10/10
Zyppho 2009 aug. 22. - 20:32:32 10/10 Előzmény beo71
(400/860)
Megértelek nekem is ugyanez a véleményem de azért egy "tiszelet a kivételnek" mondatot nem ártott volna kirakni, mert énse szeretem ha a többiekkel (akikrõl beszéltél) egy lapon említenek. Az meg egy másik dolog h még a huszonévesek többsége sem tudja értékelni a komolyabb filmeket sajnos de az igaz h a tizenévesek kb. 90%-a meg végképp nem. Erre szokta egyik ismerõsöm mondani h mennyi korcs a mai fiatalság. :D
Mr. D 2009 aug. 22. - 13:26:52
(399/860)
Hát reménykedni azért még lehet, ha nem is ma, és nem is holnap, de egyszer talán kijön a bõvített változat is.
8/10
Obi1 2009 aug. 22. - 12:44:45 8/10 Előzmény mark17
(398/860)
Mert ez a tipikus magyar mentalitás már ami a filmeket illeti, hogy minden történetbõl a legegyszerûbbet, a legemészhetõbbet. Neked is konkrétan az a bajod a Watchmennel, hogy nem használja a Hollywoodi sablonokat. Nincsenek ideálok, papírmasé figurák, nincs olyan hogy fekete és fehér. Hiába szuperhõsös filmrõl van szó, nem találsz egy fõgonoszt se.
De ezek a szuperhõsök se a Superman példáját követik, az egyik gyerekgyilkos, a másik alkoholista, a harmadik impotens, a negyedik tömeggyilkos.

*Amúgy negyedik nézésre már felkúszott 9 csillagosra a film. HD-ban nem semmi azért. A kiadó meg csessze meg hogy nem adja ki a rendezõi változatot, marad az eBay.
10/10
beo71 2009 aug. 22. - 12:22:45 10/10 Előzmény Zyppho
(397/860)
Jó,jó,valóban általánosítottam kicsit,nem kell mindenkinek magára vennie,nem ismerlek,tehát nem mondhatok véleményt rólad,csak az a helyzet,hogy az általam ismert fiatalokból 20-ból 19 leszar mindnent,ami nem egybõl szupi,fanti vagy sirály és még csak nem is lehet beszélgetni velük.Na ez látod nagyon zavar.20/19,azért ekkora számoknál már könnyen általánosít az ember,tudom nem kéne,örülnék,ha több értelmes fiatalemberrel találkoznék,de nem ez a helyzet.Lehet,hogy én járok rossz helyekre?
Mr. D 2009 aug. 21. - 11:28:27
(396/860)
Nos ez nyilván azért van, mert itt kb. senki sem ismerte a képregényt, még szerencse, hogy azért a premier elõtt kiadták a köteteket, de máshol, fõleg Amerikában az emberekbe már beleivódott, hogy mi is az a Watchmen. Mivel nálunk nem sokan olvasták sajnos, bár azért így is született egy kis rajongótábor itt is, ezért senki sem számított arra, amit kapott. Ha talán kicsit elõreolvastak volna, talán más szemmel nézték volna a filmet.
1/10
mark17 2009 aug. 21. - 09:46:57 1/10
(395/860)
Lehet, hogy nem értem a filmet. A sötét lovag tetszett, és ettõl még kitartok a véleményem mellett a filmmel kapcsolatban. De ha ezt tényleg olyan szuper film és én hülye vagyok hozzá akkor az hogy lehet, hogy a 236 szavazó átlagba csak 6,8 pontot szedett össze??? Vannak azért eltérõ vélemények csak nem mindenki önti szavakba....
Mr. D 2009 aug. 21. - 01:00:26
(394/860)
Nos ez szerintem sem kor függvénye. Én is 16 vagyok, és 15 voltam, amikor elõször láttam a filmet, szóval ez inkább azon múlik, kinek mennyire van igénye a filmekhez. Aki csak szórakozni szeretne, hát akkor nézze a Pókember féle képregényfilmeket. Aki azt szeretné, hogy, ha csak egy parányira is, de másképp viszonyuljon a világhoz, az nézze az elgondolkodtató filmeket. Én pl mindenevõ vagyok, mert imádom a filmeknél a katarzist, mikor a szõr is feláll a hátamon a tanulság, a mondanivaló, a remek színészi alakítások, vagy akármi miatt, de van, hogy csak egy kis kikapcsolódásra vágyom, és kellemesen elszórakozom egy-egy akcióval és humorral megtömött filmen.
10/10
Zyppho 2009 aug. 20. - 23:07:12 10/10
(393/860)
Bocsbocs... Én még csak 16 vagyok és tökéletesen megértettem mindent a filmbõl és elõtte el is olvastam a regényt nem is egyszer (ami ütötte nálam a 10-es pontot, filmmel együtt). Kérlek ne általánosíts. Kösz
10/10
beo71 2009 aug. 20. - 22:25:40 10/10
(392/860)
Teljesen igazad van,annyit Mark 17 védelmében,talán nem véletlen a 17-es szám,akkor nem várható el egy emberkezdeménytõl,hogy önállóan gondolkodjon,a fantáziavilágába utazzon,meghallgasson embereket vagy egyáltalán összetett történetet végig nézzen(mint bevallotta valóban nem nézte végig,azért így is írt egy hajmeresztõ kritikát)hiszen a mai világban a kedves tiniember barátaink az amerikás popkultúra mellett,ebben a szenzációs magyar közegben nõnek fel(?)amiben mindent le kell fikázni,(mert ez a vagány)amit nem értenek,nem szeretnek és nem felel meg a jól betanult közízlésnek.20 év múlva nem lesz érdemes kimenni az utcára.
Mr. D 2009 aug. 20. - 19:41:19
(391/860)
Na hát gratulálok, most szépen felsoroltál kb mindent ami miatt ezt a filmet szeretik az emberek. Ha nálad a gyerekfilm és a felnõttfilm között úgy helyezkedik el a határ, hogy fantázialények és húsvér emberek, akkor igazán sajnállak. Tudod, ezt a képregényt a 80as években adták ki, és a felnõtteknek szólt már akkor is. Ha alaposabban megnézted volna, rájöttél volna, hogy a film is (mivel pontos adaptációja a képregénynek) egy hatalmas társadalomkritika! És elsõsorban nem az a célja, hogy látványorgiával nyûgözze le a nézõket, hanem az, hogy elgondolkoztassa õket. Na szóval, ez is csak olyan, dolog, hogy mi lett volna, ha valóban léteztek volna szuperhõsök? Vajon hogy alakult volna a történelem akkor? Nos a film ezzel a gondolattal játszik el, s közben súlyos társadalmi problémákat vet fel. Pl ha tényleg léteznek szuperhõsök, vajon valóban csak "jót" cselekednének-e, vagy saját törvényeik szerint élnének, s saját maguk döntenék-e el, hogy mi az etikus és mi nem az. Na és emellett a képregényvilágot alapjaiban forgatja fel. Ha jobban megfigyeled, az összes képregényes séma megtalálható benne, de mindegyik kifordítva. Pl. Jon Osterman egy baleset során szuperképességeket szerez. Ám ezután nem a bajbajutottakon segít, mint pl a csupaszív Pókember, hanem az emberi világtól fokozatosan eltávolodva lelkiismeret nélkül öli meg az ellenségeket, majd magára hagyja az emberiséget. Mondhatni istennek képzeli magát. És semmi hollywood-i agyonhasznált klisé nincs benne, és ettõl olyan jó. Ha neked a szuperhõsfilmekbõl a naivan kiszámíthatóak és hatásvadászok tetszenek, akkor jobb, ha megbarátkozol a gondolattal, hogy Hollywood végre kezd komolyodni ilyen téren. Már a Sötét lovaggal is bizonyított, és remélem sok ilyet kapunk még.
1/10
mark17 2009 aug. 20. - 19:22:43 1/10
(390/860)
Irigyellek, hogy neked csak hiányérzeted volt a film kapcsán. Ez a film egy nagy 0. Megnéztem. Nem is tudom, hogy tudtam magam rávenni, hogy egy óráig nézzem ezt a sza**. Nem is tudom, hogy lehet ilyet kiadni, hogy hajthatja rá erre a fejét egy igényes rendezõ, hogyan??????
Néhány FÕBB HIBA:
-Eddig ahány szuperhõs-film megjelent mindegyiknél a fõszereplõ tisztességes, becsületes ember, nem egy olyan aki ha lehajol az egyik kollégája már dörrentené seggbe. Ilyen emberektõl a nézõk mit várhatnak???
-DR. Manhattan nos miért kellett õ ebbe? Nem volt már így is elég beteges a film? Jah itt van még egy megjegyzésem:
-A célkorosztály szerintem a +18, de akkor miért világító kék emberke a fõszereplõ??? Nem is tudom mikor tudtam élvezni egy olyan filmet amibe kék világító emberek voltak. Talán az oviba.
-Nem érzem, hogy ez a város egy nagyváros lenne. Sok mindenen spóroltak, de szerintem a legtöbbet a statisztákon.

Összefoglalva: Ha az imént felsoroltakból nem derült volna ki ez a film egyike azoknak amit 2x nem fogok megnézni. (mondjuk még 1x se néztem végig) Szerintem aki le akar egy nyugis délutánon, vagy épp egy pörgõs nap után a tv elé ülni az semmiképp se ezt a filmet tegye a lejátszóba (már ha dvd-t néz:D) szerintem 10/0:(
Mr. D 2009 aug. 20. - 14:26:29
(389/860)
Vannak azok a filmek, amelyeknél DVD-n nézve valamilyen hiányérzetünk van. Na a Watchmen pont ilyen. Elkezdtem nézni a DVD-t és valamiért úgy éreztem, ez nem az igazi. Moziban kétszer is láttam, és emlékszem, mikor elõször néztem, utána egy hétig csak az járt a fejemben. Ezért is néztem meg még egyszer, és nagyon vártam, hogy megjelenjen DVD-n, de most, hogy megszereztem, és megnéztem, sajnos egyáltalán nem érzem azt, amit a moziban. Na azért még így is tudom élvezni, de nem tudok annyira belemerülni, mint akkor. Akkor szinte részese voltam a filmnek, és teljesen megfeledkeztem az olyan dolgokról, minthogy már több mint 2 és fél órája ülök benn, és hogy nagyon szólít a természet.:)
10/10
Zyppho 2009 aug. 20. - 12:15:25 10/10
(388/860)
Nemsoká Moziünnep :D Rem újravetítik... Bizt megnézném
8/10
tomi03 2009 aug. 20. - 11:24:50 8/10
(387/860)
kétkedve álltam neki a filmnek õszintén szólva..de kellemeset kellett csalódnom...nem mondom hogy halálra izgultam magam alatta..de nem volt rossz...egyes részeket nagyon jól elkaptak benn...az alapsztori sem rossz..bár néhol elõre lehetett tudni hogy mi fog történni..de nekem tetszett..egyszer ajánlom mindenkinek. Nálam 10/8
10/10
Dros 2009 aug. 19. - 18:00:43 10/10
(386/860)
Ah ma végre megjött :D
Díszdobozos + a képregények :D
9/10
Robeerto 2009 aug. 19. - 17:57:23 9/10
(385/860)
Jó film volt. Tetszett nagyon és még vontatottnak sem tûnt, pedig nem egy rövid film. Mindenesetre az értékelés jelenlegi állását nem igazán értem (6,8???), bár persze tudom miért ennyi. Az emberek akciófilmre számítanak és az a réteg érdeklõdik iránta akiknek csak a fröcsögõ vér számít, a történet és a kidolgozás nem. Hát õk részben csalódhatnak.

Mindenesetre szerintem egy 9-est megérdemel a 10-bõl.
10/10
Dros 2009 aug. 17. - 23:27:05 10/10
(384/860)
Te egy ilyen vicces féle nõ vagy hm?
8/10
IFU 2009 aug. 17. - 23:23:24 8/10
(383/860)
jó film, mélyebb mondanivalóval is 8/10
offtopic
Heathcliff 2009 aug. 17. - 23:19:17
(382/860)
Sõt.
10/10
Dros 2009 aug. 17. - 22:38:47 10/10
(381/860)
Nekem pont ezért tetszik.
Nincs semmi emberfeletti képességük (kivéve Dr. Manhattant) és ugyanolyan gyarlóak mint mi.
Sõt.