõs. Egyszerû, de mégis kicsit más, mint a nagyjából hasonló sztorik. Engem már ott megvettek, hogy két testvér hadak útjáról szól a film. Plusz bejön a képbe mindkettõ személyes motivációja és az érzelmi problémák. Hol egymás között, hol a családban, hol a fater miatt.

Remek színészi alakítások, megható befejezés és egy teljesen átélhetõ film. Szinte érezzük a pofonokat az arcunkon, érezzük a meccsek bûzét és a verejtékcseppek szagát. Ezen még egy férfinek sem cikis dolog sírnia. Kihagyhatatlan.
10/10
fenegyerek18 2012 márc. 13. - 02:14:00 10/10 Előzmény vidraember
(45/132)
Spoler lehetséges!

Elõször is nem hobbi ketrecharcos volt, régen õ is harcolt és utána lett tanár. Az, hogy milyen nehéz vagy könnyû bejuttatni valakit egy ilyen mérkõzésre azt te se tudod hogy megy. Az edzõnek lesérült a harcosa ezért berakta helyette azt aki még esélyes lehet a gyõzelemre!
Tommy szinte megállíthatatlan harcos volt végig, nem látom nagy hibának, hogy Veszett kutyát kiüti pár mp alatt, készülhetett akármennyit veszett kutya, legalább annyit készült Tommy is!
Hoztál fel pár szerinted lehetségtelen harcjelenetet, amikrõl szintén nem tudhatod te se, hogy meg lehet e õket csinálni vagy sem, és miért ne lehetne. Nem voltak benne olyan jelenetek amik hülyén vagy a valóságtól elrugaszkodóan néztek volna ki!
A tengerészgyalogosok biztos nem a sivatagból jöttek, ez nevetséges is volna. Gondolom azok mentek el a meccsre akik pont otthon voltak!
Ha neked ezek a jelenetek klisések voltak akkor nem tudom milyen filmeket láttál!
Szerencsére többen vannak akiknek tetszett ez a remek film, hiszen az se véletlen, hogy az IMDB a valaha készült legjobb 150 film közé sorolta!
6/10
vidraember 2012 márc. 12. - 21:26:13 6/10 Előzmény Morgo1972
(44/132)
Mielõtt elcsöppennénk a filmtõl, gondoljunk bele következõkbe a történetben:

*** SPOLIER *** *** SPOLIER *** *** SPOLIER *** *** SPOLIER *** *** SPOLIER ***

- hogy a retekbe kerülhetne be egy egymilliárdos forintos verseny legjobb 16 harcosa közé egy nímand tanár? Mert lesérült az istálló csúcsversenyzõje...? Biztos csak 15 MMA-profi van az USÁ-ban... Ennyire még egy valóságshowba sem könnyû bekerülni, mint ahogy a filmben tette a hobbi-ketrecharcos-
- amikor az oroszt le kell léptettetnie az utolsó menetben, elõtte az edzõje valami ilyesmit mond: "üsd ki, vagy elúszott a házad..." WTF? Az addigi gyõzelmeivel biztos nem kapna meg annyi pénzt a szponzoroktól, amennyi egy átlag amcsi ház kiváltásához kell... ez az "5 millió $ vagy semmi" séma a legszarabb családi kalandfilmek sémáit is alulmúlja, hisz már a bekerüléssel hatalmas hírnevet lehet szerezni... persze a 24 órás lebonyolítás is jó; a meccsek közti holtidõkben van idõ a családi drámákra, katarzisokra, stb.
- miután az edzõteremben Tommy kivégzi Veszett Kutyát, és az agyonkészüli magát a stílusából a bosszúra, a versenyen Tommy mégis kb az elsõ megmozdulásával kiüti - lol.
- Brendan épp neki van nyomva a kerítésnek, és a lábacskái a levegõben kalimpálnak, amikor az amerikai bunyósfilmek hõseinek emberfeletti akaraterejével földhöz vágja az oroszt - biztos megfordította a gravitációt, mert erõsen gondolt a csinos kis feleségére meg a két lányára.
- és a legjobb: a bajtársai, akiktõl csak fél éve dobbantott Irakból, teljes inkognitóban, hirtelen Atlantic Cityben teremnek a sivatagból, becsõdülnek, és robotüzemmódban buzdítják végig a meccsen, mint valami elcseszett észak-koreai híradóbejátszásban; innentõl kezdve már csak röhögni lehet az egészen.

*** SPOILER VÉGE *** *** SPOILER VÉGE *** *** SPOILER VÉGE *** *** SPOILER VÉGE ***

Összességében a legarcátlanabb hollywoodi kliséket arcátlanul puffogtató film, megtámogatva az MMA pénzével annak népszerûsítésére. A szituációk, párbeszédek életidegenül hatnak (pl az egész gimnáziumi miliõ egy musicalre hasonlít), van benne pár magát harcos kinézetûre gyúró és ütést-rúgást-földharcot aránylag jól eljátszó szereplõ, 'sztennyi. Az egyetlen megrázó jelenet Tom Hardy-é és Nick Nolte-é a hotelszobában. A többi felejthetõ, gagyi úgy ahogy van, pedig az ilyen harcolós-életrajzi filmeket nehéz igazán elcseszni, túljátszani, elcsépelt klisékkel szétszedni, de itt sikerült.
10/10
Morgo1972 2012 márc. 11. - 23:21:19 10/10
(43/132)
Értem én, ha valakinek nem tetszenek a sport témájú családi drámák, de aki erre a filmre 5 pontnál kevesebbet ad, ott bizony komoly értékítéleti problémák vannak. Aki szerint pedig tucatszínészek gyenge játéka van a filmben, az egyszerûen csak trollkodik. A Fighterrel szerintem nem sok értelme van hasonlítgatni, mert az életrajzi film, ez pedig fiktív történet. Ettõl függetlenül a Warrior jobb :) A Fighterben csak Bale játéka fogott meg, itt minden szereplõ, a történet, egyszóval az egész film.
10/10
karolina 2012 márc. 11. - 00:30:31 10/10
(42/132)
szerintem szuper jó film volt, nekem lány létemre nagyon bejött! hitelesek a színészek, jó a story - bár kicsit kiszámítható volt, hogy mi fog történni - de alapjába véve nagyon örülök, hogy megnézet és tutira még egyszer el fogok menni a moziba!
Bigpapa 2012 márc. 09. - 18:39:30 Előzmény gemina
(41/132)
A spoilert odanyomhattad volna!
Zizu82 2012 márc. 08. - 14:51:33 Előzmény ammok001
(40/132)
Egyet értek, szerintem is jobb a Warrior, mint a Fighter. Nick Nolte-t jó volt újra látni. Tom Hardy is jó hozza a szerepét, azt mondják õ lesz az új James Bond. El is tudom képzelni.
A film nem csak egyszer megnézõs szerintem, de 8-nál többet én sem adnék a filmre a 10-bõl az biztos.
10/10
ammok001 2012 márc. 07. - 09:30:52 10/10 Előzmény gusztavka
(39/132)
Meg sem közelíti a Warrior-t a Fighter.Ha nincs Bale hatalmas alakítása,még 8 pontos sem lenne.
10/10
fenegyerek18 2012 márc. 07. - 03:31:39 10/10 Előzmény gemina
(38/132)
Ha egy órával rövidebb lennem rendesen levenne a film élményébõl!
9/10
Heisenberg 2012 márc. 06. - 22:09:43 9/10
(37/132)
Most hogy megnéztem, valóban hosszú film volt, 2 óra 15 perc, hát ha nem hívják fel rá a figyelmem akkor észre sem veszem a hosszúságát, nyilván jó filmnél gyorsan telik az idõ.
9 pontot adtam rá, kis jóindulattal.
3/10
gemina 2012 márc. 05. - 06:29:42 3/10
(36/132)
egyszer nezheto film, nagyon el van nyujtva... 1 oraval rovidebb lenne mar boldogabban emlekeznek ra vissza HA nem egy amcsi filmes kliségyujtemeny lenne..

***SPOILER***
mikor apunak szolitotta a fizikatanar az alkesz csavot mar lehetett tudni biztosra hogy ez lesz a vege, bar en azt tippeltem, hogy engedi majd nyerni de igy se 'rossz'...

szineszek tetszettek

btw: uj trend igy rangatni a kamerakat? vegen ketrecnel pl
10/10
Johny0051 2012 márc. 04. - 19:24:17 10/10 Előzmény greeen
(35/132)
gusztavka! Meséld már el nekem légy szíves, ki a tucatszereplõ ebben a filmben? Joel Edgerton? vagy Tom Hardy? egyikük sem túl ismert név! az egyetlen nagy név az Nick Nolte, de õ aztán nem tucatszínész!!

Egy másik kommentedrõl csak annyit, hogy Woody Allen-rõl azt állítani a magad 24 évével, hogy "az utóbbi idõben kezd beérni" hát már megbocsáss, szerintem oda kéne figyelni arra hogy mit mondasz, mielõtt kimondod! "ha hallgattál volna bölcsebb maradttál volna" ezen elv használatát nagyon ajánlanám!! Megfontolandó!!
10/10
11messi87 2012 márc. 02. - 19:49:06 10/10 Előzmény gusztavka
(34/132)
Én azon a filmen elõször sírtam, a fájdalomtól, majd bealudtam a felénél. Kajak semmi az egész. Duma, duma és néha 1-2 ütés. Rakat drog, lealacsonyodás, semmi több. Nem is értem, hogy jelölhették 500 Oscar-ra...max Bale csöves alakítása volt jó, de az egész film egy sz*r volt. Ellenben ezzel, mi végig lekötött.
6/10
gusztavka 2012 márc. 02. - 06:26:07 6/10
(33/132)
Elég gyengécske film, tucat szereplõkkel és tucat cselekménnyel. A C.Bale féle The Fighter 100x jobb volt.