offtopic
Heathcliff 2009 aug. 28. - 19:56:13
(440/860)
2. pont: heroica | Válasz
aug. 27. 23:15 | 452/473
Pocsék film.

Emiatt írtam, hogy ez a nõi szem "fénytörési hibája", ha úgy tetszik. Vagy a nõi agy az oka, mindegy.
Mivel azt írtad, Silk2-nek (Laurie-nak) férfiagya van. Ebben nem vagyok biztos, hisz egyáltalán nem szükséges, hogy még agya is legyen. :))
Na jó, valóban végletesen túltárgyaltam.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 aug. 28. - 19:14:56 9/10
(439/860)
2. pont, itt egy kicsit elvesztettem a fonalat :$


Addig tiszta, hogy Silk Spectre 1 megöregszik.

Az is tiszta, hogy a Komédiás 1918-ban született, a 40-es kép készültekor 22 éves, a vietnami háboruban, Dr Manhattan 72-ban avatkozik be, ha jól emlékszem 54 éves, és halálakor pedig 67 éves. Silk 2 valamikor az 50-es években foganhatott, szerepe szerint olyan 30-35 éves nõ. Inkább 30.

Szóvel még mindig le vagyok maradva, hogy kire is gondoltál pontosan.


Nem örülök annyira a tesztnek, az IQ része jó, de az EQ az gáz, de tényleg kicsit érzéketlen vagyok :$
offtopic
Heathcliff 2009 aug. 28. - 18:47:19
(438/860)
1. gratulálok a teszteredményedhez. :)
2. nem Laurie-t, hanem heroicát tekintettem nõnek :) :P
3. bocs az idõrendi kavarodásért.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 aug. 28. - 18:36:25 9/10
(437/860)
Hmmmm, a képen valóban 1940 van, és ha követted volna az eseményeket akkor nem történt semmi, hanem késõbb valamikor egyszerûen önszántából lefeküdt Eddie "komédiás" Blake-el, mert bár gyülölte, de a teste mélyén haragudott a többiekre, amikor Eddie akkor nem tudta befejezni a dolgát.

Nos elõször kimentették az égõ házból az embereket, és ebben az adrenalintól túlfütött helyzetben estek egymásnak, és utána döntötték el, hogy roszcsákot ki kell menteni a börtönbõl.

Az pedig közismert tény, hogy a férfiak 10, és a nõk 20% születik ellentétes aggyal, vagyis férfi vagy nõi aggyal. Tehát a nõk 20-nak agya struturálisan, és gondolkodás menetben olyan, mint az enyém, illetve nem biztos, hogy olyan, de hasonló :$

http://teszt.szeretni.hu/?i=teszt-eq-sq-teszt


Én ezen teszt kitöltése után extrém S típusú besorolást kaptam, és azt írták még, hogy érzelmi inteligenciám súrolja egy autistáét :$

A lényeg, hogy a nõk 20% férfi aggyal rendelkezik. Innentõl nem jelenthet gondot, hogy kis jupiter ilyen legyen. Ha jól bele gondolunk, mindenki tud mondani egy két olyan bele való tökös csajt a közvetlen közelében, aki tök normális "pasisan" gondolkozik. Ennyi.

Amúgy pedig a relatíve kis EQ-val rendelkezõ lényekben, vagyis a férfiakban bizony a film komoly érzelmeket generál, ugyanis pont az Õ szintjüknek megfelelõ a mennyiség, és nincs túl fütve, mint az Õsz nyújorkban, aholis akkora érzelmi dózist kapunk, hogy egyszerûen leveri a biztosítékot, és nem tudunk azonosulni a filmmel, hanem elkezdjük kritizálni, és gúnyolni, hogy egy nyálas vacak
Heathcliff 2009 aug. 28. - 18:14:05
(436/860)
Mit is mondhatnék: tipikus érvelés. :) Leírom újra, hogy te is értsd: ez a film az adrenalinszintet hivatott emelni (meg a tesztoszteront), de érzelmileg sekélyes. Inkább csak indulatok gerjednek benne. Laurie díszlete a fiús álomvilágnak; számára nem okoz problémát, hogy vacsora elõtt agyonverjen pár nehézfiút, vagy szex után embereket mentsen ki egy égõ toronyházból. "Ez még belefér". És a pasit leginkább a pöpec cuccaiért csodálja. "De jó neked, hogy ilyesmid van" :)
És hogy a mama mit õrizget szép emlékként... nos, azon szisszent fel mindenki. (Az már tényleg mellékes, hogy ha az elsõ képen 1940 van, a sztori pedig 1985-ben játszódik, akkor ki lehet számolni Laurie valós életkorát. Abból kivontak tizenötöt.)
De attól, hogy a film célközönsége nem a nõk, még lehet jó.
Ennyi tolerancia elvárható volna mindenkitõl, valóban nem illene leszarozni. Mert lehet, hogy õ meg vérig sértõdik azon, ha legiccsezik a Moulen Rouge-t.
offtopic
Marcipáncica_ 2009 aug. 28. - 18:07:20
(435/860)
Ok, szerintem ezt túlragoztuk.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 aug. 28. - 16:04:52 9/10
(434/860)
Azért amikor Dr. Manhattan egyszál pöpiben szaladgál, meg mutogatja a tomporát, akkor a legtöbb nõben szerintem nem a gondolat szalad át, hogy fújjj, hanem az, hogy uhhhh, de kurv@ jó segge van :D

Nekem is ez szaladt át, amikor a kis jupiter popiját mutatták :$
Heathcliff 2009 aug. 28. - 13:17:25
(433/860)
Pontosítok: nem a nõk a célközönsége. Nem írom le, miért, minek mindent spoilerezni. Persze van olyan jelenete is, amelyiknél nemtõl függetlenül mindenki felszisszent.
9/10
tirszin 2009 aug. 28. - 11:17:36 9/10 Előzmény wukovsky
(432/860)
"...félelemben tarthassuk a népet, mert aki fél, azt könnyebb írányítani."
Azt hiszem így van ez manapság, vezetõink szinte mindent megtesznek a hatalom, ill. a hatalom megtartása érdekében. :( Nekem pont ez a gondom a demokráciával: olyan vezetõket szelektál ki, akik egocentrikus, hatalomvágyó emberek, neméppen az önfeladás, a közérdek vezérli õket. :(
9/10
offtopic
wukovsky 2009 aug. 28. - 10:49:30 9/10
(431/860)
HA megfigyelted, csak akkor megyünk bele személyeskedésbe, ha valaki idebüfög annyit, hogy ez a film:

SZ@R!!!!


Ha azt írja ide, hogy nagyon nem tetszett, hogy a fõhõsök egyben lehetnek a fõgonoszok is, a cselekmény már már túlbonyolított, túl mesterkélt, sok az agresszíó, az intimitás, a meztelenség, akkor azt mondom, hogy jó, neki nem tetszett.

De ha valaki erre nem veszi a fáradtságot, az bizony céltáblává válik, de pusztán nevelõ célzatból, mert ha már fórumozol, akkor alapvetõ dolgokat tarts be. Ha véleményt alkotsz valamirõl, fõleg ha szélsõséges véleményt, legyen az bár kirívóan pozitív, vagy negatív, akkor pár mondatban, esetleg hosszabbban is, támaszd alá, hogy szerinted mégis miért.

Itt egy tõmondatos extrán negatív vélemény volt. Hát ezért történt, ami történt :D
offtopic
Marcipáncica_ 2009 aug. 28. - 10:32:27
(430/860)
off.
sztem tök felesleges általánosítani. csak ezért írtam.
egy 50-es nõ még nem "öreg" a szó olyan értelmében hogy mondjuk teljesen más legyen filmek terén az ízlése mint egy 30-asnak. és nem tartom tul korrektnek ha valaki mond egy véleményt egy filmrõl, és ezek után a más véleménnyel lévõk a személyes adataival kezdenek el visszadobálódzni. Észre kéne már venni hogy ez a fórum nem a személyeskedésrõl kéne hogy szóljon, hanem arról hogy mindenki szabadon alkothasson véleményt anélkül a félelem nélkül hogy utána majd mások jól rámásznak és elkezdik a nemét/életkorát/hajszinét...stb emlegetni.
off.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 aug. 28. - 08:03:09 9/10
(429/860)
Hmmm, elég érdekes a hozzászólásod. Mármint annak fényében, hogy megtekintettél háromfilmet, aztán gyorsan beregisztráltál, és írtál valamit mindegyikhez ? :$

Mágus, Elcserélt életek, Örzök :$ Igazándiból azt nem értem, ha a másik kettõ tetszett, akkor ez hogy nem. Mármint elég tartalmas, mondanivaló dús a film, csak van egy stílusa. Kint is van keményen a 18-as karika, mert végig egyszál nudliban szaladgálnak, ölnek, és csonkítanak, és még lehetne sorolni, viszont van mögötte egy elég komoly társadalom kritika.

Nixon-t nagyon keményen osztják, a kis hefni amit kapott, tiszta pinokió :D Ezt a részét sokan azért nem értik, mert nincsenek tisztában amerika történelmével. Annyira én sem, de tény, Nixon belemerül a Vietnámi háborúba, ez megosztja az országot, aztán a Watergate botrányban megbukik. Nem is tudom, hogy rajta kivül kellett-e még amerikai elnöknek lemondani. Másik tény, magánosította az egészségügyet, azóta egy jelszó van ott, csak beteg ne legyél :$


Ott van még a hidegháború is, amirõl egyértelmûen az az alkotók véleménye, hogy nem az ideológiák miatt megy, hanem azért, hogy fegyvereket gyárthassunk, és félelemben tarthassuk a népet, mert aki fél, azt könnyebb írányítani. A 90-es években óriási gond volt, hogy nem lehet fegyverkezni, mert nincs rá ok, és nem fél a nép, mert nincs kitõl.


Ekkor jött a nagyötlet. Pusztítsuk el a WTC-t, aztán mondjuk azt, hogy a terroristák voltak, és utána .... A többi már történelem ;)
9/10
tirszin 2009 aug. 28. - 00:02:18 9/10
(428/860)
Az elsõ mondat félreérthetõ: a régi énjébõl, az emlékei és az éntudata is megmaradt, de most olyan létformára váltott, ahol csak asztrálteste ill. valami olyasmi van.
offtopic
Marcipáncica_ 2009 aug. 28. - 00:01:27
(427/860)
Még nem láttam a filmet, bár már itt figyel az asztalon.
Valamelyik este nekiülök. Csak viccelõdni akartam az elõzõ hsz-re reagálva, de látom nem sikerült... :S
Heathcliff 2009 aug. 27. - 23:58:19
(426/860)
Miért is ne? Kovacs, úgy rémlik, 38, Laurie-nak is kábé annyinak kell(ene) lennie a sztori szerint; a Komédiás, Sally Jupiter és Dr Manhattan bõven hatvanasok. Szerepel benne két haldokló rákbeteg és a sztori a negyvenes évektõl a nyolcvanas évekig tart.
Az elõzõ hsz-nak nem az életkora miatt nem tetszett, hanem a neme miatt. Ez nem egy nõi/csajos film. Nem épp érzelemdús, na. Az érzelmes jelenet cirka ez: "Melyikõtök szánt meg egy dugással?"
9/10
tirszin 2009 aug. 27. - 23:57:59 9/10
(425/860)
A "kék emberke" sztem. ember, ahogy még az éntudata is megmardat, csak valami olyan formában, mint az asztráltest. Elveztette szegényke a fizikai testét és kapott helyette egy kis spirituális tudást, amibõl még nekünk, nézõknek is szivárogtat.
offtopic
Marcipáncica_ 2009 aug. 27. - 23:28:23
(424/860)
Hanem a 37 éves férfiaknak? :DDD
Bocsi. Kis kekec... :D
heroica 2009 aug. 27. - 23:15:49
(423/860)
Pocsék film.
Heathcliff 2009 aug. 27. - 23:07:58
(422/860)
A "kék emberke" már eleve túlvilági lény. Nem földi ember. Még csak nem is Õrzõ, pedig azok is übermenschek, ha nem is "klasszikus" szuperemberek.
9/10
tirszin 2009 aug. 27. - 23:01:24 9/10 Előzmény Heathcliff
(421/860)
"Kíváncsi lennék, mi alapján lehet különbséget tenni ezen kategóriák közt. Fõképp ebben a filmben." A kék emberke folyamatosan elvágyódik a földrõl, mindig higgadtan, nyugodtan beszél; nincs is olyan kép amikor nem lóg a Komédiás szájban a szivar, õ nem veti meg a nõket, az alkoholt, stb.